Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-05-2017, 21:30   #711
TONI STORMCULUK KAZANACAK
Aschentef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2016
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 14.006
Konular: 1237
Favori Güreşçisi: Seth Rollins
Rep Puanı: 328137
Rep Derecesi: Aschentef isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart 14.05.2017 - Extreme Rules| SD |

Pyrolar patlıyor ve Extreme Rules şovu bütün harikalığı ile başlıyor.

Extreme Rules
14.05.2017


Öncelikle kickoff panelindeyiz. Booker T, Renee Young, Corey Graves karşımızdalar. Kick Off'da maçlar olmuyor ve klasik olarak maçlar hakkında değerlendirmelerden sonra ana şova geçiyoruz.

(Arka alanda Seth Rollins görünüyor. Bu gece çıkacağı maçın öneminden bahsediyor. En büyük isteği seyircilere harika bir maç izletmek ve Adam Cole'u mağlup edip yeni şampiyon olmakmış. Bunun için sonuna kadar savaşacağını söylüyor.)

Edge VS Christian VS Jimmy Havoc VS Jay Lethal WWE Champion Contender Match

''Gecenin ilk maçında harika bir maç izliyoruz. Edge ve Christian ikilisi resmen birbirlerinden hesap soruyorlar. Jay Lethal seyircilerden yoğun bir reaksiyon almayı başarıyor fakat Edge maçın sonlarına doğru ona Spear yapıyor. Şimdi Jimmy Havoc geliyor ve Edge'e Acid Rainmaker yapıyor. Bağırmaya başlıyor ardından Christian'a yöneliyor derken Christian aniden onu çeviriyor ve killswitch yapıyor. Hemen tuşa gidiyor. 1...2... fakat Jay Lethal ringin dışından Christian'ın ayağını çekiyor ve ringin dışında Christian'a sert yumruk darbeleri vurup çelik merdivenlere vuruyor ardından kendisi hızla ringe giriyor. Şimdi yerde yatan Jimmy Havoc ve Edge'e bakıyor. Ardından Edge'e yöneliyor ve onu kaldırıyor şimdi ise ringin köşesine fırlatıyor. Edge çok sert bir biçimde çarpıyor ve ardından Jay Lethal onun üzerine koşuyor. Edge son bir hamle ile çekilmeyi başarıyor ve şimdi Jay Lethal'a yumruk darbeleri vuruyor. Aynı anda Jay Lethal'da ona karşılık vermeye başlıyor. Büyük bir şiddetle bağırıyor ve suratına bir tekme geçiriyor. Edge iplere doğru düşüyor fakat iplerden sekip aniden Spear vuruyor. O sırada Jimmy Havoc geliyor ve Edge'i yakalıyor ardından kendine çekiyor ve Acid Rainmaker! Jimmy Havoc hemen tuşa gidiyor. 1...2...3! Maç bitiyor. Jimmy Havoc kazanmayı başarıyor.''

(Divas şampiyonluğu maçının promosunu izliyoruz. Daha sonra ekranlara Divas Champion Charlotte Flair geliyor ve arenaya doğru yürürken görüntüleniyor. Biraz sonra onun zamanı.)Charlotte VS Paige VS AJ Lee - Divas Champion Match

''Maç oldukça hızlı ve hareketli geçiyor. AJ Lee şimdi ringde Paige'in saçlarından çekip ringin köşesine kadar getiriyor ve ardından kafasını vuruyor. Paige sersemliyor ve AJ Lee onu yere yatırıyor ardından Fujiwara Armbar bağlıyor. Paige oldukça acı çekiyor ve bağırmaya başlıyor. Hakem pes edip etmeyeceğini kontrol ediyor. Bir süre sonra Charlotte Flair ringe giriyor ve AJ Lee'nin suratına bir tekme geçirerek Fujiwara Armbar'ı bozuyor. Şimdi AJ Lee'yi kaldırıyor ve bir suplex yapıyor. Ardından yerdeki AJ Lee'nin kafasını ayaklarının altına alıyor ve Push-up Headscissors Slam yapıyor. Şimdi tuşa gidiyor. 1...2... fakat AJ Lee kurtuluyor. Charlotte Flair saçlarını arkaya atıyor ve birden ayağa kalkıp AJ Lee'yi ringin dışına atıyor. Ardından Paige'e yöneliyor ve onu kaldırıyor derken Paige karnına bir tekme atıyor ardından bir diz darbesi vurup iplere koşuyor. İplerden sekip bir dropkick yapıştırıyor. Şimdi Charlotte Flair'i kaldırıyor ve Paige turner yapıyor. Paige şimdi seyircilere dönüyor ve kollarını iki yana açıp tauntunu yapıyor. Arkasını döndüğü esnada AJ Lee üzerine zıplıyor ve Casadora Bulldog! Şimdi Charlotte Flair geliyor bir yumruk sallıyor fakat AJ Lee birden onu yakalıp Black Widow bağlıyor. Charlotte Flair dayanmaya çalışıyor fakat AJ Lee daha fazla sıkmaya başlıyor ve bir süre sonra pes ediyor. AJ Lee kazanmayı başarıyor ve yeni Divas şampiyonu oluyor. Maç sonunda büyük bir sevinç yaşıyor.

AJ Styles VS Sami Zayn - Falls Count Anywhere Match

Zil çalıyor ve maç başlıyor.Sami Zayn hemen AJ Styles'a bir clothesline yapıyor.Şimdi ise üzerine çıkıp yerde yumruklamaya başlıyor. AJ Styles kurtulmaya çalışıyor ve Zayn'ı üzerinden itiyor ardından ayağa kalkıyor. Sami Zayn üzerine koşuyor ve Clothesline denemesi! Ama Styles eğiliyor ve arkadan Pele Kick ardından kafasından tutarak iplere yolluyor. Sami iplerden sekip dönüyor. AJ Styles'dan Dropkick! Şimdi kaldırıyor ve Wheelbarrow Facebuster ! AJ Styles aprona geçiyor iplerden zıplıyor fakat Sami Zayn birden kalkıp suratına yumruğu geçiriyor ve AJ Styles ringin dışına düşüyor. Sami Zayn AJ Styles'ı kaldırıyor ve çelik merdivenlere doğru gönderiyor.Fakat AJ Styles çelik merdivenlerin üzerinden atlıyor.Sami Zayn tekrar AJ Styles'ın üzerine gidiyor ama Styles onu seri bir şekilde yumruklamaya başlıyor aynı şekilde Sami Zayn'da karşılık vermeye çalışıyor ve ikili birbirlerini bir süre yumrukluyor derken Sami Zayn bir diz darbesi vuruyor ve sonrasında AJ Styles'ın suratını demir bariyerlere çarpıyor. AJ Styles yere yığılıyor. Sami Zayn şimdi spiker masasını dağıtıyor ve AJ Styles'ı kaldırıp spiker masasına yatırıyor. Şimdi ringin köşesine tırmanıyor ve tempo tutup seyircilerden reaksiyon almaya çalışıyor. Şimdi AJ Styles'ın üzerine uçuyor fakat AJ Styles çekiliyor. Sami Zayn masanın üzerine düşüyor ve masa kırılıyor. AJ Styles şimdi sürünerek Sami Zayn'ı tuş ediyor. 1...2. fakat Sami Zayn atmayı başarıyor. AJ Styles şimdi Sami Zayn'ı kaldırıyor ve ringe sokuyor. Sami Zayn şimdi zar zor ayağa kalkıyor. AJ Styles onu hemen yumruklamaya başlıyor ardından bir diz darbesi vurup iplere gönderiyor. Sami Zayn iplerden sekiyor ve AJ Styles bir clothesline denemesi fakat Sami Zayn eğiliyor ve tekrar iplerden sekiyor dönüşünde ise AJ Styles'ın kafasından yakalıyor ve fisherman suplex denemesi fakat bu sefer AJ Styles kurtuluyor ve Sami Zayn'i ringin köşesine atıyor. Ardından üzerine koşuyor ve corner clothesline! Şimdi Sami Zayn üzerine doğru geliyor fakat AJ Styles, Styles Combination yapıyor. Vakit kaybetmeden Styles Clash için kaldırıyor fakat Sami Zayn birden Avalanche Hurricana yapıyor. AJ Styles yerde kalıyor. Sami Zayn onu kaldırıyor ve diving tornado DDT yapıyor. AJ Styles neye uğradığını şaşırmış durumda. Sami Zayn şimdi AJ Styles'ı kaldırıyor ve ringin köşesine fırlatıyor. Ardından koşuyor ve Helluva Kick! Sami Zayn hemen tuşa gidiyor. 1...2...3! Bitiyor. Sami Zayn kazanmayı başarıyor. Seyircilerden karışık bir reaksiyon oluşuyor. Bu AJ Styles için gerçekten kötü bir son oldu. Sami Zayn sevinç gösterileri yaparken kameralar arka alana dönüyor.

(Arka alanda Adam Cole kemeriyle yürürken görüntüleniyor.)Adam Cole VS Seth Rollins - Intercontinental Champion

Lock up ile başlıyorlar.Seth Rollins şimdi sideheadlock yapıyor ve Adam Cole'u iplere gönderiyor.Adam Cole iplere tutunuyor ve Seth Rollins ile tekrar karşı karşıya geliyorlar şimdi Karşılıklı yumruklaşmaya başlıyorlar.Seth Rollins üstün çıkıyor derken Adam Cole eğiliyor ardından Seth Rollins'in dizine bir tekme atıyor ve hemen sonrasında Shining Wizard ! Adam Cole hemen yerdeki rakibine yumruklamaya başlıyor ama hakem ayırıyor. Adam Cole şimdi Seth Rollins'i kaldırıyor ve ringin dışına fırlatıyor! Şimdi kaldırıp çelik merdivenlere fırlatıyor. Seth Rollins çok sert bir biçimde sırtını çarpıyor.Adam Cle hızla tekrar kaldırıyor ve Drop Suplex yapıyor ardından ringe giriyor.Hakem saymaya başlıyor 1...2...3...4...5... Seth Rollins ringe giriyor.Şimdi Adam Cole üzerine koşuyor fakat Seth Rollins lariat yapıyor! Hemen ardından yerde seri bir şekilde Adam Cole'u yumruklamaya başlıyor şimdi kaldırıyor ve suratına çok sert bir diz darbesi vuruyor. Adam Cole sersemliyor ama yinede yumruk deniyor ancak Seth Rollins hemen sıyrılıyor ve yumruklar atıyor! Adam Cole bir diz darbesi geçiriyor ve iplerden sekiyor ancak Seth Rollins'den bir Dropkick geliyor! Adam Cole kalkıyor ama birde clothesline geliyor! Adam Cole tekrar ayaklanıyor fakat Rollins'den Sling Blade geliyor.Adam Cole yerde yatıyor ve Seth Rollins ise seyircileri çoşturmaya çalışıyor ve şimdi tauntunu yapıyor.Adam Cole iplere tutunarak kalkıyor daha sonra Seth Rollins'e yumruk sallıyor fakat Seth Rollins eğiliyor ve hemen ardından Enzuigiri ! Tuşa gidiyor. 1... fakat Adam Cole hemen atıyor. Şimdi Seth Rollins onu kaldırıyor ve ringin köşesine fırlatıyor.Üzerine doğru koşuyor fakat Adam Cole çekiliyor ve Seth Rollins kafasını köşeye çarpıyor. Şimdi Adam Cole geriliyor ve Body Avalanche! Seth Rollins yere yığılıyor fakat hemen kalkmayı başarıyor derken Adam Cole Superkick geçiriyor. Vakit kaybetmeden kaldırıyor ve Last Shot! Adam Cole hemen tuşa gidiyor. 1...2... fakat Seth Rollins inanılmaz bir şekilde atıyor. Seyircilerden yoğun bir reaksiyon oluşuyor. Şimdi Adam Cole hakeme sinirleniyor ve ardından tekrar Seth Rollins'i kaldırıyor derken Seth Rollins, Adam Cole'un karnına birden tekme atıyor ve ardından Pedigree! Hemen tuşa gidiyor. 1...2... hayır bu kez ise Adam Cole atıyor. İki isimde bulundukları yerden kalkamıyorlar. Bir süre sonra Seth Rollins iplere tutunarak kalkıyor ve Adam Cole'da aynı şekilde kalkıyor. İkili yüz yüze geliyorlar derken Adam Cole Seth Rollins'in üzerine koşuyor. Seth Rollins, Adam Cole'un üzerinden zıplıyor ardından kendisi Adam Cole'un üzerine koşacağı sırada Adam Cole bir Superkick geçiriyor. Ardından kaldırıyor ve tekrar Last Shot! Seth Rollins resmen yıkılıyor. Adam Cole şimdi tuşa gidiyor. 1...2...3! Maç bitiyor ve Adam Cole kemerini korumayı başarıyor. Maç sonunda kemerini alıyor ve hemen arka alanın yolunu tutuyor. Seth Rollins ise sağlık görevlileri eşliğinde arka alanın yolunu tutuyor.

(Arka alanda Kevin Steen röportaj veriyor. Bu gece kemerini aciz bir yaratığa karşı korumanın verdiği utancı dile getiriyor. CM Punk'ın oldukça acınası birisi olduğunu ve onu bu şirketten silmek için elinden gelenin fazlasını vereceğini söylüyor.)Young Bucks VS The Kings Of Wrestling VS The Shield(Dean/Roman) Smackdown Tag Team Champion

''Maçın büyük bir bölümünde Young Bucks ve The Shield üyeleri arasındaki çekişmeyi izliyoruz. Maçın sonlarına doğru Roman Reigns ve Dean Ambrose ikilisi ringe aynı anda gelip Young Bucks ikilisini oldukça zor duruma düşürüyorlar ve ağır bir biçimde hırpalıyorlar. Şimdi Roman Reigns iplerden sekiyor ve Matt Jackson'a bir Spear geçiriyor. Dean Ambrose ise Nick Jackson'ı ringin dışına yolluyor. Şimdi Roman Reigns, Matt Jackson'ı tuş edeceği sırada Chris Hero geliyor ve Roman Reigns'e çok sert bir Elbow Smash geçiriyor. Şimdi Dean Ambrose Dirty Deeds için yakalıyor fakat Chris Hero ondan kurtuluyor ve Death Blow yapıyor. Chris Hero resmen yargı dağıtıyor. Şimdi tuşa gidiyor fakat Nick Jackson gelip bozuyor ve ardından kaldırıp DDT yapıyor. Tam o sırada Cesaro geliyor ve european uppercut yapıyor. Şimdi ise tekrar kaldırıyor ve Swiss Death! Cesaro Nick Jackson'ı ringin dışına yolluyor ve Chris Hero ise Matt Jackson'ın kalkmasını bekliyor. Matt Jackson kalıyor ve Death Blow! Chris Hero hemen tuşa gidiyor. 1...2...3! The Kings Of Wrestling yeni Smackdown Tag Team Şampiyonları oluyorlar.''

(Kevin Steen ve CM Punk arasında gerçekleşecek olan maçın promosu ekranlara geliyor.)Kevin Steen VS Cm Punk - WWE Champion Match - Chiago Street Fight Match

''CM Punk hemen Kevin Steen'ı hızlı bir şekilde yumruklamaya başlıyor. Kevin Steen sersemleşiyor.CM Punk iplere doğru koşuyor.Fakat Kevin Steen sert bir clothesline yapıştırıyor. CM Punk darbenin sertliği ile yerde kalıyor fakat hemen kalkıyor. Kevin Steen hemen bir clothesline daha yerleştiriyor.CM Punk bir kez daha ayaklanıyor. Kevin Steen bu kez karnına bir diz darbesi geçiriyor ve iplere fırlatıyor ardından ise backbreaker yapıyor. Kevin Steen, Cm Punk'ı kaldırıyor ve Steen Breaker yapıyor. CM Punk gerçekten zor durumda. Kevin Steen şimdi ringin dışına çıkıyor ve bir balyoz çıkarıyor ve balyoza bakıp gülüyor ardından bir köşeye atıyor. Ringin altına bakmaya devam ediyor ve şimdi 2 tane masayı aynı anda çıkarıyor ve üst üste kuruyor. Tam bir sandalye alıp ringe gireceği esnada CM Punk iplerden zıplayarak üzerine uçuyor ve şimdi iki isimde yerde kalıyorlar. CM Punk yavaş yavaş kalkıyor ve hemen sandalyeyi kapıyor. Kevin Steen'da kalkmayı başarıyor. CM Punk sandalye ile vurmaya çalışıyor fakat Steen eğiliyor ve ardından CM Punk suratına bir yumruk vuruyor. Şimdi ise onun kolundan tutup çelik merdivenlere fırlatıyor. CM Punk sırtını çarpıyor ve arka tarafa düşüyor. Kevin Steen, CM Punk'ı seyircilerin arasına atıyor ve kendiside seyircilerin bulunduğu kısıma atlıyor. Ardından beraber merdivenlerden çıkıyorlar ve arka alanın bulunduğu yere doğru ilerlemeye başlıyor. Bir süre sonra CM Punk kendini toparlıyor ve merdivenlerde Kevin Steen'a bir Roundhouse Kick geçiriyor ve Steen düşecek gibi oluyor fakat son anda tutunuyor. CM Punk şimdi Kevin Steen'ı saçlarından tutarak sürüklemeye başlıyor. Kevin Steen acı içinde bağırıyor. İkili şimdi bir kapıdan giriş yapıyorlar ve WWE ürünlerinin satıldığı yere geliyorlar. CM Punk masasının üzerinden üzerinde ''Best In The World Cm Punk'' yazan bir tişörtü alıyor ve Kevin Steen'ın üzerine geçiriyor. Ardından Kevin Steen'ı kaldırıp masanın üzerine yatırıyor. Kendiside masanın üzerine çıkıyor fakat Kevin Steen birden CM Punk'ın karnına bir yumruk atıyor ardından kaldırıp tam masanınn üzerine Package Piledriver! (Holy Shit) Kevin Steen şimdi kırık masanın arasından çıkıyor ve kendini yere atıyor. Bir süre yerdeki CM Punk'a bakıyor ve küfürler savurmaya başlıyor. Ardından pis pis kahkaha atıyor. Şimdi bir halat alıyor ve CM Punk'ın ellerini bağlayıp onu sürüklemeye başlıyor. Kevin Steen, CM Punk'ı sürüklerken Backstage'de yeni Divas Champion AJ Lee'ye rastlıyor ve suratına bir süre tuhaf tuhaf bakıp ''ne var?'' diyor. Ardından CM Punk'ı sürüklemeye devam ediyor. Bu arada CM Punk tüm gücünü kullanıp halatı kendine doğru çekiyor ve Kevin Steen dengesini kaybedip CM Punk'ın yanına kadar geliyor. Ardından CM Punk halatı Kevin Steen'ın boğazına doluyor ve tüm gücüyle sıkmaya başlıyor. Kevin Steen bayılacak gibi oluyor fakat bir süre sonra CM Punk bırakıp onu otoparka kadar sürüklüyor ve ikili şimdi otoparktalar.CM Punk şimdi Kevin Steen'ın kolundan tutup arabaya doğru itiyor fakat Kevin Steen ayağı ile arabadan destek alarak oradan çekilmeyi başarıyor. Şimdi CM Punk tekrar üzerine geliyor. Kevin Steen bir yumruk sallıyor fakat Kevin Steen eğilip bir clothesline yapıştıyor şimdi Kevin Steen, Cm Punk'ı arabaya yaslıyor ve seri bir şekilde diz ve dirsek darbeleri vuruyor. CM Punk birden eğiliyor ve Kevin Steen arabaya yumruk atıyor. Kevin Steen elini tutarken CM Punk ona bir Clothesline geçiriyor ve kaldırıp kafasını arabanın camına geçiriyor. Ardından bir çöp kovası alıp sırtına seri bir şekilde vuruyor. Kevin Steen acıyla bağırıyor fakat CM Punk durmuyor daha sonra Kevin Steen'ın arabanın camından kafasını çıkarıyor fakat daha sonra çevirip tekrar başka bir cama fırlatıyor ve camlar kırılıyor. Kevin Steen'ın suratı kanamaya başlıyor. CM Punk şimdi Kevin Steen'ı kamyonete doğru fırlatıyor ve tam tekerleğin oradan boğazını ayağıyla basmaya başlıyor. Şimdi ise suratına tükürüyor ve bir levye alıyor. Arenada bir taraftan (CM Punk! CM Punk! CM Punk!) diğer taraftan ise (Kill Steen Kill! Kill Steen Kill!) Chantleri oluşuyor. CM Punk elindeki levyeye bakıyor ve gülmeye başlıyor. Kevin Steen kalktığı esnada CM Punk levye ile vurmaya çalışıyor fakat Kevin Steen aniden çekiliyor ve CM Punk boşa sallamış oluyor. Şimdi Kevin Steen kamyonetin tepesine tırmanmaya çalışıyor telaşlı bir şekilde. CM Punk onu ayağından çekiyor fakat Kevin Steen bir tekme atıyor ve CM Punk dengesini kaybediyor. Kevin Steen şimdi en tepede ve CM Punkta hızla gelmeye çalışıyor. Merdivenin tepesine çıkıyor ve iki isimde şuan kamyonetin üstündeler. CM Punk birden Kevin Steen'ı yakalayıp kaldırmaya çalışıyor fakat Steen onun karnına bir diz darbesi vurup kamyonetin üstünden atmaya çalışıyor. CM Punk düşer gibi oluyor fakat son anda dengesini sağlayıp duruyor ve hemen ardından Kevin Steen'a bir Roundhouse Kick vuruyor. Kevin Steen olduğu yerde yere yığılıyor. Şimdi CM Punk onu GTS için kaldırıyor fakat Kevin Steen kurtuluyor bu seferde o Package Piledriver için kaldılıyor. CM Punk son anda kurtuluyor ve suplex için kaldırıyor ve ardından suplex ile ikili kamyonetin üzerinden yere çakılıyorlar!!! (This Is Awesome!) Bu gerçekten inanılmazdı. Bu adamların yaşamalarına imkan olmamalı böylesine sert ve şiddetli bir hasardan sonra. Şuan ikiside yerden kalkamıyorlar ve hareketsiz gözleri kapalı bir şekilde yerde yatıyorlar. Hakem onların sağlık durumlarına bakıyor. Maç devam edebilecek gibi değil. İki isimde hareket edemiyor ve maç sonuçsuz bitiyor. Kevin Steen şampiyonluğunu korumayı başarıyor fakat bu maçtan sonra kemikleri hala yerinde duruyor mu buna emin olamayız. Kevin Steen ve CM Punk'a sağlık görevlileri yardım ederken şovun sonuna geliyoruz.''imza

The Lone Man & Aschentef
Sizleri Savunacağız:

-Seth Rollins
-CM Punk
-İmparator Cody
-Toni Storm
-Mike Bennett
-Kassius Ohno
-Drew Gulak
-Undisputed Era
-----------------------------------------------------------------
Forum Başarılarım:

2x Slammy Ödülü (2018 Yılında: En İyi BaB Yazarı - En İyi Feud İncelemesi)

Haftanın Parlayan Üyesi 22.07.2018
Haftanın Parlayan Üyesi 02.11.2018

32. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Feud İnceleme Yarışması 1.
Şov İnceleme Yarışması 1.

30. Geleneksel Etkinlik Haftası: SummerSlam Feud İnceleme Yarışması 1.
Şov İnceleme Yarışması 3.

29. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania Makale Yarışması 1.
Feud İnceleme Yarışması 1.
Royal Rumble Feud İnceleme Yarışması 1.

28. Geleneksel Etkinlik Haftası: Şov İnceleme Yarışması 1.
Feud İnceleme Yarışması 1.
Be A Booker Yarışması 1.
Makale Yarışması 1.
Royal Rumble Bilgi Yarışması 3.

27. Geleneksel Etkinlik Haftası: Makale & Kompozisyon 1.
Feud İnceleme 1.
Akrostiş Şiir 3.
Profil Dizayn 2.
Şov İnceleme 2.

7.Yıl Şenlikleri; Akrostiş Şiir Yarışması 1.
24. Etkinlik Haftası: Royal Rumble Be A Booker Yarışması 2.
25. Etkinlik Haftası: WrestleMania 33 Be A Booker Yarışması 2.
Onur Kürsüsü - x8
Ayın İspiyoncuları Listesi x3
İnceleme Etkinliği:Haftalık Şov İnceleme Yarışması 2.Feud İncelemeleri:''GWA Internet Champion''
RPG: ''The American Nightmare'' Cody Rhodes

Be A Booker | Extreme Era
Aschentef isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla