GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 22-02-2021, 17:10   #1
The Franchise of WCW
The Insane Icon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 1391
Favori Güreşçisi: Tay Conti
RPG Karakteri: Chris Jericho
Rep Puanı: 2102109
Rep Derecesi: The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Insane Icon Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Insane Icon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Insane Icon The Insane Icon isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 2102109

Standart Yazı Dizisi | EC WWEC Özel - Ring The Bell

Merhaba arkadaşlar. Hepinize iyi forumlar. Ring the Bell isimli yazı dizimin Elimination Chamber Özel bölümüyle karşınızdayım. Okurken keyif almanız dileğiyle.

Ring The Bell, GüreşTürkiye ringinde, fikirlerin, düşüncelerin, tarzların kapışacağı, münakaşa etmeye değil, düşündürmeye ve münazara etmeye yönelik bir programdır. Öyleyse... ÇALIN ZİLİ !!!

Elimination Chamber’ın ana kemer maçlarından biri. RAW’ın, WWE’nin göz bebeği bir kemer. Drew McIntyre, PPV gecesine üncan sahibi olarak geldi. Ve biz buna şaşırmadık. PPV’e 2-3 hafta kala yeni bir feudun kapıları aralanıyor diye düşünüyorduk ama Elimination Chamber gecesi adeta “ters köşe” olduk. PPV gecesi öncesi olanları ayrı bir şekilde değerlendirmektense bir bütün olarak değerlendireceğim. İşte tam da bu yüzden, okuyan arkadaşlarımızın kafası bir tık karışabilir, o yüzden başka bir şeyle ilgilenmiyorken, dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Drew McIntyre şampiyon olarak geldiği gecede kemerini AJ Styles, Sheamus, Jeff Hardy, Kofi Kingston ve Randy Orton’a karşı korumaya çalıştı. Ve aslında başardı da. Maçın güreş kalitesi kısmından ziyade burada daha çok konuşacağım mesele, maçta yer alanlar ve Elimination Chamber öncesi sürecin bana göre ne kadar karma karışık ve düzensiz olduğu. Tabi şampiyonun Sheamus’un saldırısına uğramasına kadar. O sürece kadar Drew McIntyre genel anlamda sabit, değişmeyen bir rakibi olmadan şampiyonluğunu sürdürüyordu. Tıpkı Roman Reigns’in 2020’nin ortalarından Kasım ayı başına kadar sürdürdüğü gibi. Elbette büyük çaplı isimler koronavirüs pandemisi nedeniyle şirketten uzak kaldı fakat bundan bağımsız düşünelim. Roman Reigns sonrasında Kevin Owens ile bir çekişmeye girdi ve işler yoluna girmeye başladı. Bu süreç öncesinde Randy Orton ile çekişmede olan Drew McIntyre, Orton’ın birden Fiend’a yönelmesiyle rakipsiz duruma düştü. Bir ara Goldberg geldi ve bu biz hayranların bu meseleyle meşgul olmasına neden oldu. Goldberg, beklenmeyen bir isimdi, sürpriz sayılırdı fakat her daim kemer potasında olduğu için bir yandan da şaşırmamıştık. Bu mesele fazla uzamamış ve Royal Rumble’da bitmişti. Tam McIntyre’a tekrar rakip çıkmayacak mı derken Sheamus gerçek hayatta çok iyi arkadaş olduğu Drew’a saldırdı ve yeni bir feudun kapısını araladı. Bu süreç boyunca, özellikle diğer kemer sahibi Reigns’in Owens’la düzenli bir mücadeleye girmesinden ötürü insanların odağı Universal Title ve Roman Reigns’e döndü. Neden döndü, neden “Drew McIntyre rakipsiz kaldı” dememin nedeni, Drew’ın arada sırada alakasız olarak Randy Orton ile karşılaşması. Bu, bariz, ana kemer için sağlam bir feud sıkıntısı olduğunu göstergesi bana göre. Bilmem katılır mısınız…

Durum böyleyken ve insanların azımsanmayacak bir kısmının Drew McIntyre ve WWE Championship’e olan merak ve odağı yavaş yavaş kayboluyorken, bunun üzerine WWE Championship Elimination Chamber maçında şampiyon Drew ile yolları kesişmeyen 2-3 ismin yer alması, benim açıkçası garibime gitti. Evet. Bahsettiğim isimler çok bariz. Öncelikle AJ Styles’dan başlayalım. AJ ve Omos, tıpkı Drew’un birkaç hafta maç kartı doldurmak niyetiyle Randy Orton’la karşılaşması gibi çeşitli mid carderla maça çıkıyor ve fazla zorlanmadan kazanıyor, maç içerisindeki ve sonrasındaki Omos müdahaleleri ile bir tık eğlence de işin içine sıkıştırılıyordu. AJ Styles, bir ara Contendership maçını kazansa da gerisi gelmedi. Kemer için en önemli tehdit genelde Mr. MITB The Miz ve Goldberg oldu. The Miz’e tehdit oldu diyebilir miyiz bilmiyorum, zira o önce Otis ve Tucker, sonra da Damian Priest ve Bad Bunny tarafından tokatlanmakla meşguldü, ki ona da geleceğim.

Dikkat çekmem gereken diğer iki isimden ilki Jeff Hardy. Jeff Hardy’nin potansiyeli ve karizması bana göre sorgulanamaz ama, Lower Mid Carder feudundaydı kendisi. Elias ile bir süre çekişen Hardy, kendisinin yalnız göründüğü mü fark edildi bilinmez, Riddle ile bir süre ortak davranıp Elias ve Ryker ikilisiyle karşılaştı. Hardy için ana feud buyken, sürpriz bir şekilde Elimination Chamber WWE Championship maçında kendine yer buldu. Maç performansı beklediğimden iyi oldu ve açıkçası bana eski günlerini anımsattı bir tık. Ama bu, yine de alakasız bir isim olduğu gerçeğini değiştirmez. Peki alakasız bir isim bir şampiyonluk maçında yer alamaz mı? Alabilir elbette. Fakat bana göre yine de PPV ya da ana kemer maçından en az 1-2 hafta önce şampiyonla bir olay (Sözlü promo, maçında dikkat dağıtma, saldırma vs…) yaşaması gerekli. Tabii bu da yazının şimdiye kadarki geride kalanı gibi kişisel tercih, benim düşüncem. Hele ki bahsettiğimiz isim Jeff Hardy ise çok fazla takılmamak gerekir ama Hardy Lower Mid Carder, hadi haksızlık etmeyelim Mid Carder feudundayken durduk yere, kemer sahibi veya kemer sahibinin düşmanı olmadan maçta yer alması, beni pek sarmadı. Diğer isim ise Kofi, ki, fazla uzatmayacağım. Özellikle kemeri kaybettikten sonraki dönemde sakatlık nedeniyle şovlarda pek yer almadı ve bence bu çok daha iyi oldu. WWE’nin en loser topluluğu olan Retribution ile bir çekişme içerisinde olacağına sakat kalması yeğdir. Kofi sırasını Xavier’e saldı, sakat olmadığı süre boyunca da partneri Xavier Woods ile birlikte olaylarda ve maçlarda yer aldı.

Randy Orton meselesi ise bariz. Bir hayranın ve Orton’ın beğendiği tweeti konu olarak paylaşmaştım. Bu konuda da fazla söze gerek yok zira Orton şu sıralar Fiend ve onun “fedaisi” konumuna gelmiş Alexa Bliss ile meselelerde yer alıyor. Bana göre kemer maçında yer alması saçma olmasa da gereksiz. Ben bu maçın “Altılı bir Elimination Chamber” maçı olmasından çok Drew McIntyre vs. Sheamus maçı olmasını tercih ederdim. Ya da Universal Title maçındaki gibi bir seçenek de uygulanabilir, Drew McIntyre yerine diğer isimler gibi alakalı-alakasız bir isim maçta yer alabilir ve kazanan gecenin geri kalanındaki bir sürede Drew McIntyre ile maçta yer alabilirdi. Sonunda maç oldu, bitti ve sonrası daha çok ses getirdi. Lashley saldırısından sonra fena halde yıpranan Drew McIntyre’a son darbe de The Miz tarafından geldi. Gecenin erken saatlerinde, “Elimination Chamber’a kadar az tokatlandım, bu sefer de Bad Bunny tarafından ‘cidden’ tokatlanayım.” Diyerek dolanan The Miz, o saldırıdan sonra gelip Cash in yapmasaydı olmazdı. Sonunda mantıklı davranan bookerları tebrik ediyorum. Belirtmeme gerek yok ama yazmadan da edemeyeceğim. Cash in başarısız olsaydı ve sonucunda Drew McIntyre “God Mode” açıp reignine devam etseydi bu intihar olurdu. Acemice davrandığını düşündüğüm senaristlerin böyle bir hata yapacak kadar delirmemiş olmasına cidden çok sevindim.

Drew kemeri kaybetti ve sonucunda ana kemer çevresinde dönecek muhtemel bir Drew McIntyre vs. Sheamus feudu rafa kalkmış oldu. Rafa kalkmış derken, muhtemelen feud iyice sürdürülecektir fakat ortada kemer olmayacağı kesin. The Miz Cash In yaptı ve yeni şampiyon oldu. Tamam. Fakat rakibi kim olacak? Bu soru cevabı henüz belli olan bir soru değil. Evet, kendisi Damian Priest ve Bad Bunny ile halihazırda bir çekişme halinde. Fakat Damian Priest ana kadroya gelir gelmez bir kemer potasına sokulur mu, sokulursa ne kadar doğru olur? Bilemiyorum. Bence, her iki tarafın fanı olmayan, objektif ve tarafsız insanlar bunun yanıtını kolay kolay veremez. Bir de, The Miz’in dostu John Morrison meselesi var. Miz Priest ile kısa süreli bir çekişmeye sokulup sonrasında Morrison ihanetine uğrayabilir, ya da Miz Morrison’a ihanet edebilir. Ve Miz & Maryse vs. Morrison & Taya Valkyrie feudu işlenebilir. Veya hiç yapılmaz. Bilemiyorum ve hemen ilk günden tahmin yapmamız imkansıza yakın. Fakat şu bir gerçek ki, Miz, tokatlandığı, itin totisine sokup sokup çıkarıldığı günlerin gerisinde kaldı ve artık “Şampiyon.” Şu da başka bir gerçek ki, Miz’in bir hikayeye sokulması, entegre edilmesi Drew McIntyre’da ve Roman Reigns’deki (Kevin Owens seçeneği doğana kadarki süreç) kadar zor olmaz. Çünkü her ne kadar “Awesome” bir kişilik olarak ortada dolansa da, ne Roman Reigns gibi bir “İmparator” ne de Drew McIntyre kadar dar kalıplı. Dar kalıplı dememe alınacaklar olacaktır. Asıl konuya odaklanın. Bu durum Drew’un kemere lâyık olmadığı veya taşıyamadığı anlamına gelmiyor. Kullanılamadığı veya kullanılmak istemediği de gerçek. Ayrıca reigninin bütünü için değil, son zamanlarından bahsediyorum. Bunu da farklı bir konuda değerlendiririz.

Görüşlerinizi paylaşmanız benim açımdan kıymetlidir. Değerlendirilmesini istediğiniz bir konu varsa bana belirtebilir, isterseniz konuk da olabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek görüşmek üzere, iyi forumlar.
imza

RPG
Chris Jericho

Savaşsız bir dünyada tertemiz akan bir su gibi...
The Insane Icon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-02-2021, 17:22   #2
MEAT ON THE TABLE
Khrimur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: -
Konular: 157
Favori Güreşçisi: Ryback
RPG Karakteri: Ryback
Rep Puanı: 621501
Rep Derecesi: Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Khrimur Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Khrimur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khrimur Khrimur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 621501

Jeff ilginçti hani görsellik olsun diye konmuş diyip geçiyorum ama gerçekten Kofi'ye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum maç içinde de Orton roll-up atması dışında beni pek sarmadı ayrıca ne yaptı hiç hatırlamıyorum da.

Orton olayını hala atlatamadım bu adam çer çöp değil ya maça koymaları gereksizdi böyle elemeleri aşırı gereksizdi böyle eleyeceksen niye koydun adamı çembere diye sorarlar adama.

Cash in başarısız olsaydı ve sonucunda Drew McIntyre “God Mode” açıp reignine devam etseydi bu intihar olurdu.
aynen öyle bu olay yaşansa alacağı booo yu tarif edemem sanırım.

Umarım bir gün tekrar Drew saltanatını görürüz ama bu sefer heel olarak görmeyi çok çok isterim.

Lashley'in cash ine izin vermesine acayip şaşırdım şimdi neler olacak acaba Lashley kemer peşine mi yoksa Drew'e tamamen mi odaklanacak bilemiyorum.

Eline sağlık tertemiz bir yazı olmuş.
imza
IT'S FEEDİNG TİME FOR RYBACK
Ne baktın kardeş?

Khrimur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-02-2021, 07:49   #3
Kayıtlı Kullanıcı
Cassidy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Giresun
Konular: 5
Favori Güreşçisi: Chris Jericho
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 101523
Rep Derecesi: Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Cassidy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Cassidy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cassidy Cassidy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 101523

Eline sağlık abi serinin takibindeyim.
imza
Cassidy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-02-2021, 13:38   #4
The Şeytan Efe
efe1231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir
Konular: 102
Favori Güreşçisi: Braun Strowman
RPG Karakteri: Issiah "Swerwe" Scott
Rep Puanı: 303801
Rep Derecesi: efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. efe1231 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
efe1231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
efe1231 efe1231 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 303801

Eline sağlık.
imza
Arkasında hikaye bırakmış her insan sonsuza kadar yaşar, bende arkamda bir hikaye bırakmak için yaşıyorum. -Ardahan Uzkanbaş.
efe1231 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil