GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 16-11-2017, 23:48   #1
noblesse oblige
The Sinister Scotsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 3690
Favori Güreşçisi: "The Franchise" Shane Douglas
Rep Puanı: 204215
Rep Derecesi: The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart 16 Kasım 2017 - IMPACT Wrestling | Şov İncelemesi

YAPTIKLARIM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM HEA AKLIM HALA YAPMADIKLARIMDA...

16 Kasım 2017 - IMPACT Wrestling | Şov İncelemesi

Forumun fosforlu yeşil çizgisinden bir kez daha merhaba, çizmeye bu hafta da erkenden başlıyoruz.

Geçtiğimiz hafta BFG'nin sıkıntısını unutturan keyifli bir şov izlemiştik. Bu geceyi de mekana giriş yapan Gail Kim ve Dan Lambert'in askerlerini görerek açıyoruz. İki giriş de bu gece için umut verecek cinsten.

Eli Drake ile Petey Williams arasında yaşananlara dair bir video izliyoruz. Petey mekan sahibi olarak şirketin dünya şampiyonuna meydan okumuştu ve kariyerinde ilk kez bu fırsatı bu gece alacak. Canadian Destroyer'dan kariyeri boyunca bir kez bile kalkabilen yok.

Geceyi açan isim Taiji Ishimori oluyor. Bu maskesine bir türlü anlam veremiyorum anlam veremediğim bir başka şey ise gençlik dizisi müziği gibi olan giriş müziği. Ve yine bir başka anlam veremediğim şey olarak The Cult of Lee ringe geliyor onun partneri olmak üzere.

Ardından şirketin yönetim kademesinde yükselmeyen devam eden Jeff Jarrett'ın üvey evladı Sonjay Dutt geliyor. Onun akabinde pek sevdiğimiz bir kral Dezmond Xavier ve son olarak da Hector amcanın bizlere yadigarı Humberto Garza Jr gelince maça geçiyoruz. Kendisinin küçük bir oyuncak figürünü oradaki bir çocuğa vererek güzellik yapıyor, güzel adam zaten.

"X-Division Champion" Trevor Lee, Caleb Konley & Taiji Ishimori vs. Sonjay Dutt, Dezmond Xavier & Humberto Garza Jr.

Lee ve Dutt başlıyor. Lee üstünlüğü kurup iplere gönderiyor rakibini ancak Dutt gelişine Hurracanrana vuruyor. Ishimori tag alıyor şimdi. Karşılıklı kilitler görüyoruz.Ishimori iplerden sekiyor ve bir Overhead Reverse Hurracanrana vuruyor. Sonrasında yine karşılıklı reversallar akıyor ve alkışlar toplanıyor. Caleb Konley ani bir blind tag alıyor bu sırada ve tartışma çıkıyor heel takım arasında. Dutt gelişine yumrukluyor Konley'i. Akabinde iplere gönderip eğiliyor ama Konley'den bir tekme. Konley tekrar koşuyor ve Dropkick! Dutt heel tarafı birbirine sokmaya çalışırken Konley onu köşede yakalayıp indirmeyi başarıyor. Lee bir tag alıyor şimdi ve arka arkaya tekmeler atmaya başlıyor. Lee uzun bir tartağın ardından tuş deniyor ama sonuç alamıyor. Köşede shoulder tacklelar yapmaya başlıyor. Konley tag alıyor şimdi. Lee çakallık yaparken Ishimori'yi de buna yapmaya davet ediyor. Konley'den bir Knee Drop. Tuş denemesi başarısız. Ardından Chinlock bağlıyor. Dutt en sonunda heel tarafı birbirine çarptırıp kaçarak Garza'yı tagliyor. Garza'nın bir kolu sakat, tek kolla güreşiyor resmen ama buna rağmen başarılı. Garza, Ishimori'yi frenleyip taytını atıyor. Lol. Ardından onu Konley'e çarptırıyor, arkasını dönünce bir Hurracanrana. Xavier tag alıyor şimdi ve dışarıdaki Cult of Lee üyelerine bir Somersault Plancha ile giriyor. İplerden bir daha sekerken Ishimori'den bir Seated Senton gelişine!

Ishimori köşede bir double knee strike koyup front powerslamledikten sonra köşede bir double stomp yapıyor. Tuş denemesi başarısız. Ishimori köşeye çıkıp 360 için beklerken Konley ani bir tag alıyor. Xavier ona gelişine Enziguri koyuyor. Konley, Ishimori'ye çarpıp düşürüyor onu. Ancak Xavier'a ani bir backfist! Garza tag alıyor ama. Konley ona da backfist vurup iplerden sekiyor Garza dışarı kaçıyor, Konley ona bir Suicide Dive denerken Xavier'dan TIGER FEINT KICK GELİŞİNE! Muazzam geldi ya. Xavier köşeye çıkıyor. Dutt, Lee'yi durduruyor. Xavier'dan bir FINAL FLASH! Tuş denemesi başarılı.

Kazananlar: Xavier, Dutt & Garza Jr. | **1/2

Xavier gerçekten inanılmaz bir adam ya, Mark Andrews gibi harcanarak bitirmez umarım şirketteki günlerini. X-Division kemeri için basbas bağırıyor resmen adam. Allahını seven üstüne kemer atsın.

OVE üyeleri yine Callihan önderliğinde kamerayı ellerine almış durumda.

Sami Callihan: Bu gece ilk kez altımız birden aynı ringe çıkıyoruz. OVE ile LAX karşı karşıya ve bu bir güreş maçı olmayacak.

Dave Crist: Bu bir kavga!

Sami Callihan: Bu bir çete savaşı! Aile, aileye karşı. Biz nereli olduğunuzla, kim olduğunuzla ilgilenmiyoruz biz herkesten eşit derecede nefret ediyoruz. Biz Ohio'dan gelip Ohio için bunları yapıyoruz. Ohio, her şeye karşı! Her şeye! Her şeye!

Bu tarz promoları gerçekten şekil ya, Callihan keşke daha erken gelseydi dedirtiyor.

Ringe gelen isim... Fallah Bahh. Neden olum? Yokozuna görmek istesek açarız eski WWF şovlarını izleriz. Bu maça çıkması Ethan'a hakarettir vallahi.

LADIES AND GENTLEMEN.

E.

C.

3.

OTTAWA MÜDAFİİ, AAA'İ YIKAN ADAM, SIRADAKİ NXT ŞAMPİYONU ETHAN CARTER III HAN MEKANIN ŞEREF ORTALAMASINI YÜKSELTİYOR.

Ethan Carter III kemeriyle ringe geliyor. En ön sıradaki Kenny Omega tişörtlü oğlana takılıyor ve bugün kendisine hakaret niteliğindeki bu maça çıkıyor. Bu adam harbiden NXT'e gitse haksız değil ya 2017'nin en kötü booklanan iki isminden biri benim gözümde. Bahh'ın şirkette bir galibiyeti yok ama kemere aday durumda...

IMPACT Grand Championship
Ethan Carter III (c) vs. Fallah Bahh

Round 1

Ethan rakibine bakıp sumocu gibi hareketlerde bulunduktan sonra Headlock'a alıyor. Sonra enseye koyuyor tokadı. Seks gibi adam ya. Bahh ona birden çağırınca kral tırsıp iplere kaçıyor. Bound for Glory 2014'te Ryota Hama ile olan maçı aklıma geldi şu an, bunun hemen hemen aynısı. Ethan rakibine Waistlock bağlamak gibi bir hata yapıyor Bahh onu kalçasıyla itiyor. Ethan ani bir diz darbesi koyuyor karnına. Sonrasında Headlock'a alıp iplerden sekiyor ama gelişine bir Shoulder Block. Bahh iplerden sekerken Ethan yere yatıyor. Bahh yine No No No diyip Ethan'ı ezmeye çalışıyor ama Ethan yuvarlanarak dışarı kaçıyor. LOOOL. Ethan ringe dönüp Bahh'a bir tekme koyuyor. Body Slam denemeye çalışıyor bu sefer ama hareketi yiyen kendisi oluyor. Bahh daha sonra iplerden sekip Ethan'a bir Steamroller yapıyor. Ethan kalkıp koşuyor ama gelişine shoulder blocklar. Ethan dışarıdayken Bahh iplerden sekiyor, Ethan son anda dışarı kaçıyor. Kaçmasa Suicide Dive mı yapacaktın yokozuna çocuk? Neyse ringe dönüyorlar ve süre de doluyor zaten.

İlk roundın kazananı Fallah Bahh.

Round 2

Bu utançtan ziyade dikkatimi çeken bu sefer puan olmaması, direk kazanan açıklandı. Aralar daha kısa sürsün böyle aferin. Başlar başlamaz Bahh bir chop koyuyor. Sonra köşede bir shoulder tackle yapıyor. Çapraz köşeye gönderip koşuyor ancak Ethan kurtulunca Bahh köşe demirine giriyor adeta. Ethan aprondan bir Running Boot koyuyor. "Bu hareket EC3'ye 6000 puan getirir." diye bağırıyor jurilere. Ethan daha sonra Bahh'ı yumrukluyor. Ardından Bahh kalkınca bir knee strike. Bir tane daha. Ethan rakibinin devasa ölçülerdeki memelerini chopladıktan sonra Headlock bağlıyor. Bahh ondan kurtuluyor ancak Ethan'dan bir Jawbreaker. Ardından EC3 Splash! Ethan daha sonra rakibine yerde bir Camel Clutch bağlıyor. Bahh birden kalkmaya başlıyor. Süre doluyor ama tamamen kalkamadan.

İkinci roundın kazananı Ethan Carter III.

Round 3

Bu maçın hala bitmemesi, şu adama "kardeşim sana yetecek paramız yok bu yüzden sana NXT'de başarılar" demektir. Reklam dönüşü round başlıyor. Ethan'a gelişine yumruklar atıyor Bahh. Ethan iplerden sekiyor ve eğilen rakibine tekmeyi koyup iplerden sekiyor ve clothesline ama düşmüyor Bahh. Bir tane daha. Bahh katiyen yıkılmıyor. Sonrasında üçüncü denemeyi ani bir Samoan Drop'a çeviriyor. İkisi de yerde. Ethan kalkar kalkmaz yumruklar atsa da Bahh onu itip Mongolian Chop vuruyor. Sonrasında bir body avalanche. Ethan ölüyor. Bahh daha sonra Belly to Belly Suplex yapıp tuşa gidiyor ancak Ethan kalkıyor. Bahh yine bir Samoan Drop denerken Ethan'dan Eye Poke. %1 denerken Bahh onu itip Crossbody vuruyor. Bahh köşeye çıkıp bir Manila Sunset deniyor ancak Ethan onu bir hair pull mat slam ile düşürüp iplerden destek alarak Jacknife Pine yapıyor ve tuş!

Kazanan: "Still IMPACT Grand Champion" Ethan Carter III | *

Maçlar ilgili tek değerlendirmem üçüncü roundın başındaki cümlemdir fazlasına gerek duymuyorum. Ethan hala şampiyon. Rampaya yatıp snow angel yapıyor, seviliyosun.

Helikopter sesleri silah seslerine karışıyor ve vakit kaybetmeden bir sonraki maça fırlıyoruz, gelen taraf elbette ki Latin American X-Change. Diamante yine yok, zaten varlığının bir getirisi hiç olmamıştı da.

Ardından isyankar Ohio sokaklarının tövbekar kralları OVE ringe geliyor! Muazzamsınız dayı. Callihan bu sırada bir seyircinin pankartını yiyor... Yalnız Callihan'ın gelmesinin iyi olduğu bir başka mevzu ise Homicide'ı artık güreşirken görmemiz, yılların deli güreşçisi menajer olmuştu resmen.

Non Title - 6-Man Tag Team Match
"IMPACT World Tag Team Champions" OVE (Sami Callihan, Dave Crist & Jake Crist) vs. Latin American X-Change (Ortiz, Santana & Homicide w/ Konnan)

Herkes tuttuğuna giriyor maç başında. Callihan, Homicide'I dışarı atıyor ve Santana ile başbaşa kalıyor ringde. Santana rakibine muazzam bir Cutter vuruyor sonrasında Jake geliyor ve bir Death Valley Driver! Ortiz giriyor şimdi ve Backbreaker vuruyor fireman's carryden atıp. Callihan gelip bir eye poke yaptıktan sonra Ortiz'e Double Underhook Facebuster ve ardından Discus Elbow vuruyor! Callihan daha sonra dışarıdaki Ortiz'e bir Suicide Dive ile giriyor! Harika adam ya. Ortiz içeriden Dropkickle ona uçuyor. Homicide geliyor şimdi ve Somersault Plancha ile alayına birden giriyor. Homicide ve Callihan ile hasret gideriyoruz adeta şu an. Homicide, Callihan'a sandalye fırlatıyor ardından ringe sokuyor. Diğer tarafta kavga sürerken Homicide bir Gringo Killer deniyor. Callihan kurtuluyor. Sonra hakemi tutarak bir Mule Kick yapıyor! Ardından Homicide'ı köşe demirine çarptırıyor. Dave tag alıyor ve maç normal tag haline dönerken reklamlara gidiyoruz.

Reklam dönüşü Callihan köşede Homicide'ı paketlemekle meşgul. Jake tag alıyor ve hakem diğer tarafı tutarken OVE'nin tokadı sürüyor bir süre daha tüm illegalliğiyle. Jake devam ediyor maça ve choplar vuruyor arka arkaya. Homicide yumrukla cevap veriyor her seferinde. Homicide daha sonra bir Exploder Suplex vurup tuş denerken Callihan bozuyor bunu. Callihan köşede Homicide'ı choplarken Homicide onu da yumruklamaya başlyıor ancak Sami'den bir eye poke. Dave tag alıyor şimdi. Homicide'a bir Headlock bağlıyor. Jake bir süre sonra girip Vertical Suplex vuruyor ancak tuşu bulamıyor. Callihan giriyor şimdi içeri. Maçın temposu bayağı düşüyor şu sıralar. Homicide ve Callihan birbirini yumruklamaya başlıyor. Callihan bir Backdrop Suplex denerken Homicide iki ayak üstüne düşüp tag veriyor. İki takım aynı anda ringe giriyor. Dave'i köşede tekmelerle paketledikten sonra bir Bicycle Kick + Tower of London! Sonrasında Callihan geliyor ve onu köşeye gönderiyorlar ama Callihan ikisinden de kurtuluyor ve Ortiz'e Santana'ya Stunner yaptırıyor. OHA. Callihan daha sonra Jake ile Santana'yı kaldırıyor ama Santana karşılık veriyor ancak bunu bir BICYCLE KICK + TOMBSTONE PILEDRIVER'a çeviriyorlar. Tuş denemesi başarısız! Callihan daha sonra Dave'e köşeye çık diyor. Ortiz'e geçen haftaki uzun uzadıya anlattığım hareketi denerlerken Ortiz ve Homicide kurtarıyor arkadaşlarını. Sonrasında bir Blockbuster / Powerbomb! Tuşa gidiyor Santana Jake üzerinde ve tuş!

Kazanan: Latin American X-Change | **3/4

LAX tam kadro dönen ilk kapışmayı kazanmayı başarıyor. Bu sırada Homicide içerden bir sandalye atıp Callihan'ı vuruyor. Callihan ve Homicide'ı izlemeyi özlemişiz ya senaryo çok daha güzel bir boyut aldı açıkçası. Maç da ortalardaki tempo düşüşü hariç güzeldi.

GWN Flashback Moment of the Week kapsamında şirket tarihinin ilk şovundayız. Ken Shamrock, Malice'i NWA dünya şampiyonluk gauntletının sonunda Ankle Lock'a almış durumda. Maçın son anlarını komple izliyoruz. Bu sırada maçın hakemi konumundaki isimse Ricky "The Dragon" Steamboat. Shamrock maçı Chokeslam'i bir Belly to Belly Suplex'e çevirerek alıyor ve şirketin ilk dünya şampiyonu oluyor. Tuhaf bir maçtı doğrusu. Malice'in aldığı push her ne kadar James Mitchell'dan dolayı pek itici gelmese de anlam veremediğim bir şeydir.

Ringe dönüyoruz ve DAN LAMBERT BURADA! Lambert babanın nameplateinde IMPACT'in değil American Top Team'in logosunun olması şahane bir detay. Baba deri montla çok şekil.

Dan Lambert: "Size demiştim" demek için kim buradaymış bakalım. Profesyonel güreşin nasıl bir yalan olduğunu ortaya çıkaracağımızı söylemiştik ve yaptık. Profesyonel güreşçilerin sert adamı oynamaya çalışan çok konuşan adamlar olduğunu göstereceğimizi söylemiştik ve bunu da yaptık! Neden Anthem'in bu TV çekimlerini uzun zamandır evi olan güneşli Orlando'dan alıp Ottawa dediğiniz bu buzluğa aldığını anlamıyorum. Cidden sizin D seviyesindeki Kanada güreşseverliğinizin peşinden mi gittiler? Hayır, hayır, hayır. Onlar Kanadalı güreşseverlerin ne kadar aptal olduğunu biliyordu. Bu binadaki adamların yarısının Vince McMahon'ın 20 sene önce Montreal'de Bret Hart'ı kazıkladığına inanacak kadar aptal olduğunu biliyorlardı. Oysa ki tüm dünya onun pes ettiğini görmüştü. Fort Lauradale'deki evimde bile onun pes ediyorum diye haykırışlarını duymuştum.

AYYYYY. Sabaha kadar konuş kral.

Dan Lambert: Ft. Lauradale'den bahsetmişken sizden bir iyilik isteyebilir miyim? Lütfen bu kış Florida'ya gelmeye kalkışmayın. Trafiği karıştırmaktan başka bir halta yaramıyorsunuz. Plajlarımızı dolduruyorsunuz, bok gibi araba sürüyorsunuz, ekonomimize bir faydanız bile yok çünkü para harcamayacak kadar ucuzsunuz. Size hızlıca bir şey sormak istiyorum, Kanada kanunlarında "her kanadalı yılda 2 defa güney Florida'ya yanına sadece beyaz bir tişört ve 20 dolar alarak gitmeli ve bir sike yaramadan geri dönmeli" şeklinde bir madde mi var? Bu pek çok şeyi iyi açıklıyor. Neyse yeterince Kanada'dan bahsederek nefesimi yordum. Buraya gelmemin başka bir sebebi var. IMPACT Wrestling, Lashley ile bir anlaşma yaptı. Lashley'e şirketten ayrılmaya izin vereceklerini söylediler. Lashley BFG'ye çıkarak kendi işini yaptı ancak IMPACT kendi görevini yapmadı. Onlara güvenmek benim hatam ancak ben MMA'den, insanların sözünün senet olduğu yerden geliyorum. Eğer bir söz verilmişse bu bir kez söylenir, kağıda dökmeye gerek bile kalmaz ve yapılır. Tıpkı ATT'nin buraya geldiği günden beridir burayı yönetmesi gibi. Eski bir laf vardır. Eğer beni bir kere kandırdıysan sana, iki kere kandırdıysan bana yazıklar olsun diye. Ben bu hatayı bir daha yapmayacağım, Lashley'in bu şirketten çıkışını alacağım. Ben bunu alana kadar bu şirketteki kimse güvende değil. Evet bunu tehdit olarak algılayabilirsiniz. Şirkete bu işi kolay yoldan yapması için bir fırsat veriyorum. Avukatlarımı ve gücümü kullanmadan Lashley'in çıkışını verin. Buraya bir yönetici gelsin ve bu kağıdı imzalasın. Belki-

Moose ringe geliyor! Moose ile Lambert arasındaki mesele bitmiş değil. BFG'de işini iyi yapan nadir adamlardan bir tanesi de Moose'du tartışmasız.

Moose: Dan bir şeyi açıklayalım. Sen MMA'in güreşten daha iyi olduğunu söylüyorsun ve bunu söylerkenki dayanağın ise beni devirmek için 6 adamının birden mücadele etmesi. Dan seni akıllı bir adam sanırdım ancak kesinlikle malın tekiymişsin. Sen bugün adamlarına izin verdin ve Moose'un olduğu bu şova tek başına geldin. Ottawa'daki insanların Dan Lambert'e hayatının dayağını atmasını istiyorsanız bunu duyayım.

Moose ringe giriyor ve Lambert'i yakalıyor. Ancak American Top Team burada! Moose'a arkadan giriyorlar pardon Jeri-Spy. Fakat James Storm geliyor! Storm gelir gelmez Mo'yu dışarı atıyor. Lashley Spear denerken kurtulup kendi arkadaşına salıyor onu .Ardından Lashley'e LAST CALL SUPERKICK! Storm bira alıp yudumlarken Lambert ile başbaşa kalıyor. ATT'nin cılız üyesi gelip Storm'a sataşıyor ve tokat atıyor ama salisesinde kafasına bira şişesi yiyor. Levent Kırca skeci gibi andı.

James Storm: Lambert buraya gelip güreşi öldüreceğini söylüyorsun ama sana bir şey anlatayım evlat, profesyonel güreş senin baban dedenin bile aklına gelmemişken var olan bir şeydi. Sen kelimelerini yiyip mezara koyulduğun zaman da var olmaya devam edecek. Profesyonel güreşe sallamaya hakkın yok, bu yüzden gitmenizi öneririm, çünkü böyle konuşan birileri karşısında her zaman bu adamı bulacaktır. 20 yıldır profesyonel güreşçi olarak bu çılgın hayalin bir parçasıyım. 1996'da çalışmaya başladığımda bana yapamazsın dediler, eminim size de her konuda bunu diyenler oldu ancak annem bana inandı ve unutamayacağım bir şey söyledi: "kıçını zorlayıp bu işi başar ve o nefret edenleri senden fotoğraf isteyecek duruma getir" İşte bunu başardım ve güreş budur. 2002'de bu adam şirketin kapıları açıldığı zaman buradaydı. Ben tüm kıçımı zorlamaya devam ettim başka biriyle takım olduk, America's Most Wanted'da buraya ait olduğumuzu kanıtladık. Birkaç yıl sonra bu yaşlı kovboyu nasıl kullanacaklarını bulamadılar ve bir takımın daha parçası yaptılar. Ben de onlara güzel bir isim önerdim, neydi o ya? Evet doğru BEER! (Money!) İşte profesyonel güreş budur. Hangi şovu izlerseniz izleyin, oradan gelen her erkek ve kadın burada başına gelecekleri düşünmeden anı yaşar, alkışlar için mücadele eder. Biz desteğiniz için, yuhalamanız için, "bu muhteşemdi, teşekkürler" tezahüratlarınız için buradayız. Ben profesyonel güreşteki 20 yılımdan gurur duyuyorum. Bu ringe gelen herkesten gururluyum, beni burada iyi göstermeyi başaran tüm prodüktörlerden gururlu olduğum gibi. Keith ve Dave Mitchell, Dave Sahadi, Andrew Thomas... bana biramı hazırlayan Chris, işte oradaki sevgili Stevie... hepinizden gururluyum ve profesyonel güreş budur. Sizin bilediğiniz bir şey varsa o da saygıdır. Biz ringe her geldiğimizde bunu talep ederiz çünkü insanlara verdiğimiz şey budur ve karşılığını da alıyoruz. Bunun adı gururdur ve güreş dediğimiz şey budur. Bu yerde yatan adamı görüyor musunuz? Ona da saygım var. En azından denedi, tokatlandı ama denedi. Ayakkabı lazım mı?

Adamın ayakkabısını çıkarıp seyircilere atıyorlar. Storm kendini bir kez daha tanıtıyor ve dağılıyorlar. Çok çok çok güzel segmentti. Lambert'ı artık ne kadar övsem az kalıyor ya.

Pluto TV Rewind of the Week'teyiz bu sefer de. Komik siyahi karakterli filmlerin vazgeçilmez ismi Kevin Hart'ın NWA: TNA şovuna geldiği günü hatırlıyoruz. Goldy Locks onunla ropörtaj yapmıştı. Hart "eğer buna sahte diyorsanız ringe çıkın da götünüzü tekmelesinler" diyor.

American Top Team oradan ayrılırken KM yanlarına geliyor.

KM: Hey, yaptığınız işleri hayranlıkla izliyorum ve beni de aranıza almanızı istiyorum.

Dan Lambert: Hadi sirkine geri dön be yavrum.

KM: Bobby bana bir şans ver adamım, pişman olmayacaksın.

Bobby Lashley: Şans mı istiyorsun? Kendini kanıtla o zaman.

KM: Pekala, yapacağım.

İlginç bir şey çıkacak gibi ama ATT gibi kral bir stablea girmesini istemiyorum ya.

Arka alanda tüm güzelliğiyle McKenzie Mitchell'ın yanında Eli Drake ve kalas arkadaşı Chris Adonis var.

Eli Drake: Tacın ağırlığı fazla ancak yine de dik durmama ve hala şampiyon olmama engel değil. Bir hafta tatil yaptık ancak yolun sonunda küçük Petey'e çattık. Petey birden fazla x-division şampiyonuymuş falan, Adonis'e ve bana elini sürdün. Bu oyundaki en büyük ödülü almaya yeltendin. Hadi tamam fırsatını bulmuşken kendini kanada halk kahramanı yapmaya çalış, buna müsade ettim ancak Aptalları İsimlendiren Adamın karşısında 3 dakikadan fazla, delikanlılığın kitabını yazan adam Eli Drake'in karşısında 3 dakikadan fazla dayanırsan kanadanın kahramanı olabilirsin ancak olamayacak şeyi söyleyeyim... o da IMPACT Global şampiyonu. Çünkü ne yaparsan yap beni yenemeyeceksin, Gravy Train'e tek kişilik bileti aldın bile. Bu aşağılama değil hayatın gerçeği.

Petey Williams'ın bu şirkette uzun yıllar boyunca yaptığı şeyler hakkında bol Canadian Destroyerlı ve bol Team Canadalı bir video izliyoruz. Çok tatlı video, çok.

Arka alanda Gail Kim'i görüyoruz Allie koşarak yanına geliyor.

Allie: Bayan Gail, büyük bir duyurunuz olduğunu biliyorum ancak sizinle BFG'de aynı ringi paylaşmaktan ne kadar gurur duyduğumu söylemek isterim.

Gail Kim: Teşekkür ederim.

Allie: Bunu 1000. kez söylüyor olabilirim ama siz benim ve diğer bütün kızlar için çok büyük bir ilham kaynağısınız-

Gail Kim: Allie lütfen dur beni çok duygulandırıyorsun.

Allie: Özür dilerim.

Gail Kim: Hayır dediklerin çok mutlu etti, umarım sen de bugün benim diyeceklerimden ötürü mutlu olursun. Seni çok seviyorum, görüşürüz.

İkili sarılıyor ve Gail oradan ayrılıyor.

Bu sefer de Gail Kim'in şirketteki 10 yıllık geçmişi hakkında bir video izliyoruz. Petey'in videosu gibi bu da çok tatlı olmuş. Şirketin geçmişinden gelen değerlerin böyle üstüne gidilmesi şahane. Gail şüphesiz ki şirket tarihinin en başarılı ve en büyük Knockoutı. Ve benim gözümde aktif güreştiği sürece dünyanın en iyi kadın güreşçisi olmaya devam edecek. Ancak görünüşe göre bugün bu ünvana sahip olduğu son gün.

Ringe dönüyoruz. Jeremy Borash bizi karşılıyor ve Gail Kim'in aldığı başarıları hatırlattıktan sonra şampiyonu ringe davet ediyor. Puppets on a String eşliğinde Gail Kim geliyor!

Jeremy Borash: Ottawa, Kanada karşınızda Gail Kim!

Ancak mevzu başlayamadan Allie ringe geliyor Don't Lie to Me eşliğinde. Gail ile sarılıyorlar.

Gail Kim: Yaklaşık 18 yıl önce Kanada'da büyüyen genç bir güreşsever kızken, güzel ve sporcu kadınların yaptığı şeyi gördüm ve bunun benim de yapacağım şey olmasını istedim. Bir güreş okulu buldum ve oraya katıldım, ilk gün yapmak üzere doğduğum şeyin bu olduğunu anladım. Üzgünüm bu gece biraz duygusalım. Hayalinin gerçekleştiğini söyleyebilen pek fazla kadın yok ancak herkese, özellikle genç kızlara çok çalışma ve inandığın şey için savaşmanın hayalleri gerçek kılacağını söylemek istiyorum ve bulunduğum durum da bunun kanıtı. Teşekkür ederim. Benimle bu yolda yürüyen Trish Stratus, Lita, Molly Holly, Awesome Kong, Taryn Terrell gibi kadınlar olmasa bunu yapamazdım. Bu sadece isimlerin birkaçı. BFG'de önemli bir karar aldım, bunun için çok düşündüm ve bu gece kemerimi bırakıyorum. Ancak hayatımın geri kalanı için çok heyecanlıyım ve Allie ile bu mirası taşıyacak olan güçlü kadınların neler yapacağı konusunda çok heyecanlıyım. Hayalimi gerçekleştirdiği için Impact'e ama en önemlisi siz hayranlara teşekkür ederim. Siz olmasanız bu kadar yol kat edemezdim. Son bir kez KO şampiyonu olduğum için çok gururluyum ve teşekkür ederim!

Gail son kez kemerini kaldırıyor, dünyanın en iyi kadın güreşçisi böylece veda ediyor. Harbiden hüzün bulutu gibi segment be.

Arka alanda Grado'yu birileriyle yemek yiyip muhabbet ederken görüyoruz. Masaya Joseph Park geliyor.

Joseph Park: Selam millet? Hayırdır, sorun ne?

Herkes masadan kalkıp gidiyor. Grado ise hala masada.

Joseph Park: Bak Grado, delirdiğin için sana kızmıyorum yerinde olsam ben de delirirdim. Yaptığım şeylerin sorumlusu bendim, canavar Abyss'in ta kendisi olduğumu biliyorum. Sana söz veriyorum, bir daha asla canavarı profesyonel güreşte göremeyeceksin. O beni bir yalancıya çevirdi. Hayatım boyunca ilk kez Janice dışında bir kadına zarar vermemi sağladı. Grado belki yetmez ancak yeni bir başlangıç olabilir. İşte vizen burada. Amerika'ya rahatça girebilirsin.

Tam bu sırada The Mountie kılıklı bir görevli geliyor.

Polis: Bay Grado hanginiz?

Grado: Kim soruyor?

Polis: Kanada kasaba polisi. Bayım vizeniz ABD için çalışabilir ancak Kanada'da sökmez, sizi götürmem gerekecek.

Grado: Joseph bir şeyler yap!

Joseph Park: Benim gücüm de ancak ABD'de söker, sana yardım edemem.

Polis: Gidelim bayım sınırdışı edileceksiniz.

Grado, Adanalı torbacı gibi paket ediliyor.

Jeremy Borash'i bir kez daha ringde görüyoruz, Josh Mathews spiker masasında tek başına konuşurken JIMMY JACOBS! Jimmy yanına çöküyor onun.

Josh Mathews: Seninle arkadaş mıyız değil miyiz çözemedim?

Jimmy Jacobs: Arkadaşız sanıyordum ancak çektiğin selfie'yi hiçbir yere atmamışsın.

Josh Mathews: Hadi şimdi atayım o zaman. Sadece anons masasında selfie çekmeyi profesyonellik dışı buldum.

Bir selfie daha patltıyorlar. VE ARDINDAN THE CANADIAN DESTROYER BURADA! Mekan sahibi büyük bir destekle ringe geliyor.

Ardından büyük şampiyon Eli Drake ve odunu ringe gelince Jeremy Borash'in orgazmin anonsunun ardından maça geçiyoruz.

IMPACT Global Heavyweight Championship
"The Defiant One" Eli Drake (c) (w/ Chris Adonis) vs. "The Canadian Destroyer" Petey Williams

Maç başlıyor. Drake hemen bir headlock buluyor. Williams onu iplere gönderiyor ancak gelişine bir clothesline .Drake daha sonra koşuyor ancak Petey kurtulup bir Dropkick vuruyor. CD denemesi ama Drake hemen dışarı kaçıyor. Drake uzun bir süre oyalanıp ringe dönüyor ve ani bir tekme ile üstünlüğü bulup köşeye gönderiyor. Drake zıplayarak kurtuluyor ve iplerden sekip Hurracanrana yapıyor. Ardından Drake'i köşeye oturtuyor ve bir Enziguri! Drake iplerde asılı dururken üstüne çıkıp OH CANADAAAAA! Ve bir Superkick! Single Leg Boston Crab'e alıyor ancak Drake ipleri tutmayı başarıyor. Drake yerden ani bir tekme vuruyor ancak koşunca Petey bir drop toe hold ile iplere attığı rakibine bir Dropkick vuruyor. Reklamlara gidiyoruz.

Dönüşte Petey iplerden sekiyor ancak Eli Drake gelişine bir Stun Gun ile paketliyor rakibini. Ardından iplere yatırıp üzerine çıkarak boğmaya başlıyor. Hakem araya girerken Adonis illegalliği sürdürmeye devam ediyor. Drake'den alt iplerde bir Catapult. Drake daha sonra guillotine elbow vuruyor. Ringe dönüyorlar şimdi ve bir elbow dropun ardından tuşa gidiyor ancak sonuç alamıyor. Petey ani bir jawbreaker vuruyor. Sonrasında iplerden sekiyor ancak gelişine Powerslam! Drake daha sonra bir Jumping Elbow Drop yapıp tuşa gidiyor ama boşa. Drake daha sonra Camel Clutch yapıyor. Petey bir süre sonra kurtulup köşeye gönderiyor ancak Drake şahane zıplıyor orada ve bir Powerslam yapıyor arkasını döner dönmez. 1-2-... sonuç alamıyor. Drake'den bir Knee Drop. Adonis de dışarıdan elinden geleni yapmaya devam ediyor. Drake iplerden sekiyor ve eğilen rakibine bir saçsız bir matslam koyuyor. Knee Drop denemesi ancak Petey kenara çekiliyor ve Drake kalkınca yumruklar atıyor. Drake'den bir Eye Poke. Drake daha sonra Petey'i iplere gönderiyor ancak Petey'den tilt a whirl Russian Leg Sweep! Tuş denemesi başarısız. Petey'den bir Cradle Flatliner! Tuş denemesi başarısız.

Petey artık CD için gaza gelmiş durumda. Drake kalkıyor ama ve ona şahane bir Side Slam vuruyor. Tuş denemesi başarısız. Petey kalkınca ani bir tekme atıp iplerden sekiyor ama gelişine aparkatı koyuyor Drake. Petey apronda kurtuluyor rakibinden ve bir Springboard Lungblower! Ardından bir German Suplex! Sonrasında bir de Shnning Wizard! Petey'den bir CD denemesi ama Drake kurtuluyor sonrasında kalkıyor ve Williams'a adını unuttuğum powerslaminden vuruyor. He-Manli bir şeydi, neyse. Drake köşeye çıkıyor şimdi ve yerdeki rakibine Diving Elbow Drop deniyor. Petey kenara çekiliyor! Petey daha sonra springboard Moonsault deneyen rakibinden kurtuluyor ve bir Roll-up ancak daha sonra bunu değiştirip Sharpshooter bağlıyor! Seyirci çılgın atıyor. Eli Drake en sonunda ipleri tutacakken Petey onun kolunu da yakalıyor. Fakat Eli yine de ipleri tutmayı başarıyor! Petey daha sora rakibini yakalıyor suplex için ama Drake izin vermiyor. Birden tutup köşeye sürüklemeyi başarıyor. Köşeye çıkıyorlar şimdi. Petey oradan bir Tornado DDT buluyor! Sonra Adonis'e bir Suicide Dive! Petey aprondan atlıyor Drake havada yakalayıp bir Gravy Train denerken PETEY KURTULUYOR VE BİR CANADIAN DESTROYER! TUŞA GİDİYOR! ANCAK ELI DRAKE CANADIAN DESTROYER'DAN KURTULAN İLK ADAM OLUYOR......... Bu gerçek mi bilmiyorum ama şirkete inanacağım. Petey daha sonra bir daha denerken Drake hareketi Reverse Piledriver'a çeviriyor ancak sonuç alamıyor.

İkili yumruklaşmaya başlıyor şimdi. Drake bir Gravy Train denerken Williams'tan Inside Cradle! Tuş denemesi başarısız. Petey iplerden seken rakibine bir Pop Up Powerbomb yapıyor! Yerden kaldırıp bir CANADIAN DESTROYER? HAYIR DRAKE SON ANDA KALDIRIYOR VE GRAVY TRAIN! Drake kazanıyor!

Kazanan: "Still IMPACT Global Champion" Eli Drake | ****

Puan konusunda şu an ne kadar objektifim bilmiyorum zira maç içinde iki güreşçinin de fanı olarak defalarca azdım resmen, güzel hikaye, güzel maç, güzel anlar. Eli Drake, Kanada'nın kahramanını evinde yıkmayı başarıyor ve kemeri alarak zaferini kutluyor.

BFG denen koca hayal kırıklığından sonra gelen ikinci şovun da tatmin edici oluşuyla mutlu ayrılıyorum. Haftaya görüşürüz.

imza

monsters are real, they live inside us and sometimes they win.

douglas&bigelow&candido&francine
the triple threat
est. 1994
based on teachings of the franchise.
#IMPACTwrestling

The Sinister Scotsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil