GüreşTürkiye | WWE Türkiye

GüreşTürkiye | WWE Türkiye (https://guresturkiye.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (https://guresturkiye.net/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Yeni İbbTv Logosu (https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=296967)

Lesnarizator 11-09-2019 07:31

Yeni İbbTv Logosu

Cyber 11-09-2019 07:48

Havada laiklik kokusu var. :D

Chicago Made 11-09-2019 08:23

Hayınlar camiyi yakmışlar.

Iron Cannonball 11-09-2019 10:04

Allah'ın her günü eski İBB logolu logar kapaklarına basan, IBB TV'yi sorsan ''BBC gibi İngiliz Kanalı mı? Öyle bir kanal mı var?'' diyen insanların bir anda logo aşığı olup isyan etmesi.

OhMyMind 11-09-2019 10:14

Fazla soft. Keşke arada birkaç geçiş aşaması olsaymış. Ayrıca bu ne biçim logo, hiçbir anlamı yok.

collarbone 11-09-2019 10:21

Harika. Şu yapılan ülkenin her yanına yapılsa keşke.

CM Jericho 11-09-2019 10:25

Yeni logodaki silüetin videosu olsa, o silüet Boğaz Köprüsü, Galata, Kız Kulesi, Sultanahmed Cami gibi şekillere girse falan çok anlamlı bir logo olur.

Ben zaten logoda cami olayına karşıyım. Avrupa ülkelerindeki şehirlerde logoda kilise görmedim hiç. Halbuki bazı şehirlerde ne sembol kiliseler var. Barselona’da görmüştüm bir tek sanırım.

MrSHIELD 11-09-2019 10:27

Önceki logodan kurtulmak için çabucak yapılmış sanırım, bayağı kötü. Bari bi' Galata, Kız Kulesi falandır koyulsaymış. Biraz iyi olabilirmiş.

Mr Perfection 11-09-2019 10:36

Öncekinden çok daha iyi, tebrikler başkanıma.

Bogi 11-09-2019 10:42

Darısı şehir logosunun değişmesine yaa.

The Maharaja 11-09-2019 11:39

Kim bilir soldaki logo için hangi Sümeyyeleri, Hangi Ömer Farukları zengin etmişlerdi. Değiştiği iyi olmuş ama daha iyi bir tasarım yapabilirlerdi.

Last Chance 11-09-2019 11:43

Shutterstock sitesine girip aramaya "Colorful" yazdığınızda karşınıza yeni logonun yatay hali çıkıyor. https://www.shutterstock.com/tr/search/colorful

Ve tabii logolarla İstanbul'un camileri süslü güzel silüeti değişmiyor.

Bogi 11-09-2019 11:44

Alıntı:

Last Chance Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888300)
Shutterstock sitesine girip aramaya "Colorful" yazdığınızda karşınıza yeni logonun yatay hali çıkıyor. https://www.shutterstock.com/tr/search/colorful

ShutterStock gibi siteler stokta resim/tasarım barındırır. Bunda bir sıkıntı göremedim?

Pipebomb434 11-09-2019 11:45

Kafirler lut kavmi logosu koymuşlar.

Last Chance 11-09-2019 11:46

Alıntı:

Vileanger Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888303)
ShutterStock gibi siteler stokta resim/tasarım barındırır. Bunda bir sıkıntı göremedim?

Nasıl bir sıkıntı bekliyorsun ki?

The Lone Wolf 11-09-2019 11:49

Alıntı:

The Maharaja Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888298)
Kim bilir soldaki logo için hangi Sümeyyeleri, Hangi Ömer Farukları zengin etmişlerdi. Değiştiği iyi olmuş ama daha iyi bir tasarım yapabilirlerdi.

İBB'nin logosu 60'lı yıllarda yarışmayla belirleniyordu sanırım. Twitter'da paylaşmıştı birisi. Yeni değil yani. Aynı logo kullanılmaya devam ediyor sadece İBB TV'nin logusunu değiştirmişler.

LegenDWyatt 11-09-2019 11:50

Caminin yok olması mı? Güzel hareket. Beğendim.

The Maharaja 11-09-2019 11:52

Alıntı:

The Lone Wolf Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888310)
İBB'nin logosu 60'lı yıllarda yarışmayla belirleniyordu sanırım. Twitter'da paylaşmıştı birisi. Yeni değil yani. Aynı logo kullanılmaya devam ediyor sadece İBB TV'nin logusunu değiştirmişler.

Valla binilmeyen otoya benzin parası ödeniyordu illustrasyon ayağına kendi şürekalarını zengin etmediklerine beni kimse inandıramaz

Bogi 11-09-2019 11:52

Alıntı:

Last Chance Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888306)
Nasıl bir sıkıntı bekliyorsun ki?

Bunu bir sıkıntı gibi ifade etmişsin bence. Geçici bir tasarım da olabilir İmamoğlu ve çalışkan ekibi en iyi şekilde renovasyonlarını gerçekleştirecektir görsel olarak.

Bad Influence 11-09-2019 11:52

İslamcılar kuduruyor şu anda.

YUKO 11-09-2019 11:58

Sömürüsüz güzel bir çalışma olmuş, umarım ara ara değiştirirler.

Last Chance 11-09-2019 11:59

Alıntı:

Vileanger Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888313)
Bunu bir sıkıntı gibi ifade etmişsin bence. Geçici bir tasarım da olabilir İmamoğlu ve çalışkan ekibi en iyi şekilde renovasyonlarını gerçekleştirecektir görsel olarak.

Bir logo hakkında başka ne konuşulabilir? Bu paylaşımın altına ya "Çok güzel olmuş" şeklinde yazılır ya da "Beğenmedim, basit olmuş" diye yazılır. Logonun orijinalliği konuşulur, tasarımının güzelliği konuşulur veya hangi yer içinse ona olan uygunluğu, ahengi konuşulur. Logo üzerine yapılabilecek konuşmalar bundan ibarettir. Kendin de söylediğin gibi geçici olabilir. Çünkü kalıcı oluşa uygun bir logoyu sen de ortada göremiyorsun. Ben de buna uygun olarak gayet basit bir şekilde kopyala+yapıştır+düzenle mantığı olduğunu ortaya koydum. Görsellerde ilk çıkan resimlerden alınan her bir şey için yapılacak şey budur.

Bütün bunları izah etmemi gerektirecek bir yüzeyselliğe mahkum olmadığını düşünüyorum.

fetiborn41 11-09-2019 12:21

Biraz fazla gaza bastın İmamoğlu, hala bu ülkede düşüncelerini desteklemeyen bir %50 var. Bence o cami logosunu kaldırmadan önce biraz daha destur çekseydin.

Bogi 11-09-2019 14:20

Alıntı:

Last Chance Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888319)
Bir logo hakkında başka ne konuşulabilir? Bu paylaşımın altına ya "Çok güzel olmuş" şeklinde yazılır ya da "Beğenmedim, basit olmuş" diye yazılır. Logonun orijinalliği konuşulur, tasarımının güzelliği konuşulur veya hangi yer içinse ona olan uygunluğu, ahengi konuşulur. Logo üzerine yapılabilecek konuşmalar bundan ibarettir. Kendin de söylediğin gibi geçici olabilir. Çünkü kalıcı oluşa uygun bir logoyu sen de ortada göremiyorsun. Ben de buna uygun olarak gayet basit bir şekilde kopyala+yapıştır+düzenle mantığı olduğunu ortaya koydum. Görsellerde ilk çıkan resimlerden alınan her bir şey için yapılacak şey budur.

Bütün bunları izah etmemi gerektirecek bir yüzeyselliğe mahkum olmadığını düşünüyorum.

İmamoğlu çalışıyor hepsini değiştirir sen kafanı takma yorma kendini böyle "kopyala+yapıştır" şeyleri düşünmeye. Seri başladı gerisi de gelir İNŞALLAH.

DarylDiXoN 11-09-2019 14:22

The Lone Man 11-09-2019 15:03

Alıntı:

Last Chance Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888319)

Forumun çoğu bu arkadaşımız gibi düşünmüyor, ben de genel olarak kendisiyle aynı fikirde değilim ama kimse de bu arkadaş gibi düzgün bir üslupta konuşmuyor. Bazı yorumları gördüm. Eleştirdikleri çomar tayfanın yaptığı yorumlardan farklı yorumları yok. Bolca hakaret, saygısızlık ve küçük görme var.

OhMyMind 11-09-2019 15:08

Alıntı:

The Lone Man Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888403)
Forumun çoğu bu arkadaşımız gibi düşünmüyor, ben de genel olarak kendisiyle aynı fikirde değilim ama kimse de bu arkadaş gibi düzgün bir üslupta konuşmuyor. Bazı yorumları gördüm. Eleştirdikleri çomar tayfanın yaptığı yorumlardan farklı yorumları yok. Bolca hakaret, saygısızlık ve küçük görme var.

İnsanlar artık karakterlerine göre değil de siyasi fikirlerine göre yargılandığından ötürü bu durum böyle ne yazık ki. Değişmesi biraz zaman alacak.

chicagolu mutsuz 11-09-2019 15:13

En azindan çakma Başakşehir ambleminden kurtulmuşlar. Eskisi bana hep o sözde futbol takımını çağrıştırıyordu. Ayrıca logo üzerinden dini mesajlar verilmesi de pek hoşuma gitmiyordu. Onun için yeni logoyu çok beğendim.

Chicago Made 11-09-2019 15:30

Bu logoyu benim gibi başlangıç seviye grafiker bile yapar. Trilyon falanda istemem, bir ev bir araba yeter. :vay2:D

Xenophobia THE Simurgh 11-09-2019 15:43

Logo rezalet ama kimsenin saygılı olduğu falan yok, daha önce hakaretlerini biz biliyoruz. Trollüğğ beceremeyince iyi çocuk moduna kuruluyor. :d

Bu arada harbiden berbat. Değiştirmek için değiştirmeyin.

Bad Influence 11-09-2019 16:21

Alıntı:

The Lone Man Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3888403)

AKPliler düzgün bir üslubu hak etmiyor çünkü. Liderleri 17 senedir bunlar, onlar diye ayrıştırdı, AKPliler de buna çanak tuttu, hayır verdik diye terörist olduk 16 Nisan'da mesela, ki 17 yıl boyunca 200-250 defa böyle laflar yendi. E ben sürekli sözde tarafsız cumhurbaşkanından hakaret yiyeceksem ve buna destek verecekse %50lik kesim, ben de aziz değilim, bence kimse değil. Sürekli sabırlı ve alttan alarak konuşamam. Kendi yarattıkları atmosferi yaşıyorlar sadece.

Dovahkiin 11-09-2019 18:04

Beğenemedim. Ötekinin en azından anlamı vardı, 7 tepe olsun cami olsun. Bu youtuber logosu gibi olmuş.

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:23.