Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-08-2018, 21:58   #1
TONI STORMCULUK KAZANACAK
Aschentef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İstanbul
Konular: 1267
Favori Güreşçisi: Seth Rollins
Rep Puanı: 357310
Rep Derecesi: Aschentef isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart 1 Ağustos 2018 - NXT Şov İncelemesi

Hazırlayanlar: Aschentef-Attitude Adjustment

Şirket: WWE
Program: NXT
Türü: Haftalık şov
Bölümü: #461

Then... Now... Forever...

Geçen hafta yaşananları hatırlıyoruz. Tommaso Ciampa geçen haftaki şovda Aleister Black'i yenerek yeni NXT Şampiyonu olmuştu. Haftalık şovda gerçekleşmesine rağmen baya kaliteli bir maçta. Böyle bir ikilinin kalitesiz maç çıkarmasını bekleyemezdik zaten. Bu görüntüleri izledikten sonra gecenin ilk maçına geçiyoruz. Heavy Machinery girişini gerçekleştiriyor. Seyircilerden iyi bir reaksiyon almayı başarıyorlar. Ardından ise The Mighty girişini gerçekleştiriyor.

Heavy Machinery vs. The Mighty

''İki takım daha maç başlamadan birbirine dalıyorlar. Heavy Machinery üstün çıkıyor tabii. Şimdi maç başlıyor. Shane Thorne ve Otis Dozovic ikilisi başlıyorlar maça. Otis Dozovic hemen alıyor üstünlüğü. Dynamic Slam yapıyor şimdi rakibine. Bu hareketinden sonra biraz başı dönüyor. Şimdi bağırmaya başlıyor derken Shane Thorne birden Dropkick geçiriyor. Şimdi ise bir Basement Dropkick! Seri stomp darbeleri vuruyor Dozovic'e ardından ise kaldırıp köşeye fırlatıyor. Şimdi Nick Miller tag alıyor ve Dozovic'i köşede hırpalamaya devam ediyor. Sert bir chop darbesi yapıştırıyor şimdi. Dozovic karşılık veriyor fakat sert bir dirsek darbesi yapıştırıyor Nick Miller ardından ise Shane Thorne'a tag veriyor. İkili şimdi Double Back Suplex yapıyorlar. Shane Thorne bir diz darbesi yapıştırıyor Dozovic'e ardından ise kafasını iplere bastırıyor. Hakem ayırıyor. Shane Thorne şimdi tag veriyor Nick Miller'a. Nick Miller giriyor ve Chinlock bağlıyor. Ama Otos Dozovic kurtuluyor, ayaklanıyor. Şimdi ise Belly-To-Back Suplex! Otis Dozovic tag'i veriyor şimdi. Tucker Knight geliyor ve seri yumruk darbeleri yapıştırıyor. Ardından ise köşedeki Shane Thorne'u sokuyor ringe. Şimdi ikile double clothesline ve şimdi bir suplex! Tucker Knight alev aldı. Şimdi ise Overhead Belly-To-Belly Back Suplex! Nick Miller ve Tucker Knight ringin dışına kaçıyorlar. Rolling Cannonball! Tucker Knight'dan harika bir Rolling Cannonball! Tucker Knight şimdi ringe giriyor. Fakat Miller bu noktada fırsatçılığını kullanıyor. Üstünlüğü alıyor Tucker Knight'dan. Bu sırada Street Profits'in müziği duyuluyor. Nick Miller ve Shane Thorne ikilisi şaşkın bir şekilde bakıyorlar. Street Profits seyircilerin arasında. Bu sırada Otis Dozovic tag'i alıyor ardından ise The Compactor! Heavy Machinery kazanıyor. İkili galibiyetlerini kutluyorlar.''

Kazanan: Heavy Machinery

Street Profits seyircilerin arasında yine ekranlara geliyor. Şimdi ise bu gece yaşanacak bazı olaylardan görüntüler ekrana geliyor.

Moustache Mountain girişini gerçekleştiriyor. Rakipleri ringde.

Moustache Mountain vs. Matt Knotts vs. Brandon Taylor

''Tyler Bate ve Matt Knotts başlıyor maça. İkili lock up ile başlıyorlar. Bir süre birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Tyler Bate Sucker Punch yapıştırıyor ardından ise Trent Seven'a tag veriyor. Bu noktadan sonra diğer takım üstünlüğü alıyorlar. Bir Bodyslam geliyor. Brandon Taylor tag'i alıyor. Şimdi koşuyor üzerine Trent Seven'ın fakat Seven sert bir diz darbesi geçiriyor ardından ise Knife Edge Chop darbeleri. Şimdi ise Dragon Suplex! Üstüne birde Corner Clothesline! Şimdi Tyler Bate tag alıyor akıcı darbelerini yapıştırıyor. Trent Seven'a tag veriyor Knee Drop ve Death Valley Driver ile bitiriyorlar maçı.''

Kazanan: Moustache Mountain

Kolay maçtı, hiç zorlanmadılar. İkili şimdi mikrofon aldılar ve konuşmaya başlıyorlar.

İkili mikrofon alıyorlar ve Trent Seven söze giriyor.

Trent Seven: Biz döndük... Dürüst olacağım, burada olduğumuz son zamanlar, tam da düşündüğümüz şekilde gitmedi. Ve bunun için üzgünüm. Full Sail ve Lot'taki herkes için de üzgünüm. NXT evreni için de üzgünüm. Ama ne oldu?

Bate onu teselli etmeye çalışıyor.

Trent Seven: Bundan sonra, bekle bekle. Bay Regal ile konuştum. Ve Mustache Mountain'in bir planı var.

Şimdi Bate söze giriyor.

Tyler Bate: Bu yüzden buradayız. Undisputed Era çocukları, evet. Onlar Takımlar Şampiyonluk unvanını geri almayı değil, Trent Seven'ı çıkarmaya çalıştılar. Bizi parçalamaya çalıştılar, şimdi havlu attığımı biliyorum. Biliyorum havlu attım. Ancak Trent'in sağlığı ve iyiliği benim için dünya anlamına geliyor.

İkili tokalaşıp sarılıyor.

Tyler Bate: Şimdi buradan alın. Biz bir görevdeyiz. Ve biz NXT Takımlar Şampiyonluğunu geri almak için bir görevdeyiz. Ve biz rövanş hakkımızı NXT Takeover Brooklyn'de kullanacağız!

Bate konuşmasını bitiriyor ve Seven taraftarları gazlıyor. İkili seyircilerden destek alırken bizde reklamlara gidiyoruz.

EC3 girişini gerçekleştiriyor. Muhteşem theme song, muhteşem giriş, muhteşem fizik, muhteşem karizma. Böyle bir şey olabilir mi yahu? NX3! NX3! NX3! Şimdi ise Kona Reeves girişini gerçekleştiriyor.

EC3 vs. Kona Reeves

''Zil çalıyor ve maç başlıyor. İkili lock up ile başlıyorlar. Bir süre birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyorlar. EC3 yavaştan alıyor üstünlüğü ve bir Shoulder Tackle darbesi yapıştırıyor. Şimdi ise Leaping Elbow Drop. Fakat Kona Reeves ayaklanıp koşarak EC3'ye sert bir Big Boot darbesi yapıştırıyor. Kona Reeves üstünlüğü almış durumda. Cobra Clutch bağlıyor şimdi. EC3 kurturuyor gibi oluyor fakat Kona'dan Back Elbow darbesi geliyor ve tekrar Cobra Clutch bağlıyor. EC3 seyircileriden de desteği ile ayaklanıyor ve şimdi Somersault Neckbreaker! Bu sırada Velveteen Dream'in müziği duyuluyor. NE!?''

Velveteen Dream: Tamam, hadi rüya düz bir şey olsun. Bu gece binada biri var ve hala Royal Albert salonuna alınmıyor. EC3 bunun hakkında konuşmak ister misin? Çünkü bunun hakkında konuşabiliriz. Ama bunun için Dream'in dünyasına gelmelisin. Eğer şanslıysan bu tecrübeye dayanabilirsin.

''Velveteen Dream'ın konuşması bittikten sonra birden Kona Reeves ayaklanıyor ve EC3'yi omuzluyor. Şimdi ise Hawaiian Drop! Hemen tuşa gidiyor: 1...2... KİCK OUT! Kona Reeves aşırı şaşkın durumda. Şimdi ise sinirli bir surat ifadesine sahip. Kaldırıyor şimdi EC3'yi derken EC3 omuzluyor onu ve Fireman's Carry Cutter! Hemen tuşa gidiyor: 1...2...3! EC3 kazanıyor.''

Kazanan: EC3

EC ringin dışında galibiyetini kutluyor. Candice LeRae ve Shayna Baszler'in bu gece karşı karşıya geleceğini hatırlıyoruz.

Şimdi EC3 arka alanda ve röportaj veriyor.

Muhabir: EC3, Velveteen Dream bu deneyimden sadece zevk almanızı istedi. Onun dediklerine katılıyor musun?

EC3 su şişesini fırlatıyor ve söze giriyor.

EC3: Bir adam böyle bir daveti nasıl reddeder? En iyilerini, hatta Kona Reeves'i yendim. Cevabım evet, Velveteen Dream'ın rüyasında oynayacağım. Onun için Kool-Aid'i içeceğim. Bu mor hapı alacağım. Onun deneyimlerine, bir mimik, bir söylem ile bir konuşmada katılacağım. Ama o konuşmanın kavgaya dönüşeceğini biliyor. Çünkü ben burada en iyiyim, en iyisiyim, her yerde en iyiyim. Ben NXT Arenasındaki adamım. Ben NXT'nin B-D-E'siyim. Ben EC3'im.

EC3'nin bu sözlerinden sonra ringe dönüyoruz. Candice LeRae girişini gerçekleştiriyor. Ardından ise şampiyon Shayna Baszler girişini gerçekleştiriyor maça geçiyoruz.

Candice LeRae vs. Shayna Baszler

''Shayna Baszler maçın başlarında alaycı tavırlarda bulunuyor. İplere tutunuyor derken Candice LeRae sert bir dropkick ile ringin dışına gönderiyor onu. Candice LeRae şimdi çıkıp ringe sokuyor onu. Candice'den seri arm drag darbeleri. Şimdi ise köşeye çıkıyor ve iplerden zıplamak istiyor fakat Shayna Baszler aniden iplere itiyor ve Candice LeRae ringin dışına düşüyor. Shayna peşinden çıkıyor ve Candice'yi çelik merdivenlere doğru itiyor. Candice sert bir biçimde çarpıyor. Şimdi Candice zorda olsa giriyor ringe. Shayna hemen bir tuş deniyor fakat Candice atıyor. Shayna Baszler şimdi seri klitler bağlıyor. Şimdi Candice'yi köşeye doğru itiyor Shayna. Candice sert bir biçimde çarpıyor köşeye. Shayna seri yumruklar atıyor. Ardından Candice'nin koluna sert bir stomp darbesi vuruyor. Benim canım acıdı ben Shayna biraz yavaş ol. Shayna Baszler kilitler ile götürüyor maçı. Şimdi ise Hammerlock bağlıyor. Candice LeRae yavaş yavaş kalkıyor. Şimdi köşeye doğru itiyor Shayna'yı. Shayna dönüp bir stomp darbesi yapıştırıyor. Fakat Candice tekrar ayaklanıyor. Şimdi Shayna onu yakalıyor derken Candice'den Step-Up Enzuigiri geliyor. Shayna diz üstü düşüyor fakat tekrar toparlanıyor. Candice LeRae şimdi seri chop darbeleri vuruyor. Ardından ise köşede Shayna'ya dirsek darbeleri vuruyor. Şimdi ise köşeye çıkıyor Candice ve Diving Reverse STO! Tuşa gidiyor: 1... Kick Out! Shayna hemen atıyor. Shayna ringin dışına kaçıyor derken Candice LeRae'den Suicide Dive! Candice LeRae köşeye çıkıyor ve Tornado DDT! Tuşa gidiyor fakat Shayna yine atıyor. Candice LeRae tekrar köşeye çıkıyor. Derken Shayna geliyor şimdi. Köşeye çıkıyor. Candice seri yumruklar atıyor. Şimdi ise Super Stunner hayır! Kirifuda Clutch'a çeviriyor Shayna! Pes edecek mi Candice!? Hayır çok yakın iplere ve tutunuyor. Şimdi roll up'a alıyor Candice aniden fakat Shayna atıyor. Derken tekrar Kirifuda Clutch'a almak istiyor Shayna ama başaramıyor. Unprettier vuruyor Shayna'ya! Ardından Springboard Moonsault! Ama Shayna çekiliyor ve hemen Kirifuda Clutch bağlıyor. Candice LeRae dayanabilecek mi!? Hayır! Pes ediyor.''

Kazanan: Shayna Baszler

Maçın ardından Shayna saldırmaya devam ediyor. Kirifuda Clutch bağlıyor tekrar. Hakemler koşarak gelip Shayna'yı ayırıyorlar derken şimdi ise Kairi Sane koşarak geliyor. Hakem Kairi Sane'i tutuyor. Shayna Baszler ringi terk ediyor şimdi. Hayır! Dönüyor ve saldırıyor Kairi Sane'e. Sert Bir stomp darbesi vuruyor derken Kairi Sane kalkıp sinirli bir şekilde bakıyor Shayna'a. Çıldırmış gibi koşuyor üzerine fakat hakemler tutuyor Kairi sane'i. Shayna şimdi ringin çıkıyor ve ekemerini omuzuna atıp terk ediyor olay yerini.

Sırada Tommaso Ciampa var. Ricochet'in gelecek hafta aksiyonda olacağını görüyoruz. Aynı zamanda gelecek hafta Keith Lee debut yapacak. Şimdi ise Tommaso Ciampa geliyor ringe.

Tommaso Ciampa: Ne? Ne dedin? Evet mi dedin? Evet, seni hak ettiğimi mi düşünüyorsun? Bende seni hak ettiğimi düşünüyorum. Çok güzel bir çift oluyoruz.

Ciampa gülüyor.

Tommaso Ciampa: Şu an bu benim NXT şovum! Bunu düşün. İhtiyacım olan tek şey, bir fırsat idi. Ve öyle oluyor ki, sözümün eriyim! Sadece derin bir nefes almanızı istiyorum.

Seyircilerden chantler geliyor.

Tommaso Ciampa: Bu unvan ile iyi görünüyorum. Çok iyi, çok iyi görünüyorum! Ben bunu hak ediyorum! Kimse benim gibi bunu hak etmedi! Ve bir an almanızı istiyorum, sadece derin bir nefes almanızı ve bunun keyfini çıkarmanızı istiyorum çünkü bu, NXT'deki en tehlikeli adamın masanın başında haklı yerini aldığında böyle hissettiriyor!

Tommaso Ciampa ringden iniyor.

Tommaso Ciampa : Seni hatırlıyorum. Ve size şunu söylemek istiyorum, bunu bilmenizi istiyorum, bu benim anım ve NXT Şampiyonu benim!

Tommaso Ciampa basamaklardan çıkıp tekrardan ringe giriyor.

Tommaso Ciampa: Eğer bilmek istiyorsanız, pastanın ne olduğunu bilmek ister misiniz?

Ciampa gidip köşeye oturuyor.

Tommaso Ciampa: [/COLOR][/B]Bu çok ağır, aman tanrım. Çok ağır. Pastada ki krema ne demek biliyor musunuz? Sadece Aleister Black'i yendim, aynı zamanda Johnny Gargano bir kez daha başarısız olduğunu kanıtladı. Bir kez daha Johnny Gargano kaybetti ve ben kazandım!

Ciampa bir süre unvanı ile konuşuyor.

Tommaso Ciampa: Bunu bir düşünün beyler. Bunun hakkında düşünün. Bir düşünün, tamam mı? Black ve Gargano tüm dünyadaki en büyük yeteneklerden ikisi. Ama ben Gargano'nun masalını bitiren adamım. Ben Johnny Freaking Wrestling'i ellerimle birlikte kelepçeleyen adamım. Son çiviyi Aleister Black'in gizemi olarak bilinen tabutuna koyan adam benim. Tüm dünyada, Aleister Black'i teke tek maçta tuşlayan tek adam benim. Meselenin gerçeği asla ve asla bu işin tarihinde, bir ile iki numara arasında büyük bir uçurumun olduğu. Ben ana olayım, ben dokunulmazım, Ve şimdi, bu sadece bir kanıt. NXT Şampiyonunuz olduğumun yanı sıra NXT'nin şimdi ve sonsuza kadar "A" olduğumun kanıtı, çünkü Tommaso Ciampa, tüm zamanların en büyük sporcusu olacak.

Aleister Black'in müziği duyuluyor. Aleister Black girişini gerçekleştiriyor derken hemen arkasına Johnny Gargano geliyor. Johnny Gargano koşarak ringe dalıyor ve Tommaso Ciampa'ya saldırıyor. Tommaso Ciampa neye uğradığını şaşırmış bir şekilde terk ediyor ringi.

Johnny Gargano: Hey, bu senin NXT'in değil! Bu senin NXT'in değil! Ben hala nefes alırken değil! NXT Şampiyonu olmanın tek nedeni benim! Benim yüzümden oldu! Bana bak, bana bak! NXT Şampiyonu olmanın nedeni benim! Benim sayemde oldun! NXT Şampiyonu olman benim yüzümden...

BLACK'DEN ANİ BİR BLACK MASS! Black şimdi mikrofonu alıyor. Ve bağdaş kurup söze giriyor.

Aleister Black : Sanırım haklısın. NXT Şampiyonu olmasının tek nedeni sensin.

Şov Aleister Black'in bu sözleriyle sonlanıyor.

imza

The Lone Man & Aschentef

Sizleri Savunacağız:

-Seth Rollins
-CM Punk
-İmparator Cody
-Toni Storm
-Mike Bennett
-Kassius Ohno
-Drew Gulak
-Undisputed Era
-----------------------------------------------------------------

Forum Başarılarım:

2x Slammy Ödülü (2018 Yılında: En İyi BaB Yazarı - En İyi Feud İncelemesi)

Haftanın Parlayan Üyesi 22.07.2018
Haftanın Parlayan Üyesi 02.11.2018

32. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Feud İnceleme Yarışması 1.
Şov İnceleme Yarışması 1.

30. Geleneksel Etkinlik Haftası: SummerSlam Feud İnceleme Yarışması 1.
Şov İnceleme Yarışması 3.

29. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania Makale Yarışması 1.
Feud İnceleme Yarışması 1.
Royal Rumble Feud İnceleme Yarışması 1.

28. Geleneksel Etkinlik Haftası: Şov İnceleme Yarışması 1.
Feud İnceleme Yarışması 1.
Be A Booker Yarışması 1.
Makale Yarışması 1.
Royal Rumble Bilgi Yarışması 3.

27. Geleneksel Etkinlik Haftası: Makale & Kompozisyon 1.
Feud İnceleme 1.
Akrostiş Şiir 3.
Profil Dizayn 2.
Şov İnceleme 2.

7.Yıl Şenlikleri; Akrostiş Şiir Yarışması 1.
24. Etkinlik Haftası: Royal Rumble Be A Booker Yarışması 2.
25. Etkinlik Haftası: WrestleMania 33 Be A Booker Yarışması 2.
Onur Kürsüsü - x8
Ayın İspiyoncuları Listesi x3
İnceleme Etkinliği:Haftalık Şov İnceleme Yarışması 2.

Feud İncelemeleri:

''GWA Internet Champion''
RPG: ''The American Nightmare'' Cody Rhodes

Be A Booker | Extreme Era
Aschentef isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla