GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 14-05-2018, 22:04   #1
franchise
The Sinister Scotsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 3488
Favori Güreşçisi: "The Franchise" Shane Douglas
Rep Puanı: 95827
Rep Derecesi: The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart 10 Mayıs 2018 - IMPACT Wrestling | Şov İncelemesi

HYPE TRENİ GECİKİR BELKİ HİÇ GELMEZ.

10 Mayıs 2018 - IMPACT Wrestling | Şov İncelemesi

Geçmişe gidelim derken bugünü unuttuk sa, çizmeye başlıyoruz.

IMPACT bu hafta hiç civcivli pata küte şekilde değil oldukça ciddi açılıyor. Josh Mathews bizlere altın anonsör, booker, her şeyimiz olan Don Callis'in geçenlerde Sami Callihan tarafından uğradığı saldırıyı anlatıyor. Daha sonra Callihan'ı dinliyoruz, Don Callis, Wrestlecon'daki maçta havlu fırlatarak onun işine burnunu sokmuş. Callihan o günden beridir onun peşinde ve Callis bunun bedelini ödeyecekmiş. Josh anlatmaya devam ediyor bundan sonra.

Toronto'dayız, Destiny Wrestling şovunda Santino Marella a.k.a. Anthony Carelli, Don Callis'e yılın geri dönüşü ödülünü veriyor. Callis, Impact'i övmeli şekilde konuşacakken Sami Callihan geliyor ve ona beyzbol sopasıyla saldırıyor! Suratını kanattığı Don Callis'i bir süre boğduktan sonra oradan gidiyor. Callis görevliler tarafından ancak götürülebiliyor. Daha sonra Callihan'ı görüyoruz, kendisi hem profesyonel güreş hem de IMPACT'in ta kendisiymiş çünkü her şeyi ele geçirmiş. Umarım Mathews'u spiker masasında tek bıraktırdığı için cezalandırılır.

Bugün Callihan'ın geleceğine dair şirkette bir görüşme yapılacakmış. Bu feuda gerçekten aşığız ya. Ardından gecenin main eventi olan Pentagon Jr. vs. Eli Drake maçına dair bir video ve intro ile tam manasıyla açmış oluyoruz şovu.

Gece bir maçla açılıyor. İlk olarak şirketin tag team divizyonuna yeni giriş yapan Z&E takımı geliyor. Takım güzel, keşke isim de öyle olsaymış. Z&E ne moruk?
Ardından son haftaların en yıkık hisseden ikilisi Santana ve Ortiz, gene iki kişi olarak ringe geliyor. LAX burada.

Latin American X-Change (Ortiz & Santana) vs. Z&E (Andrew Everett & DJZ)

Reklam dönüşü maç başlıyor. Santana ve DJZ başlayan isimler. Havada uçuşan reversallar kimseye üstünlük getirmiyor. Santana bir Enziguri çakıp Ortiz'i tagliyor. Takım hareketleriyle DJZ'yi harcıyorlar. 1-2-.. DJZ ve Everett buna bir blind tag sonrası gelen missile dropkick ile cevap veriyor. Everett sonunda göbeği eritmiş biraz, aferin. Ortiz muazzam bir armdrag yapıyor köşeden. Karşılıklı reversallar görüyoruz. Everett bir Hurracanrana ile ayar çekiyor. Ancak ani bir shoulder tackle sonrası Santana tag alıyor. Everett'e bir Wheelbarrow Cutter. 1-2-.. Yöneticilerin Callihan hakkındaki görüşme devam ediyormuş. Everett'e bir Northern Lights vurarak üstünlüğü devam ettiren Ortiz oluyor. Everett apronda ikisini de alt etmeyi başarıyor, Ortiz'e yerden bir Enziguri vurup DJZ'yi tagliyor. Double Crossbody ile giriyor DJZ. DJZ ikiliyi birbirine sokup bir Neckbreaker/DDT yapıyor. DOUBLE ZDT? Hayır itip Double Enziguri vuruyorlar. Double Pele Kick geliyor Everett'ten de. Everett şov yapmaya başlıyor uçup kaçarak. Ortiz buna bir Powerbomb ve DDT ile son veriyor. Karşılıklı hareketlerle 4 adam da yerde. LAX bir Assisted Moonsault denerken bundan kurtulmayı başarıyorlar ve ASSISTED CORKSCREW MOONSAULT! Sonrasında DJZ ve Everett dışarıya uçuyor muazzam şekilde. LAX daha sonra bunun intikamını aynı şekilde alıyor. DJZ'ye Street Sweeper denemesi ancak müthiş Victory Roll ve tuş.

Kazanan: Z&E - ***1/4 | İsmin basitliği dışında muazzam takım oldular bence. Aslında Dezmond da bu yönde kullanılabilirdi eğer şirket kendisine ısrarla X-Division kemerini vermeyecekse. Maç güzel geçti, Z&E için de iyi bir debut oldu. LAX'in düşüş senaryosu devam ediyor. Debutlarından beridir istisnasız her hafta güzel kullanıldılar, kaybederken bile öyle kullanılmaya devam ediyorlar.

Arka alanda Joseph Park, Grado'yu bugün çıkacağı maça hazırlıyor. Ardından konu Grado'nun manitasından açılıyor. Park ısrarla inanmazken oraya KIŞ GELİYOR... Ancak Winter ismiyle değil Katarina olarak geçiyor. Park "bacım top model seçmeleri diğer tarafta" diyor ama kendisi Grado'nun kız arkadaşıymış. Ne? Onlar dudaktan öpüşürken Park şok oluyor. Park'ı çok iyi anlıyorum. Yalnız Winter 40'ına merdiven dayamasına rağmen hala kaporta müthiş.

Aries'i dinliyoruz şimdi de. Drake'in kazanmasını istediğini yeniden dile getiriyor. Maçı yakından takip edecekmiş. Diğer dünya şampiyonluğunu ancak böyle alabilirmiş.

Sıradaki maç için Rohit Raju geliyor ilk olarak. İyi güreşen bir jobber olmasından ötürü bir sıkıntım yok kendisini izlemekle. Çünkü kötü güreşen bir jobber da olabilirdi, ancak Desi Hit Squad gelince iyi söverim.

Grado ringe geliyor, yeni bir theme song vermişler kendisine. Yanında Katarina Leighs'i de getirmiş durumda. Bu mevzu da Grado'nun bir yerinde patlayacak gibi ama dur bakalım. Grado'yu hiç özlememişim ya. Ancak her şirkette en az bir tane böyle komik boş kasa oluyor işte, çaresizlik.

Grado (w/ Katarina) vs. Rohit Raju

Grado hatunuyla oynaşırken Hayderabad'ın çılgın çocuğu arkadan saldırıyor. Grado hemen karşılık vermeye başlıyor. Raju onu Suplexlemeye çalışmak gibi bir hata yapıyor ama kaldıramıyor. Grado onu kıçıyla itiyor daha sonra. Köşede bir Back Elbow ve Big Boot. Sonra o da köşeye çıkma hatasını yapınca Raju düşürüyor ve Katarina'ya öpücük atıyor. Raju bu kısımdan sonra tokat çekiyor bir süre. Raju köşede arka arkaya tekmelerle patates ettiği rakibine karşı tuşa gidiyor ama boş. Upuzun bir üstünlüğün ardından Grado köşede bir body avalanche ve Sidewalk Slam buluyor. Ardından Falling Headbutt. 1-2-.. Raju karşılık vermek istiyor ama Grado çıldırıp askıları falan atarak yumrukluyor. Bionic Elbow denerken bir Jumping Knee + Swinging Neckbreaker. 1-2-. Bu maç niye bu kadar uzadı? Grado iplerden seken rakibine bir Bionic Elbow ve Cannonball Senton vuruyor. 1-2-3.

Kazanan: Grado - *1/2 | Anlamsızca uzayan bir maç oluyor. Grado gene öyle ya da böyle kendini uzun soluklu bir senaryoyla IMPACT'e geri atmayı başardı. Mevsimlik işçi gibi çocuk. Raju gene işini yapıp finalde tokadı yedi. Grado'nun yeni theme songu eğlenceli olmuş. Katarina'yla izlemek tek izlemektense daha iyi.

Bu arada arka alandan bir görüntü geliyor ekranlara. Joseph Park saldırıya uğramış durumda. Onu da işaretlemişler. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

KO divizyonundaki trafiğin en yeni ismi Tessa Blanchard hakkında bir video izliyoruz. Babasının Tully olduğunu herkes gibi biliyordum da Magnum T.A.'nin üvey babası olduğunu bilmiyordum. Kendisi güreşin içine nasıl doğduğunu anlatıyor. Hala benle yaşıt olmanı kaldıramıyorum. Yalnız gerçekten promosunu beğendim ben, spiker masasında da iyiydi. Güreşini ise bilmiyorum, bakalım.

1-2 Haziran tarihlerinde Windsor'da gerçekleşecek olan Slammiversary öncesi çekimlerine dair bir tanıtım izliyoruz. Değişiklik iyidir.

Arka alanda babalar online. Scott Steiner ve Eli Drake... ortalarında ise güzeller güzeli McKenzie. Pentagon'a sallıyor Drake. Buradaki bir numaralı adam olarak yeniden tanınmak için o dünya şampiyonluğunu istiyormuş, burada yeni bir kemer toplayıcısı varmış. Steiner da onun arkasını kollayacağını söylüyor. Ancak Drake onun kenarda kalmasını bu işi tek başına yapmak istediğini söylüyor. Steiner yeniden soruyor emin olmak için, Drake kesin konuşup giderken baba şaşkın. Müthiş takım.

Sırada lucha çocuklara doyacağımız bir başka aksiyon var. Geçen haftaki 6-man tagin tadı hala damağımda. İlk gelen isim Drago.

Ardından NASA reis Aerostar dubstep bir müzikle online oluyor. Daha sonra şirkette uzatmaları oynayan kemikten asker Taiji Ishimori geliyor. Son gelen isim ise şirketteki favori güreşçilerimden El Hijo del Fantasma. Maç zamanı.

#1 Contender's Match for X-Division Championship: Aerostar vs. Taiji Ishimori vs. Drago vs. El Hijo del Fantasma

Aerostar ve Drago rakipleri dışarı atıp başbaşa kalıyor. Reversal şovu yaşanıyor ikili arasında ve alkış alıyorlar. Ishimori ve Fantasma bu cümbüşü durduruyor ve aynı şey onlar arasında dönmeye başlıyor bu kez. Fantasma bir Hurracanrana vuruyor. Ardından Double Knee Strike. İlkine göre daha tek taraflı bir kapışma oluyor. Sürekli bomboş kapıyı çekip duruyor kamera bu arada. Ishimori köşede rakibinden kurtulmayı başarıyor ve bir seated senton. Ardından Golden Moonsault! Ring bomboş kaldı. Aerostar ve Drago başlıyor yeniden. Aerostar dışarıya Pescado yapıyor ama kötü düştü yere. Herkes yerdeyken reklamlar. Dönüşte Aerostar ve Ishimori kapışma halinde. Aerostar'dan gene intihar dalışları. 1-2-.. Fantasma bozup onu bir Dropkickle paketliyor. Ardından Fireman's Carry sonrası Superkick. Bu kez durduran Drago oluyor. Back Body Drop + Superkick. Köşeye çıkıp muazzam bir Flying Headscissors. Ishimori nokta koyuyor o üstünlüğe bir Handspring Enziguri ile. Ardından Death Valley Driver + Basement Kick! 1-2-... Aerostar bozuyor. Kral gene iplerde dans halinde. Sürekli biri geliyor üstünlüğü kurup tuşa gidiyor sonra diğeri bozup başlıyor bookingi dönmekte. Sonunda herkes yerle bir. Aynı anda kalkıp birbirine giriyorlar ve gene yerdeler?? 1-2-3-4-5-6-7- sonunda kalkıyorlar. Drago ve Ishimori soluğu dışarıda alıyor uçuşlarla. ARDINDAN EL HIJO DEL FANTASMA'DAN BİR ARROW FROM DEPTHS OF HELL. Bu hareket her seferinde azdırıyor. Aerostar'dan da bir Tope Con Hilo. Ölüme kafa atar gibi yapıyor bu da aga. Ishimori ve Aerostar ringde kapışıyor ama Drago tuşa izin vermiyor bir Double Knee Gutbuster sonrası. Ishimori o köşeye çıkınca bir Enziguri patlatıyor. Aerostar'dan da Sunset Flip Powerbomb. 1-2-.. Fantasma bozup insanlara İspanyolca tezahürat yaptırmaya çalışıyor? Ardından kral, Aerostar'a bir Thrill of the Kill vuruyor. 1-2-3!

Kazanan: El Hijo del Fantasma - *** | Maçta şekil şukul hareketler fazlaydı ancak çok tek düze geçti. Sıralamanın katiyen şaşmadığı ve 15 dk boyunca aynı şeyin dönüp durduğu bir bookingle aradan çıkarmışlar maçı. En azından sonuç sevindirici nitelikte oldu. Fantasma'ya vurgunuz.

Eddie Edwards'ı toplantı odasını basarken görüyoruz. Callihan'ı kovmamalarını söylüyor. Callis ise kovduklarını söylüyor. Eddie ısrar edince D'Amore daha fazla dayanamayıp tamam ama ne yapacaksan burada yapma diyor ona. Sami şirkette kalmaya devam, bize de gene saçma sapan indy yolları göründü gene. Burada kapışsınlar işte moruk. Josh tamam ne anlattın aga ya. 2 dakikalık videoya 98 dakikalık açıklama getirmesi.

Indiana'nın bir yerlerindeyiz, House of Hardcore şovunda Moose ile Kongo Kong karşı karşıya. Geçenlerde rüyamda kendimi rumble formatında bir maça girerken gördüm, Moose tarafından choplanıyordum artık nerem açıkta kaldıysa... Maç, Jacobs'un Moose'a sandalye vurması sonucu DQ ile bitiyor. Maçtan sonra Moose onu da Kong'u da bir şekilde halletmeyi başarıyor. Bu neydi şimdi baba?

KM'i, Fallah Bahh'ı zayıflatmaya çalışırken görüyoruz. Anlamsızca komik bir segment olmuş bu. KM sürekli bir şeyler yerken Bahh'ı oradan oraya koşturuyor. Dünyanın en ??? takımı resmen ya. Bahh sonunda baygınlık geçiriyor.

Aman aman nereye geldik bir anda daha demin evdeydik? Japonya'da bir NOAH şovunda Brian Cage'i Takashi Sugiura ile vuruşurken görüyoruz. En son Avustralya'da bırakmıştık onu. Cage rakibini omzuna alıp squat yapınca Japonları baya şaşırtıyor. Fena geçmiyor aralarındaki kapışma. Japonya sınırlarında geçince maçın sertliği de kaçınılmaz oluyor. En sonunda bir Tornado Claw ile tuş edemese de akabinde Drill Claw yapıp bitiriyor işi. Güreş makinesi çalışmaya devam ediyor, seviyoruz.

Random maçlara devam. Bu sefer gWn Flashback formatında Destination X 2009'da ruh eşim Suicide'ın X-Division kemerini kazandığı Ultimate X karşılaşmasını hatırlıyoruz.

Allie'yi geçen hafta yaşananların ardından aynaya bakarken görüyoruz. Rosemary'i geçen hafta tabiri caizse bitirmişti Legion of Undead Brides. Kapı çalıyor ve kapının önünde perte çıkmış bir oyuncak bebek buluyor Allie. Allie bebeğin kalbine saplanan notu açıyor ve aynaya bakıyor. Creepy bir segment.

Nihayet gerçek hayata dönüyoruz. Sıradaki maç için ilk olarak Big Bad Gravy Daddy, Eli Drake geliyor.

Ardından el campeone grande, Pentagon Jr. giriş yapıyor mekana tüm şekliyle ve maça geçiyoruz.

IMPACT World Heavyweight Championship: Pentagon Jr. (c) vs. Eli Drake

Pentagon tam Cero Miedo derken Drake onun elini tutunca kral sinirlenip saldırıya geçiyor ama Drake onu bir Big Boot ile durduruyor ve tekmeler falan akabinde. Pentagon iplerden sekip bir Slingblade, hatta iki tanesiyle karşılık veriyor. 1- Ardından koluna çalışmaya başlıyor klasik. Ancak Drake izin vermiyor. Stun Gun + Jumping Neckbreaker. Arka alanda Aries muz yiyerek maçı izliyor? Kasan Ali Haldırım. Drake köşede klasik heel dayağı çekiyor. Penta koşarak geliyor ama gelişine bir Pop Up Powerslam. 1-2-.. Drake uzun bir kilit bağlıyor, Pentagon kurtulup Hurracanrana yapıyor, ardından dışarıdaki rakibine uçacakken gelişine forearm. Drake iplerden atlamak gibi bir hata yapınca Superkick. 1-2-.. Penta köşede chopluyor rakibini. Ardından bir de Backstabber. Köşeye çıkarken Drake onu Superplexle yakalamayı başarıyor. 1-2-.. Sonrasında yumruklaşma dönüyor. Pentagon aniden Superkick buluyor. İplerden sekiyor ama Gravy Train hayır Penta çevirip Enziguri yapıyor yerde... Drake'den bir Back Elbow kalktıktan sonra. Lionsault denemesi ama Penta kurtuluyor ve bir PENTAGON DRIVER! 1-2-3.

Kazanan: "Still IMPACT World Champion" Pentagon Jr. - **1/2 | Beklediğimden daha kısa ve tırt bir maç oldu. İki isim de kendilerinden bir tık daha hareketli adamlarla güzel işler çıkarabiliyorlar, kimyaları pek uyuşmadı gibi.

Pentagon kemeriyle kutlama yaparken Aries arkadan izliyor. Penta'nın şu sevinçlerine hype olamıyorum yazıklar olsun.

Bu haftaki şov pek sarmadı. Callihan-Edwards mevzusundan, Rosemary-Allie-Yung üçgeninin devamından, main eventten, 4-way maçtan vs. çoğu şeyden beklediğimi alamadığım bir bölüm oldu. Haftaya görüşmek üzere.
imza

Kariyerimi riske attım, bence çok fazla bir şey yapmadım çünkü kariyerimi zaten Galatasaray'da yapmıştım. Kazandığım yerde kaybetmek de beni çok fazla üzmez. Öyle bir kaygım yok. Benim, karakterimde var bu isyan bazı şeylere, reaksiyon veya dediğiniz gibi riske atmak... Başkan da bana Galatasaray'ın size ihtiyacı var dediği anda bunu bir takım olarak görmezsiniz.

Bunu da söyleyeyim, benim de kendime göre bir hayalim var. Benim de kendime göre bazı rüyalarım, hülyalarım, hayallerim var. Eksik olan bir şeye bir şekilde deneyim diyorum. Yani ısrarla, inatla onu sürdürüyorum. Kolay olmadığını biliyorum. Ucuna kadar geliyoruz bazen, çok da büyük işler yapıyoruz ama... Bu hayallerimizi, olmaz denen hayallerimizi hepimiz Galatasaray'da gerçekleştirdik. Yahu nasıl olur dediğimiz her şeyi yaptık. Allah yardımcımız olsun, belki de Allah söyletmiştir.

life's a bitch and then you marry one.

bir şeyler üzerine 2018 model yazılar

james storm'un 15 yılın ardından impact wrestling'e vedası üzerine: Daltonların Red Kit'i Yendiği Gün
tetsuya naito'nun kazuchika okada karşısında "umursaması" üzerine: Sakinliği Nasıl Koruyacağını Bilmek Anahtardır
yeteneksiz bir sörfçü olan sandmanin bir ikona dönüşmesi üzerine: "Hayat Kahpedir, Sonra da Öyle Biriyle Evlenirsin"
eddie edwards ve tommy dreamer'ı bir araya getiren kader üzerine: Kader Ortakları, Kötü Adamlar ve Değişmeyen Duygular

The Sinister Scotsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2018, 22:41   #2
Changing the Game
The Rising Generation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 803
Favori Güreşçisi: EC3
Rep Puanı: 33075
Rep Derecesi: The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

Eli Drake fanları olarak çıkan sonuç bizi yeterince üzdü. Ana kemer maçı olan bir şova göre biraz küçük çaplı kaldı bana göre. Ben özellikle takımlar maçını beğenmiştim, diğer yandan Trevor Lee'siz bir X Division'da şu anlık iyi gibi. Haziran ayı ile biraz daha iyi şovlar izleyeceğimiz kanısındayım ben, umarım öyle de olur.
imza

Hayatta her zaman bir çıkış olduğu gibi bunun bir inişi de olur. Fakat bazen insanlar sizi inişte zannederken siz çıkıştasınızdır.

#hürriyetsonsuza
The Rising Generation isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil