GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 11-11-2018, 00:51   #1
Mr. IMPACT Wrestling
The Rising Generation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Aksaray
Konular: 1203
Favori Güreşçisi: Moose
Rep Puanı: 93316
Rep Derecesi: The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Rising Generation Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart IMPACT! Final Hour Tartışma Konusu & Değerlendirmesi

Uzun zaman sonra IW izlemeye dönerken bu tarz bir konsepte gireyim dedim. Tartışma konusu zamanı geçtiği için anketleri açmayacağım.

Uzun bir aradan sonra tartışma(?) konusu ile tekrar karşınızdayım.

Bu son saat. Killer Kross ve Johnny Impact arasındaki maçın promosuna göz atıyoruz. Ardından şovumuzun introsu ekrana geliyor.

Açılışı OGz yapıyor, ringe geçiyorlar. Ardından Lucha Bros geliyor, Pentagon Jr. ve Fenix alandalar. Lucha biraderlerin ringe girişi ile takımlar arasında bir arbede çıkıyor, geçen haftaya göz attıktan sonra maç başlıyor.

Hareketli, aksiyonu bol bir maç izliyoruz. OGz başta üstün taraf ama maçın sonlarına doğru Lucha Bros rakiplerine kök söktürmeyi başarıyorlar. Bu güzel maçı Lucha Bros kazanıyor.

Maç sonunda King üzgün. Maçın önemli anlarını izliyoruz. Pentagon Hernandez'in üstüne Cero Miedo pankartı örtüyor. Reklamlara gidiyoruz.

-IMPACT!-

Reklam dönüşü az önce yaşananlara tekrar göz atıyoruz. Arka alanda Lucha Bros zaferlerini kutluyorlar. Ardından Konnan oraya geliyor ve onları tebrik ediyor. Santana ve Ortiz de onlara katılıyor. Parti varmış, Konnan da Lucha Bros'u partiye davet etmiş. Santana ve Ortiz biraz şaşkın. Buradan bize bir şeyler çıkar gibi.

Spiker ekibimiz durum değerlendirmesi yapıyor kısaca. Gecenin maçlarına göz atıyoruz. Brian Cage ile Sami Callihan karşı karşıya gelecek, ana maçımız da Kross ile Impact arasında zaten.

Tanıtım ve değerlendirme bittikten sonra sıradaki maça geçiyoruz. Katarina geliyor ilk olarak. Rakibi ise Jordynne Grace. Onu All In'den tanıyorsunuz zaten. Maç başlıyor.

Maç “Jordynne is gonna kill you” tezahüratları ile başlıyor. Katarina zaman zaman rakibine üstünlük kursa da güçlü rakibi karşısında daha fazla direnemiyor ve rakibine karşı pes ediyor. Jordynne kazanıyor.

Jordynne Grace'in kutlaması sonrası bir kesit izlemeye başlıyoruz. Cage arabayla yolda gidiyor, bu arada oVe bir yerin girişinde birkaç adama bir şeyler anlatıyor. Öğreniyoruz ki orası Rockstar Pro Wrestling'miş. Cage arabayla oraya geliyor ve orayı dağıtıyor. Ardından da Jake Crist'e Callihan nerede diye soruyor. Kapıdan içeri girdikten sonra iç mekana geçiyoruz şimdi. Cage ringe giriyor. Şovun Dayton, Ohio'da olmasından mütevellit boo geliyor kendisine. Çık da işimizi görelim diyor ona, meydan okuyor bir nevi. Callihan'in gelişiyle beraber Cage ona dalıyor ve maç başlıyor.

Maça göz atıyoruz, genel olarak Cage üstün. Bir süre sonra Crist kardeşler gelip ona dalıyorlar. Cage onları da def ediyor. Sonra bir araba adam geliyor, teker teker gelince Cage alıyor hepsini. Ama toplu girişince Cage yere seriliyor. Callihan Pelidriver ile bitirişi yapıyor. oVe tezahüratları eşliğinde kutlama yapıyor Cage hariç herkes. Reklamlar var yine.

-IMPACT!-

Reklam dönüşünde az önce izlediklerimize göz atıyoruz.

Taya Valkyrie konuşuyor şimdi arka alanda. Tessa Blanchard'a sallıyor birazcık.

Hemen ardından seyirci görüntüleri ile beraber GWN Flashback Moment of the Week kısmına göz atıyoruz. Yıl 2008, Japonlar ile Motor City Machine Guns karşı karşıya. MCMG şaşırtmıyor ve kazanıyor bu maçı.

Arka alanda Kross ve Moose muhabirimiz McKenzie Mitchell'ın yanındalar. McKenzie ikilinin bu geceki maçları hakkında sorular soruyor. Moose Eddie Edwards'a, Kross da Impact'e ültimatomu veriyorlar.

-IMPACT!-

Sonrasında Scarlett'ı etkilemeye çalışan arkadaşları görüyoruz. Arkada pervane dönerken müptezel gibi konuşan benim. Arka alanda Bahh ve KM yürüyorlar. Karşılarına Scarlett çıkıyor. Fallah Bahh'tan bir “Bahhhhhh...” geliyor. KM Bahh'a Scarlett'ı ayarlamaya çalışıyor. Bahh'a bir dans yaptırıyor, akıl çıkar. Neyse haftaya Las Vegas'ta kumar var herhalde.

Moose geliyor ve ringe geçiyor, ardından Eddie Edwards ringde. Köşeye çıktıkıp seyirciyle bakıştıktan sonra sopayı bırakıyor ve dışarıdaki rakibine atlıyor.

Başlangıçta Edwards rakibini resmen parçalıyor. Tam iyice rakibini avcuna aldı derken Moose dropkick ile toparlıyor ve ardından misilleme saldırıya geçiyor. Çok sayko bir maç oluyor. Bir ara Moose rakibini rampaya Powerbomb'luyor. Alisha geliyor kocasının yanına. Moose onu uzaklaştırıyor ve Spear için bekliyor. Eddie güçlükle kalkıyor. Moose ona doğru koşuyor ama başarısız. Eddie içeride sonuca gitmek istiyor fakat Moose Spear'ı vurup maçı alıyor.

Moose kutlamada, bıyığa bak. Alisha kocasının yanındayken başka bir maceraya gidiyoruz.

Allie ve Kiera Hogan arka alandalar, Allie bir şeyler anlatıyor. Bu sırada Father James Mitchell. Allie atar yaptıktan sonra Father gel bi anlaşma yapalım filan diyor. Gel yanıma gir koluma al mendili çek hal- pardon gel yanıma hadi bi Rosemary görek diyor. Kiera ona engel olacak ama Allie bu istediğim değil ama olması gereken filan diyor ve James Mitchell ile hayalet-i gelin ile gidiyorlar.

Arkada doktor kontrolünde olan isim Eddie Edwards, Alisha doktora nesi var diyor. Doktor istirahat etsin geçer diyor. Eddie ben gidecem Moose nerede derken Alisha otur b** yeme diyor.

-IMPACT-

Eli Drake geliyor. Yanında Joseph Park var, ama neden? Daha sık şov izlemeliyim sanırım. Haydi Drake'in konuşmasına izin verelim.

Drake bir şeyler dedikten sonra sıra Park'a geliyor. Park dayım şöyle de böyle de derken arkadan bir low-blow! Eli Drake onu yere seriyor ve tekmelemeye başlıyor. Ağzına geleni söylüyor. Abyss'ten konuş, işleri nasıl yürüttüğünden diyerek giydiriyor da giydiriyor. Aklıma şimdi geldi Park mevzusu, inanmama olayları filan. Eli Drake biraz da sandalyeye ne dersin diyip saldırmaya devam ediyor. Abyss, gel kurtar kardeşini... Park yerdeyken Drake ona sallayıp tehditlerine devam ediyor, HAKLI!

Drake hakemler oraya gelirken tekrar saldırıyor. Sonrasında ayrılıyor.

Arka alan röportajları serimizin konuğu şirketimizin ulu şampiyonu Johnny IMPACT! Şampiyon kısa süreliğine şampiyonum, Fenix adam gibi geldi hakkını aldı, sen adam değilsin Kross havasında. Spiker ekibimiz ana maç ve önümüzdeki çekimler hakkında konuşuyorlar.

-IMPACT-

Killer Kross! Final Hour'ın son maçındayız artık. Killer Kross yanında Moose ile beraber geliyor. İkili ringe geçtikten sonra Moose Kross'u biraz motive ediyor. İşte şampiyon! Günümüz güreşinin en havalı, en karizmatik, en şekil şampiyonu alanda(kemer değişirse bile halen öyle olacak aslında). Araya gidiyoruz.

Aradan sonra maç başlıyor. Klasik biraz ağır bir başlangıç oluyor. Moose da maç başında şutlanıyor alandan. Reversal olayı bol. Impact hareketli, Kross ise gücünü kullanıyor. Bu yüzden Kross üstünken tempo bir tık daha aşağıda. Kross maç içinde gücünü gerçekten iyi gösteriyor bu arada. Johnny zor anlar yaşıyor maç içinde. Kross rakibini halletti derken. Impact atikliği ile kurtarıyor dediğim anda boğuluyor. Kross öldüresiye sıktı, dirseği ile itiyor Impact rakibini, sonrasında Hurricarana. Starship Pain!!! Impact tuşa gidiyor ve koruyor kemerini.

Şampiyon geceyi ayakta kapatırken şovun sonuna geliyoruz biz de.

-IMPACT-

Şova dair yorumlarıma gelirsek. Haftalık şovdan aparma PPV konseptini bu şov içinde biraz zayıf gördüm. Sanırım NY'daki son aksiyona atfedilmiş bir şovdu bu. Lucha Bros TTC kemerine yürüyor, bu konuda yine bir Latin Amerika savaşı olacak gibi görünüyor. Santana ve Ortiz'in güreşçiliklerini düşünürsek bana makul geliyor kalite olarak. Bakalım ileride neler göreceğiz bu konu hakkında.

Jordynne Grace şirkete debutunu yaptı, ne derece alternatif olabilir kendisini tanımadığım için bilemiyorum açıkçası. Tessa fena gitmiyor şu aralar, yaşına rağmen çok iyi iş çıkarıyor. Fakat Jordynne'den o etkiyi beklemiyorum açıkçası. Taya'dan çok umudum vardı ama o da çok aralıklı güreşti, bir vardı üç yoktu. Bu saatten sonra kemere ulaşırsa bile çok tatmin edici bir saltanat olmayacaktır.

Edwards'ın takıntılı karakteriyle ne kadar ilerleyebileceği benim için büyük muamma şu an. Bunda kadro derinliği denen şeyin olmaması da etkili. Moose meselesi daha ne kadar işlenebilir bilemedim, açıkçası genel olarak kuşkuluyum. Moose da Afrikalı Müslüman dayı modundan çıkıp ilk geldiği günlere dönse memnun olacağım.

Eli Drake'e gelirsek o da şirketin daralmasından müzdarip bence. Sene başından beri önüne çok fazla çeşit konamadı. Şirketi her yerde temsilinden ötürü şirket onu sürekli göstermek de istiyor. Umarım Abyss ile gireceği mücadele onun yararına olur. Yoksa Hunter onu da çekip alabilir bizden.

Killer Kross şirket için iyi bir alternatif olabileceğini tasdikledi bu şovda, bu çok fark edilir bir durum. Aries'in gidişi sonrası geldiği ayarlara dönmesi onun açısından güzel, böyle devam etmeli.

Johnny Impact'e dönersek şirketin elinde şu anda çok önemli bir fırsat var. Johnny sanırım ilk kez bu kadar geniş bir yelpazeye hitap eden bir şirkette ana kemere ulaştı(ECW'yu saymadım). Bunu iyi kullanırlarsa şirket dışarıdan bakanlar için de cazip hale gelebilir bana göre. Ben açıkçası şovda bunu gördüm.
imza

- Her türlü sorularınız ve görüşleriniz için bana ziyaretçi mesajı veya özel mesaj ile ulaşabilirsiniz. -

twitter için buradan
The Rising Generation isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-11-2018, 16:24   #2
runO
OnurDies - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: BURSA
Konular: 161
Favori Güreşçisi: Eddie Guerrero
Rep Puanı: 4600
Rep Derecesi: OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.OnurDies IC kemerini kazandın.

Killer Kross'ta çok büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bunu ilk zamanlarda Almas'ın debut maçında da demiştim belki bu da tutar. Bu arada o Powerbomb neydi be? Moose'un attığı yere taksimetre 20 kağıt yazar.
imza

RPG: Marty SCRULL
Steam ID: Jeeroy Lenkins

OnurDies isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil