GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 29-01-2017, 23:56   #1
Word Life
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: Trabzon
Mesajlar: 5.717
Konular: 658
Favori Güreşçisi: Randy Orton
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 40509
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 40509
Mesajlar: 5.717

Standart Michael Cole


Gerçek Adı: Michael Sean Coulthard
Boy: 1.75 m
Kilo: 77 kg
Doğum Yeri ve Tarihi: Syracuse, New York - 8 Aralık 1968
Debut: 1997


Michael Sean Coulthard, sahne ismi Michael Cole olan Amerikan profesyonel güreş sunucusu, gösteri sunucusu, aktör ve eski gazetecidir. WWE'de Raw brandında ve Raw brandının PPV'lerin de yorumculuk yapmaktadır.

Gazetecilik Kariyeri


Coulthard gazetecilik kariyerine CBS Radio'da başladı. İlk büyük profilli çalışması 1988 yılındaki başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı olan Michael Dukakis'in kötü kampanyası hakkında yaptığı çalışmaydı. 1992 yılında Bill Clinton'un başkanlık kampanyası hakkında rapor verdi. Coulthard, 1993 yılındaki Waco Katliamı'nı yerinde takip etti. Ertesi yıl, Yugoslav İç Savaşı'nı kapsayan dokuz ay geçirdi. 1995 yılında, Oklahoma City'de ki bombalı saldırıyı haber yapması için seçildi. 1996 yılındaki Steve Forbes ve Senatör Bob Dole'un başkanlık kampanyasının haberini yaptı.

Profesyonel Güreş Kariyeri


World Wrestling Federation/Entertainment/WWE


Arka alan muhabirliği ve Raw (1997-1999)


Coulthard, 1997 yılının ortasında Todd Pettengill tarafından WWF'ye önerildi ve daha sonra "Michael Cole" adı altında WWF'de görünmeye başladı. İlk olarak promosyon videolarını seslendirmeye başladı daha sonra da Jim Cornette'in yanında LiveWire programını sunmaya başladı. Cole ekranlarda ilk kez 30 Haziran 1997 yılındaki Raw is War şovunda gözüktü. İlk gözükmesinde ise Legion of Doom ile bir röportaj yaptı. Daha sonra da SummerSlam şovunda da arka alanda Todd Pettengill'in yerine yer aldı. 1997 yılının sonlarında, Monday Night Raw'ın ilk saatin için Jim Ross ve Kevin Kelly'nin yanında spikerlik yaptı. Senenin sonunda ise Jerry Lawler'ın yerini aldı. 1999 yılında Cole Monday Night Raw'ın düzenli spikeri oldu.

SmackDown! (1999-2008)


SmackDown! şovu ekranlara gelmeye başladığı zaman Cole şovun spikeri olarak seçildi. Başlangıçta yayın ortaği Jerry Lawler'dı ancak Lawler WWF'den ayrıldığından yerine önceden "WWE Sunday Night Heat" programından arkadaşı olan Tazz geldi. Bu olay "WWF vs. WCW/ECW" işgal hikayesinden önce oldu. Cole ayrıca SmackDown!'dan önce ekrana gelen "WWE Velocity" programının sunucusuydu.

Bir spiker olan Cole, nadiren de olsa hikayelere dahil oldu. Cole, "Heidenreich, Stephanie McMahon, Vito ve D-Generation X" hikayelerinde küçük roller oynadı. 2004 yılında Heidenreich ile arenanın tuvaletinde yaptığı röportaj yüzünden Heidenreich rezil oldu ve arka alanda adı "Heidenraped" olarak anılmaya başlanmıştı. 2008 yılındaki bir röportajda Heidenreich bu olayın McMahon'ların fikri olduğunu ve bu fikirde Stephanie McMahon'un Pulp Fiction izlerken aklına geldiğini söyledi. Cole ayrıca WrestleMania 21 için yapılan Taxi Driver parodisinde yer aldı.

Cole, Royal Rumble 2006'nın ana spikeri oldu. Bunun sebebi ise son iki Royal Rumble'ı sunan Ross ve Tazz kaybolmuştu. Bu yüzden Cole'un yeni ekibi ise eski ECW spikeri Joey Styles ile SmackDown! ekibinden Lawler olmuştu. 3 Şubat 2006'da Cole ve Tazz'ın "Sirius Satellite Radio"da "Howard Stern's Howard 100" adlı radyo şovu yapacakları duyuruldu ancak bu şov bir kaç haftalık denemeden öteye gidemedi.

26 Nisan 2006 yılında WWE Cole'un WWE.com'un yönetici editörü olacağını açıkladı. Kısa süre sonra, hissedarlar toplantısında WWE Başkanı Vince McMahon sitenin berbat olduğunu söyledi. Buna karşılık, Cole WWE.com'a özel Ekim ayı için sadece internete özel şovlar, yeni mobil teklifler, yeniden düzenlenen bir abonelik sitesi ve daha özel video ile resim önerilerinde bulundu. Cole, "Özet olarak, sitenin nereye gideceği belli değil ancak uzun süremeyeceği kesin. Keşke patron için de aynı şeyi söyleyebilseydim." demişti.

9 Haziran'da ki SmackDown bölümünde Cole'un yayın ortağı olan Tazz, yayın sırasına ECW'ye geçtiğini söyleyip yayından ayrılmıştır. O andan sonra Cole yayını ortağı olmadan tamamlamak zorunda kaldı. ECW One Night Stand şovunda da JBL, Tazz'ın yerini aldığını açıklamıştır. Beş gün sonra yapılan SmackDown! şovunda da JBL Cole'un yanında spiker masasında yer aldı. JBL spikerliği bırakıp Raw'da güreşe dönünce 4 Ocak 2008 yılında Jonathan Coachman Cole'un yeni partneri oldu. Backlash 2008 şovunda ise Mick Foley ile Coachman yer değiştirdi.

Raw'a geri dönüş (2008-2010)


2008 yılındaki draflarda Cole Raw'a, Jim Ross'da SmackDown'a draft oldu. Cole, yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü SmackDown spikerliğini bırakmış oldu. 7 Haziran 2008 yılındaki Raw şovunda Cole, Kane tarafından saldırıya uğradı. Cole hakkında Jerry Lawler tarafından kurtarılmadan önce sürekli "Yaşıyor mu yoksa öldü mü?" sorusu soruluyordu. Cole ringe ilk kez Lawler ile takım olarak adımını attı. İkili, Cody Rhodes&Ted DiBiase'ye karşı World Tag Team kemerleri için bir maça çıktı. Maçta ise Rhodes kısa sürede Cole'u tuş etti.

Jerry Lawler ile feud (2010-2012)

Cole, 23 Şubat 2010 yılında başlayan NXT'de baş yorumcu oldu ve Josh Mathews'da onun yardımcısı oldu. Cole, bu süreçte güreşçilere ve fanlara kibirli ve kötü davranarak heel bir karakter olmuştu. Ayrıca o zamanlar çaylak olan Daniel Bryan ile daha fazla uğraşıyordu. Cole, o zamanlar Raw'da çok iyi bir heel karakter ortaya koyan ve aynı zamanda Daniel Bryan'ın da koçu olan The Miz'i çok fazla taklit ediyordu. 18 Mayıs'ta ki NXT şovunda Bryan Cole'un yorumlarına daha fazla dayanamadı ve sonunda ona saldırdı. Ertesi hafta Cole bu saldırı yüzünden Bryan'ın kendisinden özür dilemesini istedi yoksa bu saldırı için onu mahkemeye vermekle tehdit etti. Bryan özür dilemek yerine Cole'a hakaret etti. Cole'da bunun üzerine Bryan'a "ezik" dedi ve ona tokat atarak ringden kaçtı. Bryan, Cole'u yakalamak isterken güvenlikler buna engel oldu.

Cole, Bryan ile aralarındaki olayı bitirdikten sonra bu sefer bir sonraki sezonun çaylaklarına laf atmaya başladı. Cole bu sataşmalarını NXT'nin 2. sezonunda Kaval'a, 3. sezonunda ise AJ Lee'ye yaptı. NXT'nin 3. sezonu sırasında, yarışmayı eleştirdi ve şovdaki spikerliğini bıraktı. Ertesi hafta ise Cole şova geri döndü. NXT'nin 4. sezonunda yerini Todd Grisham'a bıraktı. Ancak 28 Aralık'ta yapılan NXT şovunda, Brodus Clay'a bir yetenek testinde yardım etmek için geri döndü.

Raw'ın 21 Haziran 2010 tarihli bölümünde, Cole, isimsiz Raw Genel Müdürü için resmi sözcülüğe getirildi ve burada kalabalığa e-posta ile gönderdiği şeyleri bildirmesi gerekiyordu. Cole, daha sonra, her bir e-postayı okumadan önce "ve alıntı yaptım..." sözcüğü ile başlattı. SmackDown'un 1 Ekim'de ki bölümünde Matt Striker ve Todd Grisham'ın yanında spiker masasına katılarak bu şova geri dönüş yaptı. Aynı bölümde, Cole Striker ve Grisham'a kendisinin yeni "WWE'nin Sesi" olduğunu ve tüm WWE şovlarında olacağını söyledi.

Cole, Raw'un 29 Kasım 2010'da ki bölümünde The Miz ile Jerry Lawler arasında WWE kemeri için yapılan TLC maçında Lawler'ın dikkatini dağıtarak Miz'in maçı kazanmasına yardımcı oldu. Ertesi hafta Cole bu olay yüzüden Lawler'dan özür diledi. Lawler, Cole'a saldırmakla tehdit ettikten sonra, isimsiz Raw Genel Müdürü aralarındaki olayı "durdurma ve bırakma" emri verdi. Eğer ikiliden biri bu kuralı bozarsa, bozan kişinin sözleşmesi hemen sona erdirilecekti.

Cole yorum masasında Lawler ile uğraşmaya devam etti. Ona "ışığını çaldığını" ve "burnunu başkalarının işine sokmamasını" söyledi. Lawler Elimination Chamber'da çıktığı WWE Şampiyonluğu maçını kaybetmişti. Ertesi günkü Raw'da ise Cole maç hakkında onuna bir röportaj yaptı. Cole röportaj sırasında Lawler'ın yakın zamanda kaybettiği annesi hakkında konuşunca Lawler mikronu elinden aldı ve WrestleMania XXVII için bir maç teklif etti. Cole, Lawler'ın yüzüne su atıp daha sonra arka alana koşarak yanıt verdi.Bir hafta sonra Cole Lawler'ın maç teklifini kendi kişisel eğitmeni ile ringe çıkmak ve maç için özel hakemi kendi seçerse kabul edeceğini söyledi. Cole daha sonra eğitmeni olarak Jack Swagger'i seçti. 7 Mart 2011'de ki Raw şovunda Cole JBL'in maçın özel hakemi olacağını açıkladı. JBL tam kontratı imzalayacakken Stone Colde Steve Austin olayı böldü ve JBL'e stunner yaptı ardından ise kontratı kendisi imzaladı. 14 Mart'ta ki Raw şovunda Cole bundan sonra hem Raw hem de SmackDown şovunda adı "Cole Mine" olan bir kabinde spikerlik yapacağını açıkladı. Gecenin devamında Cole ringe Lawler'ın oğlu Brian Christopher'ı çağırarak ona ailesinin sırlarını açıklamaya davet etti. Christopher babasıyla yüz yüze geldi ve kendisine "Lawler" ismini kullanmaktan utandığını ve hayatının büyük bölümünü ondan yoksun olmakla suçladığını söyledi. Jim Ross daha sonra olayı böldü ve Cole'a "fare sıçanı" dedi. Jack Swagger'da Ross'a saldırdı ve ankle lock bağladı. Cole'da daha sonra bu hareketi uygulamaya devam etti. Sonraki haftalarda da divaları eleştirdi.

WrestleMania'da ki maçı Lawler ankle lock bağlayarak kazandı. Lawler ve Stone Cold zaferi kutlarken, isimsiz Raw Genel Müdürü Stone Cold'un Cole'u fiziksel olarak ittiği için kararı değiştirdi ve Cole'u diskalifiye ile galip ilan etti. Extreme Rules'ta Cole&Swagger ikili, Ross&Lawler ikilisini "Country Whipping" tarzı maçta mağlup etti.

Lawler, Cole'a Over The Limit için son bir maç teklif etti. Cole başlangıçta reddetti ancak Swagger kabul etmesi için ona baskı kurdu. Bir hafta sonra Cole, maçın "Kiss My Foot" olacağını açıkladı. İmza sırasında, Cole&Swagger ortaklığı Cole Swagger'a hakaret edince sona erdi. Bu olaydan sonra Cole Lawler'a kendisini affetmesi için yalvardı. Maçı ise Lawler kazandı. Maçtan sonra, Eve ve Jim Ross Cole'u cezalandırmak için ringe geldi. Eve kendi finisherinı uyguladıktan sonra Jim Ross Cole'un yüzüne barbekü sosu döktü. Bret Hart geri döndü ve Cole'a Sharpshooter bağladı. Bu sırada da Cole Lawler'ın ayağını yalamak zorunda kaldı.

Ertesi akşamki Raw'da Cole tüm seyircilerden ve Lawler'dan özür diledi. Lawler'da bu özürü kabul etti. Cole, çoğu villianları sevmeye devam etti ve fanların sevdiği kişileri sorgulamaya devam etti.Raw'ın 30 Mayıs 2011 bölümünde, Cole ve Riley ring içinde röportaj yaparken Cole Riley'in kendisine vurmasına sebep oldu ve bunun sonucunda da The Miz Riley'a saldırdı. Raw'ın 20 Haziran bölümünde Cole, Vickie Guerrero'nun rakibi olarak Matt Striker'in sunduğu bir dans oyununda rakip olarak seçildi. Cole, seyircilerden en çok alarak yarışmayı kazandı. 25 Temmuz'da ki Raw'da Triple H, Jim Ross'un spikerliğe geri döndüğünü ilan edince Cole buna itiraz etti. Bunun üzerine de Triple H, Cole'a gitme veya kalma seçeneği verdi. Cole kalmaya karar verdikten sonra, Triple H Zack Ryder ile maça çıkacağını söyledi ve Cole maçı hızlı bir şekilde kaybetti.17 Ekim 2011'de Raw'da, Cole&Del Rio ikilisi Cena&Ross ikilisine mağlup oldular. Cole ertesi hafta Ross'u "Michael Cole Challenge" (üç yarışmalık bir mücadele) için zorladı. Cole eğer Ross bunlardan birini kazanırsa görevinden istifa edeceğini söyledi. İki isim 14 Kasım'da karşı karşıya geldi. Yarışmanın ilk iki oyunu (bilek güreşi ve dans) Ross'un hasta olması nedeniyle iptal edildi. Cole'da bunun üzerine üçüncü oyunu daha basit yaptı ve kazandı. Ross kovulduktan sonra, CM Punk geldi ve Cole'a saldırdı. Ona anaconda vise yaptı ve kolunu sakatladı. Cole ise intikam sözü verdi ve Punk'a onu sakatladığı için dava açacağını söyledi.

Cole 25 Kasım 2011 tarihindeki SmackDown şovunda NXT zamanında düşmanı olan Daniel Bryan ile rekabetlerini yeniden canlandırdı. Cole Bryan'ın Money in the Bank'ta WHC kemeri için Big Show'a yaptığı cash-inin aciz bir şekilde yaptığını söyledi. Cole Bryan'ı inançlarına sadık kalmayacak bir "iki yüzlü" olarak nitelendirdi. Birkaç hafta sonra, Cole Henry ile feudu sırasında Bryan ile alay etmeye başladı. Bryan Cole ile yüzleşmeye gittiğinde, Cody Rhodes (spiker masasındaydı) Bryan'a saldırdı. Bryan heel turn geçirdikten sonra, Cole onun için tezahürat yapmaya başladı. Onun için "şimdi büyüdüğünü" söyledi.Cole sürpriz bir şekilde Royal Rumble 2012'de yer aldı. Lawler, Booker T ve geri dönen Kharma tarafından elendi. Cole, 4 Haziran 2012'de Raw bölümünde John Cena ile bir karşılaşmaya girdi ancak kaybetti ve tüm hatalarıyla ilgili bir özür dilemek zorunda kaldı.

Raw'ın 9 Temmuz bölümünde, Cole ile Jerry Lawler arasında WrestleMania XXVII'ın rövanşı ayarlandı ancak hızlıca kaybetti. İsimsiz Raw Genel Müdürü, Booker T'nin müdahelesi nedeniyle Cole'u diskalifiye ile galip etti. Santino Marella daha sonra geldi ve Hornswoggle'ı ringin altında çıkardı. Onun isimsiz GM olduğu iddia etti. Ancak WWE muhabirleri bu olasılığı sadece bir kaç ihtimali göz önünde tutarak sorguladılar.

Face Turn (2012-günümüz)


Cole, spiker masasında ki ortağı Jerry Lawler'ın, Raw'ın 10 Eylül 2012 bölümünde geçirdiği kalp krizi esnasındaki durumu yönetmesiyle büyük övgü aldı. Cole, iki yıl heel bir yorumcu olmasına rağmen, yaşanılan olayı yönetmesi izleyiciler tarafından "şık ve profesyonel" olarak yorumlandı. 2010 yılından beri ilk kez face bir karakter olmuştu ve favori face güreşçiler için tezahürat yapmaya başladı. Cole ayrıca Raw ve PPV'ler de sunuculuğa devam etti. Cole, Raw'ın 12 Kasım bölümünde Lawler dönünce onu ringin ortasında sarıldı.30 Mart 2015'te ki Raw şovunda Lesnar ve Rollins arasında WWE WHC kemeri için rövanş maçı yapılmıştı. Maçtan sonra ise Lesnar, Cole, JBL ve Booker T'ye saldırdı. Cole, ertesi hafta ciddi bir iç kanama geçirdiği için şova çıkmadı, onun yerine ise Byron Saxton çıktı. Cole ayrıca 8 Haziran'da ki şovda bundan sonra Raw'ı Booker T ve Byron Saxton ile sunacağını açıkladı. Cole, 22 Aralık 2015'te ki SuperSmackDown Live! şovu için SmackDown'a bir gecelik dönüş yaptı ve Booker T&Jerry Lawler ikilisiyle spiker masasında yer aldı. SmackDown'ın 19 Şubat 2016 bölümünde Mauro Ranallo hasta olunca onun yerine Cole Lawler ve Saxton ikilisinin yanında yer aldı.

Reality of Wrestling (2013)
Aralık 2013'te Cole, Booker T'nin Reality of Wrestling'de ki ilk maçı için özel konuk spiker olarak Rich Brennan'ın yanında yer aldı.

Medyada Cole
Cole, sayısız WWE video oyununda kendi sesiyle yorumcu olarak yer aldı. Ayrıca WWF SmackDown! 2: Know Your Role oyununda oynanabilen bir karakterdi. WWF No Mercy oyununda kilitli olmayan, WWE '12 oyununda ise indirilebilen bir karakterdi.

Cole, Fox&Friends'in 12 Eylül bölümünde, Raw'ın 10 Eylül'de ki bölümünde canlı yayında kalp krizi geçiren WWE yorumcusu Lawler hakkında konuştu.

Cole, Mart 2014 yılında yayınlanan Scooby-Doo! WrestleMania Mystery animasyon filminde kendini seslendirdi.

Cole, Ağustos 2016'da yayınlanan devam filmi olan Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon animasyonunda tekrardan kendini seslendirdi.

Cole, Ocak 2017'de yayınlanan WWE Studios yapımı Surf's Uo 2: WaveMania animasyonunda Seagull'u seslendirdi.

Güreşte


Bitirici Hareketleri


• An-Cole Lock (Ankle Lock)

Menajerleri

• Jack Swagger

Giriş Müzikleri

• "Get on Your Knees" by Age Against the Machine (2011)
• "Burn It to the Ground" by Nickelback (2011–2012)
• "Can-Can (Kicker's Waltz)" by The Little Bear Band
• "Never Thought My Life Could Be This Good" by Jim Johnston (20 Mayıs 2012 – 2 Mart 2013)
• "Cool Party" by Jean Baptiste Ayoub, Jérôme Faby and Pierre Dubost (4 Nisan 2013 – present)

Ödülleri ve Başarıları
World Wrestling Entertainment / WWE

• Slammy Award (4 kez)

• "Oh My" Moment of the Year (2009)
• "And I Quote..." Line of the Year (2010)
• Most Regrettable Attire of the Year (2011) Dressing as Triple H
• Favorite Web Show of the Year (2013) – with John "Bradshaw" Layfieldand Renee Young for The JBL and Cole Show

Wrestling Observer Newsletter awards

• Worst Gimmick (2011)
• Worst Television Announcer (2001, 2009–2012)
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.