GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Youtube Ekstra Arama

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 01-02-2019, 10:54   #11
Chairman of the Board
RPG Müdüriyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: -
Konular: 1552
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 22326
Rep Derecesi: RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.
RPG Müdüriyet RPG Müdüriyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alıntı Lucifer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de Mehmet'e katılıyorum. Brand ayrımı başta çok güzeldi ama takip oranları epey düştü. Birleştirilmesi durumunda RPG'nin daha canlı olacağına inanıyorum. Böyle cansız olması mutsuz edici. Ben de zaman zaman takip ve promo olayında zorlansam da daha canlı bir RPG olmasının oyuncular için de daha teşvik edici olduğuna inanıyorum. Mesela eski oyuncuların daha fazla olduğu zamanlar daha eğlenceli şovlar geçiyor (şovun kalitesinde bir fark olmasa bile). Ek olarak önerilerimden biri, haftalık şovlarda daha fazla kemer değişimi ve buna benzer kritik anlara şahitlik etmemiz. Böylece haftalık şovlar daha heyecanlı geçebilir. Bir diğer önerim/isteğim ise Pasifik şovu için de Atlas gibi intro yapılması. Son olarak, GTW'deki gibi RPG'ye dair bazı röpörtaj programları veya anketler artırılırsa RPG'de canlılık artabilir.
Önerilerinizi tartışacağız. Ama röpörtaj programları oyuncuların insiyatifinde. Ekibin buna da el atacak zamanı yok. Yine de düşüneceğiz.

Alıntı Attitude Adjustment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende kendi çapımda birkaç yorum yapıp, fikir beyan etmek istiyorum. Brand sistemi herkesin dediği gibi en başta güzel işliyordu. Bunun sebebi ise yeni bir atılım sebebiyle oyuncu sayısının çok olması ve birçok oyuncunun tekrardan oyuna dönüp oynama isteğinden dolayı çok işliyordu. Ancak geçen süre ile bu oyuncular ve bazı oyuncuların isteksizliği, normal yaşamlarındaki düzenleri dolayısıyla karakterlerini bıraktılar veya takiplerini düşürdüler. Bu aktifliğin zamanla düşeceği zaten bariz belli bir şeydi. Kış aylarında oyuncu sayısı genellikle düşük olur ve oyuncuların bazıları sıkılır. Ve şu an o dönemdeyiz bence. Geçen sene kış aylarında gerçekleştirilen Xplosion şovları genelde düşük reyting alıyordu ve bunun sebebi hafta sonu olması ve oyuncuların fazla ilgi göstermemesiydi.

Atlas şovlarında ilginin düşük olması hem hafta içi kaynaklı hemde insanların isteksizliği. Brand kavramı bu yüzden bazı oyunculara sıkıntı çıkarıyor. Mesela bazı isimler, hafta sonu takip yapabilecek durumda hafta içi bazı nedenler dolayısıyla zaman ayıramıyor. Bence de brand kavramının artık yavaş yavaş ortadan kalkması gerekmekte. Brand kavramının kalkması sadece aktiflikle alakalı değil bence. Kadroda hep aynı isimlerin dolanması ve aynı isimlerle rekabet de oyuncuları sıkabilir. Ben şahsen Atlas'ın durumunu böyle görüyorum, Elias'dan sonra şampiyonluk kazanabilecek ve taşıyabilecek kapasitede çok az ismi görüyorum. Bu da oyuncuların kısıtlı olmasından dolayı. (Sakın oyuncuları aşağılamak veya onları küçük görmek gibi algılamayın bunu) Brandların birleşik olması hep bir heyecan sebebi olacaktır. Ben 20 isim Pasifik'te, 20 isim Atlas'da görmek yerine sağlam 30 ismi tek bir brand altında görmeyi ve çok güzel senaryoların çıkıp daha heyecanlı olmasını yeğlerim. Bu kış dönemlerinde brand kavramından etki beklemek bana gerçekçi gelmiyor maalesef.

Yani kısaca Mehmet'in de belirttiği gibi brand kavramının ortadan kalkması oyunun heyecanını arttıracaktır. Ve hafta içi takip yapamayan isimlerin hafta sonu olacak şov ile o açığı kapayabileceğini düşünüyorum.

Diğer bir önerim ise; GTW'de yapıldığı gibi Fan's Thunder olaylarının daha çok artması oyuncuların oyuna ilgisini arttırabilir. Öte yandan ekibin, "bir skype hesabı üzerinden" GTW'de yapıldığı gibi "Beyond of the GTW" gibi bir uygulama yapmasını isterim doğrusu. Ekibin yapmasını isteme sebebim ise, oyuncuların daha çok katılım göstermesi. Çünkü ben ve benim gibi isimlerin yaptığı sohbetler fazla ilgi çekmiyor. Bunun birçok sebebi var ama bunu belirtmeyeceğim.

Son önerim ise Atlas şovunda paylaşılan intronun spoiler içerisine alınması. Telefon kullanıcıları için baya zorluk çıkartıyor. Spoiler içerisine alınması bazı telefon kullancıları için çok yararlı olacaktır.
Önerileriniz üstteki önerilerden farklı değil. Aynı olanları tartışacağımızı söyledim, farklı olanlara cevap veriyorum. Fan’s Thunder olayı Cyber Sunday olarak zaten var. Diğer bir husus, ekip röpörtaj yapacaksa bu kanalı kendi belirler, ama röpörtaj için pek zaman yok. Burada oyuncular insiyatif almalı. Yine de tartışma maddelerimize dahil edeceğimizi belirtmek isteriz. İlgi, Müdüriyet hesabı eklenince daha fazla oluyor, bu aşikar.
RPG Müdüriyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01-02-2019, 11:06   #12
DankeSC
AlperMizanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Konya
Konular: 497
Favori Güreşçisi: Adam Cole
Rep Puanı: 7364
Rep Derecesi: AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın. AlperMizanin Royal Rumble maçını kazandın.
AlperMizanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AlperMizanin AlperMizanin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 7364

Ben şahsen Brand olayının kalkmasından ziyade, Brand olayının üstüne fazla gidilmediğini düşünüyorum. Arada bir shake-up yapılabilir ya da PPv takvimine Bragging Rights tarzı bir PPv konulabilir. (Survivor Series bu şekilde ilerleyebilir, bir fikrim yok) Bunlar olmadığı sürece, brand ayrılığının bir olayı kalmıyor bence.
imza

Maryse be kardeşim.

RPG: Kyle O'Reilly
- Oceans Champion (1 kez/63 gün)
- Member of Nexus

AlperMizanin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01-02-2019, 15:08   #13
unCHOSEN ONE
Mr.Pacman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Slamtown/Merkez
Konular: 322
Favori Güreşçisi: Johnny Gargano
Rep Puanı: 20737
Rep Derecesi: Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Mr.Pacman WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.
Mr.Pacman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mr.Pacman Mr.Pacman isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 20737

Rica etsem Pasifik'e bi intro koyabilir misiniz? Atlas'ta olup Pasifik'te olmayınca epey sırıtıyor. Bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum.
imza

Gökten 3 Elma Düşmüş...

EXCELSIOR!

ALL HAIL THE QUEEN!

And you rage and scream and reach through the Force to crush the shadow who has destroyed you, but you are so far less now than what you were, you are more than half machine, you are like a painter gone blind, a composer gone deaf, you can remember where the power was but the power you can touch is only a memory, and so with all your world-destroying fury it is only droids around you that implode, and equipment, and the table on which you were strapped shatters, and in the end, you cannot touch the shadow. In the end you don't even want to. In the end, you do not even want to. In the end, the shadow is all you have left. Because the shadow understands you, the shadow forgives you, the shadow gathers you unto itself—And within your furnace heart, you burn in your own flame

RPG: Johnny Mundo
Başarılar: Pasifiğin İlk ve Tek Valisi

Forum Başarısı:
2018 Yılının En Güzel İmzası
Mr.Pacman isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 01-02-2019, 18:01   #14
Chairman of the Board

Rep Derecesi: RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. RPG Müdüriyet WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.

Bu konuyu istek, öneri ve şikayetlerinizi de almaktan ziyade aslen düşen aktiflikler hakkında yorumlar için açtık. Herkes kendince nedenlerini açıkça yazabilir, bu nedenleri kendince çözümlerini anlatabilir. Serbestsiniz. Daha fazla yanıt bekliyoruz konuya.

Alıntı AlperMizanin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben şahsen Brand olayının kalkmasından ziyade, Brand olayının üstüne fazla gidilmediğini düşünüyorum. Arada bir shake-up yapılabilir ya da PPv takvimine Bragging Rights tarzı bir PPv konulabilir. (Survivor Series bu şekilde ilerleyebilir, bir fikrim yok) Bunlar olmadığı sürece, brand ayrılığının bir olayı kalmıyor bence.
Zaten brand sistemi başlayalı 3 ay oldu. Shake up yapmak için çok erken değil mi sizce de? Diğer önerilerinizi tartışacağız. İlginize teşekkürler.

Alıntı Mr.Pacman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rica etsem Pasifik'e bi intro koyabilir misiniz? Atlas'ta olup Pasifik'te olmayınca epey sırıtıyor. Bu konuda yalnız olmadığımı düşünüyorum.
Önerinizi düşüneceğiz.
Alt 01-02-2019, 18:27   #15
Дніпропетровськ
Ensiferum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 546
Favori Güreşçisi: Bray Wyatt
Rep Puanı: 29889
Rep Derecesi: Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin. Ensiferum WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.
Ensiferum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ensiferum Ensiferum isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 29889

Gerçek WWE'de olduğu gibi RPG'de de senaryo konusunda bir umursamazlık var. Şov segmentlerinde çokça "face, heel, jobber" gibi kavramlar kullanılıyor ki bunlar insider kavramlardır yani güreşin senaryo olduğunu ortaya koyan şeyler. Yazı tabanlı bir oyun oynadığımızdan ve güreşin güncel durumundan dolayı bu makul karşılanabilir ancak sadece şovlarla kalan bir sıkıntı değil, bugün Adam Cole'la kestiğim promoda "güreş senaryodur"a gelen bir promo cevabı aldım ve yanıt yazmak bile istemedim açıkçası. Sürekli Darksider karakter oynayan biri olarak, adı bile "Rol Yapma Oyunu" anlamına gelen bir mekanda her şeyin senaristlerin elinde ve senaryo olduğunu anlatan segment ve promolar görmek oyunun mantığına aykırı geliyor bana. Farz-ı misal Undertaker'la promo keserken "senin gerçek adın Mark Calaway, Michelle McCool'la evlisin, güreş aslında senaryodur, ben kazanacağım" yazsam bu iyi bir promo kesmek mi olur yoksa konseptin içine edip bırakmak mı? Kendim kayfabe'e göre bu oyunu oynayan biri olarak herkesin biraz daha özenli davranmaları gerektiğini düşünüyorum bu konuda.
imza

gwa:
Ensiferum isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01-02-2019, 22:17   #16
Chairman of the Board

Alıntı Ensiferum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçek WWE'de olduğu gibi RPG'de de senaryo konusunda bir umursamazlık var. Şov segmentlerinde çokça "face, heel, jobber" gibi kavramlar kullanılıyor ki bunlar insider kavramlardır yani güreşin senaryo olduğunu ortaya koyan şeyler. Yazı tabanlı bir oyun oynadığımızdan ve güreşin güncel durumundan dolayı bu makul karşılanabilir ancak sadece şovlarla kalan bir sıkıntı değil, bugün Adam Cole'la kestiğim promoda "güreş senaryodur"a gelen bir promo cevabı aldım ve yanıt yazmak bile istemedim açıkçası. Sürekli Darksider karakter oynayan biri olarak, adı bile "Rol Yapma Oyunu" anlamına gelen bir mekanda her şeyin senaristlerin elinde ve senaryo olduğunu anlatan segment ve promolar görmek oyunun mantığına aykırı geliyor bana. Farz-ı misal Undertaker'la promo keserken "senin gerçek adın Mark Calaway, Michelle McCool'la evlisin, güreş aslında senaryodur, ben kazanacağım" yazsam bu iyi bir promo kesmek mi olur yoksa konseptin içine edip bırakmak mı? Kendim kayfabe'e göre bu oyunu oynayan biri olarak herkesin biraz daha özenli davranmaları gerektiğini düşünüyorum bu konuda.
Şikayetiniz üzerine son 1 aydaki şovları inceledim ama face, heel veya jobber kavramları direkt olarak kullanılmış değil. Senaryolarımızla genelde 4.duvarı kırmaya çalışmıyoruz, ama şikayetiniz üzerine daha titiz davranacağız.
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil