GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 13-09-2018, 18:30   #1
Kral Katili
TheArchitect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara
Konular: 19
Favori Güreşçisi: Seth Rollins
Rep Puanı: 23518
Rep Derecesi: TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.TheArchitect WrestleMania'da yenilmezlik serisine sahipsin.
Standart Yazı: Bir Avuç Lucha Underground İzlenimleri

Profesyonel güreşin işin içinden olmayan insanlar tarafından hep en anlaşılması zor kısmı Entertain dediğimiz tarafı olmuştur. İki ya da daha fazla adamın ringde güreşmesini anlayabilen insanlar genellikle neden bu kavga olurken yukarıda başka bir adamın kafes içerisinde olduğuna anlam veremezler. Güreş içerisinde bulunan senaryo mantığı onlara terstir. Bunu fark eden güreş otoriteleri günümüzde artık yavaş yavaş kayfabe yolundan uzaklaşarak daha reality odaklı şovlar düzenlerler.

Ben düzenli olarak WWE zaman zaman ROH ve NJPW çok az Impact izleyen biri olarak Hep Lucha Underground'a dair aldığım yorumlar klasik güreş eğlencesi anlayışının dışında olduğu yönündeydi dolayısıyla hayatında ilk defa izleyen biri olarak aldığım hissiyat gerçekten bir dizinin ortasından başlamak ile aynıydı. Profesyonel güreşte görmeye alışkın olmadığımız tarzda cutscene'ler değişik kamera açıları gölgelendirmeler ikili diyalogların ötesinde uygulanmaya çalışılan bir oyunculuk tarzı ile Lucha Underground'ın gerçekten şu ana kadar izlediğim hiçbir şeye benzemediğini en yakın atmosferi hissettiğim şeyin 90'ların çocuk şovları için yapılan yetişkin fan filmler olduğunu söyleyebilirim.

İşin gerçek bir güreş şovu gibi değerlendirilecek kısımlarına gelirsek içinde ''Infamous'' Pentagon Dark'tan bizim oğlan Johnny Mundo'ya kadar geniş bir kadroya sahip ve bu da izleyiciye oldukça güzel maç kombinasyonları sunuyor. Roster'da belli bir süre sonra bariz bir isim farkı ortaya çıksa da Lucha Underground içindeki herkesin bulunmaktan memnun olduğunu düşündüğüm herkese fırsat verebilecek yazının başında bahsettiğim Entertain kısmı ile birlikte gayet nezih de bir güreş yuvası.

Aşırı hoş bulduğum bir ring+salon düzenine sahip bir ortamda başlayan şov bütün WWE dışı güreş ortamları gibi gayet heyecanlı ve cesur sıkılmanıza fırsat vermeyen bir izleyiciye sahip. İnsanın ciddiyetini kaybetmemesine yetecek kadar bulunan rookie atmosferi kişiye sıcak ve samimi bir his veriyor. Abartılı tarzda oynanan gimmickler ve güreş içerisinde kalıplaşmış karakterler ile birlikte gerçekten öldüğü söylenen kayfabe'in bu organizasyonda zirveye çıktığını hissediyorsunuz

Gelelim olumsuz taraflarına. Öncelikle güreş camialarında hep tartışılan profesyonel güreşçiler iyi aktörler midir olayına Lucha Underground kocaman bir hayırı çakıyor. Bir güreş şovu olarak baktığın zaman çok rahatsız etmeyen bu olay güreş sevmeyen bir arkadaşına ''Abi bak bu dizi gibi'' diyerek önerdiğin zaman elinde patlayabilecek bir durum. Bunu dışında Senaryoların mistik ve gerçek dışı havası zaman zaman sizi şovdan koparabiliyor.

Israrla yazıyı daha fazla uzatıp ''Ya kostümler de çok güzel'' seviyesine gelmek istediğim ve yazı yazma konusunda çok yetenekli olduğumu düşünmediğim için toparlayıp bitiriyorum. Lucha Underground'a dair izlenimlerin bu kadar. Lucha Underground gerek profesyonel güreşe getirdiği yeni entertainment anlayışı ile gerek oluşturduğu kendine özgü atmosferi ile gerekse yetenekli ''Luchador''ları ile çıkardığı hoş maçları ile gayet izlemekten keyif aldığım ileride yapacaklarını da merak ettiğim bir güreş oluşumu.
imza

Alıntı BarisuTronz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hepinize hoş bulduk. Lütfen, ben troll değilim. Kyle O'Reilly'nin tanrı olduğunu düşünmek eski mitolojilere hala inanan Paganistlerden olmaktan daha iyidir.

S H O C C
23 HAZİRAN MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ ASUKASPOR'U
TheArchitect isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018, 21:31   #2
HypeR8
Last Chance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İstanbul
Konular: 74
Favori Güreşçisi: -
Rep Puanı: 6348
Rep Derecesi: Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.Last Chance Royal Rumble maçını kazandın.

Birkaç defa izlemeyi denediğim lakin kamera açıları sebebiyle bana sahteliği iliklerime kadar hissettiren bir şirket olduğunu anladım. Eğlence önemli elbet ama realiteden kopuk olmamak lazım.
imza
https://i.resimyukle.xyz/LUHPa3.png
Last Chance isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018, 21:34   #3
Vocare Ad Regnum
The Game's Crippler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Sivas-Merkez
Konular: 429
Favori Güreşçisi: Triple H
Rep Puanı: 18341
Rep Derecesi: The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.The Game's Crippler Şirketin yüzü artık sensin.

Öncelikle yazı düzenine biraz daha önem vererek daha fazla okunabilir hale getirebilirsin. Konuyu uzatmadan yazmayı ben de çok seviyorum ama yazı düzeni kendisini çok belli ediyor bu durumda. Dikkat edersen çok daha güzel olur.

Lucha Underground gerçekten bambaşka bir ortama benziyor. Taraftar güreşci uyumu konusunda üst düzey işler çıkartıyor.
imza

Eski Nickler : Just Lose It - The ShowStopper

Güreş güreş içindir,güreş taraftarlar içindir,güreş inceleme içindir.
The Game's Crippler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2018, 21:36   #4
片翼の天使
Headlock Master - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Hatay
Konular: 4160
Favori Güreşçisi: Fernando
Rep Puanı: 118733
Rep Derecesi: Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Headlock Master Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

Alıntı Last Chance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Birkaç defa izlemeyi denediğim lakin kamera açıları sebebiyle bana sahteliği iliklerime kadar hissettiren bir şirket olduğunu anladım. Eğlence önemli elbet ama realiteden kopuk olmamak lazım.
Onu geçtim botchları montajla siliyorlar.
imza
4 × Haftanın Parlayan Üyesi
7 × Haftanın Parlayan Yöneticisi

MARYSE IS AN UNDERRATED IN RING TECHNICIAN

MARYSE IS THE MOTHER OF THE CENTURY

MARYSE IS ONE HALF OF THE MOST A LIST COUPLE

Headlock Master isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-09-2018, 13:27   #5
Code Blue
Punk City - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 826
Favori Güreşçisi: CM Punk
Rep Puanı: 42829
Rep Derecesi: Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Punk City Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

Botchamania'da hiç görmedim kendilerini. Ring ve salon dizaynı olarak bende çok seviyorum gerçekten. ECW izlenimi veriyor o yönden. İlk defa izlediğin şirket için fazla kasmadan, sade bir yazı olmuş. Güzel beğendim açıkçası. Rep puanını sallıyorum. Teşekkür ediyoruz.
imza
''İki el ateş sesi; Uyarı mesajı
Üçer üçer indim merdiveni, koştum
Soluma bi baktım Atlas Pasajı
Kulakta Full Time Tragedy Alt-Kat
Daha sabahın körü lan aradı manyak
Cepte 10 lira ve biraz da konyak
No.1′e selam ve respect saltak....."

Punk City isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil