GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 29-09-2020, 14:09   #1
My Last Breath
Stayin Alive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Parts Really Unknown
Konular: 1958
Favori Güreşçisi: Sami Zayn
RPG Karakteri: Sami Zayn
Rep Puanı: 4065100
Rep Derecesi: Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Stayin Alive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Stayin Alive Stayin Alive isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 4065100

Standart Clash Of Champions 2020 Şov Değerlendirmesi

• 27 Eylül 2020
  • Orlando, Florida
  • Amway Center (Thunderdome)
  • Bryon Saxton & Samoa Joe & Tom Phillips (RAW), Michael Cole & Corey Graves (SD)

Kick-Off: Cesaro & Shinsuke Nakamura (C) vs Lucha House Party | SmackDown Takımlar Şampiyonluğu Maçı
Değerlendirmeye Kick-Off ile başlayalım. Bu grup bir süredir birbirleriyle uğraşıyordu. Hatta LHP kendi içinde çatıştı bu bu sırada. Maça baktığımız zaman iki tarafında yer yer ağırlığını koyduğu bir maç izledik ve önceki karşılaşmalarından ziyade bu sefer birbirlerine yaptıkları hareketler daha düzgün durdu. Bunu söylememin sebebi sanki botch yapıyormuş gibi yapılan hareketler vardı önceki maçlarında. Ama bu durumla bu maçta sanırım 1 kez karşılaştık. LHP maçın sonlarına doğru önceki tartışmalarından eser yokmuş gibi bayağı takım oyunu kullanarak adeta rakiplerini domine ettiler. Ancak Nakamura, Dorado'yu seyircilere postalayınca maç daha uzamadı ve şampiyonlar kemerlerini korumuş oldu. Önceki maçlarından daha iyi bir maç olduğu bir gerçek ama yine de çok ilgi çekici bir maç olmadı. Notum: C-

Jeff Hardy (C) vs AJ Styles vs Sami Zayn | Kıtalararası Şampiyonluğu Merdiven Maçı
Geldik ana şova. Yaklaşık bir aydır birbirleriyle uğraşan bu üçlü sonunda kemerler için maça çıktılar. Aslında Sami'nin pandemiden dolayı şovlardan çekilmesiyle kemerin turnuva sonucu AJ'e geçmesiyle başlayan hikaye Jeff'in kemeri almasıyla devam etti. Daha sonradan Sami Zayn geri döndü ve hikaye bu maça kadar geldi. Maç üç tarafında sırayla birbirini dövmesiyle başladı. Ve bir süre sonra mücadele hep iki kişi arasında geçmeye başladı. Biri ekarte oluyor ve kalan ikili dövüşüyordu. Jeff'in merdivenden düşmemek adına tuhaf hareket denemesi ama başarılı olamaması botch olarak görülecekse maçtaki tek falso. Üç taraf da kemeri almaya yaklaşıyor sıkça. Merdivenler habire havada uçuyor. Bir yerden sonra da Jeff havada uçuyor ve Sami'ye muazzam bir Swanton Bomb yapıyor. Buradan sonra mücadele AJ ve Jeff arasında ilerler gibi olsa da Sami'nin ayaklanması maçı adeta yeniden başlatıyor. Aslında Sami kendine reset atıyor. Önce Jeff'i kulağında bir merdivene kelepçeliyor. Ardından da kendisini AJ'e kelepçeliyor. Tabii daha sonra Jeff kafasına yapışam merdiven ile AJ'e dalmaya kalkınca kendini anahtarla AJ'den kurtarıp AJ'i merdivene kelepçeliyor ve kemerleri alıyor. İzlerken aşırı derece de eğlendiğim muazzam bir maç oldu. Her anı keyifli bir maçtı ve gram sıkılmadım. Bu harika ötesi açılışa puanım: A-

R-Truth'u bir hakemin odasına girerken gördük ve bu esnada Drew Gulak kemeri aldı.

Asuka (C) vs Zelina Vega | RAW Kadınlar Şampiyonluğu Maçı
Maç Asuka'nın Zelina ila alay etmesiyle başlıyor. Ama daha sonra maç normale dönüyor ve Zelina'nın Asuka'yı zorladığı bir mücadele izliyoruz. Genelde kilit ve roll-up denemeleriyle geçen maçı Asuka fazla uzatmadan kazanıyor. Asuka maç sonu elini uzatıyor. Zelina ise Japon selamı veriyor ama saldırıyor devamında. Yani üzerine aşırı konuşulacak bir maç olmadı. Notum: D

Bobby Lashley (C) vs Apollo Crews | Birleşik Devletler Şampiyonluğu Maçı
Yine bir süredir devam eden bir feudun maçı. Bu seferki maç çok uzun sürmüyor. Genelde Lashley'in üstün götürdüğü ama son bölümde Apollo'nun sağlam dominasyon yaptığı bir maç oluyor. Ama Lashley Hurt Lock bağlayıp maçı alıyor. Orta düzeye yaklaşan bir maç oldu açıkçası ve feudun bitmesi dileğiyle. Notum: D

Street Profits (C) vs Andrade & Angel Garza | RAW Takımlar Şampiyonluğu Maçı
Taraflar zaten uzun bir süredir çekişiyor. Onun için direk maça geçiyorum. Maç iki tarafında zaman zaman üstün olduğu klasik bir takım maçı şeklinde ilerliyor. Maçtaki en iyi harekette hiç şüphesiz Angel Garza'nın Armbar süslü Spanish Fly'ı oldu. Bir süre sonra Garza sakatlanınca ne yapacağını bilemeyen hakem bir tuş esnasında Andrade'nin 2'de atmış olmasına rağmen maçı bitirdi. Zaten kimse bu duruma anlam veremedi. Maçı kazananlar bile. Her sene sonbahar dönemine saçma şeyler olur diyor ve bu maça notumu veriyorum. Notum: D+

Bayley (C) vs Asuka | Smackdown Kadınlar Şampiyonluğu Maçı
Nikk Cross'un sakatlık sebebiyle şova çıkamamasıyla Bayley bir meydan okuma yaptı ve cevap karşı tarafın şampiyonunda geldi. Maç da hemen başladı. Ama maçta hiç bir şey olmadan Bayley sandalye ile Asuka'ya daldı ve maç bitti. Sonradan Sasha Banks, Bayley'e saldırdı. Bayley bir ara Sasha'yı da pataklayacak gibi oldu ama Sasha buna izin vermedi ve Bayley'i yok etti. Zaten notumda maça değil bu ana olacak. Notum: C

Drew McIntyre (C) vs Randy Orton | WWE Şampiyonluğu Ambulans Maçı
Maç iyi başladı. Orton erken bir Punt Kick fırsatı yakaladı ama Big Show bir anda ona daldı ve masaya Chokeslamledi. Bu şekilde Drew üstünlük kapmaya başladı ama bu uzun sürmedi Orton üstünlük alarak arka alana geçti. Orada kavga ortada devam ederken Christian, Orton'a daldı ve Drew yine üstünlüğü aldı. Daha sonra ambulansın oraya geçtiler ve kavga devam etti. Orton, Drew'u ambulansın tepesinden attı ama bu kez de HBK geldi ve SCM çakarak Orton'u aşağıya fırlattı. Ardından Orton ani bir RKO ile maçı kazanma fırsatına erişti ama bunu başaramadı. Zaten devamında önce Claymore ardından da Punt Kick yedi ve maç bitti. Maçtan sonra da ambulansı Ric Flair sürdü. Maçın hikaye anlatımı ve güreş kısmında çok iyi olduğunu düşünüyorum. Türünün en iyi örneklerinden biri oldu. Bu harika maça notum: A

Roman Reigns (C) vs Jey Uso | Evrensel Şampiyonluğu Maçı
Maç aslında temposu düşük ve pek iyi olmayan bir biçimde başladı. Jey Uso'nun hızlı olan güreşine göre maç aşırı yavaştı bunu söylemem lazım. Roman'ın adeta buldozer gibi ezip geçtiği ama çektirdiği işkencenin bitmemesi için fazlasıyla uğraş verdi bir maçtı. Jey Uso'nun maçta iki kısımda harika ataklar yaptığını ama Roman'ın Low Blow'undan sonra maçın fiilen bittiğini söylemek mümkün. Sonraki kısım zaten müthiş bir hikaye anlatımı. Rocky'deki malum sahneyi bilenler bir benzerini gördükleri için daha da keyif almış olabilirler. Jimmy Uso'nun gelmesi Jey'in havluyu atmasına izin vermemesi ama Jimmy'nin dayanamayıp havluyu atması. Ardından kabile liderliğinin ilanı. Çok güzel anlar yaşadık sonda. Maç ring içi bakımından iyi değildi ama hikaye anlatımı olarak mükemmel maçtı. Ana olaya notum: B+

Genel Yorum ve Kapanış
Şov özellikle açılışı ve son 2 maçıya bir süre hatırlanacak cinsten. Orta kısmı iyi olmasa da açılış ve kapanış maçları fark yarattı. Zaynîn galibiyeti, efsanelerin Orton'dan intikam almaları, kabile hikayesinin muazzam işlenişi şovun net artıları. RAW TTC maçının anlamsız sonu da şovun net eksisi. Geri kalan olaylar da fazla etki etmedi. Ama iki maçın gerçekleşmeyeceğinin belli olmasına rağmen son ana kadar reklamlarının yapılması bu şov adına iyi olmadı. Bu şova genel puanım: C+

Şov değerlendirmesi yapmayalı uzun zaman oldu. Neyse. Sizlere iyi okumalar iyi forumlar.
imza

SAVE YOUR TEARS FOR ANOTHER DAY...

Discord: Guti El Maestro#2257

“Bats would say that I’m a bad boy”

“To kill without a reason”

“But bodies stacked high never gets old”

“Blood’s always in season”

Keremk69 & Aschentef & Stayin Alive

GWA RPG

Rey Mysterio (Retro)
1x Oceans Championship (21 Gün)
1x Hardcore Champion (Birkaç saat)
Grado (Retro)
1x Tag Team Champion w/Rene Dupree (55 Gün)
SE7EN (Retro)
Sami Zayn
Stayin Alive isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-09-2020, 14:14   #2
Eyys
Eyys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 10
Favori Güreşçisi: Becky Lynch
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 420719
Rep Derecesi: Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Eyys Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Eyys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Eyys Eyys isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 420719

Eline sağlık gayet güzel bir inceleme olmuş. Genel itibariyle katılıyorum fikirlerine. Sadece ben olsam IC maçına da A verirdim. Geri kalanına katılıyorum sonuna kadar.
imza
Eyys isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-09-2020, 16:50   #3
Banned
Bulletproof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 732
Favori Güreşçisi: Damian Priest
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 2324114
Rep Derecesi: Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Bulletproof Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Bulletproof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bulletproof Bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 2324114

Ellerine sağlık Kutay. Son iki maç öyle maçlardı ki sevenler bayıldı, sevmeyenler direkt berbat buldu. Bana göre oldukça doğru ve yerinde bir değerlendirme olmuş.
Bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil