GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Youtube Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 27-05-2019, 02:55   #11
Daha Eşit Hayvan
The Hitman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 222
Favori Güreşçisi: Batista
Rep Puanı: 14526
Rep Derecesi: The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. The Hitman WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
The Hitman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Hitman The Hitman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 14526

Alıntı The Bulldogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zannedersem yaşadığın Avrupa'da olaya böyle yaklaşıyorlar ve fakat Suriye sorunuyla her gün karşılaşan, her gün bu sorunlarla muhattap olan bizleriz. Elbette burada yaşamayanın buradaki olaylarla ilgili yorumu olmasın diye bir sığlık yapmıyorum, sadece olayı ortaya koymaya çalışıyorum. Davulun sesi uzaktan hoş gelir, sana da uzaktan bu veriler hoş geliyor. Suriye sorunu Türkiye'nin etnik kimliğine yapılmış bir ihanettir. Daha önce Hatay'a gittin mi bilmiyorum. Ben sürekli gidiyorum. Daha önce Adana'ya geldin mi bilmiyorum? Ben orada yaşıyorum. Peki ya Mersin, Antep, Kilis? Bunlar benim sürekli gittiğim yerler. Buradaki etnik yozlaşma hat safhaya ulaşmış vaziyette. İş ilerleyen süreçlerde terör noktasına gelecek çünkü Türkiye'deki kutuplaşmayı harlayan bir Suriyeli politikası izlendi. Suriyeliler suriyelilerden alışveriş yapıyor, suriyeliler sadece kendi kanlarından insanlarla konuşuyorlar, suriyeliler artık bölge bölge büyüyen bir topluluk haline geldi. Türkiye'deki Türk vatandaşlar da bundan elbette ki rahatsız. RTE çıkıp çatlasanız da patlasanız da yardıma devam edeceğiz diyor, Türk babaları oğluna pantolon alamadığı için intihar ediyor.

Suriyelerin askerlik, vergi, gibi bir dertleri yok, keyifler gıcırında, çok çok aktif seks hayatları var, üçer beşer çoğalıyorlar, devlet destekleri var. Hayat onlara güzel. Türkiye'nin kaynakları onlara akıyor. Ben bunları işkembeden sallamıyorum, ben bu insanları her gün görüyorum. Bir bu insanları görüyorum, bir de belediye önünde kendini yakmaya çalışan vatandaşları görüyorum.

Bahsettiğim sorunlar ve imtiyazlar şu anlık sadece ekonomik bir buhrana sebebiyet veriyor, ileride çok daha büyük sorunlara sebebiyet verecek ve Türkiye bu çizgide devam ederse bu sorunlara bir çözüm üretemeyecek noktaya gelecek.

Son paragrafta verdiğin örneklerden gidelim. Türkiye'nin bir kürt sorunu yok. Kürtler, Osmanlı dönemlerinden beri Türkiye topraklarında huzur içinde yaşamış, değerli bir ırktır. Türkiye'nin mevcudiyetinden beri bir terör sorunu vardır. PKK'nın açılımı olan partiye karkere kürdistan ibaresi dahi meselenin Kürt sorunu olmadığının en net tezahürüdür. PKK, Kürtlerin milliyetçilik duygularıyla oynayan ve yabancı devletler finansesiyle askerlerimizi öldüren bir terör örgütüdür. Tıpkı ASALA ve türevi maşalar gibi.

İkinci örneğin dersim katliamı. İnsanların ölümünü desteklemek, bununla mutluluk duymak caniliktir. Fakat bu olayların suçunu basit bir şekilde Türkiye'ye atmak ve kaçmak kalleşliktir. Bunlar ateş olmayan yerden çıkan şeyler mi? Devleti reddeden ve imtiyazlar istenen feodal ilişkileri bozulacak diye aman aman bağıran, köprü karakollara saldırmayı meşru gören bir güruha yapılanlardan bahsediyoruz. Bunu basitçe 'Türkiye kendine düşman aradı' sığlığıyla anlatamayız.

Maraş katliamı toplumsal histerinin ve söylentilerinin ne denli tehlikeli olabileceğinin tezahürüdür. Konumuzla alakasını çözemedim. Türkiye burada kendine bir düşman aramadı.

Hrant omurgalı bir gazeteciydi, Mahçupyan ile AP'de yapılan 'ermeni soykırımı yalanı' oturumunda dahi Türkiye Cumhuriyeti kimliğinden utanmayan, vatan sevdalısı bir kişilikti. Ölümünün sorumluları olan, bu cinayeti organize eden ve meşrulaştıran FETÖ, bu ülke için bir başka terör tehditidir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları bu olayan sonra sağduyuyu elden bırakmamış ve barış içinde Hrant için yürümüştür. Burada da Türkiye'nin bir düşman arayışı yok.

Yani daha örneklerine tez yazarım ama benim sahura gitmem gerekiyor. Şarzım da bitti oldu. Daha yazarsan tartışırız.
Ben daha 2 yildir Türkiye disindayim, o iki yilin ikisinde de en 3 ay Türkiye'de bulundum, ve neredeyse her gün Istiklal Caddesi ve Dolapdere'den geçmek zorunda oldugumdan dolayi yeteri kadar Suriyeli iletisimim oldu 6 yil boyunca(mülteci almaya baslamamiz 2011 civari), eger ima buysa. Hayatimin 19 yili Türkiye'de geçti. Her yazi yazdigimda bu imayla giriyorsun, hos degil.

Burada suçlu Türkiye o zaman, gelen mültecilerin entegrasyonunu saglamak yerine insanlari salmalari. Normalde böyle durumlarda mültecilerin hepsine bulunduklari bölgenin dili ögretilir, kültür tanitilir. Türkiye bunu yapamiyorsa kendi sorumlulugudur. Ucer beser üreme konusu ise yine egitimle alakali, basit bir cinsel saglik egitimi dogurganlik oranini azaltiyor( https://www.guttmacher.org/journals/...g-explanations ). Eger bu bir sikinti ise, halledilemeyecek bir sikinti degil. Belki dersin Türkiye'nin isi degil bu insanlara cinsel egitim vermek, o zaman ülkelerinde emperyalist tandanslarla savas baslatmayacaktin, eski el-Kaide üyelerinin bulundugu islamci örgütlere silah yollamayacaktin. Tekrar ayni yere dönüyoruz, suçlu Suriyeliler degil.(Komik olan su, ayni laflar Italyan, Irlandali(ABD) mülteciler; Hindi, Polonyali(Ingiltere) ve Türk(Almanya) göçmenler için de söyleniyordu.)

Yaziya koydugum gibi, Suriyelilerin Türk vatandaslarinin sahip olmadiklari bir haklari yok, o gelen 120 lira hariç. Türk vatandaslari gibi saglik hizmetlerinden yararlaniyorlar, ama haklisin vergi vermiyorlar, geliri olmayan Türk vatandaslarinin vergi vermedigi gibi. Eger anekdot harici verin varsa göster, haklisin diyeyim, ama Suriyelilerin "gicir gicir" yasadiklariyla ilgili bir verimiz yok. Cogu asgari ücretin çok altinda, rezalet durumlarda çalisiyorlar.(Kayitdisi ekonomideki issizlik artisi da buradan kaynaklaniyor, isverenler insan gibi Türk vatandasa asgari ücretle maas verecegine asgari ücret altinda Suriyelilere is veriyorlar, bu da sistemin sikintisidir, denetlenmemenin sikintisidir)

O babanin kendisini intihara sürüklemesinin sebebi paranin sürekli yandasa gitmesi, mültecilerin degil. Türkiye sinirlarini kapatsaydi 2011'de, yolsuzluk belgelerindeki paralar artacakti, o babanin cebindeki para yine ayni kalacakti, o baba yine ogluna pantolon alamayacakti. Bir ekleme daha yapayim, dolar ne zaman firlasa, bizim yandaslar yurt disindaki dövizlerini ülkeye sokup dolari kisa süreli dizginliyor. Kura etki edecek kadar fazla paranin oralarda olmasinin sebebi de mi mülteciler?

Yazdiklarimin çogu Suriyelilerin ekonomik buhrana sebep vermedigini belirtiyordu, ama peki. Oyle olsun.

Ben Kürt sorunu dedim, PKK demedim. Kürt sorununun PKK'dan ibaret oldugunu düsünmek dogru degil. PKK'nin terör örgütü oldugu gerçegi Kürtlerin haklarinin yenmedigi anlamina da gelmiyor. "Beyaz toros" denince hala içi ürperen insanlar var. Bu ülkede "Kürtçe dil degildir" uzun bir süre boyunca normal karsilanan bir cümleydi. Hala normal sayildigi yerler vardir büyük ihtimal. Sonuç olarak bu insanlar hep ezildi ve yaftalandi, "saflari siklastirmak" adina. (Sonradan düzenleme 4: https://www.haberturk.com/gundem/hab...nra-bulundular yine bir saflari siklastirma örnegi, insanlari gazlamak adina suçu baskasina atmak)

Haydi Dersim'e girelim, kimse demiyor zaten Dersim'de isyan yoktu, olay yoktu. Oldürülenlerin hepsi de o güruhtan degildi, o yüzden katliam tanimi kullaniliyor. "Orantisiz güç" idi Dersim. Kimdir nedir denmeden kadin, çocuk, yasli, suçsuz kesildi. Bu yüzden olayla ilgili sorunu var insanlarin, isyan bastirildigi için degil.

Maras'ta o histeri ne yüzden çikti? Niye "ülkücüler sinema bombaladi" degil de "alevi gominisler sinema bombaladi" dendi? Neden ilk hedef aleviler oldu? Halk galeyana gelmek için hazir bekliyordu çünkü, bu da bahanesi oldu.

Hrant konusunda geri adim atiyorum, gerçekten de ölümü sonrasi Türkiye'nin aydinlik kesimi onun için yan yana yürüdü.

Sonradan düzenleme: "Türkiye'nin etnik kimligine yapilmis bir ihanettir." Bu cümlenin anlami nedir? Türkiye'nin bir sekilde sabit tutmasi gereken bir etnik kimligi mi var?

Sonradan düzenleme 2 electric boogaloo: Simdi ismini bulamadim da, söyle bir örnek vereyim: Cogu insan trans kisileri görünüslerinden tanimanin çok kolay oldugunu düsünür, çünkü sadece farkedebildikleri trans insanlarin bütün trans insanlar oldugunu düsünür. Halbuki trans oldugunu fark etmedigi sürüyle trans insan vardir, ama kümenin sadece görebildiklerinden ibaret oldugunu varsayarlar. Cok uzattim ama konuya geliyorum: Mülteci sikintisinin önemli bir kismi da burada bence, sadece olay çikaranlari gördügümüz için olay çikarmayanlarin sayisinin ne kadar fazla oldugunun farkina varamiyoruz. Kamptan çikmayan, veya ev-is arasinda gitmekten baska bir is yapmayan sürüyle mülteci var, ama bizim gözümüze sokakta olay çikaranlar batiyor.(Düzenleme 3: Buldum, peruk yanilgisi https://rationalwiki.org/wiki/Toupee_fallacy )

Konu The Hitman tarafından (27-05-2019 Saat 08:22 ) değiştirilmiştir.
The Hitman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil