GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 07-08-2012, 13:21   #1
Invisible Hand
The Sinister Scotsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: End of the Tracks
Konular: 4081
Favori Güreşçisi: "The Franchise" Shane Douglas
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 1549519
Rep Derecesi: The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Sinister Scotsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Sinister Scotsman The Sinister Scotsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 1549519

Standart Summerslam 1998 - PPV Değerlendirmesi

Hazırlayan: Buğra Yücel

Summerslam 1998 - PPV Değerlendirmesi

Summerslam 1998, Madison Square Garden'da 21.000 kişinin önünde yapıldı. Taraftarlar genel olarak bazı maçlarda uyuyup bazı maçlarda coştular. Triple H - The Rock karşılaşmasında Rock'a büyük bir kötü tezahürat vardı. Taraftar olarak hakkını verdiler orada bulunmalarının. Match Card ise kaliteli durmakta. Özellikle Main Event ve ondan önceki maçı duyan kişiler bu PPV'u izlemek isteyebilecektir ki ben PPV'u alırken de buna dikkat etmiştim. Stone Cold maçında beklediğimi aldım ama Rock ve Hunter arasındaki maç beklentilerimin azıcık altında kaldı.

Gecenin ilk maçında Brown ve Venis karşılaştı. Maçta European kemeri ortadaydı. İki güreşçiden maç boyunca çok iyi reversal hareketler gördük. Özellikle Brown 2-3 kez Venis'in Money Shotlarından kurtuldu ve iyi bir maç çıkarttı. Ancak Çok İyi seviyesinde bir maç değildi. Ayrıca ben maçta Edge'in neden gösterildiğini anlamadım. O dönem o kemerin peşinde miydi? Bilen varsa söylesin, ben bilmiyorum şahsen. Venis maçı diskalifiye ile kaybetti. Köşede maçı kopartacakken hakem ona çarpınca Venis yere düştü. Oradan sonra hakemi sertçe yere ittirince hakem maçı diskalifiye ile Brown'a verdi. Venis de maç boyunca o kadar kere yapamadığı Money Shot'ı hakeme yaptı. Ayrıca beğenmediğim bir diğer yön de Venis'in müziği. Acaba yanlış video mu açtım diye düşünmeme yetti.

7/10 (İyi)

İki numaralı maç hayatımda izlediğim en kötü maçtı diyebilirim üzülerek. 3 devden oluşan The Oddities ile 4 Japon cüceden oluşan Kai En Tai karşılaştı. Maç tamamen komedi ürünüydü ve güreş izleyemedik doğru dürüst. Japonlar yalnızca 10 dakikalık maç boyunca 1 dakika falan üstün geldiler. Geri kalanında ya Oddities şov yaptı ya da komedi faktörü ön plandaydı. Karşılaşmanın tek beğendiğim yönü başında ve sonunda Insane Clown Posse'nin yaptığı canlı performans. Kesinlikle iyi söylediler ve benim TEW'de JCW geçmişimi bilen kişiler bunu neden belirttiğimi anlayabilir. Bu maçın yerine PPV'a daha çok yakışacak güzel bir maç koyulabilirdi. Biz de izlerken kabız olmazdık.

2/10 (Çok Kötü)

3 numaralı maç Hair vs. Hair maçıydı. Ya Pac uzun saçlarını feda edecekti ya da Jarrett. Maçtan önce Pre Show’da Jarrett, Finkel’ın saçını kesti adamlarıyla. Finkel da maçta Pac’in menajeri oldu. Karşılaşma güzeldi. Güzel hareketler gördük ama bu iki güreşçi daha iyisini veremez miydi? Kesinlikle verebilirdi. Özellikle Jarrett’dan bekliyorum bunu. Maç sonunda Jarrett’ın adamları Southern Justice takımının bir üyesi olan Canterbury’nin gitarı yanlışlıkla Pac’e kaptırmasıyla Pac hakemin görmediği anda gitarı Jarrett’a çaktı ve onu kendi silahıyla gömüp maçı kazandı. Maçtan sonra saçını kesti ama Jarrett’ın saçı yine de şimdikinden daha uzundu. Maç bu gece D-X üyelerinin çıktığı ilk maçtı ve kazandılar. Maçın sonları gerçekte çok heyecanlı geçti. Heyecan maçın tümüne yansısa çok ama çok daha iyi olurdu.

8/10 (İyi)

Sable ve gizemli partneri ile Mero & Jackie karşılaşacaktı. Sable beni benden aldı, yakıp yıktı, yerden yere vurdu, koltuktan düşürdü. Hasta olduk kendisine. Sable gizemli partner olarak Edge’i seçti ama Edge’i ne ringe gelirken ne maçtan sonra insan yerine koymadı deyim yerindeyse. Sable karşılaşmada Edge ile çok iyi takım oyunu sergileyerek ve Jacqueline & Mero ikilisinin birbirlerine yanlışlıkla yaptıkları hareketlerle kazandılar. Edge maçı Downward Spiral ile bitirdi. Sonra Sable’ı Mero’nun üstüne attı ve Mero tuşu buldu. Bu PPV Mero için sonun başlangıcı olacaktı.

6/10 (Orta)

Shamrock ve Hart maçı farklı bir yerde yapıldı. MSG’nin diğer bir tarafında özel bir ringde yapılan bu maçı Shamrock aldı. Maç kesinlikle çok güzeldi. Ben başta maçı alırken sadece yumruk yumruğa ve kilitlerle dolu bir maç bekledim ama öyle olmadı gerçekten iyi maç geçti ve güreş hareketlerini teker teker izledik. Heyecanlı bir maç geçti gerçekten ve kim kazanırsa kazansın hak etmiş olacaktı. Maçın sonunda King of Lion’s Den, Ken Shamrock oldu. Yaptığı Ankle Lock ile pes ettirdiği Hart’ı geçti. Ken Shamrock’un kafesi ring ipleri gibi kullanarak yaptığı hareketleri çok güzeldi. Adam kafesi kullanıp Tornado DDT bile yaptı. Gerçekten Shamrock yeteneğini gösterdi bu karşılaşmada. Karşılaşmada aldığı galibiyeti kutlarken kafesi 2 adımda çıkması beni şok etmişti. 9 verebilirdim ama hem atmosfer eksikliği hem de normal ring olmadığı için çok daha iyi hareketler izleyemediğimiz için 8’de kaldım.

8/10 (İyi)

Mankind Tag Team kemerlerini tek savunmak zorunda kaldı ve Kane o gece orada bulunmayacak denildi. Mankind’ın rakipleri New Age Outlaws takımıydı. Maçta NO DQ ve Pinfalls Count Anywhere maçı vardı. Maçta bol bol nesne kullanıldı ve Tornado Tag olarak geçti. Mankind’ın köşeye koyulan masayı Gunn’a yaptığı Arm-drag ile kurması gerçekten iyiydi. Onun dışında maçın finalinde Gunn’ın Mankind’a kemer üstüne yaptığı Piledriver hem iyiydi hem de maçı bitiren hareket oldu. Maç çok uzun sürmedi ama hardcore’u iyi bir şekilde yansıttılar karşılaşmaya. New Age Outlaws sayı avantajını kullanarak maçı ve kemerlleri kazandılar. Ring dışındaki çöp konteynırına Mankind’ı attıktan sonra Konteynırda birden Kane’in çıkıp Mankind’a balyoz çakması ilginç bir hareketti ve takım resmen dağıldı. Maç sıkmadı ve iyi geçti. O yüzden hak ettiği puanı aldı.

9/10 (Çok İyi)

The Rock ve Triple H arasında gerçekleşecek merdiven maçında çok çok çok harika bir maç beklerken beklediğimin altında kalan bir maç oldu. Fakat yine de çok heyecanlıydı. Merdiven maçı da bunu gerektirir. Maç kötü olmasa da Rock ve Triple H bizlere daha iyisini verebilecek insanlardı. Rock’ın merdiven üzerindeki yapmacık halleri ve resmen oturup HHH’i beklemesi maçın beğenmediğim yönüydü. Merdiven üstü mücadelelerini daha çok beklerdim. Yalnızca maçın sonunda 1-2 defa gördük. 24 dakikalık maçta 2 tane Finisher vardı. TNA’de olsa en az 12 finisher görürdük. Bkz: Kurt Angle vs. Jeff Hardy at Lockdown. Maçın sonunda pek de etkili olmayan menajerler Chyna ve Mark Henry gerçekten el attı. Mark Henry, HHH’e pudra atarken Chyna maç sonunda Rock’ı merdivenlerden itip maçı Triple H’e verdi. D-Generation X üyeleri bugün çıktıkları 3. Maçı da kazanmışlardı ve D-X için harika bir gündü. Triple H kemerin yeni sahibiydi. Rock’ın maçta kanaması da ayrı bir etkendi.

8.5/10 (Çok İyi)

Gecenin sonundaki maç muazzamdı. İki güreşçi çok iyi performans sergilediler ve neden adlarının en tepede olduklarını kanıtladılar. Stone Cold ve Undertaker birbirlerini ring içinde iyi tamamladılar. Maçın en iyi hareketi açık ara Undertaker’ın spiker masasındaki Stone Cold’a köşeden yaptığı Diving Leg Drop’du. Taraftarlar da büyük etki göstermişlerdi bu maçta. Maça Kane karışmak istedi ama Undertaker onu uzaklaştırdı. Undertaker etkileyici bir performans sergilese de karşılaşmayı alamadı. Steve Austin bir Stone Cold Stunner ile karşılaşmayı bitirdi. Dışarıdan karışanın olmadığı bu maçı hakkıyla kazandı ve şampiyonluğunu korudu. Maçtan sonra Undertaker kemeri kendi elleriyle verdi ve bu an çok etkileyiciydi. Kane ve Undertaker’ın girişten çaresizce Austin’i izlemesi süperdi. Fakat dikkatimi çeken nokta Undertaker’ın o küçücük Madison Square Garden girişinde bile 10 dakika entrance yapmayı başarabilmesiydi.

10/10 (Best in the World)

Oddities maçı olmasa PPV kusursuz olabilirdi ama o maç resmen PPV'u katletti. Genel olarak iyi bir şov izledik. Ama her zaman dediğim gibi, daha iyi olabilirdi.
imza

"I am trying so hard not to be that guy anymore, I am trying so hard not to be that guy that ends careers and crushes dreams and injures people and doesn't give a crap about anybody or what anybody thinks. I am trying so hard not to be that guy anymore to be something more. Every day, I put on this suit. Every day, I tie this stupid tie and I go to the office. And every day, I try to put that behind me, and I try to be a creator."
t h e
F R A N C H I S E
e s t. 1 9 9 3
5x world heavyweight champion

The Sinister Scotsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-08-2012, 13:30   #2
I'm Awesome
CM Punk Fan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Trabzon
Konular: 13
Favori Güreşçisi:
RPG Karakteri:
Rep Puanı: 20
Rep Derecesi: CM Punk Fan NXT'de jobbersın.
CM Punk Fan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CM Punk Fan CM Punk Fan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 20

Yazını beğendim resimlerle süsleyebilirdin.
imza

CM Punk Fan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil