PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Full Gear Spoiler | AEW Fanlarının Beklediği An Geldi

BlissFan
10-11-2019, 12:29
Jericho ile Cody arasındaki Dünya kemeri için yapılacak olan maç başlıyor. Jericho'nun menajerliğini Jake Hager yaparken, Cody'nin menajerliğini ise MJF yapıyor. Jericho ile Cody mücadele ederken Jericho bir anda ringden ayrılıyor ve Hager'ın kulağına bir şeyler fısıldadıktan sonra ringe giriyor ve Cody'i omuz darbesiyle yere seriyor. Cody'den Uppercut yiyen Jericho çok sinirleniyor ve barikatları sarsıyor.Cody'den Suicide Dive geliyor. Ardından ise Corner Dropkick geliyor. Cody hız kesmiyor ve şimdi de Powerslam yapıyor. Jericho'yu Clothesline ile ring dışına yolluyor Cody. Suicide Dive yapan Cody, Jericho'nun çekilmesiyle yere çaklıyor ve kaşı yarılıyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193368775208423425

Cody, kendine gelirken Jericho ise Hager'dan aldığı sandalye'ye oturup Cody ile dalga geçiyor. Sandalye'den kalkan Jericho, Cody'e Brogue Kick çakıyor. Cody'den Moonsault geliyor ancak Jericho yine kaçtığı için Cody bir kez daha ringe çakılıyor ve Jericho tuşcdeniyor ama başarısız oluyor. Jericho'dan Dropkick izliyoruz. Cody önce Clothesline ardından Brogue Kick çakıyor. Ringin kenarında duran Jericho'ya iplerden zıplayarak Enziguri çakıyor ve ringden düşürüyor. Jericho Cody'nin annesi ile laflaşıyor ve anneden tokat yeyince delleniyor. Cody annesinin yardımına yetişiyor ve Jericho'yu ringe sokup annesine sarılıyor. Cody, Jericho'yu kaldırıp yere çalıyor ve tuş deniyor ancak başarısız. Jake Hager hakem ile tartışınca hakem tarafından kovuluyor. MJF onunla dalga geçince dayanamıyor ve onu birakatlara çakıyor. Jericho, hakemin oyalanmasından istifade ederek Cody'nn kafasına kemerin geçiriyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193372595388895237

Cody, Cross Rhodes çakıyor ve tuş deniyor ancak başarısız oluyor. Jericho'dan Codebraker geliyor ve tuş deniyor ancak başarısız oluyor. Walls of Jericho yapan Jericho, Cody'i pes ettirerek maçı kazanıyor ve kemerini korumayı başarıyor. Maç sonrası MJF, Cody'e saldırıyor ve alanı terk ediyor ve bu anla maç sona eriyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193375381438566400

Kuti Mysterio
10-11-2019, 12:32
MJF neden havluyu atıp maçı bitirtti diye düşünürken Cody'i patlatması. Ama bu mantıksız oldu ya. Cody yine ana kemer alamayacak.

Destroyer244
10-11-2019, 12:58
Cody'nin saldırıya uğramasını pek anlamlı bulmadım. Ring içi iyiydi. Ayrıca Jericho kazandı daha ne olsun.

ErDiBiase
10-11-2019, 13:06
MJF çok büyük şerefsizsin ya. Bu adama güvenen Cody'de hata. Cody kendi stilini buldu diyebiliriz artık. Babasının yolundan gidiyor kral. O kesiği nasıl kapattı doktor anlamadım baya kötü kesilmişti. Maç olarak beklediğim kalitede geçti. MJF v Cody maçını heyecanla bekliyorum. Çok kanlı geçecektir.

The Lone Wolf
10-11-2019, 13:25
İki isimden de iyi bir ring içi performansı beklemiyordum. Drama ile güzel yamadılar bence. MJF şuan yer yüzünden en nefret edilen insan.

https://twitter.com/brlive/status/1193376439787282433

King Of Beards
10-11-2019, 13:37
Sosyal medyanın Wyatt vs. Rollins maçının bitişini gömerken, bu maçın bitişine herhangi ses çıkarmaması... Bana kalırsa o maçın bitişinden bir farkı yok.

Kuti Mysterio
10-11-2019, 13:43
Sosyal medyanın Wyatt vs. Rollins maçının bitişini gömerken, bu maçın bitişine herhangi ses çıkarmaması... Bana kalırsa o maçın bitişinden bir farkı yok.

Tek farkı sonuçlu bitmiş olması. Ama aşırı manasız bir sonu vardı bu doğru. AEW'i bu maçın sonucu yüzünden kınıyorum.

The Main Event
10-11-2019, 14:06
MJF en iyi heel falan olabilir.

Kaldwin
10-11-2019, 14:12
NJPW'da Jay White şu an için ne ise AEW için de MJF öyle. Seyirciler utanmasa bu iki herifi ringe girip linç edecekler.

Deathmatch Classic
10-11-2019, 14:13
Sonunda ne gibi bir sıkıntı gördünüz anlamadım? Havlu atma olayı ilk kez yaşanmıyor güreş tarihinde, geçen sene mi başladınız aga güreş izlemeye. MJF beklenen turn'u gerçekleştirdi ki bir an önce olması gerekiyordu bunun. Face-Heel karışık bir vaziyetteydi ama Tweener da değildi. Kimi adama Face kimi adama Heel tavırlar gösteren garip bir çardı, sonunda yolunu bulması iyi oldu. Rolünü o kadar iyi yapıyor ki hayranın bira fırlatmasına kadar gitti olay. Destekçisiyiz.

basaranflair
10-11-2019, 14:22
Ring içi eksiğini sondaki olayla muazzam şekilde kapattılar çok güzel oldu.

Styles Clash
10-11-2019, 14:28
Sonu bence gayet mantıklıydı? Hem diyorsunuz AEW yıldız yaratsın yıldız yok hem de bu tip olayları eleştiriyorsunuz. MJF'yi bu olaydan önce umursayan insan sayısı ile bu maçtan sonra umursayan insan sayısında ciddi değişim var.

Jake Hager
10-11-2019, 14:46
Öncellikle MJF face olduğuna inanan varsa canı gönülden tebrik ediyorum adamın suratında bile buram buram hainlik sinsilik akıyor. Selim Koçovalı edasıyla ailesini satan dibine kadar heel olan biri hiç şaşırmadım. Net diyorum WWE nasıl tarihte Piper gibi heel kazındıysa kafalar AEW de MJF altın harflerle ile kazınacak.

Kardeşim maça gelirsek Hager gibi bodyguard alırsan hiçbir zaman kaybetmezsin. Maç temposu düşük olsa bile kenar oyuncuların üstlendiği görevle maçı iyi idare ettiler.

The Lone Wolf
10-11-2019, 15:11

Havlu atma mevzusu Okada vs Omega'nın berabere biten maçında da yaşanmıştı. Omega kötü durumdaydı ve Cody havlu atmak istedi fakat Bullet Club durdurdu. Daha sonra bu olay yüzünden Omega ve Cody'nin arası açılmış ve grubun dağılmasına doğru giden olaylar yaşanmıştı. Yani ilk defa yaşanan şeyler değil. Kurallar dahilinde bir olay. Wyatt'ın 100 tane finisherdan sonra hiçbir şey olmamış gibi tuş olmaması, daha sonra sonra hareketsiz kalınca maçın bitmesi, maç bittikten 1-2 dakika sonra yine hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkması gibi saçma bir şey yaşanmadı yani. Gerçi bunların bir önemi yok AEW konularına iğneleyici yorumlar atmayı görev edinmişsiniz. Görevinizde başarılar.

OhMyMind
10-11-2019, 15:21
Havlu atma olayı NXT TTC maçında da yaşanmıştı UE vs Bıyıklı İngilizler maçında. O zaman da böyle bir tepki mi vermiştin yoksa hayran mı kalmıştın maça? Meraktan soruyorum.

Iron Cannonball
10-11-2019, 15:38
MJF'in "Cody benim kardeşim, arkadaşım." ayakları yapmasının arkasından böyle bir şey çıkması şaşırtmadı.

King Of Beards
10-11-2019, 15:42
Havlu atma mevzusu Okada vs Omega'nın berabere biten maçında da yaşanmıştı. Omega kötü durumdaydı ve Cody havlu atmak istedi fakat Bullet Club durdurdu. Daha sonra bu olay yüzünden Omega ve Cody'nin arası açılmış ve grubun dağılmasına doğru giden olaylar yaşanmıştı. Yani ilk defa yaşanan şeyler değil. Kurallar dahilinde bir olay. Wyatt'ın 100 tane finisherdan sonra hiçbir şey olmamış gibi tuş olmaması, daha sonra sonra hareketsiz kalınca maçın bitmesi, maç bittikten 1-2 dakika sonra yine hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkması gibi saçma bir şey yaşanmadı yani. Gerçi bunların bir önemi yok AEW konularına iğneleyici yorumlar atmayı görev edinmişsiniz. Görevinizde başarılar.

Beğenmediğim olayı sırf siz istiyorsunuz diye, zorla beğenecek değilim. Sizin yaptığım her eleştiriyi, iğlenemek olarak nitelendirmeniz de beni bağlamaz. Nasıl istiyorsanız, öyle düşünebilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

Deathmatch Classic
10-11-2019, 15:46
Hadi abi hadi.

Craxler Devon
10-11-2019, 16:07
Harika bir doğum günü hediyesi oldu. Maçın bitişi HIAC ME'e göre daha mantıklıydı o kesin. Benim açımdan şovun en güzel dakikaları oldu başlangıç ve sonuyla. AEW tarihinin en genç güreşçisi saltanatına devam ediyor!!

TalhaKanar
10-11-2019, 18:01
Baştan aşağı hoşlanmadığım bir maç oldu. Maça yavaş yavaş güreşle başladılar. Sadece kötüydü. Sonra devreye blood-work girdi. Ki benim bir kaç istisna dışında hayranı olmadığım bir şey. Derken maç devam etti. Cody'nin Judas Effekti karşılaması, Chris Jericho'nun heel tavırları dışında elle tutulur bir şey olmadı. Maçın bitişi ayrıca hayal kırıklığı oldu. Ana fikri anlıyorum. Sadece benim için işe yaramadı. Gelelim heel turn. Çok çok erkendi...

Xenophobia THE Simurgh
10-11-2019, 18:23
Maçın sonuna bayıldım.

Villain
10-11-2019, 19:07
Fena bir maç değildi. Jericho'nun korumasına sevindim. Maçın sonunda olan olay güzeldi.

Birazvodka
10-11-2019, 19:15
MJF'nin satış yapacağı belliydi ama bu şekilde beklemiyordum. Şaşırdım ve havluyu ringe attığında sesli güldüm. Güzel bir feud olacağı belli. Cody'e de sözünü yutma şansı verdi bu sonuç.

TalhaKanar
18-11-2019, 03:37
Evet maçı oturup sakince tekrar izledim. Puanım: Okada-SANADA maçından kötüydü. King of Pro Wrestling'de olan...