GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 08-10-2017, 13:04   #1
Rhea Ripley Hazretleri
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.168
Konular: 332
Favori Güreşçisi: Rhea Ripley
Rep Puanı: 13288
Rep Derecesi: LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart YOSHI-HASHI | Kariyer İncelemesi

IWGP United States kemeri için Kenny Omega'ya meydan okuyan sevimli arkadaş Yoshi-Hashi'nin kariyer incelemesini sizlere sunuyorum.


Hazırlayan = "LoneWolf"Gerçek İsmi : Nobuo Yoshihashi
Doğum Tarihi ve Yeri : 25 Mayıs 1982 - Togo, Aichi, Japonya
Ring İsimleri : Nobuo Yoshihashi, Yoshihashi, Yoshi-Hashi
Boyu : 180 cm
Kilosu : 102 kg
Eğitmeni : Animal Hamaguchi, NJPW Dojo
Debut : 6 Temmuz 2008
Nicknameleri : Head HunterNew Japan Pro Wrestling (2008-2010)


2005 yılında NJPW Dojo'da antremanlara başladı. Bir süre eğitim gören Yoshi-Hashi giriş testlerinde başarılı olamadı. Dojo'da çalışmalara devam eden Yoshi-Hashi üçüncü deneme sonucunda testleri geçmeyi başardı. Daha sonra 6 Temmuz 2008 yılında NJPW debutunu Nobuo Yoshihashi ismi ile yaptı ve ilk maçında Tetsuya Naito'ya mağlup oldu. Yoshi-Hashi 2008 yılında NJPW şirketinde hiç galibiyet alamadı. 3 Kasım'da Riki Pro debutunu yapan Yoshi-Hashi, Kazuchika Okada ile takım olarak Kuniyoshi Wada ve Yusaku Obata takımını mağlup ettiler. Yoshi-Hashi, NJPW şirketindeki ilk galibiyetini 12 Şubat 2009 tarihinde Tanahashi ve Nagata ile takım olarak Okada, Goto ve Nakamura takımını yenerek aldı. Bu maçtan sonra 2009 yılındaki neredeyse bütün maçları kaybetti.
4 Kasım'da Koji Kanemoto ile takım olan Yoshi-Hashi çıktığı ilk kemer maçında IWGP Junior Heavyweight Tag Team kemerini kazanamadı. Yoshi-Hashi 2010 yılında NJPW'de bir kaç galibiyet daha aldı. Daha sonra Jushin Thunder Liger ile takım olarak Super J Tag turnuvasına katıldılar. Turnuvanın ilk turunda Fujita Hayato & Taro Nohashi takımına yenilerek elendiler. Daha sonra 2010 Best of the Super Juniors turnuvasına katılan Yoshi-Hashi tek galibiyet alarak elendi. Bu galibiyet NJPW şirketindeki ilk tekli galibiyetiydi. Şirketteki son maçında Liger ile takım olarak Davey Richards ve La Sombra takımına kaybettiler.


Consejo Mundial de Lucha Libre (2010–2011)


Yoshi-Hashi, 2010 yılında deneyim kazanmak için CMLL şirketine katıldı. Burada ilk maçında 6 kişilik takım maçında Okumura and Taichi ile takım olarak El Hijo del Fantasma, La Mascara ve Maximo takımına yenildiler. 2010 ve 2011 yılları boyunca 6 kişilik takım maçlarında yer aldı. Bu maçların çoğundan mağlubiyetle ayrıldı. Rush ile Saç vs Saç maçında karşılaşan Yoshi-Hashi bu maçtanda mağlubiyetle ayrıldı. Daha sonra yine takım maçlarında yer alan Yoshi-Hashi bu maçlardan sonra CMLL'den ayrıldı.NJPW'ye Dönüş (2012-Günümüz)


2011 yılının soununda NJPW'ye geri döneceği açıklandı. Daha sonra 4 Ocak 2012'de gerçekleşen Wrestle Kingdom şovunda Kazuchika Okada ile karşılaşan Yoshi-Hashi maçtan mağlup ayrıldı. Meksika'da yaptığı açıklama ile CHAOS grubuna katıldığını söyledi. Daha sonra The New Beginning ve NJPW 40th Anniversary şovlarında CHAOS grubu ile maçlara çıkmaya başladı. 2012 New Japan Cup turnuvasına katılan Yoshi-Hashi ilk turda La Sombra'ya mağlup olarak elendi. Yoshi-Hashi Wrestling Dontaku şovunda Jado ve Ishii ile takım olarak Captain New Japan, Strong Man ve Tama Tonga'dan oluşan takımı yendiler. Dominion 6.16 şovunda Tomohiro Ishii ve Rocky Romero ile takım olan Yoshi-Hashi, Captain New Japan ve Seigigun üyeleri Wataru Inoue ve Yuji Nagata takımını yendiler. 2012 World Tag League turnuvasına Kazuchika Okada ile takım olarak katıldılar. Turnuvayı 3 galibiyet ile tamamlayıp final aşamasına yükselemediler.

2013 yılının başlarında CHAOS ve bireysel olarak çeşitli maçlarda yer alan Yoshi-Hashi yine Okada ile birlikte 2013 World Tag League turnuvasına katıldı. Bu kez 2 galibiyet alarak 4 puan alan Yoshi-Hashi ve Okada yine grup aşamasında elendiler. Daha sonra 2014 yılı sonlarına kadar yine CHAOS ile maçlara çıkan Yoshi-Hashi, NJPW Road To Destruction 2014 şovlarında Bullet Club ile rekabete başladılar. Destruction şovlarının ilk gününde 10 kişilik eleme maçında CHAOS takımı ile Bullet Club takımına karşı yer aldı ve bu maçta en son ayakta kalan isim oldu. Daha sonra Destruction şovlarında NEVER Openweight ve IWGP Tag Team kemerleri için maçlara çıkan Yoshi-Hashi kemer kazanma başarısı gösteremedi. Bu maçlardan ilkinde Okada ile takım olarak IWGP Tag Team kemeri için maça çıkan Yoshi-Hashi maçtan mağlup ayrıldı. Bir başka Destruction şovunda ise NEVER Openweight kemeri için Yujiro Takahashi karşısına çıkan Yoshi-Hashi bu maçtanda mağlup ayrıldı. 2014 yılının sonunda Okada ile World Tag League turnuvasına katılan Yoshi-Hashi turnuvada 4 galibiyet alarak yine final aşamasına yükselemediler.

2015 yılının başında New Japan Cup turnuvasına katılan Yoshi-Hashi ilk turda Yujiro Takahashi'ye yenilerek elendi. Daha sonra 2015 yılı boyunca CHAOS ile birlikte takım maçlarında yer aldı. 2015 yılının son bölümünde ise yine Okada ile World Tag League turnuvasına katıldılar. Turnuvada 3 galibiyet alarak 6 puan topladılar fakat yine final aşamasını göremediler. CHAOS grubu ile 2016 yılında Los Ingobernables de Japon ile feudu girdiler. Yoshi-Hashi ise karşı gruptan Sanada ile feuda girdi. Bu iki isim 2005 yılında NJPW testlerinde beraber yer almışlardı. Sanada ile birlikte testlerde başarılı olamadılar ve Sanada AJPW'nin yolunu tutarken Yoshi-Hashi üçüncü denemede NJPW'ye katıldı.

Dominion 6.19 in Osaka-jo Hall şovunda Ishii ile takım olarak Sanada ve Bushi'yi mağlup ettiler. Bu maçta Yoshi-Hashi, Sanada'yı pes ettirerek kariyerindeki ilk büyük galibiyeti almış oldu. Daha sonra 2016 yılında G1 Climax katılımcısı olarak açıklandı. Bu turnuvada 3 galibiyet alarak başarılı bir şekilde yoluna devam etti. Özellikle yendiği kişilerden birisi ise o sene turnuvayı kazanan Kenny Omega olmuştu. Kenny Omega'yı yendiği için Tokyo Dome IWGP Heavyweight Championship kontratı için maça çıkma hakkı elde etmişti. Destruction in Hiroshima şovunda kontrat için Omega ile karşılaşan Yoshi-Hashi başarılı olamadı. Daha sonra Power Struggle şovunda Ishii ile takım olarak IWGP Tag Team kemerleri için Tama Tonga ve Tanha Loa karşısına çıktı. Maçı kazanan ve kemerlerini koruyan Tonga ve Loa oldu.

2016 yılının sonunda Okada ile bir kez daha World Tag League turnuvasına katıldılar. 4 galibiyet ile 8 puan alan Okada ve Yoshi-Hashi yine final göremediler. 5 Ocak 2017'de ROH World Champion Adam Cole'u 6 kişilik maçta tuş ederek kemer maçına çıkma şansı elde etti. Daha sonra Honor Rising: Japan 2017 şovunda Adam Cole ile şampiyonluk maçına çıkan Yoshi-Hashi maçtan mağlup ayrıldı. 2017 New Japan Cup turnuvasına katılan Yoshi-Hashi ilk turda Sanada'ya mağlup olarak elendi. NJPW Kizuna Road 2017 şovunun 7.gününde Minoru Suzuki ile NEVER Openweight kemeri için karşılaştı fakat yine maçtan mağlup ayrıldı. 2017 yılında G1 Climax'e katılan Yoshi-Hashi 2 galibiyet alarak elendi.
Bitirici Hareketleri
- Butterfly Lock
- Karma (Pumphandle half nelson driver)
- Swanton Bomb


İmza Hareketleri
- Bridging half hatch suplex
- Bunker Buster (Vertical suplex dropped into a neckbreaker)
- Chakram (Inverted DDT)
- Cross armbreaker
- Head Hunter (Front flip neckbreaker)
- Head Crusher
- Lariat
- Powerbomb


Giriş Müzikleri
"Rage from Underground" (2008–2010)
"Ikari no Jushin" (1 Ağustos, 2011)
"Head Hunter" (2012–Günümüz)


Başarıları
Pro Wrestling Illustrated
- 2017 yılında 500 güreşçi arasında 178. oldu.
imza
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2017, 14:58   #2
Banned
Addney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2016
Nereden: Kahramanmaraş
Mesajlar: 11.287
Konular: 1332
Favori Güreşçisi: Jun Akiyama
Rep Puanı: 30953
Rep Derecesi: Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Addney Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart

Yoshi-Hashi çok iyi bir güreşçi gerçekten büyük isimlerle maç yaptığında (Naito, Omega) izlemek keyif veriyor ama onun dışında kendini izletme yeteneği olan bir güreşçi değil. Karizma konusunda büyük eksiklikleri var, karakteri de ilgimi çekmiyor. İnceleme gayet güzel olmuş ama. Öyle detay yığını olmamış, gayet can alıcı noktaları aktarmışsın, beğendim. Kariyer incelemesi beceremiyorum ben bir türlü maalesef. .d Ellerine sağlık dostum. Diğer NJPW güreşçilerinin kariyerlerini de bekliyorum.
Addney isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2017, 18:39   #3
Rhea Ripley Hazretleri
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.168
Konular: 332
Favori Güreşçisi: Rhea Ripley
Rep Puanı: 13288
Rep Derecesi: LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart

Alıntı Addney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yoshi-Hashi çok iyi bir güreşçi gerçekten büyük isimlerle maç yaptığında (Naito, Omega) izlemek keyif veriyor ama onun dışında kendini izletme yeteneği olan bir güreşçi değil. Karizma konusunda büyük eksiklikleri var, karakteri de ilgimi çekmiyor. İnceleme gayet güzel olmuş ama. Öyle detay yığını olmamış, gayet can alıcı noktaları aktarmışsın, beğendim. Kariyer incelemesi beceremiyorum ben bir türlü maalesef. .d Ellerine sağlık dostum. Diğer NJPW güreşçilerinin kariyerlerini de bekliyorum.
Teşekkürler. Önceki kariyer incelemelerime baktıysan genelde detayın dibene inerim ama Yoshi-Hashi'de hep aynı şeyler olduğu için önemli noktaları aktardım sadece. Aslında bütün NJPW kadrosunu incelemek istiyordum fakat okula geç başladığım için derslerde geriyim boş vakitlerimde devam edecem vizelerden sonra hızlanırım tekrar hedefim NJPW kadrosunun tamamını incelemek.
imza
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2017, 21:59   #4
Banned
El Ingobernable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2015
Mesajlar: 228
Konular: 10
Favori Güreşçisi: Keiji Mutoh
Rep Puanı: 4873
Rep Derecesi: El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.El Ingobernable IC kemerini kazandın.
Standart

Güzel aktarmissin ellerine emeğine sağlık.
El Ingobernable isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2017, 22:12   #5
Rhea Ripley Hazretleri
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.168
Konular: 332
Favori Güreşçisi: Rhea Ripley
Rep Puanı: 13288
Rep Derecesi: LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.LoneWolf WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
Standart

Alıntı El Ingobernable Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel aktarmissin ellerine emeğine sağlık.
Teşekkür ederim iyi yorumların için.
imza
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.