Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-09-2019, 20:07   #42
Aralık 2019 İspiyoncusu
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: BaŞkA üLkeDe yAşAyAmAm ���������&#568
Konular: 409
Favori Güreşçisi: Sebastian
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 313384
Rep Derecesi: Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pipebomb434 Pipebomb434 isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 313384

Alıntı fetiborn41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana 7 Milli Eğitim Bakanı, 15 eğitim sistemi değişti. Bunların hiçbirinin birbiriyle alakası yok. Öncelikle, alan seçimi zorunlu hale getirildi ve seçtiği alandan farklı bir bölüme giden öğrencilerin puan kısımı 0.2 ila 0.8 arasında oyuncak gibi oynandı. Herkesin Anadolu Lisesi okuması mecburi kılındı, düz lise mezunlarına veya lise mezunu olmayanlara da ihtiyacımız yok sayıldı. Eğitim sürekliliği cezai işlemlerle sağlanmaya çalışıldı, eğitim sevdirilmedi. Sırf Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan istedi diye TEOG sistemi, açıklandıktan 78 saat sonra değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın laik bir ülkede dinci vakıf ve derneklerle yaptığı anlaşmalarla devlet okullarında şeri ve dini bilgiler daha ağır yerleştirildi. Bu hamle öğrenci velilerini özel okullara yerleşmeye zorladı. Bir ufak bilgi, bugün Milli Eğitim Bakanlığı Yönetim Kurulu'nda oturan 4 isim de özel okul sahibi veya hissedarı; bu da bu cümleden önceki işlemin neden yapıldığını gayet net anlatıyor bence. Daha tarih, inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinden Çanakkale Savaşı/Kurtuluş Savaşı müfredatlarının sürelerinin azaltılıp 15 Temmuz Darbe Girişimine verildiğini anlatmadım bile; daha laik bir devletin ders kitabında İslam ülkesi tabirinden bahsetmedim bile. Andımız'ın kaldırılmasından, matematiğin seçmeli ders haline getirilme çabasından, ezberci eğitimden, Darwin'in evrim teorisi gibi biyolojinin en derin konularından birinin müfredattan çıkarılmasından, vatan ve millet kavramlarının İslamiyetten gelen "Cihad" kavramıyla birlikte anlatıldığından, 7. sınıf müfredatında Osmanlı Devleti'nin sadece kuruluş ve yükselme aşamalarının anlatılıp, gerileme ve duraksama dönemlerinin hiç işlenmeden 8. sınıfta İnkılap tarihi dersine geçildiğinden hiçbir şekilde bahsetmedim bile. Daha sayarım ama bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

Buyur, ders kitaplarının ücretsiz yapılması dışında AKP hükümetinin eğitime 3 katkısını say bana.
Bu aktrollere laf anlatılmaz ki boşuna yormuşsun ellerini.
Pipebomb434 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla