GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 08-10-2018, 21:20   #1
Banned
The Maharaja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Sine Qua Non
Konular: 8889
Favori Güreşçisi: "The Maharaja" Jinder Mahal
Rep Puanı: 582284
Rep Derecesi: The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Maharaja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Maharaja The Maharaja isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 582284

Standart 02/10/2018 Smackdown | Şov İncelemesi

SMACKDOWN 02/10/2018 | Şov İncelemesi

Hazırlayanlar:

StephenTrueway
Dufresne
The Rising Generation
Look! A Wizard

Şirket: World Wrestling Entertainment
Tarih: 2 Ekim 2018
Yer: Moda Center, Portland, Oregon

İnceleme

Portland'dan selamlar, şovun açılışını yapan isim şovun güzide yetkilisi Paige.

Paige: SD Genel Müdürlüğü işini ilk aldığımda bana bunun neşe verici,duygusal ve yorucu olacağını söylemişlerdi. Şu ana kadar hiçbir zaman bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmamıştım. Samoa'nın geçen hafta yaptığı tamamen sınırı aşmaktı. O WWE tarihindeki en alçak suç girişiminde bulundu. Bunu siz çocuklar ile tartışacağım ama bundan önce sizlere, durumun ağırlını anlamanız için, geçen haftadan fotoğraflar göstereceğim.

Geçen hafta Joe'nun, AJ'in evini bastığı görüntüleri izliyoruz.

Herkesin bilmesini istiyorum ki Styles ailesi iyi durumda. Video durduğu gibi gözlemcileri hemen Styles evine gönderdik. Samoa Joe eve girmedi. Ama rapor dosyalandı, zorla haneye tecavüz suçlamaları bastırıldı. Bu haftayı nasıl idare edeceğim konusuna düşünüyordum ki, WWE yönetimi ile konuştum ve oy birliği ile bir karara vardık. Samoa Joe kovulmalı. Bu kararı resmileştirmeden önce, başka bir insana söz vereceğim, AJ Styles! Kişisel olarak ona haberleri vermek ve ailesinin iyi olacağını söylemek istiyorum. Onunla konuşurken, acısını ve duygularını hissettim. Kalbim ona gitti. Hiçbir adam, ailesi ile bu durum ile karşı karşıya kalmamalı. Ve sonra bana asla söyleyeceğini düşünmediğim bir şey söyledi. "Paige, suçlamalardan vazgeçiyorum. Sonra da Samoa Joe'yu kovmamam için bana yalvardı. Bu son vermenin onun için çok iyi olduğunu, onun gözükmeyeceğini, ellerini onun üzerine atmayacağını söyledi. Ben de ona katılıyorum. Sonra da bana sordu, "Samoa Joe'nun cezasını ben kesmek istiyorum." Ben de bunun çılgınca olduğunu ama katıldığımı söyledim. Bu cumartesi Super Show-Down'da kendisi ile Samoa Joe'nun maçı hala geçerliliğini koruyor. Ama şovdan önce, AJ Styles sizlerin bu klibi izlemenizi istiyor. İşte o klip..

AJ Styles titantronda.

AJ Styles: Özür dilemek istiyorum, SmackDown Live'da olmadığımdan dolayı. Bu sadece, koşulların devamı. Sadece bu gece, orada olamayacağımı düşünüyorum. Bu, WWE'den de büyük. Ve aptalca bir şey yapmak istemiyorum. Duygusallaşıp, pişman olacağım bir şey yapmak istemiyorum. Bu gece evimde olmamın sebebi bu. Samoa Joe'nun uçağa bindiğinen dair onlayama alanana kadar ayrılmayacağım. Dört, harika çocuğa sahibim. Onların şu an da bana ihtiyacı var,Bu gece burada, evimde olmalıyım. Avusturalya'ya gitmeden önce burda kalmalıyım. Anney için burda olmalıyım, çünkü geçen hafta, gecenin bir yarısı uyandı, yatağının altından bakıyordu, ve Uncle Joe diye bağırıyordu. Sanki o bir karabasanmış gibi, Joe bu son bulacak. Vücudunu bir tabuta koyup üstüne toprak atmaktan bahsetmiyorum. Seni canlı canlı gömmekten bahsediyorum!

Carmella & R-Truth vs Andrade "Cien" Almas & Zelina Vega

Ringe önce Carmella ve Truth, akabinde de rakipleri geliyor. Carmella ve Zelina, lock up ile başlıyor. Bunu headlocka çeviren Carmella, Zelina'nın saçından tutup çekmesiyle yere yapışıyor. Carmella'nın kafasını köşelere vuran Vega, bir de tekme atıyor. Bu hareketler silsilesinden jawbreaker ile kurtulan isim Carmella, partnerine tag veriyor. Truth ve Almas, ringde. Almas'dan bir hurricanrara. R-Truh akabinde rakibini iplere yolluyor ama Almas alışıldık ip tauntunu, Zeline ile yapıyor. Buna cevap, Truth ve Carmella'dan geliyor. Almas ve Vega buna cevaben ringi terk ediyor. Carmella'nın aldığı hot tag sonrası üst köşelerden bir hurricanrara daha geliyor. Şimdi Carmella, rakibini yüz üstü yere yapıştırıyor. Tuş denemesini bozan isim Almas. Carmella'nın Almas'a tekmesi başarısız oluyor ama R-Truth saldırıyor şimdi de. Clothsline ile Almas, ring dışını boyluyor. Şimdi Truth rakibinin üstüne uçuyor. Ring içinde Carmella rakibini pes ettiriyor ve maçı kazandırıyor.

Arka alanda Paige ile Tye Dillinger var.

Tye Dillinger: Randy Orton'u istiyorum. Shinsuke ile başka zaman karşılaşa..

Paige: Bu tutumu sevdim, buna ihtiyacın olacak. Çünkü maçı aldın.

The New Day ringe geliyorlar. Ringde bir masa ve üstünde krepler var.

Big E: Bayanlar ve Baylar, gururla sizlere New Day Cooks’un pilot bölümünü takdim ediyoruz!

Woods: Bu Cumartesi The New Day W-W-E Dünya Takımlar şampiyonluğunu tekrardan Avustralya’da olacak olan Super Show-Down’da savunacak. Bunu canlı olarak sadece WWE Network’den izleyebilirsiniz.

Kingston: Peki. Geçen haftalarda vurmuyorduk. Aslına bakarsanız vuruyorduk. Fakat The Bar’a karşı vurmuyorduk. Onlar bizim numaralarımıza sahipti, şu an ise ihtiyacımız olan şey biraz pozitiflik. Bizi buraya getiren ise bu adam.

Kameralar şimdi yanlarındaki adamı gösteriyor. Adamın elinde büyük bir kase krep harcı var.

Kingston: Bu adam dağılan tüm krepleri her hafta WWE Evrenine yeniden pişirmek sorumluluğu olan kişi. Bu akşam çok ama çok önemli bir akşam. Çünkü (Hep bir ağızdan) Bay Moodyworth bu akşam özel tariflerini WWE Evreni ile paylaşacak!

The Bar stage’de gözüküyor.

Sheamus: Farklı bir hafta ve farklı bir Smackdown Live, farklı bir hafta ve The New Day buraya gelip çocuk gibi davranıyor. Ve Super Shod-Down’daki kemer maçına hazırlanı- hey bir dakika. Siz orada ne yapıyorsunuz? Siz nimetle mi oynuyorsunuz?

Woods: Bu pilot (ilk bölüm anlamında) Guy Fieri’ye gidiyor ve siz ikiniz bunu mahvediyorsunuz!

Cesaro: Hayır, biz yardım etmek için buradayız.

Sheamus: Bu doğru. Unuttuysanız hatırlatayım, Cesaro İsviçreli. Ve size söyleyeyim, İsviçreliler lezzetli hamur işleri yapmak için 2 şey biliyorlar.

Cesaro: Evet, işte burada az bilinen gerçekler. Eve gittim ve tüm arkadaşlarım, tüm arkadaşlarım aslında benim şefimi aramış.
Sheamus: Aslında bu doğru. Ona evdeki şef diyorlar. Şimdi ise gerçekten bir şef olabilir. Fakat ben kesinlikle fırındaki yemeği daha iyi yapabiliyorum.

Cesaro ile Sheamus şimdi ringin ortasındaki masayı deviriyor. New Day bunu görünce onlara saldırıyorlar. Woods ile Big E Sheamus’u ringin dışına yolluyor. O sırada Cesaro’da Kofi’yi ringin köşesine yaslamış ve Headbutt darbeleri vuruyor. Big E ile Woods şimdi Cesaro’yu yumruklayarak ringin ortasına getiriyorlar. Ardından Kofi’nin olduğu köşeye atıyorlar ve Kofi Pendulum Kick yapıyor. Şimdi Big E, Cesaro’yu sırtına Midnight Hour için alıyor Kofi’de köşeye çıkıyor ancak Sheamus geliyor ve bir kase unu Kofi’nin suratına yapıştırıyor. Kofi şimdi ringin içine düşüyor. Cesaro’da pozisyondan kurtulup Big E’yi köşeye yolluyor.. Sheamus’da Woods’u hallediyor. O sırada Kofi gözlerini açmaya çalışıyor ancak Sheamus ile Cesaro onu yakalıyorlar ve Double Backbreaker yapıyorlar. Big E şimdi ayaklanıyor Sheamus şimdi onu sırtına alıyor White Noise için. Cesaro’Da köşeye çıkıyor. Cesaro atlıyor aynı zamanda Sheamus’Da White Noise’u yapıyor. Tag Team hareketleri başarılı. Şimdi ikili taunt’larını yapıyorlar. Ardından ringdeki Moodyworth’un elinden içi krep harcı dolu olan koca kaseyi alıyorlar ve şapkasını da alıyorlar adamın. Şimdi içine krep harcı döküyorlar. Sheamus şapkayı Moodyworth’e giydiriyor. Kafasından dökülürken Moodyworth ringin dışına çıkmak için iplere yöneliyor ancak Sheamus karşısında duruyor. Moodyworth geriliyor ve Cesaro’da elindeki koca kase’yi kafasından aşağıya boşaltıyor Moodyworth’ün. Cesaro mikrofonsuz bir şekilde “Ringimi terk et” diyor aynı zamanda Sheamus’da “Burada bulunmayı hak etmiyorsun” diyor. Moodyworth ringi terk ediyor The Bar taunt’larını yaparken kameralar kapanıyor.

Bir diğer maçtayız.

Randy Orton vs Tye Dillinger

"Ten" duyuluyor ve ringe Tye Dillinger geliyor. "Voices" duyuluyor ve Randy Orton ringe yaklaşıyor. Dillinger ringden iniyor Orton ona vurmaya çalışıyor ancak Dillinger eğilerek kurtuluyor. Ardından da Orton’u Clothesline ile yere seriyor. Ardından Randy’i alıp ringe atıyor ardından kendisi de giriyor ancak Randy önce ona tekme atıyor ardından da European Uppercut vuruyor. Şimdi biraz daha patakladıktan sonra Dillinger onun attığı yumruğu eliyle önlüyor ve ona birer birer Chop vuruyor. Ardından Orton iplere yaslanınca da Cactus Clothesline ile ringin dışına yolluyor. Hakem Dillinger’ı bir süre engelliyor ardından Dillinger ringin aşağısına iniyor ancak Orton ona tekme atıyor ardından kafasını spiker masasına vuruyor. Ardından Belly To Back Suplex pozisyonuna alıyor ancak Dilllinger kurtuluyor ve Orton’a spiker masasının üstüne Belly To Back Suplex yapıyor. Ardından spiker masasının üstüne çıkıp yumrukluyor Orton’u. Şimdi Dillinger onu alıp barikatlara yollamaya çalışıyor ancak Orton onu seyircilerin arasına yolluyor. Dillinger şimdi barikatlardan atlayarak geçmeye çalışıyor ancak Orton ona bir yumruk vuruyor. Dillinger barikatlarda asılı kalınca da onu yakalıyor ve Barricade Hung DDT yapıyor. Orton şimdi de üstteki Steel Steps’i alıyor ancak sonrasında vazgeçiyor. Dillinger ringe tutunarak ayaklanırken Orton, ipleri köşeye bağlayan kılıfı söküyor. Şimdi de Dillinger’ın parmağını ince yerden geçiriyor. Şimdi de parmağını büküyor! Dillinger acı çekiyor. Orton şimdi onu bırakıyor. Hakemler Dillinger’ı kontrol ediyor, Orton da onlara bakarken kameralar kapanıyor!

Shelton Benjamin ile Daniel Bryan arasındaki maça geçiyoruz. Daniel Bryan geliyor ilk olarak, her zamanki gibi bol “YES!”li bir giriş izliyoruz. Reklamlara gidiyoruz.

Reklamlardan sonra Rusev arka alanda Aiden English'i arıyor. Bir görevlinin yanına yaklaşıyor.

Rusev: O adi herif nereye gitti?

Adam eliyle bir yön gösteriyor. Rusev oraya doğru gidiyor şimdi. Bu sırada karşısına Lana çıkıyor.

Lana: Rusev, açıklamama izin ver.

Rusev: Biz... Biz...

Lana: Videodan çok daha fazlası var. Lütfen açıklamama izin ver.

Rusev: Bunu burada yapmayacağız.

Rusev üstündeki yeleğin fermuarını açarak oradan ayrılıyor. Lana arkadan bakakalıyor.

Spiker masasına geçiyoruz. Miz burada. Corey Graves son olaylar hakkında soru soruyor. Miz videonun geri kalanını da merak ediyormuş. Aiden ne yaptığını gayet iyi biliyormuş. Numaralarda da gayet iyiymiş, SmackDown'ı da daha izlenilebilir yapıyormuş. Bu sırada maçımız başlıyor.

Daniel Bryan vs. Shelton Benjamin

Shelton Benjamin hızlı başlıyor maça. Daniel'a dizleri ile zarar veriyor maçın başlarında. İplere doğru yollayıp sert diz darbeleri ile rakibine zarar veriyor. Omuzlarına alıyor şimdi, ve indirip karnına dizini geçiriyor. Ardından da yerde tekmelemeler. Köşede yumruklayacak ama Bryan durumu tersine çeviriyor. Köşeye götürüp diz darbeleri vuruyor. Diğer köşeye yollayacak ama Benjamin durumu tersine çeviriyor ve Bryan köşeye gidiyor. Hamle yapacağı sırada Bryan tabanı ile vuruyor. Üstüne doğru koşuyor Bryan ama Benjamin göğüslerinden havaya atarak rakibinin yere düşmesini sağlıyor. Tuşa gidiyor, 1... 2... Bryan atıyor tuşu. Şimdi headlock yapıyor Benjamin. Daniel direniyor fakat Benjamin karşılık veriyor hemen. İplere yolluyor fakat devamında kafaya tekmeyi yiyor ve Yes! Lock yapmaya çalışıyor Bryan. Benjamin elini iplere atıyor. Hakem sayarken Bryan da çekiliyor. Şimdi dışarıya atlıyor Bryan fakat Benjamin kaçıyor ondan. Ardından da bir bariyerlere bir de ringin kenarına atıp duruyor. Bariyerlere götürüyor şimdi ve kaldırıp atıyor. Reklamlar.

Reklamlardan dönüşte Bryan tepede, Headbutt mu geliyor derken boşa atlıyor. İki isim de yerde şu an. The Miz'e fokuslanıyoruz şu anda. WWE Şampiyonluğu için Miz for Champ kampanyasının detaylarını açıklıyor. Bu sırada ringdeyiz ve Benjamin Bryan'ı kilide almış halde. Bryan dirsek darbeleri ile üstün çıkıyor. Benjamin'in birkaç denemesinden atik bir şekilde kurtulmuşken Suplex geliyor Shelton'dan. Tuşa gidiyor şimdi Shelton, 1... 2... 2'de kalıyor. Köşeye gidiyor Shelton, meseleyi bitirme hazırlığında. Rakibine doğru koşsa da Bryan rakibini köşeye yapıştırıyor. Bryan ayağa kalkıyor şimdi. Köşeden destek alıp bir tekme, ikincisi için gidiyor ama rakibi ona engel oluyor. Bir German Suplex daha. Tuşa gidiyor, 1... 2... Bryan kurtuluyor. Şimdi köşeye asıyor rakibini Shelton, omuzlarına alıyor fakat Bryan kurtuluyor ondan. Dirsek darbeleri geliyor ve Top Rope Hurricarrana! Bryan YES! Kick'lere başlıyor. Sonuncusunda Benjamin onu durduruyor fakat mücadeleden üstün çıkan Byran. “YES!” tezahüratlarına başlıyor şimdi. Bu sırada Miz çıkıyor aprona. Bryan onu indiriyor şimdi. Ardından Benjamin'den Paydirt! Tuşa gidiyor, 1... 2... 3!!!

Kazanan: Shelton Benjamin

Benjamin galibiyeti kutluyor ve ringden ayrılıyor. Bu sırada Miz'e odaklanıyoruz yeniden. Cekedini çıkarıyor ve Bryan'a saldırmaya başlıyor. Karnına doğru diz darbelerini geçiriyor. Birkaç kez de masaya yapıştırıyor. Tekrar ring içine atıyor ve SCF!!! Super Show-Down'da görüşürüz, iyi şanslar çünkü ihtiyacın olacak diyor.

Sırada Asuka vs Peyton Royce maçı var. Reklamlara gidiyoruz. Döndüğümüzde Naomi ringteki yerini almış elinde mikrafon var. Meme kanseri ile ilgili bir segment oluyor. Ekrana kanserden kurtulanlar geliyor. Helal olsun size. Segment biter bitmez Asuka geliyor. Vakit kaybetmeden İkonikler geliyor.

Asuka/w Naomi vs Peyton Royce/w Billie Kay

Reklamdan sonra görüyoruz ki maç başlamış. Peyton Asuka'ya yumruklarını geçiriyor fakat Asuka iplere gelip gidiyor ve hip attack için fırsat kollarken Royce tekme ile durduruyor. Asuka hemen toparlanıp old school ile tuşa gidiyor fakat Peyton hemen üzerinden atıyor. Asuka'dan spinning heel ki,ck denemesi fakat Peyton eğiliyor ve bu sefer o deniyor fakat aynı taktiği Asuka uyguluyor ve sonunda tekme atarken Peyton onu yakalıyor ve Sitout inverted front powerslam. Asuka çenesini tutuyor. Peyton hemen tuşa gidiyor fakat Asuka kurtuluyor. Peyton deliye dönerken, Asuka köşeye çıkıyot ve missile dropkick fakat, Peyton kaçmayı başardı. Peyton tuşa gidiyor fakat yine istediği sonucu alamıyor. Headlock bağlıyor zaman kaybetmeden. Tribünler Asuka'ya destek veriyorlar. Asuka kurtuluyor tekme darbeleri ile ve running knee ile devam ettirmek isterken roll-up! 1! 2! Asuka kurtuldu. Peyton'dan clotesline ardından headlock bağlıyor. Asuka dirsek darbeleri ile rakibini köşeye sıkıştırıyor. Peyton onu diğer köşeye atarken Asuka ikinci iplerden missile dropkick vuruyor. Asuka bu sefer tuşa gidiyor fakat o da 2'de takılı kaldı. Şimdi ASsuka rakibini Asukalock için kavradı fakat Peyton reverse ile hereketi kendi aleyine çevirdi bu sefer Asuka Peyton'!a Ankle Lock bağladı! Peyton, Bille ile el ele tutuşurken Naomi, Kay'e saldırıyor. Asuka, Asuka Lock bağlıyor sonunda ve Royce pes etti!

Kazanan: Asuka via submisson

Gecenin ana olayında Charlotte ve Becky, kontrat töreninde.

Becky Lynch: 6 hafta önce SummerSlam'de nihayet bir şeylerin olmasını beklemeyi bıraktım. Brooklyn'deki o gece sonrası ben, yani şampiyon SmackDown LIVE'daki en iyi şey olmaya başladı. Ve tüm soyunma odasını elden geçirdikten ve kraliçeyi devirdikten sonra bu divizyonun hakimi olduğumu biliyorum. WWE'deki en alakalı şeyi yapmaya başlamıştım. Çünkü, çünkü ben öğreniyordum ki nazik olmak... Çünkü ben öğreniyordum ki nazik ve azimli olmak size bir şey getirmiyor. Ama arkadan bıçaklamak ve ahmak muamelesi yapmak değil. Ama hayır, hayır, hayır... Dahası olmayacak çünkü şimdi acımasızım. Şimdi ilk ben vururum, onlar bana vurmadan önce vururum ve sıkça vururum. Şunun gibi mesela...

HIAC'da yaşananları izliyoruz.

Bunun tüm gün boyunca izleyebilirim. Çünkü defalarca kez Charlotte'ın benim olduğunu kanıtladım. Bu bu komik ama birçok şey değişirken bazı şeyler aynı kaldı. Halen şampiyon olarak hak ettiğim saygıyı alamıyorum. Nerede benim dergi kapaklarım? Nerede benim kemeri tutan aksiyon figürüm? Cumartesi, cumartesine gelirsek bu yüzün, şampiyonun yüzünün dergi kapaklarını, reklam panolarını ve PPV posterlerini hak ettiğini kanıtlacayacağım. Bu yüz, bu şirketin yüzü ve kimse... Ve kimse bunu bana vermezse... Sonrasında ben kendim yaparım. Aslında... Aslında ben Super Show-Down'a yeni bir poster tasarlama zahmetinde bulundum. Şampiyona bir davul sesi alalım... Bu Super Show-Down'ın posteri olmalıydı. Çünkü bunun Triple H ve Undertaker'ın son kez dövüşmesiyle alakası yok. Bunun Becky Lynch'in kemerini savunması...

Charlotte'ın müziği duyuluyor, Flair kızı seri adımlarla ringe gelip Becky'i haşat ediyor. Charlotte, Becky'i, Becky'nin hayal dünyası olan postere fıarltıyor ve woolar eşliğinde şov bitiyor.

The Maharaja isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil