GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 21-10-2017, 14:05   #1
Phenomenal One
LoneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2017
Mesajlar: 4.203
Konular: 333
Favori Güreşçisi: AJ Styles
Rep Puanı: 15972
Rep Derecesi: LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.LoneWolf Şirketin yüzü artık sensin.
Standart Jado | Kariyer İncelemesi

Sıradaki incelemem yine NJPW'den Jado bundan sonra ise Kota Ibushi veya Michael Elgin olacak.

Hazırlayan : "LoneWolf"

Gerçek İsmi : Shoji Akiyoshi
Doğum Tarihi ve Yeri : 28 Eylül 1968 - Minato, Tokyo, Japonya
Ring İsimleri : Captain Noah, Cocolie S.Z, C.T.U Ranger Blue, Jado, Punish, Shoji Akiyoshi
Boyu : 178 cm
Kilosu : 99 kg
Debut : 19 Mart 1989
Nicknameleri : Wrestling MasterBaşlangıç Kariyeri

Jado gerçek ismi olan Shoji Akiyoshi ismi ile Frontier Martial-Arts Wrestling şirketine debutunu yaptı. Debut maçında Masanobu Kurisu'ya kaybetti. Daha sonra NJPW'e katıldı. Burada Takeshi Puroresu Gundan stable'ına katıldı. Bir süre bu stable ile takılan Jado daha sonra stable'ın dağılması sonucu NJPW'den ayrıldı.


Meksika Turları (1991-1993)

TPG stable'ından arkadaşı olan ve stable dağıldıktan sonra kendisi ile beraber NJPW'den ayrılan Keiji Takayama (bugün bilinen adı ile Gedo) ile birlikte Meksika'da bazı şirketler ile maçlara çıktılar. Jado ve Takayama Universal Wrestling Association şirketibe katıldılar. Punish (Jado) ve Crush (Takayama) isimleri ile burada yer alamaya başladılar. 8 Kasım 1991 tarihinde Punish ve Crush ikilisi Silver King ve El Texano'yu yenerek UWA/UWF Intercontinental Tag Team şampiyonu oldular. Bu kemerleri 200 gün taşıyan ikili Shu El Guerrero ve Scorpio Jr. takımına kaybettiler. 6 gün sonra Punish ve Crush ikilisi Guerrero ve Scorpio'yu yenerek ikinci kez bu kemerleri kazandılar. 21 Temmuz 1992 yılında bu şirketten ayrıldılar ve kemerler boşa çıkarıldı. İkili daha sonra bir kaç ay Consejo Mundial de Lucha Libre şirketinde yer aldılar. Burada çoğunlukla 6 kişilik maçlarda yer aldılar.


Wrestling International New Generations (1993-1994)

Akiyoshi ve Takayama ring isimleri ile Wrestling International New Generations şirketine debutlarını yaptılar. 11 Temmuz 1993 tarihinde Jado ve Gedo ikilisi Freddie Krueger ile takım olarak Miguelito Perez, Mitsuhiro Matsunaga ve Yukihiro Kanemura takımını WarGames maç türünde yendiler. Jado, Yukihiro Kanemura'yı yenerek WWC Caribbean Heavyweight kemerini kazanarak ilk bireysel şampiyonluğunu kazandı. Daha sonra Jado ve Gedo ikilisi The Headhunters'ı yenerek boşta olan W*NG World Tag Team kemerlerini kazandılar. Fakat kemeri kazandıktan bir kaç gün sonra tekrar kaybettiler. Daha sonra W*NG Heavyweight kemeri için Crypt Keeper karşısına çıkan Jado kemeri kazanma başarısı gösteremedi. Jado, W*ING şirketindeki son aylarında Gedo ile takım olarak The Headhunters ile W*NG World Tag Team kemerleri için karşılaştılar ama başarılı olamadılar. Daha sonra Jado ve Gedo şirketten ayrıldı. Jado'da bulunan Caribbean Heavyweight kemeride boşa çıkarıldı.

Wrestle Association R (1994–1996)

Jado ve Gedo 1994 yılında Wrestle Association R şirketine debutlarını yaptılar ve hemen başlarda şirketin en tepesindeki takımlar arasında yer aldılar. Daha sonra Jado ve Gedo ikilisi Hiromichi Fuyuki ile takım olarak WAR World Six-Man Tag Team kemerleri için yapılan turnuvaya katıldılar. Finale yükselen üçlü Genichiro Tenryu, Animal Hamaguchive Koki Kitahara'yı yenerek kemerlerin sahibi oldular. Kemerleri kazandıktan yaklıaşık 1 ay sonra Bob Backlund, Scott Putski ve Warlord'a kaybettiler. Jado, Gedo ve Fuyuki bir kaç ay sonra kemeri bir kez daha ele geçirdiler. Bundan sonra kemeri 2 kez daha kazanan üçlü topam 4 kez WAR World Six-Man Tag Team şampiyonu oldular.


Frontier Martial-Arts Wrestling (1997–2001)

Jadı ve Gedo WAR şirketinden ayrıldıktan sonra Frontier Martial-Arts Wrestling şirketine debutlarını yaptılar. O zamanlarda Japonya'nın bağımsız en iyi federasyonları arasonda gösterilen şirkette Jado, Gedo ve Fuyuki FMW World Street Fight 6-Man Tag Team şampiyonluk kemerlerini kazandılar. 21 Mart 1997 tarihinde kemerleri boşa çıakrıldı. Daha sonra 16 Ocak 1998 tarihinde Jado, Mr.Gannosuke ve Yukihiro Kanemura ile takım olarak bu kemeri bir kez daha kazandı. Bir kaç ay sonra kemerlerini Atsushi Onita, Koji Nakagawa ve Tetsuhiro Kuroda'ya kaybettiler.

Jado, FMW Double kemeri için yapılan bir numaralı aday olma turnuvasına katıldı. Turnuvanın yarı final maçında Hayabusa'ya yenilerek elendi. 1998 yılında Jado ve Gedo yine takım olarak bir araya geldiler. Hayabusa ve Masato Tanaka ile FMW Brass Knuckles Tag Team şampiyonluk maçına çıktılar ama kemerleri kazanma başarısı gösteremediler. Daha sonra Jado ve Gedo ikilisi Koji Nakagawa ile takım olarak WEW 6-Man Tag Team şampiyonu oldular. Nisan 2000 tarihinde Kodo Fuyuki, Kyoko Inoue ve Chocoball Mukai üçlüsüne kemerlerini kaybettiler. Jado, Gedo ve Nakagawa kemerleri kaybettikten bir ay sonra tekrar rakiplerini yenerek WEW 6-Man Tag Team şampiyonu oldular. Kemerleri kazandıktan 20 gün sonra tekrar kaybettiler. 14 Temmuz 2000 tarihinde Jado ve Gedo ikilisi H ve Tetsuhiro Kuroda takımını yenerel WEW World Tag Team şampiyonu oldular. Daha sonra Jado ve Gedo kemerleri Masao Inoue ve Yoshinobu Kanemaru'ya kaybeettiler ve şirketten ayrıldılar.


New Japan Pro Wrestling (2001- Günümüz)

2001 yılında FMW'dan ayrılan Jado, Masato Tanaka, Gedo, Hideki Hosaka ve Kaori Nakayama ile birlikte NJPW'e katıldılar. Burada Jado ve Gedo ikilisi yine takım olarak yer almaya başladılar. 20 Temmuz 2001 yılında Jushin Thunder Liger ve El Samurai ikilisini yenen Jado ve Gedo IWGP Junior Heavyweight Tag Team şampiyonu oldular. 2001 yılında G1 Junior Tag League tunuvasına katılan Jado ve Gedo finalde Liger ve Samurai takımına kaybettiler.

Daha sonra Jado ve Gedo ikilisi Koji Kanemoto ile takım olarak Teisen Hall Cup Tag Team turnuvasına katıldılar. Turnuvada Liger, Osamu Nishimura ve Tatsumi Fujinami takımına yenilerek elendiler. Liger daha sonra Minoru Tanaka ile takım olarak Jado ve Gedo takımını yenerek IWGP Junior Heavyweight kemerini kazandı. Jado 2002 yılında Best of Super Junior turnuvasına katıldı. Bu turnuvada sadece 1 puan alan Jado grup sonuncusu oldu ve elendi.

13 Ekim 2003 tarihinde Jado 11 kişinin katıldığı battle royal'i kazanarak yeni IWGP Junior Heavyweight şampiyonu oldu. Jado'nun kemer serüveni devam ederken Gedo ile beraber birde IWGP Junior Heavyweight Tag Team şampiyonu oldular. 29 Kasım tarihinde IWGP Junior Heavyweight kemerini Minoru Tanaka'ya kaybetti. Daha sonra Gedo ile takım şampiyonluklarına devam eden Jado bir süre sonra IWGP Junior Heavyweight Tag Team kemerlerini American Dragon ve Curry Man'e kaybettiler.
5 Haziran 2004'te Jado ve Gedo bu kemeri üçüncü kez kazandılar. Bu kez 9 ay gibi bir süre boyunca 5 kez kemerlerini başarıyla savundular. 4 Mart 2005 tarihinde kemerleri Kanemoto ve Wataru Inoue'ye kaybettiler. Daha sonra Jado ve Gedo ikilisi Jushin Thunder Liger'a ait stable olan CTU (Control Terrorism Unit) katıldılar. Daha sonra Jado ve Gedo, El Samurai ve Ryusuke Taguchi'yi yenerek 4.kez IWGP Junior Heavyweight Tag Team şampiyonu oldular. 10 ay sonra kemerlerini Taka Michinoku ve Dick Togo'ya kaybettiler.

Kemerleri kaybeden Jado ve Gedo takımı CTU'dan ayrılarak GBH (Great Bash Heel) grubuna katıldılar. Daha sonra The World Class Tag Team takım ismiyle bir kaç yıl şovlarda yer almaya devam ettiler. Daha sonra 2009 yılında GBH'dan ayrılan Jado ve Gedo ikilisi bu kezde Chaos grubuna katıldılar. Bir süre Jado ve Gedo ikilisi sakatlıklarla uğraştılar ve Eylül 2010 yılında geri döndüler.

2011 yılının sonlarında Jado ve Gedo takımı Wrestling Observer Newsletter tarafından "Bookers of the Year" seçildiler. Jado ve Gedo ikilisi 3 yıl daha bu ödülü aldılar ve toplamda 4 kez bu ödülün sahibi oldular. Jado ve Gedo ikilisi bu 4 yıl içerisinde IWGP Junior Heavyweight Tag Team kemerlerin etrafında yer aldılar. Daha sonra kemeri kazanan Jado ve Gedo ikilisi kemerlerini Taichi ve Taka Michinoku'ya kaybettiler.
2015 yılımda Pro Wrestling Noah şirketinde booker olarak yer almaya başladı. Daha sonra bu şirkette Captain Noah ismi ve komik bir gimmick ile yer almaya başladı. 4 Ocak 2016'da NJPW'e dönen Jado, Wrestle Kingdom 10 şovunun dark kısmında yapılan New Japan Rumble'da ter aldı. 18.sıradan giriş yapan Jado, Shiro Koshinaka ve Ryusuke Taguchi'yi eleyerek New Japan Rumble maçını kazandı. 12 Haziran 2016 tarihinde Gedo ile tekrar bir araya geldiler ve Noah şirketinde GHC Junior Heavyweight Tag Team kemeri için üçlü maçta yer aldılar fakat kemeri kazanamadılar. 8 Ekim tarihinde Jado ve Gedo ikilisi Kotoge ve Harada'yı yenerek yeni GHC Junior Heavyweight Tag Team şampiyonu oldular. 24 Kasım'da kemerleri tekrar Kotoge ve Harada kazandı.Bitirici Hareketleri

Crossface of Jado / Crossface of Noah, Backdrop suplex, Green Killerİmza Hareketleri

Knife edge chop, LariatGiriş Müzikleri

"Sharp Dressed Man" (W*ING/WAR/FMW; 1992–2000)
"Caboose" (NJPW; 2001-2007)
"Whassup Dawg?" (NJPW Günümüz)
"Captain Noah's Theme"Başarıları


Big Japan Pro Wrestling

-1 kez BJW Tag Team Championship (Gedo ile)

Dragon Gate

-1 kez Dragon Gate I-J Heavyweight Tag Team Championship (Gedo ile)

Dramatic Dream Team

-1 kez Ironman Heavymetalweight Championship

Frontier Martial-Arts Wrestling

-1 kez WEW World Tag Team Championship (Gedo ile)
-1 kez WEW Hardcore Tag Team Championship (Gedo ile)
-2 kez FMW World Street Fight 6-Man Tag Team Championship (Gedo, Fuyuki ve Gannosuke, Kanemura)
-4 kez WEW 6-Man Tag Team Championship [Gedo ve Nakagawa (2), Gedo ve Nakayama (1), Gedo ve Masato Tanaka (1)

New Japan Pro-Wrestling

-1 kez IWGP Junior Heavyweight Championship
-4 kez IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship (Gedo ile)
-2016 New Japan Rumble
-2010 Super J Tag League (Gedo ile)

Pro Wrestling Illustrated

-2014 yılında 500 güreşçi arasında 140. oldu.

Pro Wrestling Noah

-1 kez GHC Junior Heavyweight Tag Team Championship (Gedo ile)

Tokyo Sports

-2001 Best Tag Team Award (Gedo ile)

Toryumon X

-1 kez UWA World Trios Championship (Gedo ve Takemura)

Universal Wrestling Federation

-2 kez UWA/UWF Intercontinental Tag Team Championship (Gedo ile)

Wrestle Association "R"

-4 kez WAR World Six-Man Tag Team Championship (Gedo ve Fuyuki)

Wrestling International New Generations

-1 kez W*ING/WWC Caribbean Heavyweight Championship
-1 kez W*NG World Tag Team Championship

Wrestling Observer Newsletter

-2011, 2012, 2013, 2014 Best Booker (Gedo ile)
imza

Konu LoneWolf tarafından (21-10-2017 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.