GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 01-10-2020, 15:47   #1431
QT
ReQuem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 4559
Favori Güreşçisi: -
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 3518100
Rep Derecesi: ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ReQuem Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
ReQuem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ReQuem ReQuem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 3518100

Identity. Büyük bir ters köşesi var deniyordu, izlememin en büyük sebeplerinden biridir bu. Ekrana aşırı kilitlemeyi başarmasına rağmen sonunda "e yani bu muydu?" dedirten bir film. 6/10 yakışır.
imza

#uncensored

discord: raguila#2956

ReQuem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-10-2020, 00:29   #1432
Tonight's the Night!
Bonez Crusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 374
Favori Güreşçisi: Dolph Ziggler
RPG Karakteri:
Rep Puanı: 10127
Rep Derecesi: Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. Bonez Crusher WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Bonez Crusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bonez Crusher Bonez Crusher isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 10127

Gergedan Mevsimi

Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Beren Saat, Caner Cindoruk gibi ilk bakıldığında birbirleriyle gram alakası olmayan kadrosuyla gözüme çarptı. Üstüne yönetmenin de İran asıllı sürgün yemiş bir Kürt olduğunu öğrenince direkt açıp izledim. Metafor üstüne metafor şov vardı filmde. Tamamen şiirsel bir anlatım ve olabildiğinde az diyalog. Sinema budur ya. Her şeyi diyalogla vermek yerine kameranla ve anlatımınla işaret etmek. Bağımsız filmleri bu yüzden seviyorum. Gişe amaçları yok, kar amacı gütmeden tamamen sanatlarını perdeye aktarıyor yönetmenler. Bakıldığında çok derin bir konusu olmadan çok şey anlatan bir filmdi. Oyunculuklar yeterli, herkes üstüne düşeni yapmış. Duyguyu veren oyuncular değil, şiirsel anlatım oldu. Yani oyunculara pek iş düşmemiş. Filmde en iyi oyuncu Yılmaz Erdoğan'dı bana göre. Monica ise Monica işte...Kısacası beğendim. Bu ara İran sinemasına merak sarmışken, bu yönetmenin diğer filmlerini de izlemeye devam edeceğim.
imza
Blood. Sometimes it sets my teeth on edge, other times it helps me control the chaos.

"Tonight's the night. And it's going to happen again and again. Has to happen. Nice night. Miami is a great town. I love the cuban food, pork sandwhiches, my favourite. But I'm hungry for something different now."
Bonez Crusher isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-10-2020, 00:37   #1433
Dublorün Dilemması
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa
Konular: 908
Favori Güreşçisi: Carmella
RPG Karakteri: Carmella
Rep Puanı: 2225091
Rep Derecesi: The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Death Rider The Death Rider isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 2225091

Pretty Woman. Önceden nasıl izlememişim diye yakınıp duruyorum. Aşık olduk yine.
imza

The Death Rider & Kevin Steen

Haddizatında aşk, insanın kendinden geçmesi şartına bağlı değil midir?
Dublörün Dilemması, Murat Menteş
Sayfa 88
The Death Rider isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-11-2020, 15:24   #1434
Kayıtsız Üye
The Moneymaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Sikkim, Hindistan
Konular: 685
Favori Güreşçisi: Renee Young
RPG Karakteri: Maxwell Jacob Friedman
Rep Puanı: 214793
Rep Derecesi: The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Moneymaker The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

American Beauty
1999 / Sam Mendes / Drama

2000 Oscar ödüllerine göz atarken denk geldim bu filme. Ödülleri silip süpürmüşler desek yalan olmaz: en iyi film, en iyi aktör, en iyi yönetmen... (Buradan ulaşabilirsiniz tam listeye.) Bu sebeplerle filmden müthiş bir beklentim vardı zira ödüllerin yanı sıra drama da en sevdiğim türdür.

İki baş karakterimiz var: Birisi Kevin Spacey'in canlandırdığı Lester; orta yaşlı, hayattan beklentisi kalmamış, beyaz yakalı, looser bir babayı canlandırıyor. Filmde ise Lester'ın, kızı Jane'in kankası Angela'ya (ilik gibi karı) göz dikip onu elde etmek ve eski heyecanlı hayatına dönmek adına looserlıktan winnerlığa giden yolculuğu anlatılıyor.

Diğer önemli karakter ise Lesterların yan komşusu, disiplin delisi muhafazakar bir babaya ve donuk bir anneye sahip, kameralara takıntılı, genç bir uyuşturucu satıcısı olan Ricky. Abaza gibi yan komşu Jane'in pencereden videosunu çekiyor. Zamanla Jane ile arkadaşlık kuruyorlar. En son babası bunu gay zannedip ağzını yüzünü kırınca Jane ile New York'a kaçıyorlar.

Alt metinde verilmek istenen mesaj, hayatlarımızı aslında kendimiz olmayan kişiler gibi yaşadığımız ve bunu bırakmamız gerektiği. Öyle ki başta looser olan Lester sonda winner, başta herkesle yattığını söyleyen Angela sonda bakire, başta güçlü bir imaj çizen Caroline sonda güçsüz bir kadın çıkıyor. Peki finalde vurucu olan kısım ne mi? Ricky'nin babası(?). Film boyunca önemsiz bir yan rol olan herif filmin sonunun baş kahramanı... Neymiş efendim bu homofobik konuşuyordu da sonradan ortaya çıktı ki kendisi homoymuş, bundan utandığı için Lester'ı öldürmüş... Son çok zayıftı gerçekten. Özellikle Ricky ve Jane'in hikayesi havada kaldı. Ricky, Lester'ı öldürseydi Jane ile yatakta konuştukları sahneyle de bağlantılı olan çok güzel bir son olurdu.

Filmi izlerken kesinlikle sıkılmadım. Giriş/gelişme kısmı güzel olsa da yukarıda yazdığım sebeplerle sonu çok zayıf buldum. Yalnız sanat yönetmenliği bazında çekildiği yıla göre çok iyi bir film gerçekten: müziklerin kullanımı, Lester'ın hayal sahneleri...

Kötü film değil, izlenilebilir ama sanat yönetmenliği harici o kadar ödülü hak ettiğini düşünmüyorum.

7/10
The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-11-2020, 15:39   #1435
The Standart
Mr Perfection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir
Konular: 2704
Favori Güreşçisi: Sasha Banks
Rep Puanı: 819429
Rep Derecesi: Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr Perfection Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Mr Perfection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mr Perfection Mr Perfection isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 819429

Kelebekler. Abartıldığı kadar güzel değil, izlerken keyif aldım mı? Aldım fakat ekstrası yoktu filmin yalnızca sonu çok şaşırttı. Bartu Küçükçağlayan da sanki kendisini oynuyor gibiydi filmde. 10 üzerinden 5 veririm anca.
imza

RPG: Nia Jax
Mr Perfection isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-11-2020, 23:18   #1436
Code Blue
Punk City - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 2030
Favori Güreşçisi: CM Punk
RPG Karakteri: Rene Dupree
Rep Puanı: 2535206
Rep Derecesi: Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Punk City Punk City isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Gemide filmini tekrar izledim. Film bittiği an tekrar boşluğa düştüm. Bir geminin içine bir sürü hayat sığdı. Hepsinin amacı farklıydı. Birisi bir kadınla birlikte olmak istiyordu, birisi hayatının sonrasını düşünüyordu. Rüzgarda çarpan kapı sesi beni yok etti filmin sonunda. Ruh halimi çok kötü yaptı bir anda. Ah be kamil...

imza

Discord : pembeli yoldan pembeli#2366
Punk City isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-11-2020, 23:53   #1437
Kayıtlı Kullanıcı
Yerli Mali Cadillac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 3
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi: Yerli Mali Cadillac NXT'de jobbersın.
Yerli Mali Cadillac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yerli Mali Cadillac Yerli Mali Cadillac isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 10

Alıntı Daner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gemide filmini tekrar izledim. Film bittiği an tekrar boşluğa düştüm. Bir geminin içine bir sürü hayat sığdı. Hepsinin amacı farklıydı. Birisi bir kadınla birlikte olmak istiyordu, birisi hayatının sonrasını düşünüyordu. Rüzgarda çarpan kapı sesi beni yok etti filmin sonunda. Ruh halimi çok kötü yaptı bir anda. Ah be kamil...

https://www.youtube.com/watch?v=2zUpWcj4V_4&t=123s&
Erkan Can.
Yerli Mali Cadillac isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-11-2020, 01:32   #1438
Code Blue

Konular: 2030
Favori Güreşçisi: CM Punk
RPG Karakteri: Rene Dupree
Rep Derecesi: Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Punk City Punk City isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı Yerli Mali Cadillac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Erkan Can.
Daner Yılm..
imza

Discord : pembeli yoldan pembeli#2366
Punk City isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-11-2020, 05:09   #1439
Kayıtsız Üye

Nereden: Sikkim, Hindistan
Konular: 685
Favori Güreşçisi: Renee Young
RPG Karakteri: Maxwell Jacob Friedman
Rep Derecesi: The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Moneymaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Moneymaker The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Biraz retro takıldık ama dönem şartlarını göz önünde bulundurarak objektif değerlendireceğim.

Öncelikle çocuğun (Jackie Coogan) oyunculuğu mükemmeldi. Ağlama sahneleri filan çok iyiydi. (https://www.imdb.com/title/tt0012349...r/rm2286225920)

Neyse, film komedi olarak doyurucuydu: Chaplin'in bebeği ilk bulduğunda kadının çocuk arabasına bırakması; çocuğun cam kırıp Chaplin'in camları takması; Chaplin'in polisin karısıyla fingirdeşmesi; ...

Ancak drama olarak tam doyamadım ki hikâye de daha doyurucu bir dramaya müsaitti aslında. Chaplin ve çocuğun (uzun) bir süre ayrı kalmasını görmek isterdim.

"Dream" kısmı da hikâye içerisinde biraz gereksiz geldi. Sinematografi açısından dönemine göre gayet iyiydi ama.

Son olarak drama filmlerinde iyi son sevmiyorum ya, basın kötü sonu etkisinde kalalım abi.

Objektif olarak 5/10, Coogan'ın oyunculuğundan da 1 ekleyip 6/10 diyorum. Nostalji olsun diye izlenilebilir.

Konu The Moneymaker tarafından (17-11-2020 Saat 05:21 ) değiştirilmiştir.
The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-11-2020, 22:49   #1440
#theklaw
ShieldBrothers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: -
Konular: 24
Favori Güreşçisi: Roman Reigns
Rep Puanı: 35970
Rep Derecesi: ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ShieldBrothers Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
ShieldBrothers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ShieldBrothers ShieldBrothers isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 35970

Requiem for a dream. Daha sonra uzun uzun editlerim de şimdilik şu kadarını yazayım, bağımlılığı ve yalnızlığı inanılmaz ama gerçekten inanılmaz aktarmışlar. Marion'un son sahnede ki tebessümü birçok şeyi aktarıyor.
imza

22.11.15-Survivor Series 2015
14.12.15-Raw
3.4.16-Wrestlemania 32
19.8.18-Summerslam 2018
30.8.20-Payback 2020
ShieldBrothers isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil