GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 09-09-2017, 21:52   #1
Rhea Ripley Hazretleri
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.164
Konular: 331
Favori Güreşçisi: Rhea Ripley
Rep Puanı: 13196
Rep Derecesi: LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart Yuji Nagata | Kariyer İncelemesi

Herkese merhaba bugün NJPW efsanelerinden Yuji Nagata'nın kariyer incelemesini paylaşıyorum.Herkese iyi okumalar.Bu arada önceki incelemelerime imzadan ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan : "LoneWolf"


YUJİ NAGATA

Gerçek İsmi : Yuji Nagata
Doğum Tarihi ve Yeri : 24 Nisan 1968 - Togane, Chiba, Japonya
Ring İsimleri : Maybach Blue Justice, Yuji Nagata
Boyu : 183 cm
Kilosu : 108 kg
Eğitmeni : NJPW Dojo, Kazuo Yamazaki
Debut : 14 Eylül 1992
Nicknameleri : Blue Justice, Mr. Saikyou, Mr. IWGP


Nagata Hakkında Bilgiler

Yuji Nagata şu anda Japonya profesyonel güreş şirketi New Japan Pro Wrestling güreşçisidr.Sert güreş sitiline sahiptir.IWGP Heavyweight kemerini 10 kez başarıyla savunarak bu alanda rekora imza atmıştır.


Amatör Güreş Kariyeri

Profesyonel kariyerini başlamadan önce başarılı bir amatör güreş kariyeri geçirdi.Amatör güreş yıllarında Minoru Suzuki ile bir araya geldi.1986 yılında Suzuki, Nagata'yı Tokyo okulunda gerçekleşen turnuva maçında mağlup etti.Nagata, Japonya'yı temsil ederek 2 kez Asia Şampiyonu oldu.


New Japan Pro Wrestling (1992-1997)

Nisan 1992 yılında New Japan Pro Wrestling ile anlaşarak antramanlara başladı.14 Eylül'de NJPW debutunu yaptı ve Hiroyoshi Yamamoto ile karşılaştı ve maçtan mağlup ayrıldı.1993 yılında Young Lion Cup turnuvasına katıldı fakat başarı elde edemedi.Daha sonra NJPW'de çeşitli maçlara çıktı.1994 yılında Young Lion Cup turnuvasına katıldı.3 puan ile turnuvayı tamamladı.

1995 yılında Young Lion Cup turnuvasına katılan Nagata finale kadar yükseldi.Final maçında Manabu Nakanishi'ye yenilerek ikinci oldu.Daha sonra yine takım ve tekli maçlarda yer alan Nagata, 1996 yılında Young Lion Cup turnuvasına katıldı.Bu turnuvada finale yükselen Nagata yine kazanma başarısı gösteremedi.NJPW kariyerinin ilk aşamasında pek fazla başarı gösteremeyen Nagata 1997 yılında şirketten ayrıldı.


World Championship Wrestling (1997-1998)

Nagata, Şubat 1997'de Amerikan profesyonel güreş şirketi World Championship Wrestling şirketine katıldı.Burada Sonny Onoo tarafından menajerliği ve çevirmenliği yapıldı.Último Dragón ile feudu başlayan Nagata daha sonra Dragón'un omuz sakatlığından dolayı feudu bitirmek zorunda kaldı.21 Nisan'da WCW United States Heavyweight kemeri için Dean Malenko ile maça çıktı.Maçı kazanan ve kemerini koruyan Dean Malenko oldu.Daha sonra Dean Malenko ile birkaç kez daha kemer maçına çıkan Nagata hiçbirinde başarılı olamadı.

Ağustos 1997'de WCW World Cruiserweight kemeri için Chris Jericho ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.Daha sonra tekrar Ultimo Dragon ile feuda giren Nagata, World War 3 şovunda rakibini mağlup etti.Aralık ayında bu kez WCW World Television kemeri için maça çıkan Nagata kemer sahibi Disco Inferno'ya mağlup oldu ve kemeri kazanamadı.

1998 yılında WCW Thunder şovunda Bill Goldberg ile karşılaştı ve maçtan mağlup ayrıldı.Daha sonra Kensuke Sasaki ile takım olarak WCW World Tag Team kemeri için 1 numaralı aday oldular.Finalide kazanan Sasaki ve Nagata kemer için bir numaralı aday oldular.Fakat ikili çıktıkları maçta kemerleri kazanamadılar.Nagata, Ağustos 1998'de WCW ile yollarını ayırdı.


NJPW'e Geri Dönüş (1998-Günümüz)

1998 yılında NJPW şirketine döndü.Daha sonra boşta olan IWGP Heavyweight kemeri için 23 Eylül'de Scott Norton ile karşılaştı.Maçı kazanan ve yeni şampiyon olan Norton oldu.Daha sonra Nakanishi ile birlikte Super Grande Tag League turnuvasına katıldılar.Bu turnuvada 3 galibiyet alan ikili 6 puan ile turnuvayı tamamladı.Daha sonra Nagata ve Nakanishi, 5 Şubat 1999 tarihinde IWGP Tag Team kemeri için Tenzan ve Kojima ile karşılaştılar ama maçtan mağlup ayrıldılar.

1999 yılında yapılan G1 Climax turnuvasına katılacağı açıklandı.8 puan alarak grubu ikinci bitrdi ve yine aynı grupta 8 puan alan diğer kişi olan Keiji Mutoh ile karşılaştı.Maçtan mağlup ayrılan Nagata final şansını kaybetti.Turnuvadan sonra Nakanishi ile tekrar bir araya gelen Nagata, 28 Ağustos'ta Mad Dogs takımını yenerek yeni IWGP Tag Team şampiyonu oldular.

1999 G1 Tag League turnuvasına katılan Nakanishi ve Nagata grubu 10 puanla bitirip yarı finale çıktılar.Yarı final maçında Tenzan ve Kojima'yı yenerek finale çıktılar.Final maçında Mutoh ve Norton takımına yenilerek elendiler.

2000 yılının başlarında Tenzan ve Kojima ile feuda girdiler.Uzun süren feudun ardından 20 Temmuz'da yapılan IWGP Tag Team şampiyonluk maçında Nagata ve Nakanishi takımını yenen Kojima ve Tenzan yeni IWGP Tag Team şampiyonu oldular.

Daha sonra 2000 yılında G1 Climax katılımcısı olarak açıklandı.Grubu 3 puan ile birinci tamamlayarak yarı finale yükseldi.Yarı final maçında Kensuke Sasaki'ye mağlup olarak elendi.Daha sonra Nagata, Takashi Iizuka ile birlikte G1 Tag League turnuvasına katıldı.Grubu 8 puan ile bitirip yarı finale yükseldiler.Yarı finalde Chono ve Norton takımını mağlup edip finale çıktılar.Final maçında Tenzan ve Kojima'yı yenerek turnuvayı kazandılar.

Nagata, 2001 yılının hemen başında IWGP Heavyweight kemeri için yapılan turnuvanın ilk maçında Tenzan'a yenilerek elendi.Naeba Cup Tag turnuvasına Jushin Thunder Liger ile birlikte katılan Nagata yarı final maçında El Samurai ve Shiro Koshinaka'yı yendi.Final maçında ise Sasaki ve Tanaka'yı yenen ikili turnuvayı kazandı.

Nagata, 9 Nisan'da IWGP Heavyweight kemeri için 1 numaralı aday maçında Nakanishi'yi mağlup etti.6 Haziran'da Kazuyuki Fujita ile IWGP Heavyweight kemeri için karşılaşan Nagata yine kemeri almayı başaramadı.Kısa süreliğine AJPW'ye giden Nagata burada Shinya Makabe ile takım olarak boşta olan All Asia Tag Team kemeri için Masahito Kakihara ve Mitsuya Nagai ile karşılaştılar.Maçtan galip ayrılan ve yeni All Asia Tag Team şampiyonu olan takım Kakihara ve Nagai oldu.

Nagata, 2011 G1 Climax'e katıldı.Gruptan 7 puanla çıkan Nagata yarı finalde Masahiro Chono'yu yenerek finale çıktı.Final maçında Keiji Mutoh'u yenerek turnuvada şampiyon oldu.Nagata, NJPW'nin SKY PerfecTV! Cup turnuvasına katıldı.Yarı final maçında Tadao Yasuda'yı yenerek finale çıktı.Finalde Kensuke Sasaki'ye yenildi.Nagata ve Nakanishi, G1 Tag League turnuvasına katıldı.Grupta 8 puan aldılar ancak onlarla beraber 8 puan alan Dan Devine ve Kensuke Sasaki'de vardı.Gruptan çıkanı belirlemek için yapılan maçı Nagata ve Nakanishi kazandı ve yarı finale çıktılar.Yarı finalde Tenzan ve Kojima'ya yenilerek elendiler.

1 Ocak 2002'de GHC Heavyweight kemeri için Jun Akiyama ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.1 Şubat'ta başlayan NJPW Fighitng Spirit'te ilk gün IWGP Heavyweight kemeri için yapılan turnuvanın ilk tur maçta Nakanishi'yi mağlup ederek üst tura yükseldi. Yarı finalde Rick Steiner'ı yenerek gecenin ana maçında IWGP Heavyweight kemeri için Tadao Yasuda ile karşılaştı fakat maçtan mağlup ayrılarak yine kemeri kazanamadı.

Nagata, 8 Mart'ta boşta olan IWGP Tag Team kemeri için Nakanishi ile takım olarak katıldı.İlk turda Devince ve Yasuda'yı, yarı finalde ise Giant Silva ve Giant Singh takımlarını yenerek finale yükseldiler.Final maçında Tenzan ve Chono'ya mağlup oldular ve bu kemeride kazanamadılar.Nisan 2002'de sonunda IWGP Heavyweight kemerini kazandı.İlk kemer koruma maçına Yoshihiro Takayama karşısında çıktı ve kemerini başarıyla korudu.Daha sonra çeşitli maçlarda yer aldı.7 Haziran'da Kensuke Sasaki'ye karşı kemerini yine başarıyla savundu.G1 Climax öncesi yapılan maçta kemerini Bas Rutten'e karşı başarıyla savundu.

2002 yılında G1 Climax turnuvasında grubu 5 puan ile bitirdi ve final aşamasına kalamadı.Daha sonra Masahiro Chono ile 60 dakika limit olan maçta IWGP Heavyweight şampiyonluğu için karşılaştı.Maç 60 dakika süre sınırı içinde bitmeyince Nagata kemerini korudu.IWGP Heavyweight kemerini Murakami, Barnett, Nishimura, Nakanishi, ve Yasuda'ya karşı başarıyla savundu.13 aylık güzel reign'in ardından IWGP Heavyweight ve NWF Heavyweight kemerlerinin ortada olduğu maçta kemerleri Yoshihiro Takayama'ya kaybetti.

2003 yılında G1 Climax turnuvasına katılacağı açıklandı.Grubu 5 puanla tamamladı fakat kendisi ile aynı puanda olan Shibata ile tekrar maça çıktı.Bu maçta Shibata'yı teknik nakavt ile yenerek yarı finale yükseldi.Yarı finalde Jun Akiyama'ya kaybederek elendi.Daha sonra NOAH şovunda bir kez daha bulunan Nagata bu kez Kenta Kobashi ile GHC Heavyweight kemeri için karşılaştı.Maçı kazanan ve kemerini koruyan Kobashi oldu.
2003 yılının son aylarında gerçekleşen G1 Tag League turnuvasına Nakanishi ile beraber katıldı.Grubu 9 puanla tamamlayan ikili yarı finalde Tenzan ve Nishimura'ya yenilerek elendi.Hiroshi Tanahashi ile takım olan Nagata, NOAH Navigation şovunda Kobashi ve Honda takımını yenerek yeni GHC Tag Team şampiyonu oldular.

Ocak 2004'te Tanahashi ve Nagata, GHC Tag Team kemerlerini Mitsuharu Misawa ve Yoshinari Ogawa'ya kaybettiler.Boşta olan IWGP Heavyweight kemeri için yapılan tırnuvada ilk turda Yasuda'yı yenen Nagata, yarı finalde Tenzan'a yenilerek elendi.
AJPW Crossover 2004'te Kendo Kashin ve Yuji Nagata takımı Kaz Hayashi ve Satoshi Kojima takımını yenerek yeni AJPW World Tag Team şampiyonu oldular.2004 G1 Climax'e katılan Nagata 8 puan alarak grup aşamasında elendi.Nagata 2005 yılında Team JAPAN grubunu kurdu.Samurai! TV Openweight Tag Team turnuvasına Hirroki Goto ile birlikte katıldı.Yarı finalde Hiroshi Tanahashi ve Koji Kanemoto ikilisini yendiler.Final maçında ise Shinsuke Nakamura ve Wataru Inoue takımını yendiler ve turnuvayı kazandılar.

Nagata, 2005 G1 Climax turnuvasına duyuruldu.8 puan alarak grup aşamasında elendi.2006 New Japan Cup turnuvasına katılan Nagata finale kadar yükseldi fakat final maçında Giant Bernard'a kaybetti.IWGP Heavyweight kemeri için yapılan turnuvada ilk turda Travis Tomko'yu yenerek yarı finale yükseldi.Yarı Final maçında Tanahashi ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.

2006 G1 Climax turnuvasına katılan Nagata 4 puan alarak elendi.Daha sonra Takashi Iizuka ile birlikte G1 Tag League turnuvasına katıldı.Grupta 6 puan alan ikili yarı finale yükseldi.Yarı finalde Tanahashi ve Kanemoto'ya yenilerek elendiler.
Wrestle Kingdom 1 şovunda Minoru Suzuki ile Triple Crown Heavyweight kemeri için karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.2007 yılının Mart ayında New Japan Cup turnuvasına katılan Nagata ilk turda Tomohiro Ishii'yi yendi.İkinci turda Masahiro Chono'yu mağlup etti.Yarı final maçında Giant Bernard'ı yenerek finale çıktı.Final maçında ise Togi Makabe'yi yenerek turnuvayı kazandı.

13 Nisan 2007'de IWGP Heavyweight kemeri için yapılan maçta Tanahashi'yi yenerek yeni IWGP Heavyweight şampiyonu oldu.İlk kemer koruma maçına Shiro Koshinaka karşısında çıktı ve kemerini başarıyla korudu.İkinci kemer koruma maçında ise Togi Makabe'yi mağlup etti.

2007 G1 Climax'e katılan Nagata grubu 6 puanla bitirdi ve yarı finale yükseldi.Yarı finalde Shinsuke Nakamura'yı yenerek finale çıktı.Final maçında Hiroshi Tanahashi ile karşılaşan Nagata maçtan yenik ayrıldı.8 Ekim'de yapılan maçta Tanahashi, Nagata'yı yenerek yeni IWGP Heavyweight şampiyonu oldu.

2008 yılının Ocak ayında Kurt Angle ile IWGP Third kemeri için karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.2008 G1 Climax turnuvasına katılan Nagata grubu 6 puanla tamamladı.13 Ekim'de yapılan Destruction şovunda Masato Tanaka'yı yenerek yeni ZERO1 World Heavyweight şampiyonu oldu.17 Aralık'ta Tatsuhito Takaiwa'ya karşı kemerini başarıyla korudu.Daha sonra Wrestle Kingdom 3 şovunda Masato Tanaka'ya karşı kemerini başarıyla savundu.27 Şubat'ta Shinjiro Otani ile karşılaşan Nagata maçı ve ZERO1 World Heavyweight kemerini kaybetti.

2009 yılında New Japan Cup turnuvasına katılan Nagata ikinci tur maçında Takashi Iizuka'yı yendi.Yarı final maçında ise Hirooki Goto ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.2009 yılında Seigigun (Blue Justice Army) grubunu kurdu.Grubun ilk üyeleri ise Wataru Inoue, Mitsuhide Hirasawa ve Super Strong Machine oldu.2009 G1 Climax turnuvasına katılan Nagata grubu 5 puan ile bitirdi ve elendi.5 Aralık'ta IWGP Heavyweight kemeri için Shinsuke Nakamura ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.2010 yılının başında New Japan Cup turnuvasına katılan Nagata ilk turda Yujiro Takahashi'ye mağlup oldu.

Nagata, 3 Mayıs 2010'da Wataru Inoue ile birlikte çıktıkları üçlü maçta NO LIMIT ve Bad Intentions takımlarını mağlup ederek yeni IWGP Tag Team şampiyonu oldular.19 Haziran'da yine üçlü maçta karşılaşan bu üç takımdan maçı kazanan ve yeni IWGP Tag Team şampiyonu olan takım Bad Intentions takımı kazandı.2010 G1 Climax turnuvasına katılan Nagata 8 puan alarak elendi.26 Eylül'de yine Inoue ile takım olan Nagata, IWGP Tag Team kemerleri için Bad Intentions takımı ile karşılaştılar.Maçtan galip ayrılan ve kemerlerini koruyan Bad Intentions oldu.

Nagata, Ekim ayında Inoue ile G1 Tag League turnuvasına katıldılar.8 puan ile gruptan çıkan Seigigun yarı finalde Bad Intentions takımını yenerek finale yükseldi.Finalde ise NO LIMIT takımını yenen Nagata ve Inoue turnuvayı şampiyon tamamladı.11 Aralık'ta IWGP Tag Team kemeri için Bad Intentions ile karşılaşan Nagata ve Inoue maçtan mağlup ayrıldı.Bir sonraki gün NJPW'e dönen Minoru Suzuki, Nagata'ya saldırdı ve aralarında feud başlattı.

Wrestle Kingdom 5 şovunda Nagata ve Suzuki karşı karşıya geldi.Bu maçı kazanan isim Nagata oldu.2011 New Japan Cup'a katılan Nagata şlk turda Giant Bernard'ı yendi.İkinci tur maçında Masato Tanaka'yı yenen Nagata yarı finale yükseldi.Yarı final maçında Toru Yano'yu yenen Nagata finale yükseldi.Final maçında Shinsuke Nakamura'yı yenen Nagata turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.NJPW New Dimension şovunda IWGP Heavyweight kemeri için Tanahashi ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.

2011 yılında AJPW'ye dönen Nagata burada katıldığı Champion Carnival turnuvasında grubu 8 puanla tamamlayıp finale yükseldi.Final maçında Seiya Sanada'yı yenen Nagata ilk kez bu turnuvayı kazanmış oldu.Nagata, 19 Haziran'da Triple Crown Heavyweight kemeri için yapılan maçta Suwama'ya yenildi.2011 G1 Climax'e katılan Nagata grubu 10 puan ile tamamladı.19 Eylül'de Saito ile yaptığı maçı kazanan Nagata maç sonunda Toru Yano tarafından saldırıya uğradı.Destruction 2011 şovunda Yano ile karşılaşan Nagata maçtan galip ayrıldı.Nagata, IWGP Heavyweight kemeri için Tanahashi'te meydan okudu.Tanahashi bu meydan okumayı kabul etti. NJPW New Japan Alive 2011 şovunda karşılaşan Nagata ve Tanahashi maçını kazanan ve kemerini koruyan Tanahashi oldu.

AJPW'ye dönen Nagata, Msayuki Kono ile feuda girdi.İkili arassındaki ilk maç sonuçsuz, ikinci ve üçüncü maçlar double count-out ile bitti.İki isim arasındaki son maçta Nagata, Kono'yu yendi.Daha sonra iki isim arasında kafes maçı ayarlandı.Maçı ve feudu kazanan Nagata oldu.

2012 Champion Carnival'a katılan Nagata grubu 9 puanla bitirdi ve yarı finale yükseldi.Yarı final maçında Taiyo Kea'ya elendi.29 Temmuz'da AJPW'de son maçına çıkan Nagata, Masakatsu Funaki'ye yenilip NJPW'e döndü.G1 Climax 2012'de yer alan Nagata grubu 8 puanla tamamladı ve elendi.

Nagata 2012 yılının Kasım ayında NOAH şirketinin Global League turnuvasına katıldı.Grubu 8 puanla kapattı.Global League ile aynı zamanda başlayan G1 Tag League turnuvasına Masaaki Mochizuki ile katıldı.Grupta 8 puan toplayan ikili final aşamasına geçemedi.4 Ocak'ta Wrestle Kingdom 7 şovunda Nagata ve Suzuki karşılaştı maçtan galip ayrılan isim Nagata oldu.

Mart 2013'te New Japan Cup turnuvasına katılan Nagata ilk turda Minoru Suzuki'ye yenilip elendi.2013 yılının sonlarında gerçekleşen Global League turnuvasına katılan Nagata grubu 8 puanla lider bitirdi ve finale kaldı.Finalde Takeshi Morishima'yı yenen Nagata turnuvayı kazandı.7 Aralık 2013'te yapılan GHC Heavyweight şampiyonluk maçında KENTA ile karşılaşan Nagata maçtan mağlup ayrıldı.

Nagata, 8 Şubat tarihinde Takeshi Morishima'yı yenerek GHC Heavyweight şampiyonu oldu.2 hafta sonra ilk kemer koruma maçına çıkan Nagata, KENTA'yı yendi ve kemerini korudu.Daha sonra sırasıyla Takashi Sugiura, Maybach Taniguchi ve Mohammed Yone'ye karşı kemerini başarıyla korudu.5 Temmuz'da yapılan NOAH Great Voyage şovunda Naomichi Marufuji'ye yenilerek kemeri kaybetti.

G1 Climax 2014 turnuvasına katıldı.Turnuvayı 8 puanla bitirdi ve elendi.Daha sonra Nagata ve Nakanishi bir kez daha bir araya geldi.23 Eylül'de NWA World Tag Team kemerleri için Tenzan ve Kojima ile karşılaşan ikili maçtan mağlup ayrıldı.

2014 Global League turnuvasına katılan Nagata 8 puan alarak elendi.Wrestle Kingdom 9 şovunda New Japan Rumble'a katılan Nagata maçı kazandı.Şubat 2015'de Shinsuke Nakamura karşına çıkan Nagata ortada IWGP Intercontinental kemerinin olduğu maçta rakibine mağlup oldu.2015 New Japan Cup'a katılan Nagata ilk turda Hirooki Goto'ya elendi.G1 Climax 2015 turnuvasına katılan Nagata burada 6 puan alarak elendi.
NOAH şirketinin Arukas Cup Six Man Tag turnuvasına Maybach Blue Justice ismi ile katıldı.Turnuvadaki takım arkadaşları ise Maybach Don ve Maybach Taniguchi oldu.Turnuvanın ilk turunda No Mercy (Akitoshi Saito ve Takashi Sugiura) ve Quiet Storm takımını mağlup ettiler.Yarı final maçında Captain NOAH, Mikey Nicholls ve Super Crazy takımını mağlup edip finale çıktılar.Final maçında Suzuki-gun (El Desperado, Minoru Suzuki ve Takashi Iizuka) takımını yenerek turnuvayı kazandılar.

2016 New Japan Cup turnuvasının ilk maçında Hirooki Goto'ya yenilip elendi.NJPW Wrestling Dontaku şovunda Katsuyori Shibata'yı yenerek yeni NEVER Openweight şampiyonu oldu.Dominion 6.19 şovunda tekrar NEVER Openweight kemeri için karşılaşan ikiliden maçı kazanan ve yeni şampiyon olan Shibata oldu.

G1 Climax 26'ya katılan Nagata, 3 galibiyet alarak elendi.Katsuyori Shibata ile takım olarak World Tag League turnuvasına katıldılar.8 puan alan Shibata ve Nagata final göremeden elendi.2017 New Japan Cup'a katılan Nagata ilk turda Tanga Loa'yı yenerek ikinci tura yükseldi.İkinci turda ise EVIL'e yenilerek elendi.2017'de G1 Climax'e katılan Nagata güzel performansına rağmen tek galibiyet alarak elendi.

Bitirici Hareketleri
Backdrop Hold, Drive Screw, Nagata Lock, Nagata Lock II, Nagata Lock III, Nagata Lock IV, STF, Thunder Death Driver

İmza Hareketleri
Cross armbar, Guillotine choke, Justice Knee, Lifting DDT, Multiple kick variations, Multiple suplex variations, Piledriver, Shining wizard, Shirome, Sleeper hold

Menajerleri
Sonny Onoo

Giriş Müzikleri
Mission Blow


Başarıları

All Japan Pro Wrestling (AJPW)
- 1 kez World Tag Team Champion ( Kendo Kashin)
- 2011 Champion Carnival

New Japan Pro Wrestling (NJPW)
- 2 kez IWGP Heavyweight Champion
- 2 kez IWGP Tag Team Champions (Manabu Nakanishi ve Wataru Inoue)
- 1 kez NEVER Openweight Championship
- 2001 G1 Climax
- 2000 G1 Tag League (Takashi Iizuka)
- 2010 G1 Tag League (Wataru Inoue)
- 2007 ve 2011 New Japan Cup
- 2015 New Japan Rumble
- 2001 Naeba Prince Hotel Cup Tag Tournament (Jushin Thunder Liger)
- 2005 Samurai! TV Openweight Tag Team Tournament (Hirooki Goto)
- 2002 MVP Award
- 2001 Outstanding Performance Award
- 2001 Singles Best Bout (Yuji Nagata vs. Keiji Mutoh - 12 Ağustos)
- 2002 Singles Best Bout (Yuji Nagata vs. Masahiro Chono - Ekim)
- 2000 Tag Team Best Bout (Yuji Nagata&Manabu Nakanishi vs. Hiroyoshi Tenzan&Satoshi Kojima - 9 Ekim)
- 2001 Tag Team Best Bout (Yuji Nagata&Jun Akiyama vs. Hiroshi Hase&Keiji Mutoh - 8 Ekim)

Pro Wrestling Illustrated
2002 yılında 500 güreşçi arasından 8.oldu.

Pro Wrestling Noah
- 1 kez GHC Heavyweight Champion
- 1 kez GHC Tag Team Champions (Hiroshi Tanahashi)
- 2015 Arukas Cup 6-Man Tag Tournament (Maybach Don and Maybach Taniguchi)
- 2013 Global League Tournament
- 2014 Global League Tournament Fighting Spirit Award

Pro Wrestling Zero1-Max
- 1 kez World Heavyweight Champion

Tokyo Sports
- 2011 Fighting Spirit Award
imza
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-09-2017, 22:38   #2
Banned
El Ingobernable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2015
Mesajlar: 228
Konular: 10
Favori Güreşçisi: Keiji Mutoh
Rep Puanı: 4873
Rep Derecesi: El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.
Standart

Emeğine eline sağlık çok güzel olmuş.
El Ingobernable isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-09-2017, 23:06   #3
part-timer.
Gentleman Villain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2014
Mesajlar: 12.738
Konular: 1375
Favori Güreşçisi: Shinsuke Nakamura
Rep Puanı: 11398
Rep Derecesi: Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.Gentleman Villain WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart

Şöyle efsanelerin forumda kariyer incelemelerinin olması benim adıma çok sevindirici bir şey ya. Ellerine sağlık.
imzablue is the colour, football is the game #CFC
Gentleman Villain isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-09-2017, 11:04   #4
Rhea Ripley Hazretleri
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.164
Konular: 331
Favori Güreşçisi: Rhea Ripley
Rep Puanı: 13196
Rep Derecesi: LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart

Alıntı El Ingobernable Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Emeğine eline sağlık çok güzel olmuş.
Teşekkür ederim.

Alıntı Gentleman Villain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle efsanelerin forumda kariyer incelemelerinin olması benim adıma çok sevindirici bir şey ya. Ellerine sağlık.
Teşekkürler.Elimden geldiği kadar efsane isimlerin kariyerlerini atmaya devam edicem.Böyle efsane kişilerin bu zamana kadar incelemesi yapılmamış olması çok şaırtıcı.
imza
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "bize yazin" linki aracılığıyla ulaşın.