GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 13-09-2018, 17:10   #1
Mr Lürsoy the Gentleman
Matt Sydal Guy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: OraleTown
Konular: 1075
Favori Güreşçisi: Tenille Dashwood
Rep Puanı: 78614
Rep Derecesi: Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Matt Sydal Guy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart Mae Young Classic II 2. Bölüm İncelemesi

Hazırlayan: " Matt Sydal Guy " Alperen Gürsoy

Şirket: WWE
Şov: Mae Young Classic 2018 2. Bölüm
Yayın Tarihi: 12 Eylül 2018
Yer: Full Sail University - Orlando, Florida

Kadın güreşine aşık olduğumu hatırlatarak ikinci bölüme hepiniz hoş geldiniz diyorum sevgili okurlar. Bu geceki maçların açıklanması ve çok kısa bir girizgahın ardından hemen ilk maç öncesi röportajlarına geçiyoruz.

Priscilla Kelly: Benim adım Priscilla Kelly, Moon Creek, Georgia’dan katılıyorum. Rakiplerimle akıl oyunları oynamayı seviyorum. Onların gardını düşürürüm ve düştüğü an hamlemi yaparım. Ring içi stilim teknik ve sert darbelerden tut powerhouse’a kadar değişebilir. Kızları kaldırabilirim, kızları tekmeleyebilirim, kızlara kilit bağlayabilirim. Bu turnuva, dünyaya neler yapabileceğimi göstermem için harika bir fırsat. Kim olduğumu ve ringde ne kadar agresif olduğumu herkes görebilecek. Mae Young Classic’e getirdiğim şey son derece özel ve eşsiz.

Deonna Purrazzo: Benim adım Deonna Purrazzo ve Hackettstown, New Jersey’dan katılıyorum. Ringde son derece sistemliyim. Fujiwara Armbar uzmanıyım, ama rakiplerimi tuş etmeyi de severim. Geçen sene turnuvanın sadece yedeklerinde olmak, bana bu sene için daha fazla sorumluluk yükledi. Daha iyi olmak için tüm dünyayı dolaştım. Ve daha iyi halde geri geldim. Sahip olduğum her şeyi ortaya koyacağım. Dünyaya kendimi gösterip, birkaç kol kırıp listeye adımı yazdıracağım.

Virtuoza lakaplı Deonna Purrazzo giriş yapıyor ilk olarak. Bayağı destek var arkasında. Priscilla Kelly de intimidating hareketlerle geliyor ringe kadar. El sıkışma faslında Deonna elini uzatsa da Kelly tokatlıyor elini. Maça başlıyoruz.

Deonna Purrazzo vs Priscilla Kelly

Bir süre kafakilide almaya çalışıyorlar birbirlerini, Kelly kilidi bağlasa da Deonna amuda kalkıp kurtuluyor. Bunları size Jack Gallagher mı öğretti be kardeşim. Deonna akıcı hareketlerle rakibinden kaçıp sinirini bozuyor onun, ardından Fujiwara’yı bağlamaya çalışıyor ama fazla erken. Kelly bir Big Boot ile üstünlüğü alıp aparatif bir dayak atıyor bir süre. Dragon Sleeper falan deniyor. Deonna nihayet chop falan vurarak nefes alıyor, Dropkick’i tuş getirmiyor ama. Kelly güzel bir STO yapıyor yine tuş yok. Rakibini tekrar kaldırıyor ama Deonna bir Russian Leg Sweep yapıp ardından da hemen Fujiwara Armbar bağlıyor, Kelly kısa bir süre dirense de pes etmek zorunda kalıyor!

Kazanan: Deonna Purrazzo

Deonna maçı kazanır kazanmaz gözleri doluyor. İkinci tura adını yazdırıyor böylece. Replayleri izledikten sonra Kelly de sinirli bir şekilde terk ediyor mekanı. Ulan şu röportajları çevirme işine hiç bulaşmayacaktım kimsenin de okumadığına eminim.

Aerial Monroe: Benim adım Aerial Monroe, namıdiğer Big Swole. Clearwater, Florida’dan katılıyorum. Diğer herkesten birazcık farklıyım. Daha önce görülmeyen bir imaja sahibim. Bende laf da çok, icraat da çok. Sıradan bir insan beklerlerken büyük bir karizma ile karşılaşacaklar. Alacakları şey mağlubiyet olacak.

Zeuxis: Size Zeuxis’in kim olduğunu göstereceğim. Strong Style işte burada gerçeğe dönüşecek. Zeuxis her şeye hazır, ve hepsinden öte Lucha Libre’nin güreşe tat kattığını göstermek için buraya geldim. Hep söylediğim gibi Zeuxis buraya tarih yazmaya ve iz bırakmaya geldi. Ve şu an bunu yapmak için harika bir fırsat.

İlk olarak maskeli karakter Zeuxis geliyor. Müziği hoşuma gitti diyebilirim. Ardından ince çığlıklar eşliğinde Aerial Monroe’nun müziği duyuluyor. Bu karakteri bir türlü sevemedim belki saçından falan dolayıdır bilmiyorum. Seyirci arasında kocası Cedric Alexander ve kızları da var. El sıkışıp olaysız başlıyorlar.

Zeuxis vs Aerial Monroe

Güç testi ile başlıyorlar, geri çekildiklerinde Zeuxis bir yumruk sallıyor ama bilerek mi vurmadı anlamadım neyse. Ya da saçını bozmak istemiş de olabilir rakibinin. Aynen Monroe da zaten ‘bir daha saçıma dokunursan ağzının ortasına yumruğu yersin’ diyor. Ama dokunuyor Zeuxis, Monroe da iki tekme sallıyor o sinirle, Zeuxis ikisinden de sıyrılsa bile Headbutt isabet ediyor. Zeuxis iplerden gelip Dropkick deniyor ama Monroe çekiliyor kenara xd. Zeuxis kendine geldikten sonra rakibinin saçını direk çekiyor bu sefer, ama Monroe backhand chop vuruyor. Maç niye bu kadar tek taraflı başladı ya? Dediğim an Zeuxis rakibinin ayağını kaydırıp üstünlüğü alıyor. Hairpull throw falan yapıyor da kardeşim MYC turnuvasındasın zamanı biraz verimli değerlendirsen ya? Abdominal Stretch bağlıyor şimdi de. Monroe bir şekilde kurtulup Crucifix pin deniyor başarısız. Zeuxis Camel Clutch bağlayıp rakibinin ağzını burnunu yırtıyor bu ne ya sen bir luçarodasın. Monroe garip hareketlerle dövüyor rakibini bu saniyelerde. Basit bir tekme denerken Zeuxis ansızın rollupa alıyor onu, 2de kalıyor ama. Monroe Low Reverse STO yapıyor. Koşup gelirken Zeuxis onu köşeye oturtuyor ve kendi de yukarı çıkıyor, Avalanche Spanish Fly! Bu hareket ona tuşu getiriyor!

Kazanan: Zeuxis

Bitirici hareketin defalarca tekrarını izliyoruz. Seyirci bu sonuçtan mutsuz, hatta Monroe ve Cedric’in kızları babasının kucağında ağlıyor. Keşke Zeuxis yerine Zatara ile maç yapsaymış madem elenecekse.

Reina Gonzalez: Benim adım Reina Gonzalez ve Rio Grande Valley, Texas’dan katılıyorum. 6 ft uzunluğundayım, buradaki en büyük ve güçlü kızlardan biriyim, en sert vuranlardan biriyim. Geçen sene yenilip turnuvada ilerleme şansımı kaybettim, bunun sebebi ‘fazla iyi’ olmamdı. Bu sene değişen şey bariz şekilde tavrım oldu. Artık insanların gönlünde taht kurmayı umursamıyorum, buraya kazanmak için geldim ve tüm WWE evreni Reina Gonzalez’in kim olduğunu görene kadar durmayacağım.

Kacy Catanzaro: Benim ring içi stilim kesinlikle farklı. Beni farklı yapan şey American Ninja Warrior geçmişim. Ben bu işe başladığımda hiçbir kadın platformu tamamlayamamıştı. Bunu başaran ilk kadın bendim. Güreş tecrübem olmamasını bir dezavantaj olarak görüyordum, ve insanlar benim tekme ya da yumruk atamayacağımı düşünüyordu. Bunu nereden biliyorsunuz ki? Bunların hepsini yapabilirim. İnsanlar beni hayatım boyunca hafife aldı. Ama asla bunların beni yapmak istediklerimden alıkoymasına izin vermedim. Şimdi yapmak istediğim şey ise Mae Young Classic’i kazanmak.

Kesin kazanırsın ablacım hadi bakalım. Bunu yazarken girişini yapan Kacy ring direğini tırmanarak giriyor içeri xd. Rakibi Reina Gonzalez de geliyor seyirciye kızgın tavırlar sergileyerek. İkili yüz yüze gelince aralarındaki boy farkını iyice görüyoruz.

Bu arada…

Şu sahneyi bir filmden hatırlıyorum ben...

Kacy Catanzaro vs Reina Gonzalez

Kacy Spear ile dalmaya çalışsa da hasar bile veremiyor, Reina tutup sallayıp fırlatıyor onu. Oyuncak gibi kaldırıyor rakibini Reina. Kacy esnekliğini konuşturarak bir Hurricanrana yapıyor ve büyük destek alıyor. Bir Octpous Hold denerken Side Backbreaker’ı yiyor ama. Reina aşırı rahat bir şekilde Scoop Slam yapıyor, çok güzel. Tuş gelmiyor ama. Reina rakibinin belini kırmaya yönelik hareketler yapıyor. Kacy kelebek gibi uçup arı gibi sokmak üzereyken Reina ensesine bir yumruk koyuyor ve alaşağı ediyor onu. Arı gibi sokamıyor Kacy. Reina bir Body Slam yapıyor yine tuş yok. Reina köşede Spear denerken boşa gidiyor, Kacy fırsatı görüp rakibinin dizine arka arkaya Dropkickler atıyor. Misille Dropkick sonrası Somersault Kick vuruyor sırtına, ama tuş yok. Reina rakibinin kafasını tutup kaldırıyor bir çeşit Powerbomb deneyecek gibi, derken Kacy yuvarlanıp Prone Hold ile tuşa gidiyor ve 3!

Kazanan: Kacy Catanzaro

Reina şok olmuş durumda. Kacy herkesi şaşırtarak maçı kazanıyor. Kacy mutlu, seyirci mutlu. Reina tekrar ringe giriyor dövecek gibi ama elini uzatıyor, Kacy tereddüt ediyor ama sıkıyor elini, Reina da kendine çekip yine dövecek gibi korkutuyor ama kaldırıp omzuna alıyor maçın kazananını. Güzel görüntüler bunlar. İki saniyede ne duygu değişimi yaşadık be kardeşim.

Mercedes Martinez: Geçen sene heyecanlıydım, gergindim, çok fazla duygu yaşadım. Yarı finalde Shayna Baszler’a kaybettim. Bu sene kaybetmeye gelmedim. Hedeflerime henüz ulaşamadım. Herkes beni tanımalı. Bu sene Mercedes’in yolun sonuna ulaştığı sene olacak.

Ashley Rayne: Benim adım Ashley Rayne ve Columbus, Ohio’dan katılıyorum. Yüksek enerjiye sahibim, eğlenmeyi ve mutlu olmayı severim. 13 yıldır güreşiyorum, bu endüstri için verdiklerim, tüm bu kan, ter, gözyaşları, hepsinin bir sebebi vardı. Sonunda hepsinin karşılığını aldım ve buradayım. Buraya hayellerimi gerçekleştimek için geldim. Bu kadar küçük olduğum için rakibimi alt etmemin yolunun hızlı olmam olduğunu fark ettim, Mae young Classic’deki avantajım da bu olacak.

Seyircilerin arasında 4 karizmatik adamı –Undisputed Era üyelerini- görüyoruz ve ardından Ashley Rayne geliyor ringe. Promosunda kızından bahsetmemesinin verdiği şaşkınlıkla izliyorum bu saniyeleri. Ve rakibi Mercedes Martinez geliyor, MÜZİĞİ DEĞİŞMEMİŞ! Bayılıyorum şu müziğe, ama daha çok sevdiğim bir şey varsa o da Mercedes’in kendisi. Ağır karizma sahibi bir kadın. Umarım bu sene finale kadar gider. Gerçi aynı şeyi Toni Storm içinde istiyorum en azından 1 tanesi çıkar finale. Başlıyoruz.

Ashley Rayne vs Mercedes Martinez

Mercedes’e çok büyük destek var seyirci canlandı adeta. Bir süre kolunu falan kilide almaya çalışıyorlar birbirlerinin, ilk hamle Mercedes’in Suplexi oluyor. Rayne bir jawbreaker sonrası Bulldog denerken Mercedes havada yakalayıp kafa üstü gömüyor onu! Aman tanrım! Ama tuş gelmiyor. Gerçek bir ‘BRAIN’ buster izledik yani bitse şaşırmazdım. Kilit falan yapıyor Mercedes bir süre. Biraz da köşede hırpalıyor, Rayne’in Tornado DDT denemesini de engelleyip Suplex pozisyonunda kaldırıyor, bir süre bekleyip bırakıyor yere. Tekrar kaldırsa da Rayne yere inip Cutter tarzı bir şey yapıyor, ama tuş yok. 2 adet Sliding Clothesline vuruyor, iplerden koşarak gelirken Mercedes Spinebuster ile yere gömüyor rakibini. Fisherman Suplex denerken Rayne kurtulup göğse yumruk ve choplar atıyor, yere yıkmayı da başarıyor. Bir Lariat ve Neckbreaker geliyor, köşeye çıkıp Crossbody yapıyor ama tuşa gitmiyor. Kaldırıp Cross Rhodes yapıyor! Tuş gelmiyor yine. Tekrar denerken Mercedes Fisherman Suplex pozisyonuna alıyor onu, ama havada Rayne yuvarlanıp tuşa gidiyor, başarısız çok şükür. Rayne bir de Enzuigiri vurup. Yine Cross Rhodes pozisyonunda, Mercedes yine kurtulup Knee Lift vuruyor ve nihayet Fisherman Suplex geliyor. Bu tuş için gayet yeterli.

Kazanan: Mercedes Martinez

Bu yolun sonu finale kadar uzanacaktır umarım. İkinci turdaki rakibi de epey iddialı ama bakalım. Mercedes mutlu, seyirci mutlu, ben de mutlu. Güzel bir bölümü geride bıraktık.

Şovun Olayı: Kacy Catanzaro'nun galibiyeti
En İyi Maç: -
En Kötü Maç: Aerial Monroe vs Zeuxis
Şovun Hareketi: Zeuxis - Avalanche Spanish Fly
Şovun Hatunu: Mercedes Martinez
Şovun Keyif Kaçıranı: -
Şovun Hayal Kırıklığı: -
Şova Puanım: 7,5
Seyirciye Puanım: 6

Mae Young Classic 2018 Tüm İncelemeler

1. Bölüm
2. Bölüm
3. Bölüm
imza

GAFLET TESTİNİN YENİ BÖLÜMÜ ÇIKTI!

https://drive.google.com/open?id=1in...XMUkas_DI-_qhI

(Bu sürüm sadece bilgisayarda çalışır.)

Bu küçük ok tuşuna tıklayıp indirmeniz gerekmektedir.
Diğer talimatlar dosyanın içindedir.

SONUCU BU KONUDA BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ!

Konu Matt Sydal Guy tarafından (20-09-2018 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.
Matt Sydal Guy isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil