GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 12-04-2016, 22:32   #1
Word Life
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: Trabzon
Mesajlar: 5.851
Konular: 659
Favori Güreşçisi: Randy Orton
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 43595
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 43595
Mesajlar: 5.851

Standart Lana | Kariyer İncelemesiGerçek Adı: Catherine Joy Perry
Doğum Tarihi: 24 Mart, 1985 (31)
Doğum Yeri: Florida, ABD

Ring Adı: Lana
Boyu: 1.70 m
Debut: 23 Ekim 2013


Catherine Joy "C.J." Perry Amekalı profesyonel güreşçi, model, aktris, dansçı ve şarkıcıdır. Kendisi şu anda WWE'de Lana adıyla gözükmektedir.

İlk Zamanları


Perry Gainesville, Florida'da dört kardeşin en büyüğü olarak doğdu. Ailesi ise Portekiz ve Venezuela asıllıdır. Babası bir misyonerdi ve bu yüzden çocukluğu Letonya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nde geçti. Perry ve ailesi Letonya'nın Mayıs 1990 yılında SSCB'den ayrılmasından sonra da orada yaşamaya devam etmiştir. Perry çocukluğunda annesi gibi balerin olmak istedi. Bunun üzerine Riga Koreografi Okulu'na (Letonya Ulusal Bale Okulu) yazıldı ve 14 yaşında Letonya Ulusal Baleti oldu.

17 yaşında Perry Amerika'ya geri döndü ve New York City'de yaşamaya başladı. Daha sonra ise Alvin Ailey Amerikan Dans Tiyatrosu, Bale Hispanico, Broadway Dans Merkezi ve Martha Graham Çağdaş Dans Merkezi'nde dans etti. Perry daha sonra Florida Üniversitesi'nde (FSU) dans ve oyunculuk bölümüne girdi.

FSU'ya devam ederken, okulun futbol takımı olan Florida State Seminoles'te ponpon kızlık yapmaya başladı. Ponpon kızlar olarak kendilerine "cowgirls" deniliyordu. Ekim 2005 yılında ABC kanalında yayınlanan Florida State Seminoles ile Miami Hurricanes maçının spikeri Brent Musburger bir duyuru yaptı ve kan bağışı istedi. Bunun üzerine Florida State Cowgirl'te bu duyuruya öncü oldu ve 1.500 kişi kan bağışı yaptı.

Perry, Matrix ve Red Bull'un RIDGID için yaptığı fotoğraf çekimlerin de modellik yaptı.

Müzik ve Aktörlük Kariyeri


2009 yılında Perry ("C.J." olarak"), Kat, Shea ve Tanu ile birlikte No Means Yes adlı müzik grubunu kurdular. Grup Ne-Yo'nun plak şirketi ile anlaştı. Grup 2010 yılından dağılmadan önce "Would You Like That" ve ardından iki single ("7 Years Bad Luck" ve "Burn Rubber") yayınladılar.

Perry daha sonra Keri Hilson, Nelly, Pink, Usher, Akon ve Rich Boy'un arkasında dans etti. 2013 yılında, Kelley Jakle ile birlikte Paramore'un "Ain't it Fun" şarkısının klibinde oynadı. Daha sonra The Groundlings Okulu'nda Lesly Kahn ve Larry Moss'tan oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk eğitiminden sonra 2011 yılında "The Game" dizisinde bir bölüm konuk oyuncu oldu. Ardından 2011 yılında "I.C.I.R.U.S." filminde baş rolü oynadı. 2012 yılından "Pitch Perfect" ve 2015 yılında devam filmi olan "Pitch Perfect 2" filminde oynadı. En son ise 2013 yılında "Banshee" dizisinde bir bölümüne konuk oldu. Mart 2015 yılında, yapımcılığını WWE Studios'un yaptığı "Interrogation" filmine duyuruldu. Filmde ayrıca, WWE Hall of Famer Adam "Edge" Copeland'ın da olacağı duyuruldu.

Profesyonel Güreş Kariyeri


Rusev'in Menajerliği (2013-2015)Haziran 2013, Perry WWE ile sözleşme imzaladı ve ardından NXT'ye gönderildi. NXT'ye debutunu ise 23 Ekim 2013 tarihindeki NXT şovunda, Lana ismiyle, Alexander Rusev'in CJ Parker ile çıkacağı maçta onun yanında yer alarak yaptı. 6 Kasım'daki NXT şovunda, Lana Rusev'in sosyal büyükelçisi oldu. Hikaye gereği üniversitede dış işleri, ekonomi ve sosyal medya pazarlaması alanından mezun oldu ve Rus aksanı ile konuşmaktadır. Aralık 2013 yılında, Rusev ve Lana ikilisi 1985 yapımı Rocky IV filmindeki Ivan ve Ludmilla Drago'ya benzetildi. Rusev ve Lana daha sonra, NXT Arrival şovunda Xavier Woods ve Tyler Breeze maçına karıştılar ve Rusev her iki isime de saldırdı.

Rusev ana kadroya çıkışını Royal Rumble'da, Lana ise ana kadroya çıkışını 31 Ocak'taki SmackDown şovunda yaptı. İlerleyen haftalarda Rusev ve Lana sadece promo kestiler. Rusev ana kadrodaki ilk maçına ise 7 Nisan'daki Raw şovunda Zack Ryder ile çıktı ve maçı ezerek kazandı. Mayıs başında, Lana Rusev'i Rusya Başkanı Putin'nin kahramanı olarak tanıttı. Bunun yanı sıra Anti-Amerikan oldu ve "Russophile" gimmickini aldı.

Lana, Rusev'in Jack Swagger ile Battleground'ta yapacağı maç öncesin bir promo kesti. Promosunda o dönem yaşanan olayların Amerika'nın başının altından çıktığını söyledi ve Putin'i övdü. Battleground'tan 3 gün önce ise Malezya Havayolları'na ait uçak düşmüştü. Doğrudan bahsetmemesine rağmen, bazı medya kuruluşları Lana'nın promosunu buna yorumladı. Bunun sonucunda Swagger ve Rusev'in feudu medya önünde iyice ateşlendi. Daha sonra WWE'den bir temsilcinin TMZ'ye verdiği demeçte bu olayın düşen uçakla bir ilgisi olmadığını ve bu konuşmaların 3 ay önceden planlandığını söyledi. WWE bununla yetinmeyip ertesi gün yapılan promo için özür diledi.3 Kasım'daki Raw'ın WWE Network'e özel yapılan şovda Sheamus ile USC için kemer maçına çıktı ve onu yenerek kemeri kazandı. Fastlane'de Rusev kemeri korumak için Cena ile maça çıktı. Maç sırasında Lana Cena'nın dikkatini dağıttı ve böylece Rusev maçı kazanarak kemerini korudu. Ancak, WrestleMania 31'de yapılan kemer maçında Rusev yanlışlıkla Lana'ya vurdu ve o sırada dikkati dağıldı. Cena'da bu fırsatı değerlendi ve onu yenerek kemeri kazandı.

Dolph Ziggler ile Takılmaları (2015)
Extreme Rules'ta Rusev ve Cena kemer için "Russain Chain" türünden bir rövanş maçına çıktılar. Lana ring kenarında seyircilerden pozitif reaksiyon aldı ve bunun üzerine Rusev onu ring kenarından yolladı. Payback'te Cena ve Rusev arasında kemer için bir kez daha maç yaptı. Maçın türü ise "I Quit" olarak duyuruldu. Maç sırasında Lana Rusev'in yerine "I Quit" dedi ve Cena'da kemeri korumuş oldu. Ertesi günkü Raw'da, Rusev Lana'ya bağırıp çağırdı ve son olarak Bulgarca ona defolmasını söyledi. Lana ise bu durum karşısında yıkıldı. Gecenin devamında Lana, Ziggler öperek face turn gerçekleştirdi ve Rusev ile aralarındaki ilişkiyi resmen sonlandırdı. 29 Haziran'daki Raw'da Lana ve Ziggler senaryo gereği çift olarak gözüktüler ve bunun üzerine de Rusev'de Summer Rae ile sevgili oldu. Bir kaç hafta sonra, Ziggler Rusev tarafından boğazından sakatlandı. WWE, hikaye gereği Ziggler'in saldırıcı sonucu nefes borusundan sakatlandığını duyurdu. Ziggler 17 Ağustos'taki Raw'da geri döndü ve Lana ile birlikte Rusev ve Rae'ye saldırdı. Bu olayların sonucunda Ziggler ve Rusev arasında SummerSlam'de bir maç ayarlandı. Maç sırasında kadınların ring kenarında kavga ederken Rusev ve Ziggler onları ayırmak istedi. Bu sırada ringe giremediler ve maç double count-out ile bitti. Rae daha sonra Ziggler'e gitti ve ondan Lana ile ilişkilerini bitirmesini istedi. Ama o sırada WWE Lana'nın antreman sırasında bileğinden sakatlanması sonucunda bu hikayeyi sessizce bitirdi.

Sakatlığından Dönmesi (2015-)
11 Ekim'de TMZ Lana ve Rusev'in nişanlandığını söyledi ve ardından Lana bunu doğruladı. 30 Kasım'da Miz TV sırasında Rusev nişanlandıklarını duyurdu ve Lana yine kötü kadın olarak geri döndü.

Lana 29 Şubat'taki Raw'da geri döndü ve Brie Bella ile arka tarafta bir tartışma yaşadı. Lana Brie'nin fanlardan "kötü kocası" sayesinde destek aldığını söyledi. 3 Mart'taki Main Event şovunda Lana, Brie Bella'nın maçına karıştı ve onun dikkatini dağıtarak maçı kaybetmesine neden oldu. Lana bu dikkat dağıtma işlerini 7 Mart'taki Raw ve 11 Mart'taki SmackDown şovlarında devam ettirdi. 14 Mart'taki Raw'da Lana bu sefer Team B.A.D. vs. Bella Twins arasındaki maça karışarak yine Brie'nin dikkatini dağıttı ve maçı kaybetmesine neden oldu. Arka alanda Paige ise Lana'ya tepki gösterdi. 22 Mart'taki Main Event şovunda, Emma ve Summer Rae ile ringe geldi ve Rae ile barıştılar. 28 Mart'taki Raw'da Emma ve Paige karşı karşıya geldi. Lana ve takımı düşmanları ile karşı kaşıya geldiler. Daha sonra bu iki takım arasında WrestleMania 32 için kick-off bölümünde takım maçı ayarlandı. Bu maçla birlikte Lana ring için debutunu yaptı ancak maçı kaybettiler.

Medya'da Lana


Lana, WWE'nin iki video oyununda yer aldı. İlk olarak WWE 2K15'te Rusev'in girişleri ve sevinçlerinde gözüktü. Daha sonra ise WWE 2K16'da menajer olarak gözüktü. 2016 yılında, Lana'nın Total Divas'ın 6. sezonunda ana kadroda yer alacağı duyuruldu.

Filmografi


YIL FİLM ROL NOTLAR
2008 Benny Future and the Madman form Manchester Arabella 
2011 Big Mommas: Like Father, Like Son Dansçı Adı geçmiyor
2011 Big Time Beach Party Dansçı TV Filmi
2012 Pitch Perfect Legacy Bella 
2014 American Hustle Adı geçmiyor
2015 Soul Alexis 
2015 Pitch Perfect 2 Legacy Bella 
2016 Countdown Kendisi Cameo
2016 Interrogation   

YIL DİZİ ROL OYNADIĞI BÖLÜM
2008 The Millionaire Matchmaker Kendisi 1 bölüm (1x4)
2009 The Real Housewives of Atlanta Kendisi 1 bölüm (2x10)
2011 The Game Ashley 1 bölüm (4x9)
2011 The Fresh Beat Band Steguitarus 1 bölüm (3x4)
2011-2012 I.C.I.R.U.S. Brit Yardımcı rol (7 bölüm)
2013 Banshee Crystal 1 bölüm (1x6)
2015 Total Divas Kendisi 1 bölüm (4x5)

Diskografi


YIL SİNGLE
2009 "Would You Like That"

Kişisel Hayatı


Lana gerçek hayatta Rusev ile nişanlı. İkisi Nashville, Tennessee'de yaşamakta.

Move Set


Nicknames
 • "The Ravishing Russian"

Menajerliğini yaptığı kişiler
 • Rusev
 • Dolph Ziggler
 • Naomi
 • Tamina
 • Emma

Giriş müzikleri
 • "Attention!" by CFO$ (14 Nisan 2014-)
 • "Here to Show the World" by Downstait Jim Johnston (23 Ağusto 2015 – 7 Eylül 2015; Dolph Ziggler)

Şampiyonluk ve Başarıları


Rolling Stone
 • Worst Storyline (2015) - Ziggler/Lana vs. Rusev/Rae

Wrestling Observer Newsletter
 • Best Gimmick (2014) - Rusev
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-04-2016, 12:54   #2
What R U Fighting For?
FBI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2014
Nereden: Ankara
Mesajlar: 4.775
Konular: 104
Favori Güreşçisi: Kenny Omega
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 3652
Rep Derecesi: FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın. FBI IC kemerini kazandın.
FBI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
FBI FBI isimli Üye şuanda online konumundadır  

Rep Puanı: 3652
Mesajlar: 4.775

Standart

Demekki neymiş, promo yeteneği doğuştan gelmiyormuş Lana'nın. Öğrendiğim iyi oldu teşekkürler.
imza

THE FATE CANNOT BE CHANGED
DON'T TEST ME, STEP ASIDE

FBI isimli Üye şuanda online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.