GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Anketimiz: Dünya Görüşünüz Nedir?
İslam 18 28,13%
Sosyalizm (Materyalizm) 11 17,19%
Liberalizm (Materyalizm) 9 14,06%
Ruhçuluk 1 1,56%
New Age (Diyalogçuluk) 3 4,69%
İdealist 2 3,13%
Diğer (Belirtiniz) 20 31,25%
Katılımcı sayısı: 64. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 30-05-2019, 00:35   #51
fear
Cussedor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Cochabamba
Konular: 47
Favori Güreşçisi: Bray Wyatt
Rep Puanı: 1022
Rep Derecesi: Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın. Cussedor Ana kadroya çağırıldın.
Cussedor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cussedor Cussedor isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 1022

Kapitalizm. Gayet mantıklı buluyorum. Keşke geçmişte Osmanlı zirve dönemlerinde iken Kapitalist bir devlet olsaydı.
imza
Cussedor isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 00:37   #52
Emekli
RebelVoice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: .
Konular: 4647
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 5955
Rep Derecesi: RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın.
RebelVoice RebelVoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı akilkalpittifaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ceza hukunun yanında Kur'an'da miras hukunun da sınırları çiziliyor. Kız çocuğun, erkek çocuğun, annenin eşin falan malın kaçta kaçını miras alacağı Kur'an'da yazıyor. Bunlar hüküm değilse nedir? Kur'an bunları insanlar uygulasın diye söylüyor. İnsanlar da bunları nasıl uygulayabilir? Tabiki demokrasi madem insanların istediğini yapıyor o zaman insanlar Kur'an'da belirtilen hükümlerin anayasaya konmasını istemelidir.
Bir daha söylüyorum, Kuran'ı bir bütün olarak ele almakta daima fayda vardır, ben konuyla alakasız konuşuyorum. Kuran'ın her kelimesi bile belirli bir anlam içerir, eğer bir bütünün parçasını koyarsak ortaya çok başka anlamlar çıkabilir.
imza

RPG Karakter: "The Lady" Lacey Evans

RPG Eski Karakter: ELI DRAKE

ESKİ RPG
TRIPLE H
JINDER MAHAL
AUSTIN ARIES
PRINCE DEVITT
RebelVoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:03   #53
no one
Captain of Peepulation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Peepville
Konular: 5048
Favori Güreşçisi: Bobby Roode
Rep Puanı: 87701
Rep Derecesi: Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Captain of Peepulation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Captain of Peepulation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Captain of Peepulation Captain of Peepulation isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 87701

Alıntı Cussedor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kapitalizm. Gayet mantıklı buluyorum. Keşke geçmişte Osmanlı zirve dönemlerinde iken Kapitalist bir devlet olsaydı.
Pat sonunda düşündüğümü yazan biri.
imza

INTENSITY
INTEGRITY
INTELLIGENCE

GLORIOUS and now... VICTORIOUS!

and now... INDUCTEE...

RPG: "The Glorious" Bobby Roode
Captain of Peepulation isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:05   #54
Emekli

Nereden: .
Konular: 4647
Favori Güreşçisi: -
Rep Derecesi: RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın. RebelVoice Royal Rumble maçını kazandın.
RebelVoice RebelVoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı Captain of Peepulation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pat sonunda düşündüğümü yazan biri.
Olm sen Adamizmci değil misin Alper'le birlikte?
imza

RPG Karakter: "The Lady" Lacey Evans

RPG Eski Karakter: ELI DRAKE

ESKİ RPG
TRIPLE H
JINDER MAHAL
AUSTIN ARIES
PRINCE DEVITT
RebelVoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:07   #55
Rest in peace
akilkalpittifaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir
Konular: 57
Favori Güreşçisi: Undertaker
Rep Puanı: 19746
Rep Derecesi: akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin.
akilkalpittifaki akilkalpittifaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı RebelVoice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yok aslında konuyla tamamen alakasız, attığınız ayetlere binayen yazıyorum bunları ve ciddiyim. Öyle ayetler atmışsınız ki, özellikle Maide 33, İslam'ın kandan beslenen bir dinmiş gibi yansıyor. Attığım linkte ki entrylerde görebilirsiniz: Maide 33, 34, 35 bir bütündür ve tek 33'ü atınca her şey tersine döner. Orada anlatılmak istenen olay o değil demeye getiriyorum yani. Savaşmayı bile en son çare olarak savunan bir din bizim dinimiz. Müslümanlığa laf atana veya hor görene isyan edene bile son çare olarak gösterilmiştir savaş. Ama öyle lanse etmiyorsunuz siz yansıttıklarınızda. Lütfen ayetleri cımbızlamayın, bir bütün olarak ele alın.
Okkeys anladiim şimdi ben Kur'an sadece namaz kılın oruç tutun Allah'ı sevin peygamberi sevinden ibaret olmayıp çok daha kapsamlı ve birçok hüküm beyan eden bir kitap olduğunu göstermeye çalışırken yani evet aslında ceza hukuku yerine miras hukukundan falan deliller getirseydim de olabilirdi. Fakat bir Müslüman'ın ayetleri gizlemesi haram yani. O yüzden aman insanlar yanlış anlar bu ayeti gizleyelim diye bir şey diyemeyiz. Hikmetini araştırmak isteyen araştırsın. Milletin üşengeçliğinden dolayı ayet gizleyecek değiliz. İslam mı insanların seviyesine inecek yoksa insanlar mı İslamiyet'in seviyesine çıkacak? Maide 33-34-35'i tekrardan bir araya getirip meallerine baktım sırayla yine aynı şeyleri gördüm. Eller ayaklar çaprazlama kesilmesini görmezden gelsek bile bir İslam devleti olan ve bu İslam devletinin de liderli Hz. Muhammed (SAV) zamanında inen bir ayet. Allah ve resulüne isyan edenlerin cezası öldürülmeleri yahut asılmaları yahut sürgün edilmeleri diyorsa yani aman İslam'da ölüm yoktur öldürme yoktur diyemeyiz. Tabiki sürgün hakkını da kullanabilir devlet. Ama kısas diye bir şey var yani. Hırsızlık yapanın elini kesin ayeti kusura bakmayın ama kanlı bir ayet. Yani kanlı derken ölümü kast etmiyorum ama el kesilince de kan çıkıyor. Demek ki böylesi insanlar için daha hayırlı. Biz asla Allah'tan daha merhametli olamayız. Öyle yani inanmak istemeyen inanmama hakkını kullanabilir. (Bu arada siz inanmıyorsunuz diye bir şey asla söylemiyorum sakın yanlış anlamayın, söylemek istediğim aman millet dinden çıkmasın bu ayetleri gizleyelim diye bir şey söyleyemeyiz. Ha tabiki her şeyin yeri zamanı var yeni Müslüman olan birine bence de ilk anlatılacak şey İslam ceza hukuku değil.

Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz! (Buhari'de geçen hadisi şeriften bir bölüm.)

Yahudiler ve Hristiyanlar bilsinler ki, bizim dinimizde genişlik vardır. (Kütüb-ü Sitte, 6/52)

Bu arada Kur'an'ın bir bütün olduğunu ve bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini tabiki biliyorum ve böyle de yapmaya çalışıyorum ama olsun yine de güzel bir tavsiyede hatırlatmada bulundunuz ben de tekrar etmiş oldum. Teşekkür ediyorum.
imza

3K aboneli eleştiri, araştırma, gündem analiz, felsefe, komedi videoları yaptığım Youtube kanalım:
akilkalpittifaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:10   #56
Banned
The Maharaja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 8751
Favori Güreşçisi: "The Maharaja" Jinder Mahal
Rep Puanı: 525585
Rep Derecesi: The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Maharaja Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Maharaja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Maharaja The Maharaja isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 525585

Alıntı akilkalpittifaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslamiyet diğer dinlerle kıyasladığımızda çok daha kapsamlı, baskıcı her işe karışan bir din olduğunu düşünüyorum. Ve tabiki siyasete de ciddi anlamda el atıyor ve halkların uyması gereken yasaları vurgulayıp bu yasalara uymayanların da kafir fasık olduğunu söylüyor.

Hırsızlık eden erkek ve kadının yaptıklarına karşılık bir ceza, Allah’tan bir ibret olarak ellerini kesin. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir. (Maide 38)

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun." (Nur, 24/2)

Allah’a ve peygamberine karşı savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası ancak ya öldürülmeleri veya asılmaları yahut el ve ayaklarının çapraz olarak kesilmesi ya da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları aşağılayıcı cezadır. Âhirette ise onlar için büyük bir azap vardır. (Maide 33)

“Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.” (Mâide, 5/44)
“Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar zalimlerin ta kendileridir.” (Mâide, 5/45)
“Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fasıkların ta kendileridir.” (Mâide, 5/47)

E şimdi Kur'an böyle diyorken ben Müslümanım ama siyasal İslam'ı sevmiyorum demek acaba mümkün mü? Yani bu hükümler nasıl uygulanacak biz kendi kendimize hırsızın elini mi keseceğiz tabiki hayır. Tabiki Kur'an devletlerin bunları yasa olarak kabul etmesini ve uygulamasını istiyor. Ve bunların yasa olup uygulanmasına çalışmak her Müslüman'ın üzerine farzdır. Kur'an böyle diyor ama bu hükümler günümüze hitap etmiyor ya da Kur'an devlet işlerimize karışmasın diyen kişi fasıktır kafirdir. Öyle yani bunlar siyasal İslam değil de nedir? İslam siyasetten tamamen soyutlanmış namaz kılmak zikir çekmekten ibaret bir din asla ve asla değildir.
Siyasal islam denen şey eğer gerçekten siyasal islam olsa bunun en baştaki destekçisi ben olurum. AKP ideolojisi siyasal islam kisvesi altında hırsızlığı, kötülüğü, yalanı, israfı temsil ediyor. İslam'ın öğütlemediği ne varsa içinde bulunduruyor.

Allah yerin de, göğün de hakimidir. O hüküm verenlerin en hayırlısıdır. Emirlerini sorgulamak haddimize değildir. Ben de isterim hakkaniyetle ve İslam'ın öğretileriyle bezenen bir ülkede yaşamayı. Maalesef başımızdakiler İslam neyi emrediyorsa tersini yapan bir organize suç çetesi. Karşılarında kim varsa desteklemek ise boynumuzun borcu.
The Maharaja isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:11   #57
Phenomenal One
TheMonster292 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara
Konular: 1114
Favori Güreşçisi: AJ Styles
Rep Puanı: 253474
Rep Derecesi: TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. TheMonster292 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
TheMonster292 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TheMonster292 TheMonster292 isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 253474

Beyler çok uzun yazmayın okuyamıyom.
imza

3x Haftanın Parlayan Üyesi
2x Onur Kürsüsü
2x Ayın İspiyoncuları
TheMonster292 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:12   #58
Fernweh
YUKO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Knowhere
Konular: 4952
Favori Güreşçisi: CM Punk
Rep Puanı: 371907
Rep Derecesi: YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. YUKO Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
YUKO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YUKO YUKO isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 371907

Septisizm.
imza
YUKO isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-05-2019, 01:13   #59
Rest in peace

Rep Derecesi: akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin. akilkalpittifaki Şirketin yüzü artık sensin.

Alıntı The Bulldogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Siyasal islam denen şey eğer gerçekten siyasal islam olsa bunun en baştaki destekçisi ben olurum. AKP ideolojisi siyasal islam kisvesi altında hırsızlığı, kötülüğü, yalanı, israfı temsil ediyor. İslam'ın öğütlemediği ne varsa içinde bulunduruyor.

Allah yerin de, göğün de hakimidir. O hüküm verenlerin en hayırlısıdır. Emirlerini sorgulamak haddimize değildir. Ben de isterim hakkaniyetle ve İslam'ın öğretileriyle bezenen bir ülkede yaşamayı. Maalesef başımızdakiler İslam neyi emrediyorsa tersini yapan bir organize suç çetesi. Karşılarında kim varsa desteklemek ise boynumuzun borcu.
Hocam AKP'yi boşverelim bencce AKP günümüz uyduruk sisteminde halktan oy alabilmek için kırk takla atan primci bir oluşum. Diğer partiler de öyle herkes primci. Youtuberlar da primci televizyoncular da siyasetçiler de herkes primci.
imza

3K aboneli eleştiri, araştırma, gündem analiz, felsefe, komedi videoları yaptığım Youtube kanalım:
Alt 30-05-2019, 01:13   #60
Rest in peace

Alıntı TheMonster292 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beyler çok uzun yazmayın okuyamıyom.
sjsjsjsjsjsjs
imza

Seçenekler Arama
Stil