GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 19-11-2020, 01:40   #1
Kutsal taşları getirin
Alpol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara(Öğrencilik)/Tokat
Konular: 74
Favori Güreşçisi: CM Punk
RPG Karakteri:
Rep Puanı: 1828
Rep Derecesi: Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın.
Alpol Alpol isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Standart Edebiyat Tezi Önerisi

Arkadaşlar merhaba, İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum ve artık son senem. Haliyle bir tez yazmam gerekiyor ama karar veremiyorum bir türlü. Edebiyattan (roman-şiir-kısa hikaye farketmeksizin) hoşlanan arkadaşlar bana bir tez konusu önerirse memnun olurum. En etkin olduğum alan LOTR, bu yüzden eğer LOTR geeki varsa aramızda benim gibi yine bana extra yardımcı olabilir çünkü en iyi yazacağım edebi eser büyük ihtimalle o. Teşekkürler öneride bulunan herkese
imza

+Japon burdan birlikte kurtulabiliriz.Güçlerimizi birleştirerek burdan kaçabiliriz.Seni seçtim cünkuü sen farklısın, Japonsun bi kere akıllısın
- Güçlerimizi?Birlestirmek?
+Birleştirerek Uzatmayalim ben Arif
- Bende Mehmet, Zeytinburnu çocuğuyum,Kazlıçeşmede deri atölyesinde çalışıyorum
+ deri mont mu, yoksa ayakkabi uzerine mi?

Konu Alpol tarafından (19-11-2020 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.
Alpol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-11-2020, 01:45   #2
Mella is Money!
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa
Konular: 1828
Favori Güreşçisi: Dean Ambrose
RPG Karakteri: Dean Ambrose
Rep Puanı: 3174871
Rep Derecesi: The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Death Rider The Death Rider isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 3174871

Merhaba hocam. Ben lisedeyken Tubitak için bir tez girişimine kalkışmıştım. Edebiyat okuyorum şu anda, bu tez fikri hala kafamda lakin konu edebiyatta ilerleyeceğim alt dala uymuyor. Konu 'Katharsis'in Türk Edebiyatına Etkisi'ydi. Çok hatırlamıyorum içerik olarak vs ama bunu İngiliz edebiyatı üzerine bağdaştırabilirsin, Yunan Tragedyalarındaki kavramlar edebiyatın hangi dili olursa olsun gelişmesinde, ilerlemesinde büyük bir yol gösterici bence. Bu kapsamda bu tarz bir araştırma işine girebilirsin bence. Katharsis olmaz mimesis olur, ben mesela türk edebiyatında şiirleri inceleyerek ilerlemiştim, sen İngiliz edebiyatındaki romanlara bakabilirsin.
imza

Verdik odunu yansın ortalık! 🇹🇷

“You may only call me "Mrs. Darcy"... when you are completely, and perfectly, and incandescently happy.”
The Death Rider isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-11-2020, 04:10   #3
Kayıtlı Kullanıcı
Wolfpac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 10
Favori Güreşçisi: -
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 4416
Rep Derecesi: Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın. Wolfpac IC kemerini kazandın.
Wolfpac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wolfpac Wolfpac isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 4416

LOTR üzerine şunu söyleyebilirim. 'The Relation between Chivalric romance and fantasy in Tolkien's middle-earth'. Ama feminism veya gender studies'i çok rahat LOTR'de işleyebilirsin, çok fazla açığı var. Hatta misogynst bile denildiği oldu Tolkien'e, duymuşsundur belki.

Benim iki tane tezim oldu, bunlardan ilki tam başlığını hatırlamasam da postmodernizmin Hakan Günday eserleri üzerinden Türkiye edebiyatındaki etkileri oldu. İkincisi ise, daha çok beğendiğim, uğraşırken zevk aldığım 90'lar İngiltere dramasında ortaya çıkmış, Kane'in önderliğindeki 'In-Yer-Face Theatre' idi. Dramanın geldiği son nokta olarak incelemiştim, çok farklı bir tür çünkü, sahnede tavanda uçan dildoların olduğu çarpıcı bir türdür. Umarım bir fikir verebilmişimdir. Foruma giriş amacım bu oldu, yardıma ihtiyacın olursa mesaj atabilirsin.
Wolfpac isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-11-2020, 16:19   #4
Kutsal taşları getirin

Nereden: Ankara(Öğrencilik)/Tokat
Konular: 74
Favori Güreşçisi: CM Punk
RPG Karakteri:
Rep Derecesi: Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın. Alpol IC kemerini kazandın.
Alpol Alpol isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı Wolfpac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
LOTR üzerine şunu söyleyebilirim. 'The Relation between Chivalric romance and fantasy in Tolkien's middle-earth'. Ama feminism veya gender studies'i çok rahat LOTR'de işleyebilirsin, çok fazla açığı var. Hatta misogynst bile denildiği oldu Tolkien'e, duymuşsundur belki.

Benim iki tane tezim oldu, bunlardan ilki tam başlığını hatırlamasam da postmodernizmin Hakan Günday eserleri üzerinden Türkiye edebiyatındaki etkileri oldu. İkincisi ise, daha çok beğendiğim, uğraşırken zevk aldığım 90'lar İngiltere dramasında ortaya çıkmış, Kane'in önderliğindeki 'In-Yer-Face Theatre' idi. Dramanın geldiği son nokta olarak incelemiştim, çok farklı bir tür çünkü, sahnede tavanda uçan dildoların olduğu çarpıcı bir türdür. Umarım bir fikir verebilmişimdir. Foruma giriş amacım bu oldu, yardıma ihtiyacın olursa mesaj atabilirsin.

Evet, benim de aklıma ilk gelen Chivalric özelliklerle ilgili yazmak oldu, geçen sene bi dersin ödevinde Yüzüklerin Efendisindeki misogynst öğeleri incelemiştim; hoca daha önce üzerinde çalışmadığınız bi şey olacak dedi. Chilvaric romance bence de en mantıklı ve yazılabilir olanı.

Alıntı The Death Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba hocam. Ben lisedeyken Tubitak için bir tez girişimine kalkışmıştım. Edebiyat okuyorum şu anda, bu tez fikri hala kafamda lakin konu edebiyatta ilerleyeceğim alt dala uymuyor. Konu 'Katharsis'in Türk Edebiyatına Etkisi'ydi. Çok hatırlamıyorum içerik olarak vs ama bunu İngiliz edebiyatı üzerine bağdaştırabilirsin, Yunan Tragedyalarındaki kavramlar edebiyatın hangi dili olursa olsun gelişmesinde, ilerlemesinde büyük bir yol gösterici bence. Bu kapsamda bu tarz bir araştırma işine girebilirsin bence. Katharsis olmaz mimesis olur, ben mesela türk edebiyatında şiirleri inceleyerek ilerlemiştim, sen İngiliz edebiyatındaki romanlara bakabilirsin.

Katharsis güzel bir başlık olabilir evet, teşekkürler bunu da düşüneceğim.
imza

+Japon burdan birlikte kurtulabiliriz.Güçlerimizi birleştirerek burdan kaçabiliriz.Seni seçtim cünkuü sen farklısın, Japonsun bi kere akıllısın
- Güçlerimizi?Birlestirmek?
+Birleştirerek Uzatmayalim ben Arif
- Bende Mehmet, Zeytinburnu çocuğuyum,Kazlıçeşmede deri atölyesinde çalışıyorum
+ deri mont mu, yoksa ayakkabi uzerine mi?

Konu Yulier tarafından (19-11-2020 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.
Alpol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil