GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 20-12-2018, 00:35   #1
El Tigre
The Purplemaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2016
Nereden: Hawkins
Mesajlar: 20.473
Konular: 5338
Favori Güreşçisi: Joey Janela
Rep Puanı: 699098
Rep Derecesi: The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. The Purplemaker Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
The Purplemaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
The Purplemaker The Purplemaker isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 699098
Mesajlar: 20.473

Standart 11 Aralık 2018 Smackdown Live | Şov İncelemesi

Hazırlayanlar: Aschentef, StephenTrueway, The Rising Generation, Look! A Wizard, The Purplemaker

Şov: WWE SmackDown Live
Bölüm: #1007
Şirket: World Wrestling Entertainment (WWE)
Tarih: 12 Aralık, 2018 (Salı)
Şovun Türü & Yayın Şekli: Televizyon Şovu & Canlı
Şovun Yapıldığı Yer: Las Vegas, Nevada, USA
Spikerler: Byron Saxton, Corey Graves & Tom Phillips
Then... Now... Forever...

Bir Smackdown Live şovuyla daha beraberiz. Neden buradayız bilmiyorum fakat bu Smackdown şovları en azından RAW'dan daha rahat. Şovumuzu şampiyonumuz Daniel Bryan ile açıyoruz. Kral keşke su saçları kessen. Daniel Bryan giriyor ringe ve konuşmasına başlıyor.

Daniel Bryan: Geçen hafta buraya geldim ve hepinize koyun dedim. Yapmak istediğim ilk şey buraya gelmek ve özür dilemek. Koyunlardan özür dilerim. Siz aptallarla karşılaştırılmayı hak etmiyorlar. Sonsuz tüketimleriyle dünyayı yok eden onlar değil, sizsiniz. Böyle bir şey yok. Siz koyun değilsiniz. Parazitsiniz. Dönekler. Özellikle Las Vegas'da tüketiyor, tüketiyor ve karşılığında bir şey vermiyorsunuz. Ama şaşırmadım çünkü siz eski Daniel Bryan'a alışmışsınız. Başarısıyla yaşadınız, bütün 'Yes Hareketi' bundan ibaretti. Eski Daniel Bryan ile dolaylı olarak yaşıyordunuz. Tahmin edin ne oldu? Eski Daniel Bryan öldü. 'Evet Hareketi' öldü! Ama her parazit gibi kendinize yeni bir döneklik buldunuz. AJ Styles'ın inşaa ettiği koltukta oturmaya karar verdiniz. WWE Şampiyonu benim, AJ Styles değil! Bu pazar TLC'de AJ Styles'ın yeniden WWE Şampiyonu olma hayallerini yıkacağım. Maçın sonunda WWE Şampiyonu 'Yeni' Daniel Bryan olacak. Bana inanmıyor musunuz? Bunu arkadaşımla çokça tartışırdık, 'bazen aptal mı, yoksa gözünü kapayan moron mu olduğunu bilmek gerekir. Arkadaşım derdi ki aptallık, cehaletin yansımasıdır. Las Vegas dediğin de budur!

Mustafa Ali: Daniel, ben Mustafa Ali..

Bryan kesiyor.

Daniel Bryan: Dur, dur.. Bu aptallar bilmeyebilir ama ben kim olduğunu biliyorum. Bu gece maçımız var biliyorum ama ringe yanıma gel. Bayanlar ve baylar, bu Mustafa Ali. 205 Live'ın kalbi...İnanılmaz bir güreşçi. Sen inanılmaz bir güreşçisin. Gerçek şu ki sende, kendimden çok şey görüyorum. Sana bir tavsiye vereyim, bu gece bu maça çıkmaya ihtiyacımız yok. Sana bir şey öğreteyim. Maçımızdan sonrası bu insanların umrunda olmayacak. Onlar dar görüşlü. Onlar yabancı düşmanı! Onlar kendi akılsızlıklarıyla yoğrulmuş. Gerçek şu ki bu dönek insanlar, bu maçı hak etmiyor. Dönekler, dönekler, dönekler!

Mustafa Ali: Sana ne oldu? WWE güreşçisi olmanın bir hayal olmadığını bana öğreten sendin. 205 Live'daki bütün arkadaşlarımla seni izlerdik. Kalbin olduğu için bütün devlerle burun buruna gelebilen bir adamdın. Ne oldu? Eski Daniel Bryan'dan bahsedip duruyorsun. Eski Daniel Bryan kavga etmek isterdi, tıpkı benim gibi. Ben kavga istiyorum.

Daniel Bryan: Araban ne model?

Mustafa Ali: Konumuzla alakası ne bilmiyorum ama SUV bir arabam var.

Daniel Bryan: Sen çok küçük bir adamsın, neden SUV sürüyorsun?

Mustafa Ali: Bildiğin üzere bir ailem, iki çocuğum ve karım..

Daniel Bryan tokatı yapıştırıyor.

Daniel Bryan: Cahil!

Daniel Bryan bir tokat daha yapıştırıyor.

Daniel Bryan: Cahil!Singles Match
Daniel Bryan vs Mustafa Ali

Bryan'dan bir Kitchen Sink geliyor, daha sonrasında ise Ali'nin kafasını kaldırıp bir headbutt vuruyor. Ali'yi seri stompladıktan sonra kaldırıyor ve köşeye vuruyor, bu sefer de köşede Shoot Kick vurmaya başlıyor. Bryan şimdi Ali'yi köşeye doğru fırlatıyor ancak Ali bir backflip ile kurtuluyor... derken Bryan'dan üst üste iki tane Shoot Kick ve Ali tekrardan yerde. Bryan Ali'yi oturtup yüzüne çalıştıktan sonra şimdi de tamamen yatırıyor ve bacağına çalışıyor. Bryan Surfboard'un başlangıcındayken hareketini yapmıyor ve tekrardan Ali'nin suratına çalışmaya devam ediyor. En sonunda tamamen bırakıyor ve Shoot Kick darbelerine başlıyor ancak Roundhouse'u yapamadan Ali kurtuluyor, önce bir Knee Lift vuruyor, ardından da önce yüze sonra da enseye iki tane Superkick. Ali tuşa gidiyor. 1... 2... Bryan atıyor. Atmasıyla birlikte kendisini de ringin dışına bırakıyor ancak Ali de koşuyor ve Baseball Slide Dropkick, bir de Slingshot Crossbody deniyor ancak Bryan kaçıyor ve Ali'yi tuttuğu gibi ring post'a fırlatıyor. Bryan'ın yüzündeki gülümsemeyle birlikte reklamlara gidiyoruz.

Commercial Break

Dönüşü ise LeBell Lock ile yapıyoruz??? Ali zorla iplere tutunuyor, bu sırada ise küçük ekranda Spanish Fly'ın reklamlara takıldığını görüyoruz, bu reel mi ya? bryan şimdi Ali'yi en üst köşeye bırakıyor ve Tree of Woe'ya alıyor. Shoot Kick darbeleri vurduktan sonra bir de Basement Dropkick vuruyor. Bir kez daha en üst köşeye oturttuktan sonra German Superplex deniyor ancak Ali iki ayağının üzerinde kalmayı başarıyor. Bryan ise bir süre bekledikten sonra Corner Dropkick deniyor ama Ali bundan da kaçıyor. Şimdi Ali'den üst üste choplar geliyor, bunu ise Bryan'ın vurduğu bir tekme bozuyor. Şimdi Bryan Ali'yi köşeye götürüyor ancak karşı köşeye rakibini yollayan isim Mustafa Ali oluyor. Bryan bir Backflip ile kurtuluyor ancak Ali'den de bir Springboard Tornado DDT ve bir tuş denemesi. 1... 2... Bryan bir kez daha atıyor. Ali şimdi Bryan'ı köşeye daha da yakınlaştırıyor, kendisi de en üst köşeye çıkıyor ve 054? Hayır, Bryan son anda kurtuluyor. Ali göğsünü tutarken Bryan Ali'nin bacağını üst üste ring post'a çarptırmaya devam ediyor. Bir süre sonra kendisi de ringe giriyor ve bir Chopblock vuruyor, en sonunda ise Heel Hook! Ali çok fazla direnemiyor ve pes ediyor.

Kazanan: Daniel Bryan

'Yeni' Daniel Bryan bir maçtan daha galibiyetle ayrılıyor. Kemeriyle birlikte sade bir kutlama yaparken Styles vs Bryan'ın tanıtımı geliyor. Ringe geri döndüğümüzde ise Bryan'ın girişte Ali'ye saldırdığını görüyoruz. Chopblock'dan sonra Ali'nin kollarından tutarak kafasını stomplamaya başlıyor. Arkasından da bir kez daha Heel Hook! Hakemler zorlukla Bryan'ı ayırıyorlar. Bryan ise kemeriyle bir kez daha gövde gösterisi yapıyor.Rap Battle için The Usos ve The Bar ekipleri ringde. Çok sürmeden iki takım arasında kavga çıkıyor. Bunlara New Day'de katılıyor. Ayakta kapatan isimler Sheamus ve Cesaro ikilisi oluyor.

The Miz The Vegas Boys'u çağırıyor. İkili ringe geliyorlar ve zil çalıyor.

Tag Team Match
The Miz & Shane McMahon vs. The Vegas Boys

Shane köşeye giderken ikili Shane'e arkadan saldırıyorlar. Fakat Shane seri yumruklarla iki ismi dağıtıyor. Sonra birini dışarı yollayıp diğerine yumruklarla girişiyor. Ardından da Back Elbow. Bu sırada diğeri aprona çıkıyor, ama onu dışarı yolluyor hemen. Sonrasında bir DDT geliyor, ardından kafasına yerde diz darbesi. Triangle bağlıyor ve rakibi çok fazla dayanamayıp pes ediyor!

Kazanan: The Miz & Shane McMahon

The Miz ring içinde kupayla tur atıp takım arkadaşını tebrik ediyor. Miz çok mutlu ama Shane sanki pek hoşnut değil gibi. Bu gece yapılacak WM rövanşının reklamını görüyoruz, Charlotte Flair ile Asuka karşı karşıya.Randy Orton'ın müziği duyuluyor. Randy Orton girişini gerçekleştiriyor. Bir mikrofon alıp söze giriyor.

Randy Orton: Eski moda çelik bir sandalye gibisi yok değil mi ama! Konfor için yapılmıştır fakat birçok kullanım alanı vardır. Bunlardan biri açıklama yapmaktır. Ya da mesaj göndermektir. Bandı oynatın. Bu iyi, bu lanet olsun ki iyi. Ama bence daha iyisini yapabiliriz, yapamaz mıyız millet? Tamam o zaman. İkinci bandı oynatın. (Bandı izliyoruz.) Daha kötüye gidiyor, sandalyeyi boynuna yerleştirdi! Şunu açıklığa kavuşturalım. Rey Mysterio biliyor ki bu pazar TLC'de benimle sandalye maçı var. Ve onun için de bir sakıncası yok herhalde. Demek istediğim Rey kariyerim boyunca beni rakiplerime bu ring içinde mide bulandırıcı şeyler yaparken gördü. Ama halen onun için benimle bir sandalye karşılaşmanın bir sakıncası yok mu? Bu beni Rey'in intikam almayı düşündüğüne itiyor. Ama Rey bir kurban, Rey benim kurbanım. Ve kurbanlar intikam alamazlar. Bir kurban, her zaman kurbandır. Şimdi bu pazar soyunma odasındaki tüm oğlanlar üç harf için endişe edecekler. T... L... C... Ama Rey Mysterio'nun tasalanması gereken tek şey spor eğlencesindeki en yıkıcı üç harf. Ve bu R... K...

DERKEN REY MYSTERIO SALDIRIYOR. Sandalye ile vuruyor defalarca. Şimdi 619 pozisyonuna getiriyor ve 6-1-9! Randy Orton kaçıyor ringin dışına. Rey Mysterio gövde gösterisi yapıyor ringin içinde. Şimdi ise karşımızda The Man Becky Lynch var. Pazar günü çıkacağı üçlü tehdit maçı hakkında konuşuyor.Jeff Hardy geliyor! Klasik girişini gerçekleştirdikten sonra seyircileri dolanıp ringe geçiyor. Rusev zamanı! Lana ile beraber Rusev alandalar. Ardından Samoa Joe, “Joe! Joe! Joe!” tezahüratları eşliğinde ringe doğru yol alıyor. Son olarak Birleşik Devletler Şampiyonu Shinsuke Nakamura artık klasikleşmiş olan girişini gerçekleştiriyor. Nakamura girdikten sonra Rusev ile Hardy ise Joe ile yüz yüze geliyorlar. Hakem zili çalıyor, bu sırada Carmella ve R-Truth! Dance Break! Dance Break bittikten sonra Shinsuke Hardy’ye saldırıyor ve aksiyon başlıyor.

Tag Team Match
Jeff Hardy & Rusev vs. Samoa Joe & Shinsuke Nakamura

Nakamura tagi Joe’ya veriyor ve Joe ile Hardy arasında mücadele başlıyor. Ring içinde biraz debelenmeden sonra Joe ring dışına kaçıyor ve Hardy’yi çekip seyirci ile ringi ayıran duvara rakibini yolluyor. Reklamlar.

Reklam dönüşü Joe, Hardy’yi hırpalar halde. Yumrukladıktan sonra Hardy direnir gibi oluyor ama rakibi onu köşeye atıp CCS Enzuigiri yapıyor. Ardından tuşa gidiyor ama Rusev giderken tuş da bozuluyor. Joe rakibine karşı halen üstün taraf ve şimdi Nakamura geliyor ringe. Diz darbeleri ile rakibini yıpratıp köşeye çıkartıyor, diz darbesinin ardından tuşa gidiyor ama başarısız o da. Joe tekrar tagi alırken Rusev takım arkadaşına toplan diye gaz veriyor. Bu olumlu sonuçlanıyor, Jeff toparlanıp Twist of Fate deniyor ama olmuyor. Rakibini onu köşeye yolluyor ve Whisper in the Wind! İki isim de yerde. Şimdi karşılıklı tagler geliyor. Rusev işe Nakamura’yı yıkarak başlıyor. Sonrasında yumruklar geliyor. İplerden de destek alıp kucağındaki rakibine diz darbeleri vuruyor. Bir de Fallaway Slam, hemen sonra köşedeki rakibe omuz darbesi ve Spin Kick! Seyircilerden “Rusev Day!” sesleri. Rusev son hamleyi denerken Nakamura kurtuluyor, tekme denemeleri geliyor ama Machka Kick! Tuşa gidiyor, 1… 2… Ama Joe takım arkadaşını kurtarıyor. Şimdi Jeff Hardy ona Twist of Fate yaptı! Ardından da dışarıdaki rakibine atlıyor. Ring içinde Nakamura ile Rusev var. Nakamura Kinshasa yapacak ama Rusev bunu Accolade’e çeviriyor derken Nakamura toparlanıyor ve Kinshasa için hazırlanıyor, rakibine koşarken Mackha Kick!!! Rusev tuşa gidiyor… 1… 2… 3!!!

Kazanan: Jeff Hardy & Rusev

Rusev ile Hardy kazanıyorlar. İkili sarılıyor, Lana ringe onları tebrik için geliyor ve üçlünün el kaldırması sonrası oradan ayrılıyoruz.

Yayına döndüğümüzde TLC'de yapılacak WWE Şampiyonluğu maçı için bir tanıtım izliyoruz. AJ arka alanda verdiği röportajda, zamanını kullandığını söylüyor. Kendisi saatleri sayıyormuş. Gerçek Daniel Bryan, yaptıklarıyla kendisini kanıtlamış. Ve fakat sadece bir AJ Styles var, o ise pazar günü rövanşını ve kemerini alacakmış. AJ, kemerini yeniden almak için elinden gelen her şeyi verecekmiş.Sırada ana maç var. İlk önce The Queen geliyor alana. Ardından yoğun destekle Asuka geliyor.

Singles Match
Asuka vs Charlotte Flair

Maç başlamadan Becky geliyor ve kemerini kaldırıp spiker masasına geçiyor. Maç başlıyor. Charlotte big boot için davranıyor fakat Asuka savurup beline yapışıyor. Suplex yapamıyor ama Flair’ın yumruklarından kaçıyor. Asuka iplerden gelip hip attack yapmaya çalışıyor fakat Flair onu havada yakalıyor ama Asuka counter ile ankle locka çeviriyor. Charlotte fizik üstünlüğü ile kilidi kırıyor. Flair’dan ard arda choplar fakat Asuka eğiliyor ve german suplex yapıyor! Asuka bağırıyor. Hip attack için atlıyor fakat Charlotte zamanında çekiliyor ve big boot yiyor. Charlotte moonsault için köşeden atlıyor fakat Asuka’dan Asuka lock! Adeta WM’nin bir yansıması oluyor. Charlotte kurtuluyor fakat Asuka yine bağlıyor bitirici kilidini. Charlotte iplere ulaşabiliyor. Reklamlara gidiyoruz.

Reklamlardan döndüğümüzde Asuka ve Flair dizlerinin üstlerinde yumruklaşıyorlar. Asuka vuruşlarını serileştiriyor ve ikili ayağa kalkıyor. Charlotte cevap verecekken Asuka, Charlotte’a spider lock bağlıyor. Charlotte bundan samoan drop ile kurtulsada Asuka’dan roll-up! 1! 2! Flair kurtuldu. Asuka bu sefer fujiwara armbar bağlıyor. Asuka bağırıyor baya. Charlotte toparlamaya çalışsada bu sefer triangle lock bağlıyor Asuka. Charlotte kol kuvveti ile sit out powerbomb yapıyor! Vakit kaybetmeden tuşa gidiyor! 1! 2! Asuka kurtuluyor. Arada ekrana Becky geliyor. İkili yavaş yavaş toparlanmaya çalışıyor. Charlotte Asuka’ya tokat atıyor. Asuka hamle yapacakken figure four! Asuka acı içinde. Pes etmeyi düşünmüyor. Asuka zar zor kilidi çeviriyor! Sonunda kilitten kurtuluyor. Charlotte, Asuka’nın hasarlı bacağına çalışıyor. En son figure four bağlarken Asuka’dan roll-up! 1! 2! İkili hemen toparlanıyor fakat Flair hızlı davranıp choplara başlıyor. Asuka en sonunda onu durdurmayı başarıyor ve sırtına sertçe tekme atıyor. İkili iplerden geliyorlar ve Flair spear yapacakken Asuka’dan harika counter ve codebreaker! Tuşa gidiyor fakat başarılı değil. Asuka toplarlanıp YES! Kick vurmaya başlıyor fakat sonu gelmiyor Flair blockladı. Asuka’dan alaycı tekmeler. Flair sonunda cevap veriyor ve ikili iplere koşarken spear! Spear! Flair zaman kaybetmiyor tuşa gidiyor! 1! 2! Asuka tuşu atıyor. Charlotte köşeye çıkıp moonsault deniyor ama yine başarısız! Asuka, Asuka lock bağlıyor! İkili dışarıya yuvarlanıyor! Flair ayağa kalkıp ringin altından kendo stick alıyor! Asuka’ya vuruyor ve diskalifiye oluyor!

Kazanan: DQ ile Asuka

Charlotte, Becky’e saldırıyor bu sefer! Bir Asuka’ya bir Becky’e vuruyor! Fakat Becky hemen iyileşiyor ve Charlotte’ı çelik merdivenlere atıyor! Becky, sopayı alıp vurmaya başlıyor ve en sonunda sopa uçuyor! Bu arada Asuka, Becky’nin karnına tekme atıyor! Ardından spiker masasına yolluyor! Asuka kendo sopasını alıp bir Becky’e bir Flair’a vuruyor! Bir süre sonra serileşiyor! Bağırıp spiker masasına çıkıyor ve sopayı havaya kaldırıp bağırıyor! Şov bu görüntülerle sona eriyor!
imza#jöntürkler
The Purplemaker isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.