GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 04-02-2015, 20:00   #11
BEŞİKTAŞK
BLAZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir-Manisa
Konular: 415
Favori Güreşçisi: Undertaker
Rep Puanı: 3641
Rep Derecesi: BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.

Alıntı KamilKursat1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Reyiz sen poster yapmaya daha çok zaman ayır diye uğraştım defterden formuülleri bulup soruları yaptım.
Sağol bro ancak poster yapma konusunda daha yeni gibiyim, son yarışmadaki posterim 3. veya 4. posterimdir en fazla.
imza

Başarılar
10. Geleneksel Etkinlik Haftası: SummerSlam El Yazısı Yarışması 1. si
12. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Sıra Tahmin Yarışması 3. sü
13. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania XXX El Yazısı Yarışması 3. sü
4. Yaşa Özel El Yazısı Yarışması 2. si
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series El Yazısı Yarışması 3. sü
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Poster Tasarım Yarışması 3. sü
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Akrostiş Şiir Yarışması 1. si
16. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble El Yazısı Yarışması 2. si
16. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Poster Tasarım Yarışması 1. si
17. Etkinlik Haftası: Wrestlemania El Yazısı Yarışması 3. sü
18. Etkinlik Haftası: SummerSlam Poster Yarışması 3. sü

Yararlı Konular

BLAZE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:00   #12
1 YIL BAN
KamilKursat1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Salihli/Manisa
Konular: 81
Favori Güreşçisi: Randy Orton
Rep Puanı: 11432
Rep Derecesi: KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.KamilKursat1905 WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.

Alıntı BLAZE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sağol bro ancak poster yapma konusunda daha yeni gibiyim, son yarışmadaki posterim 3. veya 4. posterimdir en fazla.
Olsun sen yap.
imza

Alıntı Dovahkiin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
noluyo lan noluyo olum ha noluyo noluyo olum bu ne olum noluyo la ne la bu noluyo olum burda ne la olum noluyo la ne olum

#Viperville
KamilKursat1905 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:09   #13
Dark King
The C-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İstanbul
Konular: 15
Favori Güreşçisi: Kevin Owens
Rep Puanı: 837
Rep Derecesi: The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.The C-R Ana kadroya çağırıldın.

Sorular yapılmış ama ben 2. soruyu bir daha çözmek istedim biraz daha açık olarak.

F=A.n.t (t=r/1200) (1200 olmasının sebebi ay olması. Yıl olsaydı 100, gün olsaydı 36000 yazardık) (Gerçek ve Ticariye girmedim bu arada kafan karışmasın)

400 = A. 4. 60/1200
400 = A. 0,2
A = 2000 (400´ü 0,2´ye bölünce)

Ticari Matematik problemlerim geldi aklıma, hüzünlendim.
imza

Yo (Hey) Sence insanlar ne zaman ölür? Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı? Hayır. Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı? Hayır. Zehirli bir mantardan yapılma çorba içtiklerinde mi? Hayır. İnsanlar unutuldukları zaman ölür..

The C-R isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:18   #14
#Root
The Lone Wolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Antalya - Muğla
Konular: 909
Favori Güreşçisi: Davey Richards
Rep Puanı: 19213
Rep Derecesi: The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.

Mat1 konularında hiçbir zaman formüllere bağlı kalmayın. Formülü her soruya uyduramazsınız gençler. Mantığınızı kullanmaya çalışın. 2. soruyu şu tiple çözebiliriz. Biraz karışık olacak ama anlatmaya çalışayım.

Bir miktar paraya 100x diyelim. Yıllık %60 faiz getirirse aylık %5 faiz getiriyor demektir. 4 ay sonra ise %20 olur. Yani 4 ay sonra elimize 120x para geçmiş olur. Yani 400TL 20x'e eşit olmuş olur. Buradan x 20 çıkar. Ana paraya 100x dediğimiz için x yerine 20 koyarsak cevap 2000 olur. NO FORMÜL NO PROBLEM.
imza

Rising up to the sound of your name in the crowd
Make your way through the crown and remember the sound
Ospreay Ospreay! Ospreay Ospreay!

The Lone Wolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:24   #15
Kayıtlı Kullanıcı
Priest of Stars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1806
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 3653
Rep Derecesi: Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.

Alıntı Mr. Cenation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mat1 konularında hiçbir zaman formüllere bağlı kalmayın. Formülü her soruya uyduramazsınız gençler. Mantığınızı kullanmaya çalışın. 2. soruyu şu tiple çözebiliriz. Biraz karışık olacak ama anlatmaya çalışayım.

Bir miktar paraya 100x diyelim. Yıllık %60 faiz getirirse aylık %5 faiz getiriyor demektir. 4 ay sonra ise %20 olur. Yani 4 ay sonra elimize 120x para geçmiş olur. Yani 400TL 20x'e eşit olmuş olur. Buradan x 20 çıkar. Ana paraya 100x dediğimiz için x yerine 20 koyarsak cevap 2000 olur. NO FORMÜL NO PROBLEM.
Benimki de formülsüz ve çok açık bence.

Bir yılda %60 faiz varsa ve bir yıl 12 ay'sa 4 ay'da yani bunun 3'te birinde %20 olur bundan basit anlatılamaz . Bu paranın %20 faizli hali de bu paranın zaten %20'si olduğuna göre paaranın kendisi %100 olduğuna göre cevap açık. Bu arada bilin zaten %20 beşte birdir .
Priest of Stars isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:29   #16
#Root

Rep Derecesi: The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.

Alıntı Wasteland Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benimki de formülsüz ve çok açık bence.

Bir yılda %60 faiz varsa ve bir yıl 12 ay'sa 4 ay'da yani bunun 3'te birinde %20 olur bundan basit anlatılamaz . Bu paranın %20 faizli hali de bu paranın zaten %20'si olduğuna göre paaranın kendisi %100 olduğuna göre cevap açık. Bu arada bilin zaten %20 beşte birdir .
Zaten senin anlatımına bir şey demedim Matrak. Genel konuştum sadece. Zaten Matematik'im o kadar iyi değildir. YGS denemelerinde 25 net falan yapıyorum. LYS'de de anca o kadar. Sadece görüşümü belirttim. F=A.n.t/100 gibi formül yazanları gördüm de.
imza

Alt 04-02-2015, 20:32   #17
Kayıtlı Kullanıcı

Rep Derecesi: Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.

Ben de burda bir soru soracağım beyler önemli.

Bir çift zar beraber atılıyo.

Zarlardan birinin 3 geldiği bilindiğine göre iki zarın üst yüzüne gelen sayıların toplamının tek olma olasılığı kaçtır?Ben bu sorunun nasıl öçözülceğini biliyorum ama bulduğum cevap şıklarda yok.

Şıklar : 1/2 2/3 4 /11 5/11 6/11 ve cevap 6/11 yaparsanız sevinirim.

Ben şu şekilde düşündüm biri 3 geldiyse ve toplam tek olmalıysa tek sayıyla çift sayıyı toplamalıyım ki tek olsun e diğer zarda da 3 çift sayı var. 3/6'dan 1/2 olması gerekmiyor mu?Nerde yanlış düşünüyorum?
Alt 04-02-2015, 20:38   #18
#Root

Alıntı Wasteland Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de burda bir soru soracağım beyler önemli.

Bir çift zar beraber atılıyo.

Zarlardan birinin 3 geldiği bilindiğine göre iki zarın üst yüzüne gelen sayıların toplamının tek olma olasılığı kaçtır?Ben bu sorunun nasıl öçözülceğini biliyorum ama bulduğum cevap şıklarda yok.

Şıklar : 1/2 2/3 4 /11 5/11 6/11 ve cevap 6/11 yaparsanız sevinirim.

Ben şu şekilde düşündüm biri 3 geldiyse ve toplam tek olmalıysa tek sayıyla çift sayıyı toplamalıyım ki tek olsun e diğer zarda da 3 çift sayı var. 3/6'dan 1/2 olması gerekmiyor mu?Nerde yanlış düşünüyorum?
Bende aynı mantıkla 1/2 buldum. Toplamlar tek olacaksa ve biri 3'se diğer sayının çift olması lazım. 2, 4, 6 gelebilir. 6 sayı olduğundan 1/2 olasılıkla çift gelebilir. Zaten ilk zarın 3 geldiğini bildiğimiz için onu işleme katmayız. Soruda gözünden kaçırdığın bir ayrıntı olabilir mi?
imza

Alt 04-02-2015, 20:40   #19
Monday Fight Rollins
Richie Sambora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara
Konular: 270
Favori Güreşçisi: Seth Rollins
Rep Puanı: 28536
Rep Derecesi: Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.Richie Sambora WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.

Aha, 9. Sınıf Problemler konusu. Bütün eğitim hayatım boyunca açık ara en zorlandığım konudur, kolay gelsin.
imza

Richie Sambora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:44   #20
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı Mr. Cenation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende aynı mantıkla 1/2 buldum. Toplamlar tek olacaksa ve biri 3'se diğer sayının çift olması lazım. 2, 4, 6 gelebilir. 6 sayı olduğundan 1/2 olasılıkla çift gelebilir. Zaten ilk zarın 3 geldiğini bildiğimiz için onu işleme katmayız. Soruda gözünden kaçırdığın bir ayrıntı olabilir mi?
Sanırım buldum. İki zar var biz hangi zarda 3 geldiğini bilmiyoruz.

Yani Aslında

3 2 veya 2 3
3 4 veya 4 3
3 6 veya 6 3

gibi durumlar var. Yani 6 durum var Biz 2 zar atmıştık bi sayıyı sabit tuttuk bu yüzden :

12-1 =11 dicez e 6 farklı durum olduğu içinde 6/11 cevap. Böyle galiba ya.

Seçenekler Arama
Stil