GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Kullanıcı Adınız:
Şifreniz:
Beni Hatırla

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 18-10-2018, 14:51   #1
O'edo Tai
Lürsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2016
Nereden: OraleTown
Mesajlar: 8.588
Konular: 1161
Favori Güreşçisi: Jamie Hayter
Rep Puanı: 140329
Rep Derecesi: Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart Mae Young Classic II 7. Bölüm - Çeyrek Final İncelemesi

Hazırlayan: " Matt Sydal Guy " Alperen GürsoyŞirket: WWE
Şov: Mae Young Classic 2018 7. Bölüm (Çeyrek Final)
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2018
Yer: Full Sail University - Orlando, Florida

Artık işler iyice ciddileşiyor, çeyrek finale kadar ilerledik. Son 8 isim bugün kozlarını paylaşacak ve sayı 4’e kadar inecek. Heyecanlıyız. Günün maçlarını gördükten sonra klasik bir açılış yapıyoruz. Açılış maçımızda taraflar arasında tecrübe, güç, teknik taktik epey bir fark var. Undergod Lacey Lane ile veteran hatta efsaneleşmiş Japon ikonu Meiko Satomura karşılaşacak. Ekstra detaya gerek yok, düz şekilde geliyor iki güreşçi de. Başlayabiliriz.

Lacey Lane vs Meiko Satomura - Çeyrek Final

Temkinli başlıyor ikisi de. Maçın net favorisi Meiko olsa da Lacey de hiç geri adım atmıyor. Birkaç atletik hareketten sonra bir Chop atıyor Lacey, peşinden gelen tekmesini Meiko yakalıyor ve bırakıyor yere, el sıkışmak istese de Lacey kabul etmiyor. Bu tekmeleri kendi istedi xd. Lacey yine de güçlü kalıyor kendi tekmelerini falan atıyor. Sürekli de tekme izliyoruz yalnız. Aynen Meiko’dan da bir Superkick, sonrasında Armbar’a alıyor. Lacey iki elini bağlı tutmayı başarıyor bir süre, ama kaçınca ipe gidiyor. Meiko bir Suplex sonrası tokat atmaya çalışınca Lacey eğilip kendisi tekmeli tokatlı girişiyor, tam da çene köküne bir Knee Lift vuruyor abov. Meiko’nun çenesi kırılmış olabilir. Crossbody de yapıyor ama Meiko 2de kalkıyor. Hala çenesini tutuyor sanırım ciddi bir durum var. Fakat Meiko kendine gelip bir Roundhouse Kick vuruyor, ardından omuzlayıp Death Valley Driver yapıyor! ilk turda tuşu getirmişti bu hareket, ve burada da başarılı oluyor!

Kazanan, yarı finalist: Meiko Satomura

Lacey Lane hayallerine veda ederken Meiko durdurulamaz ilerleyişine devam ediyor. Maçtan sonra tokalaşıyorlar, Meiko da tüm çabasıyla çeyrek finale kadar yükselen parlak isim Lacey Lane’i ringde yalnız bırakıyor, böylece sıradaki maça geçiyoruz.Japonya’nın bir numarası Io Shirai geliyor ringe. Hayvan gibi destek var yine. Deonna da düz biçimde giriyor zaten turnuva boyunca girişler sırasında sıradışı bir şey olmadı ki boşuna yazıyorum he.

Io Shirai vs Deonna Purrazzo - Çeyrek Final

Kafakilitlerle başlıyoruz, ardından iplerden gidip gelmeler başlıyor. Taklalar falan atıyor Io ve bir de Dropkick vurup seyirciyi ateşliyor. Suicide Dive ile de cilayı yapıyor. Güzel başladık. İçeri alıp güzel hareketlerde dövüyor rakibini. Deonna etkisiz kaldı maçın başından beri. Deonna bir rollup yapıyor, sonrasında üç dört rollup daha gelince Io yeter lan diyip rollupı bırakıyor ve Double Stompluyor. Io 1 dakika falan dinlene dinlene dövüyor minik tekme ve yumruklarla. Deonna nihayet bir Armdrag sonrası Dropkick atıp nefes alıyor. Bir de Leg Sweep yapıp Armbar’a gidiyor ve başarılı, Fujiwara Armbar! Io kolunu kurban edip arkaya yuvarlanıyor ve tuş deniyor, Deonna da bırakıyor haliyle. Deonna yumruk sallarken Io yine 1 saniye içinde Crossface bağlıyor. Bu sefer Deonna yuvarlanıp tuş deniyor kilit yine bozuluyor. Io bir Palm Strike vurup 619 yapıyor! Peşinden de Misille Dropkick! Ama tuş gelmiyor. Io artık bitişi işaret ediyor ama köşeye çıkarken Deonna ayağa kalkıp engelliyor onu, ardarda 3 German Suplex yapıyor! Tuş gelmeyince seri bir Fujiwara Armbar bağlıyor yine, iki kolu da kontrole alıyor! Io çok zor durumda. Io tek kolunu kurtarıyor, çok zor da olsa tekrar yuvarlanıp kurtarıyor kendini ve bu sefer Io Crossface bağlıyor. Deonna tepkisiz kalıyor, pes etmek üzere diye izliyoruz ama kafayı bir anda kurtarıyor. Io ise merhamet göstermeyip Knee Lift vuruyor ve peşinden de köşedeki Knee Buster geliyor. Peşinden ne geleceği belli. Köşeye çıkıyor ve Moonsault geliyor! Yine ıskalayıp sadece kollarını isabet ettirebildi ama yine de tuş için yeterli oluyor!

Kazanan, yarı finalist: Io Shirai

İlk 2 maçtan sürpriz çıkmıyor. Turnuvanın en dominant ismi Io Shirai bir rakibini daha geride bırakıp yarı finale adını yazdırıyor. Deonna için üzücü anlar. El sıkışıp sarılıyorlar, artık elenenler de bir şeyler başardı diyebiliyoruz.Turnuvanın başından beri en büyük favorilerden olan seyircinin sevgilisi Tegan Nox geliyor. Rakibi geçen sene de katılan Rhea Ripley. 1 sene içinde epey bir tavır değişikliğine gitmiş durumda. Kabadayı tarzıyla dosta düşmana korku salarak geliyor o da. Nox el uzatsa da Rhea itiyor elini. Gergin başlayacağız belli ki.

Tegan Nox vs Rhea Ripley - Çeyrek Final

Rhea tıpkı çeyrek final sonrası yüzleşmede yaptığı gibi saçını rakibinin suratına çarpınca Nox Dropkick’i vuruyor ve Suicide Dive ile atlıyor. Geçen maçın aynısı. Ama Nox maçta henüz 3 saniye olmuşken dizinden sıkıntı çekiyor. Bildiğimiz gibi geçen sene katılmasını engelleyen sakatlıktı bu. Hakemin de refakati ile yavaşça ringe geliyor, Rhea da ağırdan alıyor gerçek bir sakatlık olabilir diye şüpheleniyorum şahsen. Rhea bir Takedown yapıyor suratüstü bırakıyor tabi diz de yere çakılıyor bu sırada, ama tuş gelmiyor. Nox sürüne emekleye kalkmaya çalışıyor, neler olduğunu anlamıyoruz, doktor falan içeri giriyor kontrol ediyor. Doktor ile müzakere ettikten sonra devam kararı çıkıyor. Rhea dize bir tekme ile alaşağı ediyor onu ve farklı hareketlerle dövüyor. Nox bir ara delirip Choplar atsa da Rhea Dropkick ile yere yıkıyor. Nox da zaten yere düştüğü gibi kendisi X işareti yapıyor, hakem de X işareti yapıp zili çaldırıyor ve gerçek bir sakatlık sonucu maç erken bitiyor.

Kazanan, yarı finalist: Rhea Ripley (referee stoppage)

Tegan Nox gözyaşlarına boğuluyor, hem acıdan hem de üzüntüden. Rhea’nın galibiyeti ilan edilirken herkes üzgün, bazıları buruk şekilde alkışlıyor onu. Rhea da bu galibiyetten hoşnut kalmıyor tabi ve sessiz sedasız arka alana gidiyor. Nox da sağlık ekibinin refakati ile arka alana taşınıyor. Çok üzücü bir durum ya. Seyirci de son gücüyle Thank You Tegan chanti atarken arenada cenaze havası ile segmenti sonlandırıyoruz.Çeyrek finalin son maçında turnuvanın en büyük favorilerinden Toni Storm ile Mia Yim karşılaşacak. İkisi de geçen sene turnuvaya katılmıştı, Toni yarı finale çıkarken Mia ise ikinci turda elenmişti. Mia geçen maçında elinden sakatlanmıştı, bu maça da etki edebilir. Ve dünyanın en iyi kadın güreşçisi Toni Storm tanrıça gibi geliyor ringe çok büyük destek ile. Saçı biraz farklı ama her zamanki gibi yine çokçokçokçok güzel. Seviyorum seni kadın. Britiş resling’in hikmeti ile eski TNA’ci Mia’yı alt edeceğiz inşallah.

Mia Yim vs Toni Storm - Çeyrek Final

Mia bir diz atınca hafiften aksiyon başlamış oluyor. Üç beş hareket yapıyor, artık Toni Big Boot ile kendi üstünlüğünü kuruyor. Hip Attack tuş getirmiyor Toni’ye, Suplexliyor yine sonuç yok. Mia’nın sıkıntılı elini eziyor 1 rekat bu bir avantaj olarak kullanılabilir maç boyu. Toni Wristlock bağlarken Mia dirseğine tekme atıyor onun vicdansız orada kemik doku var. Mia küçük darbelerle hırpalıyor rakibini, Surfboard bağlıyor Toni çaresiz durumda. Toni bir şekilde atıyor kendini boşluğa doğru ama Mia bir Dropkick ile tekrar indiriyor. Strangler bağlıyor Mia, bir süre sonra Toni gücünü kullanarak ayağa kalkıyor ve Spinebuster ile Mia’yı yere çarpıyor. Mia yine kilide alıyor bu sefer STF görüyoruz. Mia bırakıp Chest Kick’ler atıyor, tuş gelmiyor. Mia bir de tekme tokat kombosu yapıyor video oyunu karakteri gibi, bu da tuş getirmiyor. Sert tekmelere devam, bacağına çalışıyor, derken Toni Headbutt gömünce ikisi de yere seriliyor. Kendine geldiklerinde karşılıklı tokatlaşıyorlar xd. Mia ben daha sert vurcam derken Toni onun tekmesini yakalayıp tuzaklı German Suplex yapıyor bunu izlemeyen bilmez.

Mia köşede yatarken Toni diğer köşeden gelip Hip Attack yapıyor ama Mia beklenmedik bir Saito Suplex yapıyor, lakin tuş yok. Ardından bir de Jacknife Powerbomb yapıyor, Toni son anda kurtuluyor! Epey heyecanlandık. Mia Sole Food deniyor ama Toni engel oluyor ve elini yakalıyor, peşinden German Suplex yapıyor ve hiç vakit kaybetmeden Strong Zero! Ve tuş geliyor!

Kazanan, yarı finalist: Toni Storm

Dünyanın en iyi kadın güreşçisi Toni Storm bekleneni yapıyor ve bir kez daha yarı finale yükseliyor. Kendisi 3 farklı bitirici hareket kullanıyor ve hepsinin de ismi Strong Zero xd. 22 yaşına rağmen efsane olmak yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Toni, hak edilmiş galibiyetini kutluyor. Gecenin son tezahüratlarını toplarken Toni mutlu, seyirci mutlu, ben çok mutlu. Geçen sene yarı finalde kaçan şampiyonluk bu sene bizim cephemize gelecek umuyoruz ki. Güzel maçların olduğu bir bölümdü, 3. maçtaki talihsiz sakatlık yaşanmamış olsa çok daha güzel olacaktı. Yarı finallerde görüşmek üzere.

Mr. Lürsoy sundu.

Şovun Olayı: Tegan Nox'un sakatlanması
En İyi Maç: Mia Yim vs Toni Storm
En Kötü Maç: Tegan Nox vs Rhea Ripley (haliyle)
Şovun Hareketi: Toni Storm - Strong Zero
Şovun Hatunu: Toni Storm
Şovun Keyif Kaçıranı: sakatlık
Şovun Hayal Kırıklığı: -
Şova Puanım: 8
Seyirciye Puanım: 7

Mae Young Classic 2018 Tüm İncelemeler

1. Bölüm
2. Bölüm
3. Bölüm
4. Bölüm
5. Bölüm
6. Bölüm
7. Bölüm (Çeyrek Final)
8. Bölüm (Yari Final)

Konu Lürsoy tarafından (25-10-2018 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.
Lürsoy isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-10-2018, 14:53   #2
⋆ EK-TA-OZ-OS-ER ⋆
Look! A Wizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: San Junipero
Mesajlar: 23.481
Konular: 2855
Favori Güreşçisi: Chris Jericho
Rep Puanı: 310961
Rep Derecesi: Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.Look! A Wizard Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart

Tegan Nox'un bu denli şansız olması beni derinden yaralıyor. Umarım vazgeçmezler kendisinden. Potansiyeli yüksek. Ellerine sağlık.
imza

D A Y A K Ç I - A S U K A
B A Ş A R I L A R
2x Etkinlik Haftası Parlayanı (SS’17 ve Royal Rumble 2018)
2x 2018 GTR Slammy (Yılın Kadın Fanı -Asuka ve En Popüleri)
2x Haftanın Üyesi
4x Haftanın Yöneticisi
2018 Yılının En Çok Mesaj Yazan Üyesi
3x 2017 GTR Slammy (Uykusuz, Aktif ve Return)
2x Logo Yarışması Kazananı
2x Poster Yarışması Kazananı
Former RPG Grafikeri
12x Onur Kürsüsü
3x Etkinlik Haftası Profil Dizaynı
First Miss Co-Admin
Former GTR Radyocusu


TOMORROW BRINGS DANGER!

- B A Z I Ş E Y L E R A S L A D E Ğ İ Ş M E Z -
For her, it was never about a streak or a number, it was about proving she was the best of every division she was ever a part of. Tonight, after a brutal #WWETLC match, the Empress of Tomorrow is the Champion of Today. Congratulations.
-Triple H

A S U K A L A N D I N !

9 Ekim 2015
1 Nisan 2016-27 Ağustos 2017 - 523
22 Ekim 2017 - Arrive
19 Kasım 2017 - Sole Survivor
29 Ocak 2018 - First Ever Rumble Winner
9 Ekim 2015/9 Nisan 2018-910 Day
17 Aralık 2018- SmackDown Women's Champ
Look! A Wizard isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-10-2018, 15:47   #3
FEEL THE GLOW
OhMyMind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2018
Nereden: İstanbul/Trabzon
Mesajlar: 4.684
Konular: 236
Favori Güreşçisi: Naomi
Rep Puanı: 32635
Rep Derecesi: OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.OhMyMind Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Standart

Tegon çığlık atarken benim gözlerim doldu, Rhea karakterini nasıl korudu hayret ettim(biraz da kıl oldum, hatta fazlaca).

Deonna sana söyleyecek 3 şeyim var; O göbüşü erit, attire değiş ve favorim ol. Ben ömrümde böyle güzel german suplex görmedim. Helal olsun.

Io sana ne oldu bilmiyorum, WWE yaramadı herhalde. 2'dir moonsault botchluyorsun kendine gel. Şarlıt'ın nazarı değdi herhalde.

Meiko ve Lacey maçı çok sağlamdı. En beğendiğim o olabilir. Gecenin ismi de benim açımdan Deonna oldu.
imza


"Hem ayranımızı döktüler, hem de tatsız olaylar yaşandı."
-A.A.

Konu OhMyMind tarafından (18-10-2018 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.
OhMyMind isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.