Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-02-2015, 20:38   #18
Long Live Sabreism
The Lone Wolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Antalya
Konular: 1054
Favori Güreşçisi: Will Ospreay
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 118366
Rep Derecesi: The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Lone Wolf Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Lone Wolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Lone Wolf The Lone Wolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 118366

Alıntı Wasteland Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de burda bir soru soracağım beyler önemli.

Bir çift zar beraber atılıyo.

Zarlardan birinin 3 geldiği bilindiğine göre iki zarın üst yüzüne gelen sayıların toplamının tek olma olasılığı kaçtır?Ben bu sorunun nasıl öçözülceğini biliyorum ama bulduğum cevap şıklarda yok.

Şıklar : 1/2 2/3 4 /11 5/11 6/11 ve cevap 6/11 yaparsanız sevinirim.

Ben şu şekilde düşündüm biri 3 geldiyse ve toplam tek olmalıysa tek sayıyla çift sayıyı toplamalıyım ki tek olsun e diğer zarda da 3 çift sayı var. 3/6'dan 1/2 olması gerekmiyor mu?Nerde yanlış düşünüyorum?
Bende aynı mantıkla 1/2 buldum. Toplamlar tek olacaksa ve biri 3'se diğer sayının çift olması lazım. 2, 4, 6 gelebilir. 6 sayı olduğundan 1/2 olasılıkla çift gelebilir. Zaten ilk zarın 3 geldiğini bildiğimiz için onu işleme katmayız. Soruda gözünden kaçırdığın bir ayrıntı olabilir mi?
imza

#BİRLİKTEYÜKSELECEĞİZ

The Lone Wolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla