Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-07-2019, 15:08   #47
Ramsay Adam, Jon Madam
The Moneymaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Antalya
Konular: 472
Favori Güreşçisi: The Miz
Rep Puanı: 4044
Rep Derecesi: The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın. The Moneymaker IC kemerini kazandın.
The Moneymaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Moneymaker The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 4044

Pilot Bölüm

Ejderha Çukuru, Kralın Şehri

Tyland Lannister ve eşi Ella Lannister, yarın Büyük Konsey'in toplanacağı Ejderha Çukurundadır. Tyland sarışın, hafif uzun saçlı ve yakışıklı bir adamdır; Elsa ise bir o kadar güzel bir genç kız. İkili, yarın 6 Krallığın kaderini belirleyecek konseyin yapılacağı yerdedir. Tyland, Ejderha Çukuruna dalgın gözlerle bakmaktadır.

Ella Lannister: Büyük Konseyde ne olacağını düşünüyorsun Tyland?

Tyland Lannister: Hiçbir fikrim yok...

Ella Lannister: Geyikler, güller, demir adamlar, Dornelu kavruk p*çler. Hiçbiri bizi sevmiyor ve burada durup Hazine Başı olmamızı istemiyorlar.

Tyland Lannister: (Yüzünü sertçe Ella'ya çevirir.) Benim ailem yüz yıldır bu topraklarda yaşıyor. Batı Toprakları artık Lannisport'un Lannisterlarını dinliyor. Oraya geri dönemeyiz. Ne ben ne dayım, bu şehri bıraktığımızda uzun bir ömrümüz kalmayacak... Babam ile dayım yarım asırdır Krallığın parasıyla ilgileniyorlar ve bilirsin, para bu Dünyadaki en tehlikeli şeydir.

Ella Lannister: Yarın buraya gelecek kimse seni sevmiyor Tyland. Oswell, Demir Mızrak İsyanında Nymeria'yı öldürdü, hem de abisinin önünde.

Tyland Lannister: Oswell bizim için canını birçok kez tehlikeye attı. O adamı yıllardır tanırım. Bu s*kik şehirde güvendiğim birkaç kişiden birisi. Şimdi sevişmek ve dövüşmekten başka birkaç şey bilmeyen salak Dornelular için ona ihanet edemem.

Ella, Tyland'e yaklaşır. Dudağına küçük bir öpücük kondurur.

Ella Lannister: Cyvasse'yi biliyor musun?

Tyland Lannister: Dorneluların oynadığı şu tahta oyunu mu?

Ella Lannister: Evet. 3 yıl Dorne'un Tahta Şehrinde yaşadım. Oyunda bazı karakterler vardı. Kral, ejderha, fil, okçular, atlılar, ayaktakımı. (Tyland, Ella'nın yüzüne garipser şekilde bakar.) Oyun bittiğinde kral da olsan ayaktakımından da olsan aynı kutuya konulurdun Tyland. Bu şehirde gördüğün hiçbir adama inanma. Yarın konseyde kim çıkarsa ona itaat edecekler çünkü hepsi sadece güce itaat eden salaklar.

Tyland Lannister: (Sırıtarak.) Öyleyse yarın kimsenin oyunu bitirmesine izin vermeyiz.

İkisi öpüşmeye başlarlar.

Kralın Şehri

Fırtına Toprakları Lordu Stannis Baratheon, Kralın Şehrinin ünlü genelevlerinden birisinde bir fahişeyle birlikte olmaktadır. İşini bitirdikten sonra üzerini giyer ve odadan çıkar. Onu kapının önünde Victorian Greyjoy beklemektedir. Stannis, Victorian'ı görünce bir an duraksar, daha sonra donuk suratıyla karşısına oturur.

Victorian Greyjoy: Görüşmeyeli uzun zaman oldu ha? (Pencereden dışarıya, batan güneşe bakar.) Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri varsa orada güneş batıyor demektir Stannis.

Stannis Baratheon: Ne demek şimdi bu?

Victorian Greyjoy: Bu şehirde o küçük adamlardan çok daha fazlası var. Essos'ta işler karışık. Köle Körfezinde yeni bir birlik yapılacağı ve Ghiscari Krallığının yeniden kurulacağı söyleniyor, özgür şehirler bu krallığa karşı birbirleriyle ittifak kuruyor... Sence bu krallık, başka bir krallıkla savaşabilecek güçte mi?

Stannis Baratheon: Altı Krallığın dertleriyle uğraştığını görmek beni şaşırttı. Birkaç yıl önce Krallıktan ayrılmak için Nehir Topraklarına saldıran senin baban değil miydi?

Victorian Greyjoy: İsyan sırasında ben Essos'un büyük tershanelerinde gemi yapımı öğreniyordum. Babam biraz başına buyruk bir adamdı.

Stannis Baratheon: ...ve bu yüzden başından oldu. (Victorian bozulur.)

Victorian Greyjoy: Gençliğim Essos'ta geçti ama ben küçük bir çocukken Demir Adaları hatırlıyorum. Her 6 aya bir Kraliyet Donanması gelir ve kazandığımız paranın neredeyse tamamını alıp giderlerdi. Biz, donanmanın bizi koruduğuna inanırdık. Çocuklarımız açlıktan ölürdü, buradaki gibi üstatlarımız yoktu ve insanlar hastalıktan ölüyordu. Annem, kardeşimi doğururken öldü. Bir Greyjoy olmama rağmen 3 sene boyunca kırmızı et yemediğimi hatırlıyorum... ve sonunda, ben Essos'a gittikten birkaç ay sonra Demir Adalar karıştı. Stonetree, Wynch, Goodbrother... Hepsi birlik olup babamı indirmeye çalıştı ve Krallık, kendi Demir Adalar Lordunu korumadı. Pyke'ın orakçılarının çoğu bu isyanda öldüler, 3 erkek kardeşimin kafası kesildi. Büyük Wyk, Eski Wyk, Harlaw; hepsi hainlerin elindeydi. Krallık Donanması ancak Taş Kalpli Erik, 6 Krallık'tan bağımsızlığını ilan ettiğinde adaya geldi. Tüm paramızı verdiğimiz ve yüzlerce gemi gönderdiğimiz Krallık Donanması! İşte o büyük gölgesi olan küçük adamlar Stannis, tam da bu şehirdeler ve burada güneş batalı çok uzun zaman oluyor.

Stannis biraz duraksadı. Bir şey söylemeden önündeki şarabını kafasına dikti. Bu sırada içerideki kadın dışarıya çıkıp Victorian'ı öptü ve "Eve dönebilir miyim tatlım?" dedi. Victorian'ın kafa sallamasıyla kadın, kapıdan çıktı.

Victorian Greyjoy: Bu sana küçük bir hediyeydi. 6 Krallığın 6 Krallık olamamasının doğuracağı sonuçları çok iyi biliyorum. Özgür Şehirler Birliği ya da Yeni Ghiscari, Westeros'a saldırmak isterse ilk saldıracağı yer Fırtına Toprakları olacak. Sence bir Lannister, Tyrell, Arryn ya da Tully bunu umursayacak mıdır Stannis?

Victorian kalktı ve kapıdan çıktı.

Doğu Kampı, Ejder Kapısı, Kralın Şehri

Kralın Şehri Şehir Gözcülerinin doğu kışlası, yarınki Büyük Konsey için tetikteydi. Şehir Gözcüleri Kumandanı Oswell Selmy, altın peleriniyle bir taraftan askerlerin çalışmalarını izlerken bir taraftan şehrin farklı yerlerinden gelen gözcülerden haberler alıyordu. Şehrin her kısmında farklı bölgelerin lordları ve izin verilen sayıda orduları bulunmaktaydı.

Leydi Ella Lannister, Oswell'in yanına geldi. Oswell ayağa kalkıp diz bükerek leydiyi selamladı.

Ella Lannister: Şehirde son durum nedir Oswell?

Oswell Selmy Her şey kontrol altında. Gözcüler her yerde dikkatli. Kimseye izin vermedik, tüm gözcüler altın peleriniyle şehirde. Limanda bir sıkıntı yok ama...

Ella Lannister: İnsanların amadan önce ne söylediği önemli değildir... Sorun ne?

Oswell Selmy: Bazıları yarın Büyük Konseyde Greyjoyların seçilebileceğini söylüyor ve bu durum Yüce Septonun pek hoşuna gitmemiş gibi.

Ella Lannister: Greyjoylar ha? Demir Mızraktan sonra Dornelular dışında kimsenin onlara oy vereceğini sanmıyorum.

Oswell Selmy: Dediğim gibi, Demir Adamlar seçilirse şehir karışabilir.

Ella Lannister: Bu karışıklığı düzeltmek de senin işin Selmy.

Oswell Selmy: Bana güvenebilirsiniz efendim.

Ella Lannister: Güven, tehlike doğurur.

Oswell Selmy: Bence asıl tehlike, güvenecek birisini bulamamaktır... Aramızın pek iyi olmadığının farkındayım ama ben Lord Tyland'a ve bu krallığa her zaman sadığım.

Ella Lannister: İnan bana Oswell; korku, sadakatten daha kuvvetlidir.

Ella arkasını dönüp kışladan ayrıldı.

Kurtlar Ormanı, Kuzey Krallığı

Genç Kurt Edwyn Stark, akşam vakitlerinde Kurtlar Ormanında okçuluk alıştırması yapmaktaydı. İlk oku fırlattı, ok tahtayı tutsa da hedef olan 10 puana değil 6 puana gelmişti. Edwyn bir daha yayı gerdi ve bir atış daha yaptı. Ok bu sefer 8 puana vurdu. Edwyn yayı bir daha germişti ki hemen omzunun üzerinden bir ok geçti ve hedefi 10'dan vurdu. Edwyn hemen arkasına baktı ama gördüğü tek şey ağaçlardı. Yayını hemen arkaya çevirdi ama gördüğü tek şey karanlık orman ve kardı.

Edwyn Stark: Kim var orada?

?: Stark çocuğu ormanda tek başına dolaşmamalıydı...

Ses tahtanın olduğu yönden gelince Edwyn tekrar tahtaya doğru döndü ve yayını beline asıp kılıcını çekti. Arkasından atılan ok, bu sefer genç Stark'ın ayağına denk geldi. Edwyn acıyla karışık bağırırken birden sesi kesilmeye başladı. Ok zehirli olduğu için kontrolünü kaybediyordu. Bayılmaya yakın gözlerini son gücüyle açtığında karşısında gördüğü siyah tenli, kapşonlu bir adamdı...
imza
Starklar Devrilecek, Kuzeye İstikrar Gelecek!

Konu The Moneymaker tarafından (27-07-2019 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.
The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla