GüreşTürkiye | WWE Türkiye

GüreşTürkiye | WWE Türkiye (https://guresturkiye.net/forum/index.php)
-   Spor Bülteni (https://guresturkiye.net/forum/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Formula 1 | Tartışma Konusu (https://guresturkiye.net/forum/showthread.php?t=223364)

Pipebomb434 16-09-2018 15:23

Öff ne sıkıcı bir yarış ya.
Alonso best of the rest olarak çok iyi durumda şu an inşallah bir sorun çıkmaz.
Edit: Oha, McLaren'le en hızlı turu yaptı şu an. Helal be..

Sonuç editi: Yapacağınız pisti s... Ne DRS bölgesi var ne geçiş yeri var.. İlk 6 başladığı gibi bitti.

Cigaretta 16-09-2018 15:58

Ya Vettel tarihin en iyi Ferrari'sini madara ediyorsun bırak git kardeşim ya.

Bu arada Sirotkin olmasa yarışı izlerken bayılırdım galiba, acayip yavan bir yarış oldu.

Pipebomb434 30-09-2018 13:36

İzleyemediğim yarıştaki heyecana bak ya..

Pipebomb434 07-10-2018 15:14

Yarışı izleyemedim, özetini de izleyemedim ama oradan buradan duyduklarımla bir iki bir şeyler yazmak istiyorum.

Ferrari'nin dün sıralamadaki rezilliği baya komikti.
Vettel Almanya'dan beri psikolojik olarak baskı kaldıramıyor. Başka sürücülere karşı risk almayıp, 5 saniye cezası yemiş "kasap" Verstappen'e karşı risk alıp tüm ilerlemesini mahvetmiş.
Hamilton ve Mercedes şu anda bulundukları konumu hakediyorlar ama yalan radyo konuşmalarıyla rakibi sabote etmek rekabet etmek için meşru bir yol değil.
Leclerc Magnussen'le çarpışmış. Magnussen'i hiç sevmezdim zaten, daha da çok sinir oldum.
Alonso'nun puan alamaması üzdü.
Ricciardo'nun seneye Renault'u sırtlayarak rekabeti ve seyir zevkini artıracağını umuyorum.

Pipebomb434 21-10-2018 21:52

RAIKKONEN KAZANMIŞ UUUAAAAAA!!!!
Aslan Verstappen inşallah 10x şampiyon olursun yiğidim.

Pipebomb434 21-11-2018 22:55

2 kez dünya şampiyonu, Schumacher'in 5 senelik saltanatını en genç şampiyon olarak bitiren, daha sonra hep yanlış zamanda yanlış yerde olduğu için bir türlü şampiyonluklarına yenilerini ekleyemeyen, ama her şeye rağmen bu sporun gördüğü en iyi birkaç sürücüden biri olduğunu bizlere kanıtlayan, sempatikliğiyle ve espri anlayışıyla kendisini bizlere sevdiren büyük usta pilot Fernando Alonso bu haftasonu son kez Formula 1'de yarışacak. Belki de taa şampiyon olduğu zamanlarda ablam bir Renault oto galerisinde staj yapıyordu. Sanırım Fernando Alonso şampiyon olduğunda çalışanlara poster dağıtmışlardı. Ablam da o poster asmıştı. Fernando Alonso ile ilk kez böyle tanışmıştım. Formula 1 TRT'de yayınlanırken öyle pek anlamasam da takip eder, onu desteklerdim. Şimdi kendisi emekli oluyor. Şansını Indy 500'de deneyecek sanırım. Pek sevdiğim bir organizasyon değil ama orada da başarılı olmasını umuyorum. İnşallah son yarışında güzel bir sonuç elde eder. Yolu açık olsun.

Ayrıca Ferrari'nin son sürücüler şampiyonu, son constructors' şampiyonluğu zamanındaki sürücüsü, son yarış kazananı, son pol pozisyonunun sahibi, son podyum başarısı gösteren sürücüsü Kimi Raikkonen de büyük ihtimalle bir daha geri dönmemek üzere Ferrari için son yarışına çıkacak ve yıllar sonra ilk kez bu pistlere çıktığı Sauber'e geri dönecek. Amerika'daki zaferiyle bizi çıldırttığı gibi gitmeden bir zafer daha bekliyoruz kendisinden. Bir yerde Saubee'in bu sene en çok gelişen takım olduğunu duymuştum. Umarım bu doğrudur ve gelişimleri devam eder de Raikkonen'i yine üst sıralarda görebiliriz.

Pipebomb434 25-11-2018 22:10

Bugünkü yarış Hulkenberg'in feci kazasıyla güvenlik aracıyla başladı. Ondan sonra Raikkonen'in aracının bozulması üzdü. İlk turlar heyecanlıydı, başlangıçta geriye düşen Red Bull'ların geri yükselme mücadelesi, özellikle geçen hafta kaza yapan Verstappen ve Ocon arasındaki mücadele çok heyecanlıydı. Daha sonea yarış soğudu. Bir aralar 11. aıra için Vandoorne, Perez ve Geosjean kapışıyorlardı. Vandoorne belki de yarışın, hatta F1 kariyerinin en iyi geçişini yaptı. Daha sonra sıkıcı geçti. Çamaşır yıkamam gerektiği için yarışın sonlarını izleyemedim. İnternetten gördüğüm kadarıyla duygusal anlar yaşanmış. Alonso'nun emekliliği, Ricciardo ve Raikkonen'in takımlarından ayrılışları gerçekten duygusal oldu. İyisiyle kötüsüyle F1 izlemeye başlamamdan sonraki ilk sezonu geride bıraktık. Alonso'nun 2020'de geri dönebileceği konuşuluyor, neler olacak göreceğiz.

Cigaretta 25-11-2018 22:13

Max'ın saykolukları hariç sıkıcı bir yıldı aslında. Mercedes'in hayvani üstünlüğü bir heyecan yaşanmasını engelledi. Yılın en büyük olayı Alonso'nun vedası oldu diyebilirim.

ErDiBiase 25-11-2018 22:42

Sezonun ilk yarısı acayip keyifliydi. İkinci yarıda sadece Verstappen bir şeyler yaptığında heyecanlandım açıkçası. Zaten kendisini inanılmaz geliştirdi olgunluk açısından. Sezonun ikinci yarısında Hamilton'ın arkasından en iyi 2. sürücüydü bence.

Bugün yarışın sonundaki üçlü donut beni acayip duygulandırdı ya. Alonso'yu çok özleyeceğim umarım 1-2 seneye iyi bir arabayla geri döner F1'e.

Seneye çok daha ortada olan bir şampiyona dileğiyle hoşçakalın.

Bogi 25-11-2018 22:53

Vettel ipler elindeyken şampiyonluğu direkt olarak kendi hatalarıyla teslim etti. LH'da çok başarılı sürdü ama bu sene yani hem kendisi hem pit ekibi (Bottas bizimla değilsın :P) çok minimal hatalarla sezonu sürdürdü. RedBull sonradan açıldı ama sadece Max orada daha arka arkaya bir performans gösterebildi. Ferrari'de kötü pit stratejileri ve özellikle 2. devrede güncelleme konusunda Mercedes'in gerisinde kalmış olmaları aslında Vettel'in hatalarıyla da birleşince sezonu tayin etti. Tek üzüntüm Kimi'yi çok seven, saygı duyan bir izleyici olarak bu sene başarılı olabileceği noktalarda yarış dışı kaldı.

Sezon sonu için denebilecek tek cümle Gracias Fernando!

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:20.