GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Youtube Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 15-06-2019, 02:30   #141
THE MAN!
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Trabzon
Konular: 634
Favori Güreşçisi: Becky Lynch
Rep Puanı: 6396
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın. Straight Edge Societh Royal Rumble maçını kazandın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 6396

Alıntı Super Disaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dünkü sezon finalinin ardından bir şeyler karalamak istedim.

- Bu konuya daha önce de yazmıştım, iki kuşağın da ilk bölümlerini (1-15. bölüm arası diyelim) değerlendirecek olursak 2. kuşak açık ara önde. Hazırlık yaptıkları bu 2 yıl onlara çok iyi bir olgunluk ve bir arada oynayabilme özelliği katmış. Yani 1. kuşağın ilk zamanlarından daha çok birbirlerini tanıyorlar. Ki 1. kuşağın yıldızlarından İbrahim 8. bölüm filan geldi yani. Onların tanışma, kaynaşması biraz daha uzun sürdü.

- Kaliteli çok skeç var ama bence 2. kuşaktaki birçok oyuncu Güldür Güldür'ün ihtişamından çekiniyorlar. 1. kuşakta böyle bir şey yoktu. Adamlar Bir Demet Tiyatro'dan 10 sene sonra bu işe başlamışlardı ve başladıklarında televizyonda teklerdi. Ama şimdi ortada 200 bölümü aşkın bir Güldür Güldür gerçeği var. Bana kalırsa sadece Çok Güzel Hareketler Bunlar ismi bile Güldür Güldür'ü tokatlamaya yeter ama bence oyuncular Güldür Güldür'deki veteran isimlerle yarışmaktan çekiniyorlar. Sonuçta 200 bölüm demek 1000'den fazla skeç demek. 2. Kuşakta "Güldür Güldür neredeyse bütün konuları yaptı bize konu kalmadı" endişesi var. Ki bunu defalarca programda da dile getirdiler. (Skeç yazamama üzerine yaptıkları bir skeç ve Ersin Korkut'u kaçırıp "baba ne yazacağız ya" temalı skeç)

- Skeç yazma konusuna gelirsek 1. Kuşak da bu konuda 2. Kuşağı tokatlar. Çünkü 1. Kuşakta neredeyse herkes yazıyordu ve kaliteli yazıyordu. 2. Kuşak daha alışamadığı için belli isimler üzerinden gidiyor. Kaliteli yazma konusunda genellikle işi Cemile, Cihan Talay, Gürhan, Safa dörtlüsü üzerinden döndürüyorlar. Geri kalan ekip çok yazamıyor.

- 1. Kuşağa göre 2. Kuşağın en büyük artısı Hamza ve Safa gibi iki tane büyük starının olması. Çok Güzel Hareketler'in birincisinde ilk bölümlerde bu tarz star ışığı göremedik. Evet Eser'in bir ağırlığı vardı ama Hamza ve Safa gibi kılıktan kılığa girebilen, sahneye girdi mi seyircilere "işte oyuncu geldi bee" dedirten biri ÇGHB'nin birincisinde olmadı. En azından ortalarına doğru Şahin, Oğuzhan ve İbo patlayana kadar.

- Ecem (Serenay taklidini yapan) ve Ayşegül (sürekli çocuğu oynayan) övme maddesi.

- 2. maddede bahsettiğim olaydan ötürü özgün skeçlerin sayısı artmıyor, tam tersine özgün olan skeçlerin devam skeçleri artıyor. Mesela biz 1. Kuşakta Hıyarlı Baba'yı, Mehmet Ali Birand skecini bir hafta görüyorsak en az bir 6-7 hafta sonra görüyorduk devam skecini. Burda 18 bölümde 7 tane Açın Kapıyı izledik. Tamam güzel skeç ama yazamamaktan ötürü tekrara fazla düşülmeye başlandı.

- Evliya övme maddesi.

- Atakan'ın sunuculuğunu gömme maddesi. Bir kere de programa "en uzaktan gelen kim?" demeden başla be arkadaş. Git Eser'e sor sunarken neler konuşayım diye.

Güzel bir ilk sezondu. İkinci sezonda çok değişik şeyler görmek istiyorum. Mesela Açın Kapıyı ve Hıyarlı Baba skeçlerini bir kere olsun birleştirseler çok güzel olur. Bu tarz arada 1. ve 2. kuşağın crossover yaptığı skeçleri görmek isterim.
Yazdığın her şeye katılıyorum ancak tek itiraz yazanlara. Gürhan'ın şimdiye kadar bir tane skeci oynandı diye biliyorum. Safa"nın da 2 veya3 tane skeci oynandı. Skecleri daha çok Atakan, Cemile, Cihan, Batuhan, Metin, Yasin, Begüm ve Hilmi yazdı. Diğerlerinin tek tük oynandı. Mesela ben Ayşegül, Ecem, Fatma, Eda, Gözde ve Fatih'in skec yazdığını hatırlamıyorum. Şu 3 ay içinde acilen düzeltilmesi gereken konu bir bu birde rollerdeki dağıtım.
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil