GüreşTürkiye | WWE Türkiye

GüreşTürkiye | WWE Türkiye (https://guresturkiye.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (https://guresturkiye.net/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Sivilce Hapı Kullanan Var mı? (https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=229510)

MrSHIELD 04-04-2018 16:57

Kullanmadım ama bildiğim kadarıyla biraz bir şeyler karalayayım. Bu tür ilaçlar yanlış hatırlamıyorsam vücuttaki yağ bezlerini küçültüp yağ üretimini azaltıyor ve akne-sivilcelerin üremesini yavaşlatıyor. Tabii ki bu yavaşlama süreci sonunda tamamiyle bitiyor ve artık sivilce akne mevzularından kurtuluyorsun. Tedavi süreci 3 ay ile 12 ay civarlarında diye hatırlıyorum. Bu süre zarfında yağlı yiyeceklerden uzak durman lazım. Özellikle yüzünde kuruma olacak(Dışarıdan fark edilecek deri soyulmaları gibi, he ama çok da abartılı soyulmalar değil). Onun için nemlendirici krem falan tavsiye etmiştir doktor. Yan etkileri falan filan var tabii ki ama doktorun dediklerini uygularsan terso bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Vay be, ben neymişim. :DD Doktor ya da tıp öğrencisi değilim onun için yanlışlarım olabilir ama gereksiz genel kültür bilgim fena değildir.

Duluth 04-04-2018 17:01

Roaccutane kullanmanı hiç ama hiç tavsiye etmem zaten her türlü sivilce tedavisi için kullanılması çok yanlış bir şey. İlacın meselesi direkt karaciğer ile olduğundan kimde ne şekilde ters tepeceği belli olmuyor ve teperse sonucu ağır oluyor. Yaratabileceği sorunlarla alakalı bir linki bırakıyorum şuraya. En basitinden lavanta kürü kullanabilirsin ama ilaç diyorsan Benzamycin ile başlayabilirsin.

Matt Shadows 04-04-2018 17:05

Psikiyatri ilacı kullanıyorsan Roaccutane kullanma. Diğerlerini bilmiyorum.

Straight Edge Societh 04-04-2018 17:13

Geçen sene 7 ay Roaccutane kullandım ve şu an yüzüm tertemiz ve yağlanma yok. Dikkatli bir dozda kullanırsan ve doktor kontrollerini ihmal etmezsen hiç bir şey olmaz. Bu süre zarfında bol bol su içmelisin. Ben günde 2 litreye yakın içiyordum.

The Moneymaker 04-04-2018 18:10

Alıntı:

The Vuslat Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3201408)
Güncel Roaccutane kullanıcısıyım ikinci ayımdayım benim başlama nedenim öyle ergenlik döneminde ki yüz sivilceleri halk arasında ''mayın tarlası'' yüzünden olmadı çene bölgemde sivilcelenme vardı ve siyah nokta sorunum vardı benim sivilcelerim baş veren sivilcelerde değildi içe dönüktü bir nevi. Geçen ay dermatoloğa muayene olmak için gittiğimde bu ilacı yazdı bana, açıkçası başlarken çok tereddütteydim internette ki yan etkilerini okurken ama Allaha şükür 2. ayımdayım dudak kuruluğundan başka hiç birşey yok onu da nemlendiriciler yoluyla çözmeye çalışıyorum, çok su içiyorum ve yediğime içtiğime dikkat ediyorum bu önemli faktör tedavi aşamasında. 1. Ayımdan sonra enzim değerlerim çok iyi çıktı doktor bile şaşırdı açıkçası büyük ihtimal bu ay kesecek tedaviyi bende normali 6 ay falan. Etkisini soracak olursan yüzüm açıldı ay gibi parlıyorum siyah noktalarda yok denecek kadar az çene bölgemde de tedaviye başladığımdan beri sivilce çıkmıyor. Senin sivilce durumun nasılda bu ilaca başlayacak duruma geldin?

Orta okuldan beri yüzüm baya sivilceli. Hani aşırı diyemem ama aynı anda en az 2-3 büyük sivilce ve üzerine baya çıkmamış sivilce yada patlatılmış sivilce lekesi oluyordu. Artı olarak beyaz tenli olduğum için kızarıklar da baya belli oluyor. Doktora gittiğimde yaşa bağlı bir durumum olmadığını ve hap kullanmam gerektiğini söyledi, ben de hapa başladım.

The Moneymaker 04-04-2018 18:11

Alıntı:

The Vuslat Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3201408)
Güncel Roaccutane kullanıcısıyım ikinci ayımdayım benim başlama nedenim öyle ergenlik döneminde ki yüz sivilceleri halk arasında ''mayın tarlası'' yüzünden olmadı çene bölgemde sivilcelenme vardı ve siyah nokta sorunum vardı benim sivilcelerim baş veren sivilcelerde değildi içe dönüktü bir nevi. Geçen ay dermatoloğa muayene olmak için gittiğimde bu ilacı yazdı bana, açıkçası başlarken çok tereddütteydim internette ki yan etkilerini okurken ama Allaha şükür 2. ayımdayım dudak kuruluğundan başka hiç birşey yok onu da nemlendiriciler yoluyla çözmeye çalışıyorum, çok su içiyorum ve yediğime içtiğime dikkat ediyorum bu önemli faktör tedavi aşamasında. 1. Ayımdan sonra enzim değerlerim çok iyi çıktı doktor bile şaşırdı açıkçası büyük ihtimal bu ay kesecek tedaviyi bende normali 6 ay falan. Etkisini soracak olursan yüzüm açıldı ay gibi parlıyorum siyah noktalarda yok denecek kadar az çene bölgemde de tedaviye başladığımdan beri sivilce çıkmıyor. Senin sivilce durumun nasılda bu ilaca başlayacak duruma geldin?

Yediğime içtiğime dikkat ediyorum derken? Yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum, bol su içmeye çalışıyorum. Bu konuda başka tavsiyen varsa dinleyebilirim.

The Vuslat 04-04-2018 18:56

Alıntı:

The Moneymaker Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3201551)
Yediğime içtiğime dikkat ediyorum derken? Yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum, bol su içmeye çalışıyorum. Bu konuda başka tavsiyen varsa dinleyebilirim.

Başka da pek bir şey kalmamış diyet yapıyorum ben birde tedaviye etkisi var mıdır bilmem ama bence elbet vardir sonuçta yediğine içtiğine dikkat ediyorsun. Anahtar kelime su kardeşim bol bol su tüketmek gerekiyor tedavi süresince suyu sakın ihmal etme. Yine tedavi sürende kafana takilan bir şeyler falan olursa sorarsın özelden oturur konuşuruz.

Caesar 05-04-2018 15:38

Arkadaşım kullanıyordu ama öyle şeyler depresyona sokar. Kullanmamanı tavsiye ederim doğal yollarla yüzünü temiz tutarsan geçer bence.

Bypasser 05-04-2018 15:53

Hergün yüzünü yıka ama suya kafanı tutarak yıka.Havluda tek kulanımlık olanlardan al.Yağlı yememezlik yapma.Kilon çoksa ev yemekleri dışı yeme.Bide son olarak sivilcelerinle oynama.Kabuk bağlayıp kendileri düşüyor zaten.

Orton Strike 05-04-2018 15:57

Ben Roaccutane kullanmıştım zamanında ama o kadar fazla yan etkisi vardı ve dudak bakımı istiyordu ki bıkıp 2. ayda vazgeçmiştim. Ona rağmen o ilacı 2 ay kullandıktan sonra ara sıra tek tük çıkan sivilceler dışında hiç sivilcem çıkmadı. Eziyetli bir iş ama sonuca değiyor. Normal tedavi süresi 6 ay diye biliyorum.

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:00.