GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 24-01-2020, 18:07   #21
Ramsay Adam, Jon Madam
The Moneymaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Antalya
Konular: 482
Favori Güreşçisi: The Miz
Rep Puanı: 13135
Rep Derecesi: The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Moneymaker WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
The Moneymaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Moneymaker The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 13135

Daha önce bu konuda forumda sıkça fikrimi belirttiğim için kısa tutacağım, aşağıda yazanların hepsi genellemedir.

Pozitif yönler: -Global bir Dünyada büyümenin etkisiyle farklı fikirlere saygılılar. İdeolojisi zıt iki insanın aynı evde yemek yediğine kendim üniversitede birçok kez şahit oldum. Bunun harici de genel olarak "X şehrinde etek giyilmez." tarzı absürt düşünceler yok olmuş durumda. Bunun sebebi hem gelişen medya sebebiyle ortaya çıkan globalleşen Dünya hem de sıkça eleştirdiğimiz her şehre üniversite açılması ve ülkede göç oranlarının aşırı artması. X şehrinde X şehirli bulamıyorsunuz artık. Farklı tarzda insanlar da bir süre sonra birlikte yaşamayı öğreniyorlar.

Negatif yönler: -Toplumsal olaylara ilgisizlik. (İlgiden kastım olayla ilgili tweet atıp 1 saat sonra unutmak değil. Yine ekleyeyim; toplumsal olaylardan kastım sadece siyasi olaylar değildir.) Bir de az sayıda bu durumun tam tersi, toplumsal olaylara tepkinin cılkını çıkartanlar var: Abartılmış feminizm, abartılmış hayvan hakları savunuculuğu vs. (Bunun sebebi aşağıda da değindiğim öğrenme eksikliği. Kişi ya hiçbir fikre sahip olmuyor ya da sahip olduğunu iddia ettiği fikre sorgusuz sualsiz sahip çıkıyor.)

-Mesleki yetersizlik. Ortalama bir üniversitede okuyan öğrenci, derslere "Geçsem yeter." mantığıyla yakışıp bir şey öğrenmeden mezun oluyor. Bu sebeple meslek hayatının ilk seneleri fazlasıyla verimsiz geçiyor.

-Sosyal medya bağımlılığı; kendini üstün görme ve gösterme isteği. Kimi hikayesine alkol atıp "Bakın ben alkolik bir bad boy'um." havasında, kimi gezdiği yerleri atıp "Ne kadar mükemmel bir hayat yaşıyorum." diye göstermenin derdinde. Gerçi insan doğası bir taraftan bu ama sosyal medya ile o kadar abartan insanlar var ki.

-Öğrenmenin, entelektüelliğin aşağılanması. Yine buradan hareketle öğrenmeyen nesil, bazı fikirlere sorgusuz sualsiz bağlanabilmekte. Buradan kastım her türlü görüş: Siyasî, dinî, ekonomik...

-Sürü psikolojisi ile hareket. Bir hareketi X kişisi yapınca tepki göstermeyip Y kişisi yaptığında sosyal medyadan tepki yerse Y kişisine sövme durumu.

-Gelecek ile ilgili karamsarlık.

-Kara mizahın suyunun çıkartılması.

Evet; sanırım negatif yönlerimiz, pozitif yönlerimizden fazla.
imza
Starklar Devrilecek, Kuzeye İstikrar Gelecek!

Konu The Moneymaker tarafından (24-01-2020 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir.
The Moneymaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-01-2020, 18:20   #22
cll
ThinkLumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İzmir
Konular: 92
Favori Güreşçisi: Brock Lesnar
Rep Puanı: 52934
Rep Derecesi: ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
ThinkLumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ThinkLumi ThinkLumi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 52934

Tiktok ve İnstagram yüzünden batıyorlar maalesef sosyal medya ünü ile yükseliyorum sanıyorlar ama IQları düştükçe yükseliyorum sanıyorlar eğer bu iki medya olmasaydı özellikle Tiktok şuan 15 12 yaş kişiler daha iç açıcı olurlardı ha tabii içlerinde çok iyi kişilerde var. Umarım şu Tiktok yasaklanır.
imza

The Beast
ThinkLumi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-01-2020, 18:21   #23
MELLA I$ MONEY
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bursa
Konular: 153
Favori Güreşçisi: Jon Moxley
Rep Puanı: 58227
Rep Derecesi: The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Death Rider Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Death Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Death Rider The Death Rider isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 58227

Bir insanın davranışı diğer yaşıtlarını, hemcinslerini, aynı millete mensup kişileri, aynı dine inananları yargılamak için asla yeterli değildir. Ben 18 yaşındayım bir fikre, inanca, davranışa mensubum. Bu demek değil ki yaşıtım herkes aynı fikre, inanca, davranışa sahip. Evet "15-25" yaşındaki genç diye adlandırdığımız kitledeki Türk veya diğer milletlere mensup insanlar arasında gerçekten ipe sapa gelmez boş insan çok ama dediğim gibi bu demek değildir ki bütün gençler aynı. Buradaki bir çok arkadaş lise üniversite okumuştur, bu gerçekten gerizekalı diyebilceğimiz boş insanlar dışında çalışan çabalayan, başarıya, doğruya ulaşmak için bir şeyler yapan gençler de görmüştür. Ha bir de şu an 40 yaşında her insan ne kadar doğru ne kadar başarılı ? Tartışmak gerekir. Herkes birisini eleştirmeden önce dönüp bir kendine bakmalı.
imza

The Death Rider isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil