GüreşTürkiye | WWE Türkiye

GüreşTürkiye | WWE Türkiye (https://guresturkiye.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (https://guresturkiye.net/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Sivilce Hapı Kullanan Var mı? (https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=229510)

The Moneymaker 04-04-2018 15:53

Sivilce Hapı Kullanan Var mı?

Acnegen - Acnetrent - Zoretanin - Roucutane tarzı ilaçlardan geçmişte yada şu an kullanan var mı? Ben yeni başladım da merak ettim forumda kullanan var mı diye.

Falcon Arrow 04-04-2018 16:06

Çok fazla yan etkileri var bunların mümkünse bırak şimdiden. İlacı kullandığın süre içinde sivilcelere etkili olur sadece. İlacı bırakırsan kuruyan yağ bezleri çalışmaya başlayacak ve tekrar sivilceler çıkacak. Kalıcı çözüm değil yani. Ben kullanmıyorum ama kullanan yakınım var.

King Balor 04-04-2018 16:07

Azitro ve Azeltin gibi Azitromisin hapı içeren ilaçları kulladım daha önce. Çok da faydalı.

Reckless Behaviour 04-04-2018 16:08

7 ay kullandım, 3 yıl önce. Ağız kuruluğu dışında yan etkisi yok. Şu an sivilce yok.

The Moneymaker 04-04-2018 16:09

Alıntı:

Reckless Behaviour Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3201374)
7 ay kullandım, 3 yıl önce. Ağız kuruluğu dışında yan etkisi yok. Şu an sivilce yok.

Benim yüzüm baya kızardı ve soyuluyor ayrıca. Bu kadar ağır olması normal mi acaba bilmiyorum.

Reckless Behaviour 04-04-2018 16:11

Alıntı:

The Moneymaker Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 3201376)
Benim yüzüm baya kızardı ve soyuluyor ayrıca. Bu kadar ağır olması normal mi acaba bilmiyorum.

Evet ilk başlarda normal bu ama sonra etkisi azalıyor. Bu ölü hücreleri ve ağır iltihapları atıyor ilk başta. Zaten sonra doktorun ilacın dozajını düşürecektir.

The Vuslat 04-04-2018 16:38

Güncel Roaccutane kullanıcısıyım ikinci ayımdayım benim başlama nedenim öyle ergenlik döneminde ki yüz sivilceleri halk arasında ''mayın tarlası'' yüzünden olmadı çene bölgemde sivilcelenme vardı ve siyah nokta sorunum vardı benim sivilcelerim baş veren sivilcelerde değildi içe dönüktü bir nevi. Geçen ay dermatoloğa muayene olmak için gittiğimde bu ilacı yazdı bana, açıkçası başlarken çok tereddütteydim internette ki yan etkilerini okurken ama Allaha şükür 2. ayımdayım dudak kuruluğundan başka hiç birşey yok onu da nemlendiriciler yoluyla çözmeye çalışıyorum, çok su içiyorum ve yediğime içtiğime dikkat ediyorum bu önemli faktör tedavi aşamasında. 1. Ayımdan sonra enzim değerlerim çok iyi çıktı doktor bile şaşırdı açıkçası büyük ihtimal bu ay kesecek tedaviyi bende normali 6 ay falan. Etkisini soracak olursan yüzüm açıldı ay gibi parlıyorum siyah noktalarda yok denecek kadar az çene bölgemde de tedaviye başladığımdan beri sivilce çıkmıyor. Senin sivilce durumun nasılda bu ilaca başlayacak duruma geldin?

thefunkyhomosapien 04-04-2018 16:40

Krem kullanıyorum ben AcneMix diye, doktor yazdı.

alpereng 04-04-2018 16:52

Doktorumun yazmış olduğu Aknetrent'i kullanmıştım 4-5 sene önce. 4 ayda tamamen temizlenmiştim fakat dudak çatlamaları, kanamaları ve ağız kuruluğu çok zahmet çektirdi.

PowerSlamX 04-04-2018 16:54

Hapı kullanmadım krem kullanmıştım hem de bu pack olarından ama pek kuvvetli olmadı. Derinin altında pusuya yatmış yüzlerce sivilce var, elleyince hissedebiliyorum. Bir kızartmaya, bir kendini tatminde atağa geçiyorlar. Çoğu yöntemi denemiş biri olarak söylüyorum su temizliği ile düzenli bir uyku sorunu kökünden çözer. Bu zamana kadar uykuyu atlamıştım ama büyük bir etken olduğunu düşünüyorum.

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:13.