GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 03-08-2018, 11:23   #1
necessary evil
Punisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: ABQ, New Mexico
Konular: 181
Favori Güreşçisi: Tetsuya Naito
Rep Puanı: 16389
Rep Derecesi: Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.Punisher Şirketin yüzü artık sensin.
Standart 2 Ağustos IMPACT! Tartışma Konusu

Geçen hafta hakkında bir promo izliyoruz. Ardından bu geceki tag team maçı hakkında bir promo izliyoruz. Gecenin Main Event'i oVe vs Lucha Bros olacak.

Şovun introsunu izliyoruz ve şov başlıyor.

Gelecek maç Knockouts tag maçı. İlk olarak Su Yung ve Undead Undead Maid of Honor geliyor. Knockouts wild freak show.

Rakiplerinden ilk'i Kiera Hogan, bunun saçları düz değil miydi ya? Neyse partneri ise Sincap Allie. İkili ring'e girmeden gelinler'e saldırıyor. Ve ikili ring'e girmez yumruklaşıyorlar ve Hogan ve Allie bu kavgadan üstün çıkıyor. Yavaş'a yakın bir maç izliyoruz. 2 Codebreaker sonrası Allie kazanıyor ve Tessa Blanchard saldırıyor. Hammerlock DDT yaptıktan sonra taunt'unu atıp gidiyor. Yung kaybederse Tessa'ya kaybeder.

Tessa titantron'da Allie'nin herkesi kurtarmak istemesi hakkında konuşuyor ve Allie'nin aksine kendisinin ne istediğini bildiğini söylüyor.

Callis'i görüyoruz, Tessa gördüğüm en iyi kadın güreşçi olabilir diyor. Bu gece olacak olayları ve gelecek hafta olacak Aries ile Edwards arasında olacak maçı görüyoruz.

Gelecek olayımız da bir tag aksiyonu. Ring'de OGz'in rakipleri Nathan Smokes ve Ray Steele var.

OGz takım kemerleriyle geliyor. Homicide Da Cop Killa ile hızlıca bitiriyor maçı. Hakem kemerlerini veriyor ikiliye. King ring'e girip bunu söylemekten nefret ediyorum fakat ben söylemiştim diyor. LAX 5150 öldü diyor ve LAX geliyor! Ring'e girer girmez ikiliye saldırıyor. İkisini de dışarı yolluyorlar ve bir Top Con Hilo. Ortada bir balta var! Görevliler geliyor fakat Santana gelip Ortiz'i tutan görevlilere saldırıyor. Ardından Konnan gelip ikiliyi sakinleştirip arka alana geçiyorlar kemerleri niye almadıklarını anlamadım.

Az önce olanları izliyoruz ve arka alandayız. Ortiz küfür ederek içeri giriyor tam istediğimiz yerdeydik diyor. Konnan siz göremiyorsunuz fakat ben görüyorum bu bir tuzaktı diyor. LAX hasta la muerte diyor ve oradan ayrılıyor.

Y2J'in ayarladığı maçı görüyoruz ve haftanın flashback'ini izliyoruz. Jushin Liger'ın Japonya, Petey Williams'ın Kanada'yı temsil ettiği maçtayız. Petey ne kilo vermiş be. Sacrifice 2006'da olan maçı Jushin Liger kazanıyor.

Arka alandayız, Callihan ve oVe'yi görüyoruz. Callihan ikiliye sövüyor Jake de Dave'i itiyor. Callihan bunu kişisel alacağız ve kan kana karşı olacak diyor. Biz her şeyinizi ele geçireceğiz diyip Leon'daki Everyone sahnesi gibi bir kaç kez bağırarak her şeyinizi diyip Death Machine şapkasını takıyor.

Impact'in yeni güzelliği Scarlett'i görüyoruz biraz dans ediyor ve ring'e geçiyoruz.

Gama Singh Desi Hit Squad'ı duyuruyor. Ne tag olayı gördük be. Rakipleri Fallah Bahh ve KM geliyor.

Maç başlıyor. Desi Hit Squad Bahh'a ikili olarak saldırıyorlar. Kısa ve yavaş olan maçın son dakikalarında Bahh hakem'in dikkatini dağıtıyor ve maçı Desi Hit Squad'a veriyorlar.

Arka alandayız Santino Cameron'a maçın önemini anlatıyor.

Yine arka alandayız. Johnny Alicia'ya bir röportaj veriyor, yapacağının sebebi en iyi olanı göstermek olduğunu söylüyor. Ardından onu bulana kadar derken Jimmy Jacobs geliyor haliyle Alicia ayrılıyor ordan. Çok bir şey söyleyemeden Johnny Jacobs'ı yere seriyor ve ben canavarı istiyorum, talep etmiyorum diyip gözlünü takıp oradan ayrılıyor.
Ana kemer şampiyonunun maçına geçiyoruz.

Önce menajeriyle Dustin geliyor. Sonra da muzuyla şampiyon Aries. Maç başlıyor.

Aries bir el sıkıştıktan sonra yere yapıştırıyor ve teknik bir hareketle devam ediyor. Aries bir kaç lock yaptıktan sonra Cameron bir pin denemesine gidiyor. Aries ikiliyi alkışlıyor ve bir Forearm ve Brainbuster ile pin'e gidiyor. Tam pin olacakken bırakıyor ve 2. bir Brainbuster yapıyor derken Anthony bir havlu atıyor fakat havlu Aries'in umrunda değil! Lash Chancery! Cameron pes ediyor ve ziller çalıyor. Carelli direkt Aries'in karşısına çıkıyor bu arada Aries pantolon'la yendi adamı. Anthony bir Blow vuruyor! Aries ring'den çıktıktan sonra arka alana giderken Eddie Edwards! Kendosu'yla geliyor! Ve Aries'in karnına yapıştırıyor. Stage'e doğru DDT vuracakken Aries kurtulup hızlıca oradan ayrılıyor. EE stage'de 2 dizinin üstüne çöküp ağzına kendosu'nu koyuyor.

Az önce olanları izliyoruz ve gelecek maçları tekrardan görüyoruz.

Arka alandayız. Alicia ve Alisha var. Alisha Knockouts'lara odaklanacağını söylerken EE kendosu'yla gelip aramızdaki şeyler farklı olacak diyip haftaya ana kemer şampiyonu olacağını söylüyor ve hayvan Alisha'yı korkutuyor. Pü.

Bob Phillips Impact'in yeni güzelliği'ni duyuruyor, Scarlett geliyor. Bob da bakakaldı zar zor konuşuyor, Scarlett mikrofonu alıp ağzına tutuyor buradan mısın diyip adını soruyor. Bob kekeleyip Bobo diyor. Bana bir soru sormak mı istiyordun Bobo diyor ve Bob cevap veremeyince artık gidebileceğini söylüyor. Ve mikrofonu alıp Smoke Show'un güreşi daha seksi yapmak için burada olduğunu söylüyor. Ardından müziğini tekrar duyurtup oradan ayrılıyor.

Joe Hendry, Katarina ve Grado'yu gürüyoruz. Eli Drake orada. Grado ingiliz aksanıyla ben ve Hendry ile karşılacaksın diyor. Ardından Caleb Konley ve Trevor Lee'yi elinden tutup getiriyor ve benimle karşılaşmak istiyorsan ikinizin için de biletim var diyor.

Ring'e geçiyoruz Joe Hendry, Katarina ve Grado geliyor. E-LI DRAKE! Eli Drake ve takımı geliyor. İkili ring'e girer girmez Grado ve Joe'yu yere seriyor. Maç başlıyor.

Grado köşe'deki Eli'a doğru koşuyor ve bir neckbreaker yiyor. Lee tag istiyor Eli vermiyor. Eli Grado'ya köşe'de Spear'lar vuruyor derken Grado kendine geliyor biraz yumruk attıktan sonra karnına bir tekme yiyor. Eli iplerden sekiyor, Grado bir Backbody drop atıyor. Bu arada ikililer atışıyorlar Grado'nun dikkati dışarda, Gravy Train! Eli kazanıyor.

Arka alandayız, Desi hit Squad'ı görüyoruz. Birbirlerini motive ediyorken Gama gelip ikiliyi tokatlıyor oradan ayrılıyor derken bir daha gelip tokatlıyor. Hiç bir şey anlamadım.

Brian Cage ve Matt Sydal arasında olanları izliyoruz. Ardından arka alandayız Sydal konuşuyor. X-Division benim kaderimdi fakat artık değil diyor.

Ve gecenin son olayına geçiyoruz.

İlk olarak oVe ve Sami Calllihan geliyor. İkinci olarak Lucha Bros. Pentagon ring'e girmeden önünde duruyor ve üstünden Fenix'i sektirip oVe'nin üstüne atlatıyor. İkili iplerden sekerken oVe gelip forearm atıp dışarı yolluyor. Lucha'lar tekrardan giriyor ring'e iki taraf da karşılıklı iplerden sekiyor Lucha'lar ring'den çıktıktan sonra oVe'den bir Suicide Dive yiyorlar! Manyaktı. oVe Lucha'ları dışarıda hırpalamaya devam ediyor maç hâlâ başlamadı. oVe ikiliyi barikat'lara çarptırıyor. En sonuna Lucha'lar ikiliyi kollarından tutup birbirlerine doğru fırlatıyor ve ikisinden de Superkick yiyor. Lucha'lar ring'e giriyor ve ikiliye Suicide Dive yapıyor.

Maç başlıyor. Fenix Dave'e bir Knife Edge Chop vurduktan sonra Pentagon'a tag verip takım combo'larını yapıyor ve bir Cannonball ile bitiriyorlar. Bir tag combosu daha yapıyorlar derken Callihan Fenix'i top rope'dan itiyor ve bozuyor. Maçın hızı düşüyor. Jake Fenix'in maskesi'ni çıkarmaya çalışıp çıkaramıyor. oVe 2 kez birbirlerine tag veridkten sonra Pentagon ve Fenix'in maskelerini birbirine bağlıyorlar! Sonra hakem bağı çözüyor. oVe ikiliyi köşeye yolluyor, Running Forearm vuracakken ikili çekilip onlar Forearm vuruyorlar ardından Jake'e bir Double Superkick. Pentagon Dave'e bir takım kombosuyla Fear Factor! Ve Fenix'den Callihan'e bir Suicide Dive! Bir Fear Factor daha! Lucha Bros kazanıyor.

David Cameron'u görüyoruz bir aydınlanma yaşadım diyor ve yerdeki Anthony (Santino)'nin üstüne bir not bırakıyor.
imza

in the bleak midwinter

we do not sow

Konu Punisher tarafından (03-08-2018 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir.
Punisher isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2018, 10:19   #2
blackhart
The Sinister Scotsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 3701
Favori Güreşçisi: "The Franchise" Shane Douglas
Rep Puanı: 206262
Rep Derecesi: The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.The Sinister Scotsman Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

İncelemeleri bıraktım ama yorumları asla. İncelemeden Impact şovu izlemeyeli 7 sene olmuş cidden.

Undead Maid of Honor rolünü KC Spinelli oynuyor ki kendisi son bir yıldır şirketin atanamayan knockoutlarından biri. Ancak bu şekilde devamlılığı olan bir rol buldu kendisine. Allie-Kiera çok tatlı bir takım olsalar da Allie'yi kazandığı maçlarda izlemek benim tadımı kaçırıyor. Mesela Slammiversary'deki Tessa maçına bayılmamın sebebi o maçı kaybetmesiydi. Gene bir Cena bookingiyle kazansaydı o maça sövüp geçecektim sadece. Tessa maçtan sonra patronun kim olduğunu hatırlattı. Çok güzel ilerliyor. Madison'a çizdirdiği karizmayı topladı iyice.

Homicide'ı Gringo Killer vururken izlemek muazzam ama az kalsın adamı düşürüyordu, son anda kurtardı. Ne Homicide ne Hernandez iyi konuşmacılar oldular, 2006'da da bu böyleydi. Eddie onlar için biçilmiş kaftan oldu. Konuşmaları fena değil. LAX'te Santana'nın rampadan direk uçuşu fenaydı. Bu mevzuların bağlanacağı büyük bir sokak kavgasını merakla bekliyorum.

Şovun 15 dakikasını gene Flashback ayağına yediler. Bunun yerine Don Callis fotoğrafı koysanız daha güzel olur. Gelenekçiyiz eyvallah, Impact'in TNA'den kalma değerlerini korumasını da gerçekten çok istiyorum ama şovun 15 dakikasını yiyecek kadar olmamalı bu.

DHS takımına sempati duymamın sebebi Gama Singh. İkiliyi Levent Kırca gibi döne döne tokatlamasından feci eğleniyorum. Bayadır güreş izlerken kahkaha atmamıştım hatta öyle diyebilirim. Bahh ve KM ise hikaye sahibi jobberlar olarak hem kendi küçük senaryolarını besliyorlar hem de diğer rakipleri. Rollerini yerinde oynuyorlar.

Aries'in zaten güreşmek kadar iyi yapabildiği şey şerefsiz heel rolü ve bu maç bunun zirvesiydi. Dustin Cameron maçını duyduğumda bir underdog maçı mı izleriz demiştim ama Anthony Carelli'nin tepkileri bunun %100 tek taraflı geçeceğini gösteriyordu zaten. Öyle de oldu. Ana kemer feuduna güzel renk kattılar. Keşke Santino bir maça daha çıkabilecek durumda olsaydı. Eddie kardeşimse yeni mont yapmış nefis. Onun gibi tertemiz deliresim geliyor bazen. ECW Dreamer'ı izler gibiyim onu izlerken. Kendo sticki değil de ruhunu teslim etmiş sanki Dreamer.

Scarlett'a diyecek söz yok. Bob Kapoor hislerimizi yansıttı zaten orada. Hendry-Katarina-Grado olaylar zincirinde ise olayları değil de spiker masasındaki Don Callis'i dinlemenizi öneriyorum son derece fesat yorumları var. Bu senaryonun nasıl patlayacağını merak ediyorum. Cult of Lee gene yaprak gibi savruluyor. Eli Drake de bir nevi öyle. Yine de kızağa çekilmesi normal tabi. Drake uzun zamandır başarıdan başarıya zıplamaktaydı.

Sydal'in gelişimine çok şaşırıyorum. Şirketin en iyi ring içi yeteneklerinden biri olmasını geçtim en iyi konuşmacıları arasına da girecek böyle giderse. Muazzam yorum getiriyor olaylara. Hala sakinliğini koruyan ve pes etmeyen karakterine bittim. Question Everything koçum benim keşke kemeri kaybetmeseydin.

Main eventte dışarıdaki kavga sarmadı da sonrasında aksiyon düzeldi oVe dominasyonuna kadar. Çok iyi maç çıkarma kaygısından ziyade senaryo besleme kaygısı olan bir maçtı belli ki. Maske çıkarmanın üzerinde çok durdu Cristler. Fenix'in iplerde dönerek vurduğu Thrust Kick şiir gibiydi 10 kere falan izledim. Hep Penta överken kaçırıyoruz ama Fenix'i izlemek harbiden büyük keyif. Crist kardeşler de debut yapalı 1 yıl oldu ve bu 1 yıl boyunca şirketin kah gizli kah açık açık kahramanları oldular yaptıklarıyla. Özellikle Jake'i daha çok beğeniyorum. Sonunda ise spotfeste döndü iş. ***1/2 alır maç benden. Eğlendim ama 2 taraf arasında çok daha kral maçlar döndü önceden.
imza

douglas&bigelow&candido&francine
the triple threat
est. 1995
based on teachings of the franchise.
#IMPACTwrestling

The Sinister Scotsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil