GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 04-02-2015, 20:53   #21
#Root
The Lone Wolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Antalya - Muğla
Konular: 902
Favori Güreşçisi: Davey Richards
Rep Puanı: 18445
Rep Derecesi: The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.

Alıntı Wasteland Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sanırım buldum. İki zar var biz hangi zarda 3 geldiğini bilmiyoruz.

Yani Aslında

3 2 veya 2 3
3 4 veya 4 3
3 6 veya 6 3

gibi durumlar var. Yani 6 durum var Biz 2 zar atmıştık bi sayıyı sabit tuttuk bu yüzden :

12-1 =11 dicez e 6 farklı durum olduğu içinde 6/11 cevap. Böyle galiba ya.
Bu çözüm benim kafama yatmadı pek. Zar bildiğimiz var ise hangisinin 3 geldiği önemli olur mu? Gerçi zarlar özdeş dememiş böyle bir ihtimal olabilir. Ayrıca 12'den 1'i çıkarma mevzusunu anlamadım ben.
imza

Rising up to the sound of your name in the crowd
Make your way through the crown and remember the sound
Ospreay Ospreay! Ospreay Ospreay!

The Lone Wolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:56   #22
Kayıtlı Kullanıcı
Priest of Stars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1806
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 3653
Rep Derecesi: Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.

Alıntı Mr. Cenation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu çözüm benim kafama yatmadı pek. Zar bildiğimiz var ise hangisinin 3 geldiği önemli olur mu? Gerçi zarlar özdeş dememiş böyle bir ihtimal olabilir. Ayrıca 12'den 1'i çıkarma mevzusunu anlamadım ben.
Bir zarda 6 sayı var iki zarda 12 biri belli olduğu için 12-1 dedim.

Zarlar aynı iki zar atılıyo hangisinde 3 geldiği bilinmediği için o da olasılığa dahil edilmeli sonuçta 2 zardan hangisinde 3 gelme olasılığı diye bir durum var.
Priest of Stars isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 20:59   #23
#Root

Rep Derecesi: The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.The Lone Wolf Şirketin yüzü artık sensin.

Bir zarda 6 sayı var iki zarda 12 biri belli olduğu için 12-1 dedim.

Zarlar aynı iki zar atılıyo hangisinde 3 geldiği bilinmediği için o da olasılığa dahil edilmeli sonuçta 2 zardan hangisinde 3 gelme olasılığı diye bir durum var.
İyide bizim elimizde 12 tane sayı yok ki ondan 1 çıkaralım. Zarlardaki sayıları ayrı ayrı düşünmemiz gerekmez mi? Bir zarda 6 diğerinde de 6 topla 12 tane sayı var diyebiliyor muyuz? Belki doğru çözüm odur bilemiyorum ama benim kafama yatmadı.
imza

Alt 04-02-2015, 21:07   #24
BEŞİKTAŞK
BLAZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir-Manisa
Konular: 415
Favori Güreşçisi: Undertaker
Rep Puanı: 3641
Rep Derecesi: BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.BLAZE IC kemerini kazandın.

Bu konu bildiğin YGS konu anlatımlı kitap gibi olmuş, rez.
imza

Başarılar
10. Geleneksel Etkinlik Haftası: SummerSlam El Yazısı Yarışması 1. si
12. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Sıra Tahmin Yarışması 3. sü
13. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania XXX El Yazısı Yarışması 3. sü
4. Yaşa Özel El Yazısı Yarışması 2. si
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series El Yazısı Yarışması 3. sü
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Poster Tasarım Yarışması 3. sü
15. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Akrostiş Şiir Yarışması 1. si
16. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble El Yazısı Yarışması 2. si
16. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Poster Tasarım Yarışması 1. si
17. Etkinlik Haftası: Wrestlemania El Yazısı Yarışması 3. sü
18. Etkinlik Haftası: SummerSlam Poster Yarışması 3. sü

Yararlı Konular

BLAZE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 21:09   #25
Kayıtlı Kullanıcı

Rep Derecesi: Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.Priest of Stars IC kemerini kazandın.

Alıntı Mr. Cenation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyide bizim elimizde 12 tane sayı yok ki ondan 1 çıkaralım. Zarlardaki sayıları ayrı ayrı düşünmemiz gerekmez mi? Bir zarda 6 diğerinde de 6 topla 12 tane sayı var diyebiliyor muyuz? Belki doğru çözüm odur bilemiyorum ama benim kafama yatmadı.
Bana da pek mantıklı gelmedi aslında ama doğru cevaba ulaştıran mantık bu olabilir diye düşündüm.

Şimdi kritik yapıcam bir zarda 3 gelmiş biz 2 zar attık hangisinde 3 geldiğinin bir önemi var mı? O önemli eğer önemi varsa benim son çözüm doğru önemi yoksa sen haklısın diye düşünelim.

Abi yandı kafam şimdi 3 elimizde bize çift sayı lazım ve 6 ihtimal var. %50 çift gelicek tamam ama bi dakka şöyle bir şey var biz bunları aynı anda atıyoruz 3 gelceğini biliyoruz ama aynı anda attığımız için ilkinde 3 geldi diyemiyoruz bu yüzden hangisinde 3 geldiğini bilmiyoruz. 3 ilk zardaysa 3 olası durum (3-2,3-4,3-6) ikinci zardaysa yine 3 olası durum (2-3,2-4,2-6) var. Toplam 6 olası durum. 11 tane bizim bilmediğimiz ve gelebilecek olan sayı var o yüzden 6/11...
Alt 04-02-2015, 21:30   #26
#Root

Bana da pek mantıklı gelmedi aslında ama doğru cevaba ulaştıran mantık bu olabilir diye düşündüm.

Şimdi kritik yapıcam bir zarda 3 gelmiş biz 2 zar attık hangisinde 3 geldiğinin bir önemi var mı? O önemli eğer önemi varsa benim son çözüm doğru önemi yoksa sen haklısın diye düşünelim.

Abi yandı kafam şimdi 3 elimizde bize çift sayı lazım ve 6 ihtimal var. %50 çift gelicek tamam ama bi dakka şöyle bir şey var biz bunları aynı anda atıyoruz 3 gelceğini biliyoruz ama aynı anda attığımız için ilkinde 3 geldi diyemiyoruz bu yüzden hangisinde 3 geldiğini bilmiyoruz. 3 ilk zardaysa 3 olası durum (3-2,3-4,3-6) ikinci zardaysa yine 3 olası durum (2-3,2-4,2-6) var. Toplam 6 olası durum. 11 tane bizim bilmediğimiz ve gelebilecek olan sayı var o yüzden 6/11...
12'den 1 çıkartmanın mantığını hala anlamadım ben. Belki Matematiksel olarak doğrudur fakat garip geldi bana. Zarlar özdeş demediği için hangisinde 3 gelmediğini bilmiyoruz demek doğru. Ama son hamleyi hala anlamadım. Soruyu not aldım. Dershanede hocaya sorarım artık.
imza

Alt 04-02-2015, 21:39   #27
la canción de terror
Ensiferum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Dnepropetrovsk
Konular: 519
Favori Güreşçisi: Bray Wyatt
Rep Puanı: 14053
Rep Derecesi: Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Ensiferum WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.

Mantığın doğru fakat soru anlatım bakımından sıkıntılı baya. Hangi yayın bu?
imza

gwa - bray wyatt
Ensiferum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 21:41   #28
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı Caribbean Cool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mantığın doğru fakat soru anlatım bakımından sıkıntılı baya. Hangi yayın bu?
Soru doğru anlatım . O yüzden cevap biraz sıkıntılı kolay olmasın diye ilk zarın 3 geldiği biliniyo falan dememişler. Bir denemede karşıma çıktı yayınını bilmiyorum.
Alt 04-02-2015, 22:41   #29
2018-2019 Sezonu Avatarı
dwayde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 737
Rep Puanı: 87038
Rep Derecesi: dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.dwayde Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

Ben de burda bir soru soracağım beyler önemli.

Bir çift zar beraber atılıyo.

Zarlardan birinin 3 geldiği bilindiğine göre iki zarın üst yüzüne gelen sayıların toplamının tek olma olasılığı kaçtır?Ben bu sorunun nasıl öçözülceğini biliyorum ama bulduğum cevap şıklarda yok.

Şıklar : 1/2 2/3 4 /11 5/11 6/11 ve cevap 6/11 yaparsanız sevinirim.

Ben şu şekilde düşündüm biri 3 geldiyse ve toplam tek olmalıysa tek sayıyla çift sayıyı toplamalıyım ki tek olsun e diğer zarda da 3 çift sayı var. 3/6'dan 1/2 olması gerekmiyor mu?Nerde yanlış düşünüyorum?
Sanırım buldum. İki zar var biz hangi zarda 3 geldiğini bilmiyoruz.

Yani Aslında

3 2 veya 2 3
3 4 veya 4 3
3 6 veya 6 3

gibi durumlar var. Yani 6 durum var Biz 2 zar atmıştık bi sayıyı sabit tuttuk bu yüzden :

12-1 =11 dicez e 6 farklı durum olduğu içinde 6/11 cevap. Böyle galiba ya.
Zerre alaka yok bu çözümle soru arasında. Soruyu yazan salak yazımda hata yapmıştır. Sorulduğu haliyle cevabı 1/2.
imza

Hall Of Saviors... GTW'nun Silicileri...

RPG: Alexa "BigPunch" Bliss

Her türlü profesyonel güreş geyiği için;
http://www.twitter.com/kumpirpw

Alıntı Caligula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizi zerre alakadar etmeyen konular hakkında neden bu kadar boş konuşuyorsunuz cidden anlamıyorum.
dwayde isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2015, 22:52   #30
#BROKEN
' The HeadLiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 155
Favori Güreşçisi: Undertaker
Rep Puanı: 26007
Rep Derecesi: ' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.' The HeadLiner WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.

Sevdim ben bu konuyu.
imza

' The HeadLiner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil