PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Full Gear Spoiler | Uzun Main Event

BlissFan
10-11-2019, 13:06
https://twitter.com/AEWrestling/status/1193377480163446785

Maç çok hızlı başlıyor ve Omega ile Moxley yumruklaşıyorlar. Omega'yı kaldırıp yere çalıyor Moxley. Moxley, ringe çöp tenekesini atıyor ve içeri giriyor. Omega çöp tenekesini alıp Moxley'e vuracakken Moxley eline aldığı çöp tenekesinin kapağını Omega'nın kafasına geçiriyor. Omega ile Moxley aynı anda ringden düşüyorlar ve Omega, Moxley'i kaldırıp seyircilerin arasına atıyor ve geri çekilip bariaktların üstünden Moxley'e Dropkick çakıyor. Seyircilerin arasında devam ediyoruz mücadeleye ve Omega eline geçirdiği sandalye'yi Moxley'in beline geçiriyor. Tekrar ring kenarındayız ve Moxley, Omega'ya Suplex yapıyor. Moxley, ringin altında dikenli sopayı alıyor ve Omega'nın beline geçiriyor Omega acı içinde kıvranıyor. Bir kaç kez daha dikenli sopayla vurduktan sonra Moxley, sopayı Omega'nın beline koyuyor ve ayağıyla bastırıyor. Omega acı içinde kıvranıyor. Omega, kaldırdığı çöp tenekesini Moxley'in kafasına geçiriyor. Omega, Moxley'in kafasını Çöp tenekesine Piledriver ile gömüyor. Biraz önce dikenli sopayla Moxley'in yaptıklarının aynısını bu sefer Omega yapıyor ve bu sefer acı içinde kıvranan isim Moxley oluyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193379995202342912

Omega çöp tenekesi ile Moonsault yapıyor ve tuş deniyor ancak Moxley son anda kurtuluyor. Omega, fare kapanlarla dolu olan bir masa çıkarıyor ve ringe sokuyor ancak Moxley Clothesline çakıyor. Moxley, Omega'yı kaldırıp kapanların üstüne atıyor. Omega çok zor bir durumda kalıyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193380539950080000

Moxley ringin altından uzun sarı zinicleri çıkarıyor ve bir araya topladıktan sonra Omega'yı kaldırıp zincirlere çakıyor. Moxley tuş deniyor ancak başarısız oluyor. Moxley, Omega'ya zincirlerin üstünde Neckbreaker yapıyor. Moxley'den Chokeslam geliyor. Moxley, Omega'ya Back Suplex yaparak zincirlerin üstüne düşürüyor. omega'dan German Suplex geliyor.Omega, Moxley'in boynuna doladığı zincir onu ringden atmasıyla Moxley'in boynuna dolanıyor ve Omega Sucide Dive yaparak Moxley ile birlikte masaya düşüyorlar. Moxley, Omega'ya Suplex çekerek dikenlerle du masaya düşüyorlar. Omega, Moxley'e saldırarak elektronik logoya düşüyorlar. Moxley'den Dirty Deeds geliyor ve tuş deniyor ancak Omega yine kurtuluyor. Moxley, ringin kaplamasını söküyor ancak Omega DDT çakıp tuş deniyor ancak Moxley yine kurtuluyor.

https://twitter.com/AEWrestling/status/1193386634588409857

450 Splash çekiyor Omega ancak Moxley çekilince yere düşüyor. Moxley DDT çakıyor ve tuşa gidiyor. 1-2 ve 3. Maçı Jon Moxley kazanıyor ve şov bu sonuçla sona eriyor.

Bad Influence
10-11-2019, 13:07
Herkesten özür diliyorum ama kalktı.

Kuti Mysterio
10-11-2019, 13:07
Çok çok iyi maçtı.

Mr.Pacman
10-11-2019, 13:17
Herkesten özür diliyorum ama kalktı.
Sorun yok şikayet de ettiğim yok da.... Neden sen böyle konuştuğunda hiç sorun olmuyor ama ben senin sözlükten tek kelime aldığımda anında şikayet edilip ban potasına giriyorum?

Bad Influence
10-11-2019, 13:18
Sorun yok şikayet de ettiğim yok da.... Neden sen böyle konuştuğunda hiç sorun olmuyor ama ben senin sözlükten tek kelime aldığımda anında şikayet edilip ban potasına giriyorum?

1 ay evvel 1 hafta ban yedim yasaklı kelimeleri söylediğim için :D Bana da işliyor kurallar.

The Unpredictable
10-11-2019, 13:22
*Bu yorum fanboyluk içerecek.*

Bahçelerde kereviz, best in the world'ü de böyle severiz. Bu ucuz esprim için özür dilerim.

Hayatımda izlediğim en hardcore profesyonel güreş maçıydı. Başka maçları söyleyebilirsiniz ama bu benim "full olarak" izlediğim bir maç olduğu için öyle diyorum. Bir kez daha iyi ki Moxley WWE'den ayrılmış dedim ve bir kez daha yıllardır onun destekçisi olduğum için gururlandım. 7 yıl boyunca deathmatch/hardcore güreşten uzak kaldı, WWE'de 7 yılda kafası dahi kanamadı ama şimdi neler neler.. Ek olarak Kenny Omega'ya da bir helal olsun demeliyim çünkü Moxley bu maç türlerini çok yaşadı ve onun stili, Omega bu stilde bir güreşci değil ve o da vücudunu adeta heba etti, herkesin yemez.

Bu maç bir profesyonel güreş maçından fazlasıydı. Tutku o kadar ön plandaydı ki anlatamam. Adamlar güreşmedi, resmen birbirlerini öldürmeye çalıştı. İşte bu da güreşin gerçeklik barındıran bir kısmı. Bir de maç bayağı uzundu, bir saatten fazlaydı herhalde. Helal olsun başka bir şey diyemiyorum daha.

The Lone Wolf
10-11-2019, 13:27
Maçı böyle izledim.

https://www.youtube.com/watch?v=Mcoh4vzjUtg

ErDiBiase
10-11-2019, 13:34
Moxley promosunda söz verdiği gibi gerçekten hardcore maçı izletti bize. Çakma hardcore bir maç yapmadıkları için AEW'a teşekkür ediyorum. Maçtaki bütün spotlar çok can yakıcıydı. Bakamadığım çok fazla an oldu.

Not Your Dope
10-11-2019, 13:36
Efsane maçtı. Uzun zamandır izlediğim en iyi maçlardan, belki de en iyisi. Kalmaya sonuna kadar değdi.

Destroyer244
10-11-2019, 13:45
Çok iyi maçtı. 4.5/5 puanlamada ama pişmanım 4.75 vermeliydim.

King Of Beards
10-11-2019, 13:47
Vahşet içeren güreşin hayranı değilim. Kan olayını da pek sevmiyorum. O yüzden maç hakkındaki düşüncelerim pek olumlu değil.

The Main Event
10-11-2019, 13:50
Çok çok iyi maç hardcore'un dibi

Mr. Phenomenal
10-11-2019, 13:53
Harika maçtı. Bu tarz hardcore maçları seviyorum. Hardcore aşığıyız.

KonforluKlozet
10-11-2019, 13:58
Şovun en sürükleyici, en iyi maçıydı. Büyük zevk aldım. Her seferinden "Daha ne yapabilirler?" diye sordum kendime ve sorumun cevabını da en iyi şekilde aldım. Muhteşem ötesi bir maçtı. İki ismi de ayrı ayrı tebrik etmemiz lazım, inanılmaz bir performans gösterdiler.

Deathmatch Classic
10-11-2019, 14:02
O dikenli teller geldiğinde iplerin rengi otomatik olarak sarı ve siyaha döndü. Maçtaki tek eksik bladejob idi kafada kan görsek maçtaki tüm olaylar iki kat daha fazla haz verirdi bana, yine de vahşeti hissettim. Sosyal medyada bu maçı ''güreş'' maçı olarak değerlendirmeyen sözde güreş gazetecileri bu sektörün kanlı tarafından haberdar değil galiba. Bu daha hiç bir şey.

basaranflair
10-11-2019, 14:13
Harika maç oldu. Kesinlikle şovun en iyi maçıydı.

Styles Clash
10-11-2019, 14:30
Ne maçtı ama? İki adam birbirini öldürmek için oradaydı. Jon Moxley bu momentum ile AEW kemerine yürür.

Jake Hager
10-11-2019, 14:38
Allah'ım sonunda da be sonunda kana susamıştık. Kana kana an itibariyle AEW yeni Foley Tommysi aslanım benim Moxley.

Falcon Arrow
10-11-2019, 14:47
Harika maçtı ya, 40 dakikaya yakın sürdüğünü bile fark etmedim su gibi aktı. Mox'un şimdiye kadar izlediğim en iyi maçı olabilir. Şiddetlik açısından beklentimi oldukça karşıladı. Edilen laflar boşa değildi. Her ikisinin de performansını çok beğendim. Yalnız, biraz daha kan beklerdim ben.

BeckyFan
10-11-2019, 15:32
Omega'nın sonda yaptığı hareket 450 Splash değil, Phoenix Splash.

Maçı toplamda 1 dakika falan izledim şimdi açıp atlaya atlaya, çok meraklı olduğum bir maç da değildi zaten. Dikenli teller içeren her karede yumuş yumuş oldum, içim gıcıklandı. Detaylı highlights videosu gelince izlerim.

Iron Cannonball
10-11-2019, 15:46
Maça bak be WWE Extreme Rules getir götür yapar anca.

Craxler Devon
10-11-2019, 16:17
Maç harikaydı bence ama tek eksi olarak böyle maça daha fazla kan giderdi diye düşünüyorum. Normalde çok umursamam ama bu maçta Dustin'in kafasının yarılması kadar kötü gösterebilirlerdi. Umarım birde bu tarzı sürekli hale getirmezler. Çok özel zamanlarda TLC dışındaki materyaller kullanılırsa daha anlamlı olur.

TalhaKanar
10-11-2019, 17:41
Gargano Ciampa seviyesinde değildi. Açıkçası Shawn Michaels Triple H'in verdiği hissiyatıda veremedi. Şovun en büyük hayal kırıklığı bence. Kötü bir maç değil kesinlikle yanlış anlamayın. Çok iyi bir iki spot var. Ama o kadar. Bu maçı bir hafta sonra hatırlamam için hiçbir sebep yok!

Xenophobia THE Simurgh
10-11-2019, 17:46
Vahşet içeren güreşi ben de fazla sevmiyorum ama güzel. Beğendim.

Styles Clash
10-11-2019, 17:46
Gargano Ciampa seviyesinde değildi. Açıkçası Shawn Michaels Triple H'in verdiği hissiyatıda veremedi. Şovun en büyük hayal kırıklığı bence. Kötü bir maç değil kesinlikle yanlış anlamayın. Çok iyi bir iki spot var. Ama o kadar. Bu maçı bir hafta sonra hatırlamam için hiçbir sebep yok!

Bu eskikliğin sebebi hikaye bence.

Portgas
10-11-2019, 17:58
Bu eskikliğin sebebi hikaye bence.

Katılıyorum. Gargano-Ciampa da hayvan gibi hikaye vardı. İzlerken o hissi geçiriyorlardı.

Birazvodka
10-11-2019, 18:58
Mox seven biri olarak maçtan rahatsız oldum. Belki de senelerdir WWE izlediğimdendir bilmiyorum ama rahatsız olduğumu itiraf edeyim.

Villain
10-11-2019, 19:02
Harika ötesi bir maçtı. İzlerken hiç sıkılmadım.

Rise Above Hate
10-11-2019, 21:43
Maç çok hoştu ama dönen aksiyona rağmen kan miktarı az geldi bana. Onun dışında aktı gitti, sıkmadı beni. Sonlara doğru Omega alır diye umuyordum ama Moxley şaşırttı beni.