GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Seçenekler Arama Stil
Alt 16-05-2016, 22:50   #1
Sic • Parvis • Magna
Quiet Riot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Parts Unknown
Konular: 4970
Favori Güreşçisi: Chris Jericho
Rep Puanı: 38670
Rep Derecesi: Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Quiet Riot Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart 4 Ocak, 2010 - WWE Monday Night RAW | Şov İncelemesi (Hitman'in Geri Dönüşü)

Hazırlayan: Quiet Riot

Şov: WWE Monday Night RAW
Bölüm: 867
Tarih: 4 Ocak, 2010 (Pazartesi)
Şovun Türü & Yayın Şekli: Televizyon Şovu & Canlı
Şovun Yapıldığı Yer & Arena: Dayton, Ohio, USA - Nutter Center
Şovun Yayınlandığı Kanal & Kazandığı Reyting: USA Network & 3.6
Spikerler: Michael Cole & Jerry Lawler
Şirket: World Wrestling Entertainment (WWE)

SıraMaçlarTürleri
1Brie Bella (w/Nikki Bella) vs. MaryseWWE Divas Title Tournament Quarter Final Match
2Carlito vs. Jack Swagger vs. Mark Henry vs. Montel Vontavious PorterWWE United States Title #1 Contendership Fatal Four Way Match
3D-Generation X (Shawn Michaels & Triple H) (w/Hornswoggle) (c) vs. Chris Jericho & The Big ShowUnified WWE Tag Team Title Match
4Evan Bourne vs. SheamusSingles "Non Title" Match
5Kofi Kingston vs. Randy OrtonSingles Match

4 Ocak, 2010 - WWE Monday Night RAW | Şov İncelemesi:

Bret "The Hitman" Hart'ın profesyonel güreş kariyeri ve geri dönüşüyle ilgili bir video izliyoruz. Videonun ardından WWE Monday Night RAW şovunun 867. bölümü pyrolar eşliğinde açılıyor. Tabii ondan önce RAW'un 2010 versiyonu introsu gösteriliyor falan. Pyroların ardından Return of the Hitman müziği duyuluyor!!! The Best There Is, The Best There Was and The Best There Ever Will Be reis ringe doğru geliyor. Üzerinde kendisiyle özdeşleşmiş olan deri ceketi ve gözlüğü de var yaşına göre hâlâ çok klas reis klasını konuşturuyor. Bret Hart WWE'den yediği kazığın arından tam on iki yıl sonra tekrar WWE ringlerinde.

Bret "The Hitman" Hart ringe giriyor. Uzun bir aradan sonra WWE ringlerine geri döndüğü için bununla ilgili WWE Evreninin ona verdiği reaksiyonu ölçüyor ve hayranları biraz daha gaza getirmeye çalışıyor.

Ardından mikrofon istiyor yetkili kişilerden ve konuşmaya başlıyor. Efsane Bret Hart'ın uzun bir aradan sonra WWE ringlerinde ilk kez sesini duymuş olacağız.

Bret Hart: Şey, cehennem dondu sanırım. [ Kendisi cehennem buz tutuna kadar WWE ringlerine dönmeyeceğini söylemişti yediği kazıktan sonra] Bu akşam buraya neden geldiğimi merak eden bir sürü insan olduğunu biliyorum. Peki neden şimdi geri döndüm? Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum, bazı şeyleri düşünmek için uzun bir zamanım oldu. WWE ringlerinde bulunmamamın üzerinden tam on iki yıl geçti ve on iki yıl sonra işte buradayım. WWE Monday Night RAW şovunda WWE ringlerine geri döndüm! Ve bu inanılmaz bir duygu. Biliyor musunuz? Son birkaç yıldır WWE'ye geri dönmenin bir yolunu bulmak için pek çok yolu denedim, inanın ki denedim ancak her seferinde Vince McMahon bunun mümkün olmadığını söyleyerek beni WWE ringlerinde istemediğini belirtip durdu. Ancak geri döndüm ve bu an için şu anda minnettar olduğumu söylemek istiyorum. Burada olduğum için minnettarım, WWE Evreni ile konuşabildiğim için minnettarım. Biliyor musunuz, söylemek istediğim çok önemli bir şey var ve o önemli şeyi şu anda sizlere söylemek zorundayım-- ['Welcome back!' tezahüratları] Geri dönmek güzel. Farkında mısınız bilemiyorum, ancak sizlere bir şey söylemek istiyorum... Dünyanın her bir yerinde beni destekleyen hayranlarıma bir şeyler söylemek için elime bir şans geçmişken şunu söylemek istiyorum... Çok teşekkür ederim! Unutulmamamı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bugün size her şeyiyle çok borçlandığımı belirtmek isterim ve elimden geldiğince bir şeyler yapmak istiyorum, hayatım boyunca WWE Evrenine çalıştığımı belirtmek istiyorum. Kalbimin derinliklerinden teşekkür ederek, kalplerinizde bunca yıldır beni taşıdığınız için de teşekkür ediyorum. Ben deniz tarafından asla unutulmayacaksınız. Şu an burada duruyorum, kendimi sular altında milyonlarca anılarla birlikte hissediyorum. Ama ne anılar! Harika anılar. Hakikaten öyle ve şuan bunlardan birisi aklımdan çıkmıyor, burada Nutter Center'da önemli bir galibiyet aldığımı hatırlıyorum da King of The Ring'i ilk kez kazanarak gerçek bir kral olduğumu herkese göstermiştim. Benim için en gurur verici anlardan birisiydi ve o gece kendimle çok gurur duymuştum. Doğruyu söylemek gerekirse, biraz o gecede yaşananlar aklıma geliyor da Jerry Lawler'ın bana atladığını falan hatırlıyorum. Bu arada, merhaba King, seni yeniden görmek güzel. Bazı şeyler değişmez. Neyse. Bu akşam burada olmamın başka bir nedeni de var. Hemen konuya girmek istiyorum. İçimden atmak istediğim şeyler var ve bu şeyleri tam on iki yıldır kalbimin bir köşesinde saklıyorum! Ve şu anda yapmak istediğim şey birini bu ringe çağırmak olacak. Shawn Michaels orada bir yerde olduğunu biliyorum. Shawn Michaels buraya gel! Benimle yüzleş.

Sexy Boy!!! Bret Hart üzerinden on iki yıl kadar geçmesine rağmen anlaşılan hâlâ yediği o büyük kazığı unutmuş değil! The Heartbreak Kid Shawn Michaels, Bret Hart'ın çağrısı üzerine girişte gözüküyor ve ringe doğru geliyor. Ringe girdikten sonra ikili bir süre yüzleşiyor ya da diğer bir deyişiyle face-to-face yapıyor. Sonrasında Bret Hart konuşmasına devam ediyor.

Bret Hart: Shawn Michaels. Sana bu akşam Shawn diyeceğim. Şu an barış yapmak için sana bir fırsat vermek istiyorum. Herkesin huzurunda sana bir ateşkes çağrısı geçiyorum.

Shawn Michaels: Her şeyden önce, Hitman, buraya gelmeden ve aramızdaki şu meseleyi kapatmadan önce, bu anı bekliyordum tam on iki yıl kadarcık ve on iki yıldır benim de sana söylemek istediğim bir şeyler var. Aslında on iki yıl önce Montreal'de olanları hak ettin. Bana saygısızlık yaptın ve bu iş hakkında ileri geri konuştun. Ve evet, Vince McMahon o gece sana ne yaptıysa, bunda benim de parmağım vardı ve sana kazığı birlikte hazırladık. ['You screwed Bret' tezahüratları yükseliyor]

Bret Hart: (Kazığın atılmasından sonra yaşananlar) Diyeceğimi demiştim zaten.

Shawn Michaels: Ve içimdeki bir parça bunun üzerinde duruyor, içimdeki o büyük parça bundan zerre kadar pişmanlık duymuyor. Ancak diğer yanım ise, diğer yanım ise bana şunu söylüyor, geçmişin geçmişte kaldığını ve son iki yılda bir çok şeyin değiştiğini söylüyor. Hayatımda bir çok şey değişti. Biliyor musun, Bret, sana hep saygı duydum. Ancak senin bana saygı duyduğunu hiç hissedemedim. Bu olay yaşandıktan sonra bile senin harcandığını görünce, senin üzgün olduğunu görünce bundan dolayı pişman oldum ve buna dayanamadım. Ve şunu anladım ki, duygularım tahmin ettiğimden daha fazlaymış. Ama biliyor musun? Bret Hart'ı düşündüğümde, Montreal'i düşünmüyordum, Anaheim, California'yı düşünüyordum! Çıktığımız o 60 Minute Iron Man maçını düşünüyordum. Ne maçtı ama! Günümüzde herkesin görmek istediği ama göremediği ancak günümüzde bizi izleyen şanslı kişilerin yıllarca konuştuğu o maç! Kesinlikle böyle bir maçı günümüzdekiler bir daha asla bir Pay-Per-View şovunda göremeyeceklerdir. Ancak bu maç gerçekleşmeden önce böyle bir maçın önemli bir şovda, önemli bir Pay-Per-View şovunda olmaması gerektiğini ve görmek istemediklerini söyleyen insanlarda vardı. Hatırlıyor musun? Kimse böyle bir maçta bir saate kadar dayanamayacağımızı söylemişti. Fakat söylentilere rağmen Bret 'The Hitman' Hart ve 'The Heartbreak Kid' Shawn Michaels ne yaptı? Oraya gitti ve izleyenlere güzel bir maç sundu! Biz başarmıştık dostum! Ve bu sektörde şimdiye kadar herkesin savunduğu her şey yeniden tanımlanmıştı. İşte böyle. Bret Hart'ı düşündüğümde, onun Excellence of Execution olduğunu düşünüyorum. On iki yıldır bekleyen bir tek sen değilsin, Bret, on iki yıl kadar bekleyenlerden biri de bendim ve içimde biriktirdiğim benim de bir şeyler vardı. Hazır olan tek kişi de sen değilsin. Barışmak isteyen tek kişi de sen değilsin. Ben de barışmak istiyorum ve ateşkes çağrına uyuyorum. Bunun üzerine söyleyeceğim tek şey var sanırım: Emin misin? Ve de hazır mısın?

Bret Hart: Pekâlâ, gerçekten dürüst olmak gerekirse, hiçbir zaman kolay adam olmadın ve de seni hiçbir zaman sevmedim, o zamanlarda dahil ve kesinlikle sorunları olan bir adamdın. Ancak haklısın on iki yılda bazı şeyler değişebiliyor. Benim kariyerim ve senin kariyerin Survivor Series de ne olduysa bununla birlikte etkilenmiş olmamalı ve bu yüzden suçlanmamalısın. Çünkü şu bir gerçektir ki ikimizinde çok iyi bir kariyeri var. İkimiz de çok şey başardık. Ve şimdi burada Dayton, Ohio'da bizi izleyen seyircilerin ve dünyadaki bizi izleyen tüm seyircilerin önünde bu fırsatı bana veren Shawn Michaels ile barış yapmanın yeri ve zamanı olduğunu düşünüyorum. İkimizin eline barış yapmak için bir fırsat geçti ve bu fırsatı değerlendirmek için en doğru zaman. Gözlerinizi dört açın ve bu ana iyi bakın çünkü artık arkadaş olduğumuzu ve arkadaş kalabileceğimizi sizlere kanıtlayacağız. Pekâlâ Shawn, burada bizi izleyen ve dünyada bizi izleyen bütün seyircilerin gözleri önünde sana dostluk elimi sunuyorum, tam kalbimden, kalbimin derinliklerinden, can-ı gönülden seni ateşkese davet ediyorum ve sana uzattığım dostluk elini sıkmanı istiyorum. Eğer barışmak istemiyorsan ve her şeyi mahvetmek istiyorsan, hemen şimdi mahvet gitsin zaten ben üzülmüşüm üzüleceğim kadar.

This is one of the most historic moments in recent WWE memory diyeceğimiz o an yaşanıyor! Shawn Michaels tereddüt etse de ilk başta sonradan Bret Hart'ın uzattığı dostluk elini sıkıyor ve ikili on iki yıl sonra barışıyorlar! Sonrasında Shawn Michaels iplere doğru yöneliyor ve arka alana gidecek derken vazgeçiyor ve ringde kalıyor ve ringde Sweet Chin Music vursam mı vurmasam mı diye beklemeye başlıyor sağ ayak önde hazır bir şekilde. Fakat vazgeçiyor ve giderek Bret Hart'ın boynuna sarılıyor ve ikili birbirinin sırtını tapaladıktan sonra Shawn Michaels arka alana doğru gidiyor Bret Hart ise bir süre daha ringde kalarak Vince McMahon'a sesleniyor.

Bret Hart: Ancak söylemek istediğim bir şey daha var. Sormak istediğim bir şey daha var. Bir kişinin daha buraya gelmesini istiyorum. Vince McMahon! Senin de arkada bir yerlerde olduğunu biliyorum. Şimdi senin de ringe gelmeni ve benimle yüzleşmeni istiyorum. [Bret Hart bekliyor birkaç saniye kadar] Haydi, Vinnie. İnsanları bekletme. [Bret Hart bir süre daha ringde bekler, ancak Vince gelmeyince segment burada sona erer]

Reklâmlar

Reklâmlardan sonra, Josh Matthews arka alanda Vince McMahon'a, Bret Hart'ın onunla şu mevzu hakkında ne düşündüğünü soruyor. Şu mevzı derken Vince mevzuyu anlamıyor ve kendisinin az önce bir toplantıda olduğunu ve gelişmelerden habersiz olduğunu söylüyor. Josh Matthews, Vince McMahon'a bu akşam Bret Hart ile görüşeceğini söyledikten sonra Vince'in yüzü sararıyor ve nereden çıktı bu dercesine öylece kalıyor. Arka alandan sonra kameralar spiker masasına çevriliyor. Michael Cole, Melina'nın sakatlandığından ötürü Divalar kemerinin sahipsiz olduğunu söylüyor. Bundan dolayı bir turnuva başladığını ve turnuvaya sekiz kadın güreşçinin katıldığını hatırlatarak finale kalan iki kişiden final maçını kim kazanırsa Divalar kemerinin yeni sahibi olacakmış. Turnuvanın çeyrek final ayağı birazdan başlayacak.

WWE Divas Title Tournament Quarter Final Match
Brie Bella (w/Nikki Bella) vs. Maryse

Ringe girişler tamamlandıktan sonra, Maryse bir süre apronda bekliyor ve taunt yapıyor. Ancak Brie onu tutup ringe sokuyor ve köşeye çarptırıyor. Brie birkaç kez tekme attıktan sonra snapmare ve dropkick vuruyor ve Maryse ring dışına kaçıyor. Hakem ringdeki Brie'ye bakarken Nikki Bella Maryse'i kafasından tutup spiker masasına çarptırıyor. Ringe dönüldüğünde Brie schoolboy yapıyor ancak Maryse tuş olmuyor. Maryse Brie'yi yerde yumruklarken hakem Maryse'i ayırıyor ve bu sırada da Nikki ile Brie yer değişiyor. Twins Magic izliyoruz. Hakem bunu görmezken Maryse görüyor ve hemen bir tekme atıp French Kiss DDT yapıyor ve tuşa gidiyor ve tuş girişimi başarılı! Maryse, Nikki'yi tuş ediyor ve yarı finale yükseliyor. Brie Bella ise kardeşine kızıyor.

Kazanan: Maryse

Maçtan sonra, Maryse arka alana giderken WWE United States Şampiyonu The Miz yeni müziğiyle Maryse'in yanına geliyor. The Miz, Maryse'den etkilendiğini ve Maryse bu turnuvayı kazanırsa onunla görüşeceğini söylüyor. Maryse klasik tauntunu yaparak Miz'in suratını eliyle kapatıyor. The Miz istediğin kadar beni tersle ancak 2010 yılının Maryse'in yılı olduğunu söyleyip spiker masasında Jerry Lawler ile Michael Cole'un da sürekli bunu dile getirip durduğunu belirtiyor ve bu sırada reklâmlara gidiyoruz.

Reklâmlar

WWE United States Title #1 Contendership Fatal Four Way Match
Carlito vs. Jack Swagger vs. Mark Henry vs. Montel Vontavious Porter

Reklâmlardan döner dönmez, maçın başladığını görüyoruz. Mark Henry ring dışında yatıyor. Carlito ve Jack Swagger birlikte çalışıp MVP'yi hallediyorlar, ancak Carlito birden takım oyununundan vazgeçip Jack Swagger'a saldırıyor. Carlito, Swagger'ın üzerine koşuyor ve Swagger powerslam yapıyor ancak MVP tuş denemesini bozuyor. Swagger MVP'ye belly-to-belly suplex yapıyor ancak tuşu bu sefer de Carlito bozuyor. Swagger Carlito'ya corner clothesline yaptıktan sonra Mark Henry ringe giriyor ve Swagger'a clothesline vuruyor. MVP, Mark Henry'ye birkaç kez tekme attıktan sonra Henry onu yakalayıp dışarı gönderiyor. Henry Carlito'ya headbutt vurduktan sonra Carlito'yu havaya kaldırıp Swagger'a çakıyor. Henry Carlito'ya bear hug yapıyor ancak Swagger hareketi bozuyor. Henry, Swagger'ı yakalayıp Reverse Torture Rack yapıyor ve Swagger kıvranıyor. MVP gelip Henry’ye big boot vurduktan sonra Henry'yi ring dışına gönderiyor. MVP, Carlito'yu Jack Swagger'a çarptırıyor, hemen ardından da Swagger'a Playmaker yapıp tuşa gidiyor ve tuş girişimi başarılı oluyor. MVP maçı kazanarak WWE United States kemeri için #1 Contender oluyor yakın zamanda The Miz ile karşı karşıya gelecek.

Kazanan: Montel Vontavious Porter

Maçtan hemen sonra kameralar arka alana çevriliyor. Chris Jericho ve Big Show arka alanda. Big Show bu akşamki maçın son şansları olduğunu hatırlatıyor. Jericho kendisinin bir planı olduğunu söyleyip Bret Hart'la konuşmaya gidiyor. Jericho, Bret Hart'ın odasına girip ona kendi screwjob'ını yapma önerisi getiriyor, şeytan gibi aklına girerek Shawn Michaels ve Triple H'e karşı bir screwjob yapabilirsin intikam alma amaçlı diyor ancak Bret Hart oralı olmadığını gösteriyor ve Montreal'i unuttuğunu, kendisinin ikiyüzlü birisi olmadığını söyleyerek, Shawn Michaels ile barış yaptığını artık kazık mazık olmayacağını söylüyor.

Tekrar arka alandayız. Bu sefer Triple H ve DX'in yeni maskotu Hornswoggle arka alanda WWE ürünlerini tanıtıyor. Shawn Michaels oraya geliyor ve Triple H'e neden Hornswoggle'a bir çocuk gibi davrandığını söylüyor. Ona hakaret ederek saygısızlık yapma diyor. Triple H ama öyle diyor ve onun küçük sevimli bir çocuk olduğunu söylüyor. Shawn Michaels bu sefer Hornswoggle'ın sakalı olduğunu hatırlatıyor. Triple H ise leprikonların sakalla doğduğunu söyleyip Chris Jericho'yu çağırıyor ve bu akşam Unified WWE Tag Team kemerleri için karşı karşıya geleceklerini hatırlatıyor. Gelen kişi ise Chris Jericho kılığındaki Santino Marella. Santino, DX üyeleri Shawn Michaels ve Triple H'e ikiyüzlü ve dalkavuk diyor. Triple H, Hornswoggle'a ona saldırmasını söylüyor. Hornswoggle hay hay diyerek Jericho kılığındaki Santino'ya saldırmaya başlıyor. Triple H üstün başarılarından ötürü Hornswoggle'ı kurabiyeyle ödüllendireceğini söylüyor ve ona kurabiye ikram ediyor. Sonrasında DX oradan ayrılıyor. DX giderken Santino da tipi kaymış vaziyette ayaklanarak onlara, "Good luck at the sucking it" diyor. Reklâmlara gidiyoruz bu sırada. Reklâmlardan sonra ise Chris Jericho & Big Show takımı, Unified WWE Tag Team Şampiyonları D-Generation X (Shawn Michaels & Triple H) (w/Hornswoggle) üyeleriyle karşılaşacaklar ve kemer ortada olacak!

Unified WWE Tag Team Title Match
D-Generation X (Shawn Michaels & Triple H) (w/Hornswoggle) (c) vs. Chris Jericho & The Big Show

Reklâmlardan sonra iki takımın üyeleri de ringe girişlerini gerçekleştiriyor ve maç zil sesiyle başlıyor. Shawn Michaels ile Big Show maça başlayan isimler. Big Show üstün çıkıp Shawn Michaels'a headbutt vuruyor. Triple H tag alıyor ve DX birlikte çalışıp Big Show'a suplex yapmak istiyor ancak Big Show ikisine aynı anda suplex yapıyor!

Reklâmlar

Reklâmlardan sonra, Chris Jericho ve Triple H ringde. Big Show tag alıp Triple H'e back body drop yapmak istiyor ancak Triple H, Big Show'un karın bölgesine tekme atıyor. Big Show sidewalk slam hareketiyle karşılık verdikten sonra sert bir leg drop yapıyor ve tuş girişimi geliyor ancak sonuç yok. Triple H tuş olmuyor. Big Show, HHH'i ayağa kaldırıp iki yumruk attıktan sonra Chris Jericho'ya tag veriyor. Chris Jericho seyircilere dönerek Hulk Hogan'a sanki göndermede bulunurcasına eliyle "I can't hear you!" tauntu atarak dalga geçtikten sonra HHH'in üzerine koşuyor ancak HHH onu yakalayıp spinebuster yapıyor. Chris Jericho hemen tag veriyor ve Big Show ringe girip HHH'e tekme atıyor. Show HHH'i köşeye yakın bir yere koyduktan sonra corner slingshot splash yapmak istiyor ancak Triple H zamanında çekilip Shawn Michaels'a tag veriyor. Shawn Michaels son hızıyla ringe girip iki kez flying forearm vuruyor ardından da low dropkick vurduktan sonra bir de enzuigiri ekleyip köşedeki Jericho'yu ring dışına gönderiyor. Hakem Big Show'a bakarken Jericho da turnbuckle'da bekleyen Shawn Michaels'ı yere düşürüyor. Hakem Chris Jericho ile ilgilenirken kaşla göz arasında Hornswoggle ringe giriyor ve Big Show'a running seated senton yapıyor hareketin ardından Shawn Michaels tuş deniyor ancak Big Show kurtuluyor. Michaels Sweet Chin Music deniyor, ancak Big Show onu yakalayıp chokeslam yapıyor! Michaels tuş olmuyor ve maç devam ediyor. Jericho tag alıp Lionsault yapıyor ama Michaels dizlerini karnına çekiyor. Bunun üzerine Jericho Michaels'ın bacaklarını yakalayıp Walls of Jericho bağlamaya çalışıyor ancak Michaels kurtulup Triple H'e tag veriyor. HHH ringe girip hemen pedigree yapıyor ama tuş denemesini Big Show bozuyor. Big Show ringe giren Michaels'a chokeslam yapmak istese de HHH ona tekme atıp pedigree yapıyor! Jericho ringe dönüp HHH'i Shawn Michaels'a çarptırınca Michaels ring dışına düşüyor. Jericho HHH'e roll-up yapıyor, HHH tuş olmuyor. İkili ayağa kalkınca Jericho birden Codebreaker vuruyor! Tuş denemesini Shawn Michaels bozuyor ve güzel geçen maç devam ediyor. Hakem Michaels’ı dışarı çıkarmaya çalışırken DX kıyafetli Hornswoggle ringe girip Jericho’ya Sweet "Shin" Music vurmak istiyor! Hornswoggle tekme için koşuyor ama Jericho, Hornswoggle'ın kafasına big boot'u vurup onu yere düşürüyor. HHH, Jericho'yu pedigree pozisyonuna alıyor ama Jericho kurtulup Walls of Jericho bağlamaya çalışıyor. Bu sırada Shawn Michaels, Chris Jericho'ya Sweet Chin Music vuruyor! HHH hemen tuş girişiminde bulunarak Jericho'nun üzerine doğru uzanıyor ve Chris Jericho tuş oluyor! Maçı DX üyeleri kazanıyor ve kemerlerini koruyorlar.

Kazanan: D-Generation X (Shawn Michaels & Triple H) (w/Hornswoggle)

Maçtan sonra, Big Show sinirlenerek Chris Jericho'ya "hoşçakal" diyerek arka alanın yolunu tutuyor. Bu Jeri-Show'un sonu mu? Arenadaki seyirciler ise Chris Jericho'ya, "Na-Na-Na-Na-Na-Na-Hey-Hey-Hey-Goodbye" tezahüratlarında bulunuyorlar. Chris Jericho arka alana üzgün bir şekilde gidiyor.

Arka alandayız, Randy Orton, Vince McMahon'ın ofis kapısını çalıyor. Orton bir teklifi olduğunu söylüyor Vince'e ve kendisi Bret Hart’ın kafasına punt kick'i geçirecekmiş ve Vince de Randy Orton'ı Royal Rumble'da otuzuncu sıradan maça sokacakmış. Vince kendi özel güvenlik ekibi olduğunu söyleyip Orton'dan kendisini bir daha rahatsız etmemesini istiyor. Orton oradan ayrılırken Legacy üyeleri Cody Rhodes ve Ted DiBiase ile karşılaşıyor. Legacy bu gece ring kenarında oturup Randy Orton'ı izleyecekmiş. Eğer Randy Orton maçı kaybederse Legacy üyeleri Randy Orton'ı aforoz edecekmiş.

Written In My Face duyuluyor!!! WWE Şampiyonu Sheamus ringe doğru geliyor. Tauntunu yaptıktan sonra konuşmasına hemen başlıyor.

Sheamus: Geçen hafta, John Cena beni yenemedi. Bununla ilgili istediği kadar bahane uydurabilir, ancak gerçek şudur ki: Yapacağım dediğim her şeyi yaptım. 2009'un son resmi yüzü benim, feci şekilde dayak yemiş bir vücudun üzerine ayağımı koyarak WWE kemerimi kaldırıyordum, şimdi ise WWE Şampiyonu olarak karşınızda duruyorum. Bir sonraki kemer koruma maçına Royal Rumble'da çıkacağım ve John Cena'ya karşı kemerimi SAVUNMAK istemiyorum. Bu konuda kararlıyım. Onu yendim. Onu masasın üzerine fırlatarak maçımı kazandım ve bu görmüş olduğunuz kemeri onun beş para etmez vücudunun üzerin basarak kaldırdım. Ve şimdi yeni bir meydana okuma, yeni rakipler istiyorum. Bret Hart'ın hep dediği bir laf var, kendisini bu konuda haklı buluyorum. Hep der ki the best there is, the best there ever was and the best there ever will be. Evet öyle Bret Hart the best there was kalıbına tam uyan kişi, ancak the best there is ve the best there ever will be kalıpları bundan böyle ben oluyorum. Bu bana ait. Ve benimle bu ringe adım atacak herkese şu saatten sonra meydan okuyorum--

Evan Bourne'un müziği duyuluyor!!! Evan Bourne ringe geliyor, ringe girer girmez uzaktan şöyle bir Sheamus'ı süzdükten sonra konuşmasına başlıyor.

Evan Bourne: Sheamus, bu kemeri şuan tutuyor olmanın tek nedeni varsa o da BİRİLERİNİN sana bir fırsat vermiş olmasından kaynaklanıyor. Biliyorum, bana fırsat vermezsin, ancak eğer aynı fırsattan bana verirsen, seni yenebilirim. Ve fırsat vereceksen, bu fırsatı hemen şimdi istiyorum!

Sheamus: Demek fırsat istiyorsun? Hemen şimdi ha? Şuna bakın: Little Evan Bourne beni yenebileceğini zannediyor. Madem öyle, bak sana ne diyeceğim, 'Little' Evan Bourne... Neden buraya bir hakem çağırıp karşılaşmıyoruz? Evan, eğer beni bu akşam yenersen, Royal Rumble'da seninle bir kemer maçında karşılaşırım ve memnuniyetle kemerimi ortaya koyarım. Ancak dürüst olayım, o kemeri kazanamazsın. Benden alacağın tek şey belki de hayatın boyunca görmediğin en kötü dayak olur. Ve bu akşam bunlardan birisi alacaksın. 'Little' Evan Bourne.

Singles "Non Title" Match; Eğer Evan Bourne Kazanırsa Sheamus'ın Royal Rumble'daki Rakibi Olur
Sheamus vs. Evan Bourne

Maç ikilinin karşılıklı olarak kestiği promodan hemen sonra başlıyor. Evan Bourne tekme atarak maça başlıyor ve Sheamus'ı yere düşürüyor ve hemen Air Bourne yapıyor ancak Sheamus tuş olmuyor. Evan Bourne köşeye çıkıp crossbody için zıplıyor ancak Sheamus onu yakalayıp fallaway slam yapıyor ardından da hemen Bicycle Kick ve Crucifix Powerbomb yapıp tuş denemesinde bulunuyor WWE Şampiyonu Sheamus ve maçı kazanarak Evan Bourne'un hayallerini yıkıyor.

Kazanan: Sheamus

Maçtan sonra kameralar spiker masasına çevriliyor ve Michael Cole ile Jerry Lawler, efsane güreşçi Dr. Death lakaplı Steve Williams'ın ölüm haberini paylaşıyor.

Montreal Screwjob ile ilgili bir video ele alınıyor.

Ted DiBiase ve Cody Rhodes ikilisi sıradaki Randy Orton vs. Kofi Kingston maçı için koridordan ringe doğru gelirken kameralara yansıyorlar. Reklâmlardan sonra, Randy Orton ve Kofi Kingston tekli maç türünde karşı karşıya gelecekler; şayet Randy Orton bu maçı kaybederse The Legacy stable'ından atılacak.

Reklâmlar

Singles Match
Randy Orton vs Kofi Kingston

Reklâmlardan sonra, karşı karşıya gelecek iki isimde ringe girişlerini gerçekleştiriyorlar. Ted DiBiase ve Cody Rhodes ikilisi maçı kenardan takip ediyorlar. Orton headlock bağlayarak maça başlayıp shoulder block yapıyor. Orton iplerden sekiyor ancak Kingston high elbow yapıyor. Kingston, Orton'ı köşeye gönderip stinger splash yaptıktan sonra iplerin yanında duran Orton'a sonrasında clothesline vurup ringden aşağıya doğru gönderiyor. Kingston ardından Orton'a baseball slide yapıyor ve sonrasında ise ringden aşağıya inip Orton'ı içeri sokuyor ancak tam içeri girecekken Orton onu yakalayıp Elevated DDT pozisyonuna alıyor. Kingston kurtuluyor ve Orton'ı tekrar ring dışına gönderiyor derken reklâmlar araya giriyor.

Reklâmlar

Reklâmlardan sonra, Randy Orton yerde headlock bağlamış durumda. Bu sırada reklâm arasında girildiğinde yaşananlar gösteriliyor, Kingston tam turnbuckle'da bekliyorken Orton onu ittirmiş ve Kingston seyirci bariyerlerine doğru düşmüş falan. Bir süre sonra Kingston headlock'tan kurtulur gibi olunca Orton onu sertçe yere çarptırıyor. Orton Kingston'ı yerde stomp darbeleri vurduktan sonra seyircilere laf atarken Kingston Orton'a tekme atıyor. Orton etkilenmeyip Kingston'ı köşede yumrukluyor. Orton rakibini iplere doğru catapult ile çarptırdıktan sonra ringe çekip tuş deniyor ancak sonuç yok Kofi Kingston tuş olmuyor. Orton tekrar headlock bağlıyor, Kingston kurtuluyor ve ikili birbirine doğru koşuyor ama havada çarpışıyorlar ve ikisi de yerde kalıyor. Kingston kalkınca Orton'a birkaç kez yumruk atıp üstünlük sağlıyor. Kingston dropkick vurduktan sonra Orton'ı köşede yumrukluyor. Kingston sert bir uppercut ve Russian leg sweep yaptıktan sonra boom boom leg drop yapıyor ve Trouble in Paradise işareti veriyor. Orton ring dışına kaçınca Kingston iplerden sekip Orton'ın üzerine uçuyor! Ringe dönüldüğünde Kingston crossbody yapıyor ancak Orton tuş olmuyor. Orton yumruk atarak birden öne geçip RKO deniyor ancak Kingston onu yakalayıp S.O.S vuruyor! Orton tuş olmayınca Kingston rakibini ayağa kaldırırken Orton birden RKO deniyor. Kingston kurtulup Trouble in Paradise yapıyor ama Orton kafasını boksörler gibi gardını alarak kollarıyla koruyup hareketten etkilenmiyor. Orton hemen RKO vuruyor ve tuşa giderek maçı kazanmış oluyor!

Kazanan: Randy Orton

Maçtan sonra, kameralar Ted DiBiase ve Cody Rhodes ikilisine çevriliyor. Randy Orton onlara doğru pis pis bakarken, DiBiase ve Rhodes ikilisinin Orton'ın kazandığından memnun kalmadıkları yüzlerinden okunuyor. Şimdi reklâmlara gidiliyor son kez ve reklâmlardan sonra gecenin main event'i start vermiş olacak. Vince McMahon ile Bret Hart ikilisi Hart'a atılan kazıktan tam on iki yıl sonra aynı ringde yüzleşecekler ama önce reklâmlar!

Reklâmlar

Reklâmlardan sonra, gecenin main event'i başlıyor ve No Chance In Hell duyuluyor! Mr. McMahon ringe doğru geliyor. Mr. McMahon ringe girer girmez konuşmasına başlıyor.

Mr. McMahon: İlk olarak konuşmama hem buradakiler için, hem de dünyanın her yerinden bizi zevklen takip eden seyircilerimizin yeni yıllarını kutluyorum ve 2010 yılının onlar için iyi geçmesini diliyorum. Söylemek istediğim bir diğer şeyse, Bret Hart'ı burada ağırlayacak olmam onu ağırlamamak için hiçbir neden yok üstelik Shawn Michaels ile Bret Hart'ın hemen hemen barışmasından sonra. Bu Montreal ile ilgili şeyleri arkamızda bırakalım artık ne de olsa görevimizi başarıyla tamamladık. Bu nedenle ben de aynı şekilde hissediyorum. Montreal Hadisesi tamamen bitmiştir. Yine de Bret Hart'a teşekkür etmek istiyorum. Bu akşam buraya gelip, WWE Monday Night RAW şovunun misafir ev sahibi (guest host) olduğu için ona teşekkür etmek istiyorum. Ve misafir ev sahipliğinden konu açılmışken, gelecek hafta Monday Night RAW şovunun misafir ev sahibi 'Iron' Mike Tyson olacak! Mike Tyson bunu gözü kapalı hiç düşünmeden kabul ettiğin için teşekkür ederim. Sorusuz, sualsiz, tartışmasız, Mike Tyson, the baddest man on the planet (Türkçe: Gezegendeki en kötü adam)'dir.

Bret Hart'ın müziği duyuluyor! Kendisine büyük tezahüratlar atılıyor. Bret Hart giriş kısmında gözüküyor ve ringe doğru geliyor. Bret Hart ringe giriyor ve ceketini çıkararak, Mr. McMahon'ı selamlıyor bu sırada Mr. McMahon konuşmasına devam ediyor.

Mr. McMahon: Ne düşündüğünü biliyorum. Bu insanların görmek istediğini biliyorum. Bana Sharpshooter yapmanı görmek istiyorlar. Bret, bu gece senden bana karşı daha iyi bir adam olmanı istiyorum. Gerçekten ne söyleyeceklerini duymak istiyorum. Seni tahrik etmek istemiyorum. Yapmak istediğim şey bu değil. Ama daha önce olduğu gibi, dürüst olmak gerekirse, bunu istiyorum, fakat her şeyi bir kenara bırakırsak benim de içimi sıkan birkaç şey var ve senin ağzından içimi sıkan şeyleri bastırmak adına bir şeyler duymak istiyorum. Ve inanıyorum ki, buna gerçekten inanıyorum, seni kazıklayan kişi benim ve kariyerini gerçekten mahvettiğime inanıyorum. Seni kazıkladığımı asla unutmayacağım, özellikle seni kazıklayıp şirketimden postaladığımda yüzüme tükürmeni de asla unutmayacağım. Soyunma odasında olaylar yaşanıp yumuşadıktan sonraki alayışını da asla unutmayacağım, bana yumruk vurduğunu da asla unutmayacağım, kovulduktan sonra gittiğin yerde her gece bana ettiğin hakaretleri, saygısızlıkları da asla unutmayacağım, bana karşı hep eksin olduğu halde yine de sana acıdım ve seni Hall of Famer bile yaptım. Ama sen bana Hall of Fame töreninde bile saygısızlık yaptın. Yani demek istediğim, bana iftira attın, bana çöp gibi davrandın, çok uzun yıllardır kazıklanıp gittikten sonra bana hakaret ettin ve bu bir gerçek, Bret. Ve yine tekrar ediyorum, seni tahrik etmek istemiyorum , sadece sana karşı dürüst olmak istiyorum ve de bana söyleyeceklerini duymak istiyorum. Umarım Bret, konuşmana iki güzel kelâm ederek başlarsın. Umarım konuşmana benden ötürü, "Özür diliyorum!" diyerek başlarsın. Tekrar hatırlatırım, seni tahrik etmiyorum ve tahrik etmek istemiyorum.

Bret Hart: Aklımda sana söylemek istediğim çok şey var, ancak düşündüğün iki kelimeyle benim düşündüğüm iki kelime arasında dağlar kadar fark var. Bu akşam buraya barışmak için geldim, aramızdaki buzların erimesi için geldim ve de bu kazık olayının başımıza gelmesiyle şimdiye kadar herkes arasında kötü sonuçlara neden olduğunu ikimizde biliyoruz benim amacım bu olayın kapanmasıdır. Bunun için şuan yolu yarıladığımı hissediyorum. Ve sırtımdan on iki yılın yükünü atacak olmam benim için dünyanın en güzel duygusu. Shawn ile yüzleştim ve istediğimi aldım. Bunun için yolu yarılmış gibi hissediyorum. Şimdi seninle yüzleşip istediğimi almak ve bu meseleyi kökünden kapatmak istiyorum. Ve bunu sen de istiyorsun ben de istiyorum. Sen de ben de kötü şeyler yaptık ve şimdi aramızın düzelmesi için aynı şeyleri istiyoruz. Bilirsin, ikimizde doğru olan şeyi elde etmek istiyoruz. Benimle ateşkes yapman için elimize bir şans geçti, gel ateşkes yapalım ve barışalım ve bu konuda burada kapansın. Bu mesele çok uzadı ve bu meselenin artık bitmesini istiyorum. Benim gibi bu meselenin artık kötü olduğunu sen de düşünüyorsundur herhalde?

Mr. McMahon: Bu konuda dürüst olacağım, istediğimi sandığım şeyi söyleyeyim. İstediğimi sandığım şey buraya gelmek ve senin taşaklarını tekmelemekti. Gerçekten öyle düşünüyordum aslında, tamam mı? Biliyorum bu aptalca. Anlıyorum. Ancak dürüst olmanın yararları, açık sözlü, doğru sözlü olman (straight-forward), arkamızda bir şey bırakmamak, çok fazla kafamızda bir şey düşünmemek gibi şeyler. Ancak haklısın. Senin kadar ben de bunun bu kadar kötü olaylara sebebiyet versin istemezdim. Senin ilk WrestleMania'nı hatırlıyorum da, Bret. WrestleMania 2'de maça çıkmıştın. Andre The Giant ile bir Battle Royal maçında son ikiye kalmıştın ve Andre seni eleyip maçı kazanmıştı. Andre'nin o maçta yaptıklarını da asla unutamam, Andre'nin güreşe olan büyük bir cazibesi vardı, belki de tüm zamanların bu konuda en cazibeli ismiydi, ancak er ya da geç onun da kariyerinin sonu gelecekti. Geçmişten yine devam edelim, aynı battle royal maçından yine senin yaptıklarını da hatırlıyorum, Bret ve senin gelecekte önemli yerlere geleceğini biliyordum ve tam o zaman anlamıştım. Öyle de olmuştu ve kariyerin kariyerini başarılı bir şekilde takip ediyordu, yani demek istediğim, tag team uzmanı olmuştun, WWF/E Şampiyonu olmuştun, Bret. Kimse sana elini uzatamıyor, kimse seni yakalayamıyordu. Sana fırsatlar verdim. Sana elimden geldiği kadar fırsatlar sundum ve sen bunları altına dönüştürdün. Savaştın, pençeledin, tırnaklarınla kazıya kazıya dağ tepe demeden zirveye kadar ulaştın. Ve Bret, kendine bir slogan buldun, bu sıradan bir slogan değil, gerçekten öylesin, Excellence of Execution'sın. Hakkınla böyle oldun. Bunu başardın. Ve bunun nedenlerinden birisi buydu. Ayrıca tüm bu Montreal mevzusu senin ve benim aramda çok özel bir sırdı bu bahsettiğim nedenlerden biri ile aynı fikirde olduğunu biliyorum. Bunu kendin de söylemiştin. Sana göre bir baba gibiydim. Bir baba figürü gibi. Bu sorumluluğu hissettim ve senin çok kötü hissetmendeki kalbinin sızlamasındaki nedenlerinden biri de bu. Baba mevzusundan konu açılmışken, konu senin babana gelecek olursa, babanı sakıncası yoksa gündeme getirmek istiyorum. Bilmeni istiyorum ki, Stu Hart, gayet işine bağlı bir isimdi ve insanların onun tüm başarılarını bilmesini istiyorum. Bu kadar çok insanın işine girip işinde başarılara imza atmasındaki sebep bu. Bütün diyeceklerim bunlardı. Şahsen babanı bundan ötürü bu yılki Hall of Fame'e aday göstermek istiyorum. Baban layıkıyla bunu hak etti ve bu yıl o da bir Hall of Famer olacak.

Bret Hart: Müteşekkirim bunun için. Bunun Hart Ailesi içinde çok şey ifade ettiğini ve bu tören için Calgary'deki evimizden kalkıp WWE'ye bir başka yuvaya döneceğimizi söyleyebilirim. Kanada genelinde bizi destekleyen hayranlar lafım size sonunda birileri babamı Hall of Fame olacağını duyurdu. Bunun için teşekkür ederim, Vince.

Mr. McMahon: Pekâlâ Bret, bana teşekkür ediyorsun, ancak açıkça konuşmak gerekirse, buradaki herkes ve sanırım bu herkesin içinde ben de varım, biz sana teşekkür etmek istiyoruz. Şahsen, WWE'ye olan katkıların için teşekkür etmek istiyorum. Tüm WWE Evrenine verdiğin her heyecanlı anın için teşekkür etmek istiyorum. Sana, can-ı gönülden teşekkür ediyorum, Bret. Bu akşam bizi kırmayıp buraya geldiğin içinde teşekkürler. Bayanlar ve baylar, işte gerçek Bret Hart! Ve son olarak, bunu söyleyeceğimi kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi, özellikle the best there is, the best there was ve de the best there ever will be olarak varlık sürdüğün için çok teşekkür ederim.

Vince McMahon ve Bret Hart konuşmalarını sonlandırıp el sıkışıyorlar. Taraftarlara dönerek ikili birbirlerinin ellerinden tutarak havaya kaldırıyor, ringin dört bir yanına dönerek birlikte samimi pozlar veriyorlar. Bu sırada Vince birden Bret’in kasıklarına tekmeyi geçiriyor! Vince öfkeyle Bret’e bakarak arka alana doğru gidiyor. Bret Hart acı içerisinde kala kalıyor öyle ve RAW bu görüntülerle sona eriyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese mutlu günler dilerim.

imza
Quiet Riot isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-05-2016, 22:53   #2
Mr.Lucha Underground
Mr.Antonio Cesaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 639
Favori Güreşçisi: Andrade Almas
Rep Puanı: 6918
Rep Derecesi: Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.Mr.Antonio Cesaro Royal Rumble maçını kazandın.

D-Generation X vs Jeri-Show maçı uzun yıllar favori maçım olmuştu. O zamanlar Jeri-Show hastasıydım.
imza

Mr.Antonio Cesaro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-05-2016, 22:54   #3
Tachikawa-ryu
World Class Maniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Güzelyalı
Konular: 2198
Favori Güreşçisi: Masashi Takeda
Rep Puanı: 121194
Rep Derecesi: World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.World Class Maniac Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.

Hemen okuyacağım hocam,devamı gelirse çok iyi olur.Emeğine sağlık.
imza
Dormite liberi,
Dulci pueri dormite, caloria et,
Comodus Vester lecti boni.

Osservo te, semper te,
Latus tui costa te, autem solus, mitite,
Latus tui hic sum.

In Somninum plati
Floridus plena, dormite liberi
Dulci mei dormite

Mitite liberi,
Sine pater autem, mitite, liberi,
Visi te tua mater.

Osservo te, semper te,
Latus tui costa te, liberi sine sentite,
Momentum dormite.

In conclave sine mater.
Conclave dum dies saperis...
World Class Maniac isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil