GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Seçenekler Arama Stil
Alt 15-01-2019, 19:43   #1
#WTR
BulletClubFedaisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: İstanbul/Pendik
Konular: 527
Favori Güreşçisi: Naomichi Marufuji
Rep Puanı: 12594
Rep Derecesi: BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.
BulletClubFedaisi BulletClubFedaisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Standart Witcher Hikayeleri: Efsungerlerin Uyanışı

Witcher Hikayeleri: Efsungerlerin Uyanışı

Konusu

Kurt okulundan küçükken kaçan iki çocuk büyür ve yaşamlarını idame ettirirken Beauclair'de bir kontrata rastlarlar. O kontrat ile kendileri iki tüccar ile tanışır ve yıllar süren bir ortaklık sürdürürler. Bugün ise son bir iş yapmak için bir araya gelirler ama durumlar baya karışıktır.

Karakterler

Marius Forestier

Tüccar, şarap üreticisi ve nüfuzlu birisi. Zamanında sokak çocuğuyken bir tüccar ondan etkilenmiş ve sahiplenmiştir. Marius ne kadar bambaşka biri olsa da çocukluğunda yaşadıklarını unutmamaktadır.

Lunder Dufay

Ailesi sarayın bahçelerinden sorumlu iken o daha büyük bir şey başarmak istemiştir. Kahyalık ile ilgili araştırmalar yapmış ve eğitim görmüştür. 2 yıl önce yolu Marius ile kesişmiştir ve bağın kahyası olmuştur. Şuanda hir kahyadan daha çok yetkiye sahiptir.

Duerurt Duriduum

Mahakamlı bir tüccarın oğludur. Bir toplantı sırasında Marius ile tanışırlar ve zamanla ayrılmaz bir ikili olurlar. Şuan ise dostlukları haricinde bir iş ortaklıkları da vardır. İçmeyi çok sever.

Gert

İki efsungerden biridir. Okulda Marek ile tanışırlar ve dost olurlar. İkili okuldan kaçmıştır ama bu onlara çok zor bir hayatın kapılarını açmıştır. Durmadan kendini düşünür olması en büyük zaafıdır.

Marek

Marek klasik bir efsunger gibi temelde ama değil. Gert'e mukayet olan Marek aynı zamanda büyük planları olan birisidir ve bu planları sır gibi saklamaktadır. Doğal olarak onun da hayatı Gert'den farksız geçti.

Damien De La Tour

Dükalık muhafızlarının ve gezgin şövalyelerin başı, komutanıydı. Kendisi emekliliğinin tadını çıkarırken ani bir olay onu tekrar eski yaşantısına sokmaya yeter.

Rivialı Geralt

Beyaz kurt, Ak Saçlı, Beauclair ve Toussaint'in kurtarıcısı ama en önemlisi Ciri'yi bulup onu başarıyla korumasıydı. Şimdilerde Yennefer ile Corvo Bianco'da yaşıyor.

Vengerbergli Yennefer

En tehlikeli büyücülerden biri desek doğru bir tabir olur. Lonca işlerinden yorulan Yen soluğu Corvo Bianco'da yani Geralt'ın yanında alır.

Toussaint Düşesi Anna Henrietta

En zengin, en refah ve en iyi şarapların üretildiği dükalığın düşesi ve ayrıca güçlü bir kadın.
imza
PSN Nick: Thalariann
Instagram
Facebook'tan bana ulaşabilirsiniz

Güncel Hikayelerim ve Bookladığım Şovlar

Be a Booker | Tetsujin: Rework

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

Devamı gelecek...(Gelmedi...)

IRON from ICE

Konu BulletClubFedaisi tarafından (18-03-2019 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.
BulletClubFedaisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2019, 19:44   #2
#WTR

Rep Derecesi: BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın. BulletClubFedaisi WrestleMania'da WWE şampiyonluğunu kazandın.

Bölüm 1 - Yeni Kontratlar

Gert ve Marek yine "sıkı" dost oldukları Duerurt ve Marius'un mekanı olan Belgaard Bağlarına varmıştır..

Gert: Bu sefer ne isteyecek sence şu meşhur tüccarımız?

Marek: Hazine avı? Koruma? Şan ve şöhretimizi düşünseydik daha büyük işlere girişirdir Gert ama bizim için önemli olan para.

Gert: Bazen neden bu efsungerliği devam ettirdiğimizi düşünüyorum.

Marek: Çünkü kontlar ve zengin insanlar efsunger olduğumuzu duyunca bize iyi para veriyorlar. Ben de hoşnut değilim bu durumdan ama elimden gelenin en iyisi bu Gert. Sen de kafanı bu türlü çıkmazlara sokma.

O sırada bağ evinin kahyası efsungerlerin yanına gelir;

Kahya: Efsungerler hoşgeldiniz. Efendi Marius ve Duerurt sizi yemek salonunda bekliyor.

======

Marius: Bugün işler beklediğimiz kadar gitmedi. 10 bin floren kaybımız var.

Duerurt: Ak Kurt artık ilgi kaybetmeye başladı. Sence formülü değiştirmeli miyiz?

Marius: Bizler şarap üretiminde uzman isim değiliz Duer. Uzman birini getirsek bile dünya kadar para ister.

Duerurt: Yani Est Est şarabına karşı yenilgiyi kabul edeceksin.

Marek: Bence hiç boşuna uzman birini aramayın. Burada bizler varız.

Kahya: Efendim efsungerler geldi.

Marius: Tamam gidebilirsin. Bu arada bağları kontrol ettir.

Kahya: Hemen efendim.

Marek: En son ne zaman çağırmıştın bizi Marius?

Marius: 3 ay önce bir mal takasında.

Gert: Demek istediğin kaçakçı takası olmasın zira ele geçirdiğimiz harika gümüş kılıç gezgin şövalyelerin her yerde aradığı şu meşhur kılıçtı.

Marius: Beyaz Karga. O ne tuhaf isimdi öyle.

Duerurt: Tuhaf olduğu kadar da tonla para kazandırdı işimize.

Marius: Ee şarap ister misiniz çocuklar.

Gert: Pekala biz de o sırada lak lak yaparız ne dersin?

Sabaha kadar içen ekip artık sızmıştır öğlen olduklarında ise uyanmışlardır.

Marius: Ak Kurt biraz sert geldi kabul.

Duerurt: Gwentte iddia kaybettikten sonra güzelim baltamı vermemek için kaçarken yediğim darbe bile bu kadar ağır gelmemişti.

Marius: O yerde ki kağıt parçası ne bana versene.

Duerurt: *uzatır* Al bakalım.

Marius okuduktan sonra bunu Marius'un cebine sokar.

Duerurt: Hala bir hırsız gibisin.

Marius: Zaten öyleydim. Limanda iyi hasılat çıkardı. Ben ve diğer çocuklar bunu bilip gece sarhoşların ceplerine dalardık ve ne varsa çalardık.

Duerurt: O çocuklara ne oldu peki?

Marius: Hiç bir fikrim yok. Ben onlardan ayrılırken 12 yaşındaydım.

Duerurt: Üstat Clément seni yanına aldığı için şanslısın. Kim bilir o bok çukurunda başına ne gelecekti. Bu arada o kağıtta ne vardı?

Marius: Yattıkları fahişelerin sayısı. Bu iki dangalaktan ne beklersin? Şunları uyandır da duş alsınlar. Onlarla bu haldeyken konuşamam.

Duerurt ikisini de sandalyeden düşürür.

Duerurt: Hadi çocuklar uyanma vakti sizle bu haldeyken iş yapamayız!

======

2 saat sonra..

Duerurt: Birazdan gelirler.

Marius: İyi bari.

Duerurt: Akşam yüzbaşı Killian Brun bizim bağa gelecek. Parasını vermiş miydik bunun?

Marius: Verdik ama ne için geldiğini biliyoruz. Söyletme şimdi.

Duerurt: Ertesi gün ise Est Est'in 300. yılı kutlanacak. Yeri ise o şarabın evi Castel Ravello.

Marius: O gün günümüz şenlenecek Duer.

Duerurt: Yine ne planın var Marius?

Marius: Öğrenirsin merak etme.

Gert: Kusura bakma patro... Bu harika sofra da ne?

Marek: Bunu bir kadın hazırlasaydı düşmüştüm herhalde.

Marius: Bilmiyorsanız söyleyeyim buna kahvaltı deniyor. Malum durmadan yollarda olduğunuz için.

İkisi de sofraya baka kalır.

Duerurt: İkiniz de izlemeye devam mı edeceksiniz yoksa bunları gömecek misiniz?

İkisi de sofraya oturup yemeye başlar. Bir süre sonra ikisi de doyar.

Marius: Marek seninle konuşmam gereken şeyler var. Gelir misin?

Marek: Tabii.

======

İki isim de kimsenin kendilerini duyamayacak bir yere gider.

Marius: Marek sende ot sınavı için hazırlanan tarif neden bulunuyor?

Marek: Sen zenginlik için çabalamıyor musun? Ben de efsungerleri yeniden yaratmak istiyorum.

Marius: Bu sınav kaç kişinin canını aldı haberin yok mu senin? 10 kişi girdiyse 3 kişi döndü.

Marek: Bu sınav bu dünyanın sınavı. Farkında değil misin bilmiyorum ama tüm okullar kapandı ve öncekinden daha az efsunger var artık ve bu yaratıkların yeniden çoğalmaya başladı. Bunu keyfimden yapmıcam Marius. Bu ödenmesi gereken bir şey.

Marius: Peki şeçtiniz mi?

Marek: Neyi?

Marius: Deneğinizi.

Marek: Gert'in bu olanlardan haberi yok. Haberi olsa o salakta karşı çıkardı. Denek seçildi. Velen'in bataklıklarında çok yoksul bir ailenin çocuğu. Aileye yüklü bir para verdim. Çocuk onlardan kurtulduğu için mutluydu. Nasıl bir aile ise. Ailesi muhtemelen yine para isteyecek.

Marius: Öyle olsun peki. Hadi işininizi anlatayım onlara katılıp.

======

Marius: Size bir değil iki iş ile geldim. Biri son derece sinsilik gerektirirken diğeri ise kaba kuvvet gerektirecek. Hangisinden başlayalım?

Gert: Sinsi olandan?

Marius: Dostlarım yarın Castel Ravello'ya davetliyiz. Sebebi ise Est Est'in üretime başlamasının 300. yılı. Peki bizler kutlamaya mı gidiyoruz? Evet ama efsungerler iş yapmaya gidiyor.

Duerurt: Derken?

Marius: Mahsüller ve depo. Gert bağı yakarken Marek depoda şarapları kullanılamaz hale getirecek.

Marek: Nasıl olacak bu peki?

Marius: Şarapların hepsini dökebilirsin, tatlarını bozabilirsin orası sana kalmış ama dikkatli olun. O gün eski bir dostunuz da orada olacak. Corvo Bianco'nun sahibi Rivialı Geralt.

Marek: Onu çocukken talimlerde yere sererdim ama şimdi öyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Gert: Peki ya diğer iş ne?

Marius: Termes Sarayını bilir misiniz? Orası doğal olarak bir harabe ve girmesi imkansız ama bir sebebi var.

Gert: Sakın oraya giriyoruz deme.

Marius: Eğer iyi bir para kazanmak istiyorsanız bu sizin için en iyi iş olacaktır. Kimse giremiyor çünkü dışarısı ve içerisi şu "hayalet köpekler" ve heyulalar ile dolu. İçeride eski bir Elf kralı mı prensi mi ne yatıyormuş ve baya bir ganimet saklıymış. Önceden arkeologlar bir efsunger ile girmeye çalışmış ama efsunger kaçmış diğerleri ise ölmüş. Efsungere ne ildu bilmiyoruz ve şaşıracağınız bir şey. O da kurt okulundan. Bu işlere girersek tartışmasız karlı çıkarız. Ne dersiniz?

Marek: Yine her zamanki gibi bize söz bırakmıyorsun. İyi bir iş ortağısınız Marius ve Duerurt. Kabul ediyoruz.

Bölüm Sonu
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 16-01-2019, 22:25   #3
#WTR

İkinci bölümü yazmaya başladım. Yarın hem Tetsujin hem de Witcher Hikayelerinin yeni bölümü gelecek.
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 16-01-2019, 23:22   #4
The Viper
kaantheviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 0
Favori Güreşçisi: AJ Styles
Rep Puanı: 134
Rep Derecesi: kaantheviper NXT'de büyük yıldızların yanında takım maçlarına çıktın. kaantheviper NXT'de büyük yıldızların yanında takım maçlarına çıktın.
kaantheviper kaantheviper isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Helalsin ot sınavından ben 100 alırdım şahsen.
imza
V I P E R

Konu World Class Maniac tarafından (16-01-2019 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.
kaantheviper isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-01-2019, 23:29   #5
#WTR

Alıntı kaantheviper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Helalsin ot sınavından ben 100 alırdım şahsen
Hacı o insan vücuduna enjekte edlen bir şey aslında. Bir insanı efsunger özelliği kazandıran karışımlar vücuda enjekte edilir ve ölme ihtimalim vardır. Senin sandığın sınav değil yani.
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 17-01-2019, 19:33   #6
#WTR

Bölüm 2 - Kahya

Kahya bağları kontrol etmektedir. Çiftçiler özenle hasatları toplar ve işlemeye götürür. O sırada Brandon kahyamızın yanına rahat bir şekilde gelir. Ne de olsa sıkı dostlardır.

Kahya: Buranın toprağı çok verimli bilir misin Brandon?

Brandon: Efsaneye göre bir sahir bu topraklardan geçiyormuş hem de yük dolu bir eşek arabası ile. O zamanlar büyü yasak değilmiş. Beauclair bu kadar da ihtişamlı değil tabii. Sahirin önünü haydutlar kesmiş at ise korkudam devrilmiş arabada bulunan mazemeler ile birlikte hem de. Arabada bir çeşit karışım olmalı muhtemelen. Bu olaydan sonra bu toprak verimli hale gelmiş. Tabii arkasından düşmanlıkları da.

Kahya: En son iki düşman bağ sahibi burası için kavga ediyormuş. Belgaard'ın eski sahibi borçlardan batınca hazine burayı almış. Eski sahibi meğerse bunlara düşmanmış ve bu bağları birbirine düşman yapmış. Gerçeği ise Rivialı Geralt ortaya çıkarmış ve iki düşman ortak olmaya karar vermiş. Kont Marius Forestier ise onlardan burayı satın almış.

Brandon: Onun hikayesini anlatacak mısın peki?

Kahya: Onun hikayesini ben bile bilmiyorum. Duerurt Duriduum dışında kimse bilmiyor ama sana şunu söylemeliyim. Genelde içine kapanıktır ve hep iş konuşur ama bir keresinde onu odasında terasta manzarayı izlerken düşünceli görmüştüm.

Brandon: Hadi ama Lunder Dufay sen onu hepimizden iyi tanıyorsun. O kaybettiği paraları düşünüyordur.

Lunder: Evet Brandon onu hepinizden iyi tanıyorum ayrıca düşüncen de yanlış. O kaybettiği paraları hiç düşünmedi. O bu toprakların en zeki adamı muhtemelen. Bu arada sormak istedim bir sorun yok değil mi?

Brandon: Hiç sorun yok dersem doğru olmaz. Evet var diyebiliriz ama ilerisi için var.

Lunder: Nedir?

Brandon: Muhafızlar. Çalışan kadınları taciz etmeye başladılar. Eskileri özlemeye başladım. Gördükleri her genç kadına kıza yapmaya başladılar.

Lunder Dufay düşüncelidir.

Lunder: Sebebini biliyorum. Sana söz bu düzelecek ama dayanın. Gitmem lazım iş beni bekler. Tabii seni de.

Brandon: Kolay gelsin o zaman efendim.

Lunder: Bu arada çalışanlarını o züppelerden uzak tut!

======

2 yıl öncesine gidiyoruz. Marius Forestier ve Duerurt Duriduum bu bağı satın alır ve kahya aramaya başlarlar. Şans onlara Lunder Dufay'i getirir. Bağları gezerken Forestier onla hayatı konuşmaya başlar..

Marius: Sana klişe sorular sormak istemem. Bildiklerini anlattın zaten. Yaptıklarının hepsi taktire şayan. Demek ailecek sarayın bahçelerinden sorumluydunuz ama sen farklı bir macera peşindeymişsin.

Lunder: Oranın bakımı baya meşakatliydi. Düşes harika bir insan ama ben kendi kariyerime odaklanmak istiyordum. Bu yüzden oradan ayrılıp bağlarda kahya yardımcısı olarak çalıştım hatta bunun üzerine bir kitap bile yazdım. Adı "Bir Bağı Canlandırmak".

Marius: Bizzat okumak isterim o kitabı o zaman.

Lunder: İşimi kaybetmek istemem o zaman.

Marius: Nedenmiş peki? O kadar kötü mü?

Lunder: Bir bağ sorumlusu için gerekli olan tüm bilgiler o kitapta yer alıyorda ondan. Siz bu bilgileri öğrenirseniz bana gerek kalmaz ve doğal olarak işsiz kalırım.

Marius: Bağ konusu olmasa da ev çalışanlarını yönetme vb. yetkilerin de olacak. Ben bu işletmenin para yapmasını istiyorum o kadar.

Lunder: Peki ya çalışanlar?

Marius: Ben bu hayattan bir şey öğrendim. Senin de katılacağına inanıyorum. Eğer alt tabakadan isen durmadan çalışman gerekir. Ben de böylesini yaptım. Toussaint refah seviyesi en yüksek bir vasal krallığı ama insanları fakirlikten sürünen insanlara yardım etmek yerine görmezden gelir bu dediğim özellikle Beauclair'de yaşayan halk için geçerli. Tabii bunu genel algılama. Bu ülke yardım severler sayesinde refah seviyesi bu kadar yükseldi. Çalışanlarımız Belgaard'da çok rahat bir yaşam sürüyor.

Lunder: Günlüğü 20 Floren olanlar mı rahat peki? Çalışanlarınıza az maaş veriyorsunuz duyduğum kadarıyla.

Marius: Çalışanların burada kendine ait bir konutu var ve her zaman sıcak yemekleri olur. Onlara yepyeni kıyafetler alırız ve çocuklarını eğitiriz gerekli konularda. Onların haydutlara karışmasını veya fistek bağımlısı olmasını istemeyiz sonuçta değil mi? İnsanları tanımadan yargılama bence. Ben bu şehrin hatta bu bölgenin tabularını hepten yıkamam ama yapabildiklerimi yaparım. Ben sadece şarap işi ile ilgilenmem bay Lunder. Zamanla öğreneceksin. Senin burada çalışmanı istiyorum çünkü güvenebileceğim biri olduğunu az önce kanıtladın. Umarım birbirimizi iyi anlamışızdır. Sana para ödeyeceğim ama fiyatı sonradan öğreneceksin. Senin için bu bağda bir ev yaptıracağım. Küçük olacak biraz ama işini görecek. Vaktinin çoğu bağ evinde, depoda ve bağda geçecek. Ne dersin?

Lunder: Peki neden ücreti sonradan öğreneceğim?

Marius: Çünkü bana güvenmeni istiyorum.

Lunder: Söyledikleriniz etkileyici. Kabul ediyorum efendim.

======

Günümüze dönüyoruz. Efsungerler kendilerine ayrılan odada dinlenmektedir.

Gert: Ee o kaçakçı sana ne dedi?

Marek: Yakında öğreneceksin ama şunu bilmende fayda var. Bu iki kontratı tamamladıktan sonra Marius ve Duerurt ile uzunca bir süre iş yapmayacağız.

Gert: Macera peşinde mi koşucaz peki? Cadı avcısı mı avlıcaz? Planın ne?

Marek: Karar vermedim henüz ama bir daha ki işimiz riskli olabilir.

Gert yaslanırken şüphelenmiş bir şekilde oturma pozisyonuna geçer ve şunu der;

Gert: Ne işler çeviriyorsun sen? Salak salak konuşma da cevap ver ne peşindesin?

Marek: *bağırarak* Sana yakında öğreneceksin dedim değil mi.

O sırada Lunder Dufay odaya gelir.

Lunder: Efsungerler müsait misiniz?

Marek: Tabii kahya.

Lunder: Biliyorsunuz ki yarın kutlamaya gidiyorsunuz. Kutlama için uygun kıyafetler giymeniz gerekiyor bu yüzden size terzi getirttirdim. Sizi salonda bekliyor. Lütfen beni takip edin.

======

Salona ulaşan efsungerler terziden şu tepkiyi alırlar;

Terzi: Bunlar en azından Rivialı Geralt'dan daha bakımlı.

Lunder: Sanırsam kimin görevini yaptığı farktan anlaşılıyor.

Efsungerler Lunder Dafoy'a bakış atarlar.

Terzi: Dediklerinde haklısın. Sonuçta Geralt efsanevi bir efsunger. Bealucair canavarını alt edip Toussaint'i kurtardı.

Lunder: Didier beni kırmayıp buraya kadar geldiğin için teşekkürler. Beyefendiler Castel Ravello'da ki davete konuk olacaklar ve onlara özel kıyafet lazım olacak. İkisinin de gayet şık olmasını istiyoruz. Belgaard'ın sahibi Marius Forestier hiç bir masraftan kaçınmayacaktır bundan emin olabilirsin.

Didier: Kendilerine teşekkürlerimi ilet. Şimdi bir kaç örnek getirdim ona göre kararımı belirlerim.

Gert: Neden biz seçmiyoruz acaba?

Didier: Siz kuzeyliler lüksten, modadan ve kültürden anlamazsınız! Yüzünüz de ki yaralar sizi her türlü onlardan ayıracak ama biz yine de onların arasında göz önünde bulunmamanıza çabalayaağız.

Marek: Az önce dedikleriniz ile tam uyuşmuyor ama neyse siz bilirsiniz. Gert bırakta adam işini icra etsin. Aynı bizim gibi.

======

Marius ve Duerurt talim yapmış dinleniyorlar. Marius'un yüzü bir karış. Duerurt ise halinden memnundu.

Duerurt: Sen bu haline bir muhafız bile deviremezsin bir de bana gelmiş Termes'e geleceğinden bahsediyorsun.

Marius: Orada ki olaylara şahit olmak istiyorum. Orada elf bir kral gömülü.

Duerurt: Ee bunda şaşırılacak ne var?

Marius: Sorun şu ki bu bizi. resmi belgelerde geçmiyor. Hepsi isyancı elflerin kitaplarında yer alıyor. Efsaneye göre kralın çok karşıtı varmış ve orduda kendisine sadakat yemini etmiş 4-5 kişi tarafından gizlice bu mahzene götürülüp defnediliyor. Oraya giden son arkeologlar oraya işlerini yapmak için değil orada ki hazine için gitti ama benim için en önemlisi hazine değil.

Duerurt: Dur düşüneyim. Orada ki kitaplar, kayıtlar ve günlükler için.

Marius: Devlet bu türlü bilgiye aç ve çok önem veriyor.

Duerurt: Bir dakika sen ne dedin? Bunu yaparsak kaçakçı olduğumuz iddiaları dolaşır şövalyeler yüzünden diken üstündeyiz zaten senin yapmaya çalıştığın şeye bak.

Marius: Sen merak etme. Yarın Düşes ile Castel Ravello'da bu konuyu konuşacağım. Ona söylenmesi gerekenleri söylerim her zaman. Ne de olsa dostum öyle değil mi?

Duerurt: Ne dostu peki? İlgi alanlarınız ne? Şiir mi?

Marius: *gülümseyerek* Denebilir.

Duerurt: Bir de şu efsungerler var. Onlar ne zamana kadar çalışmaya devam eder?

Marius: İki kontrattan sonla yollarımız onlarla ayrılıyor. Al sana bir sürpriz daha?

Duerurt: Asıl mesleklerini unutmuş adamlar mı bizi bırakacak? Komiksin. Burada rahatlar.

Marius: Bu adamlar 2-3 ay boyunca ne yaptı sence? Elbet ara sıra kontrat kabul edip canavar avlamışlardır ama daha önemli işleri var.

Duerurt: Neymiş o?

Marius: Bizi ilgilendirmeyen bir mesele. Burnumuzu sokmaya gerek yok ama illa sokarsak kendimizi hayal edemeyeceğimiz bir yerde buluruz sevgili cüce dostum.

Duerurt: Bu zekan bizi bir gün uçuruma sürükleyecek Marius Forestier.

Marius: Zaten uçurumdayız. Toussaint'ın yasalarını ayaklar altına alabilmiş en nadir insanlardanız ama bu sonsuza dek sürmeyecek. Bunun sonu yakında gelecek Duerurt.

Duerurt: Ondan mı yanaşıyorsun yani Düşes Anna Henrietta'ya?

Marius: Aslında hoş birisi. İki sebepten yanaşıyorum. O da zekama güveniyor olmalı.

Duerurt: Peki sorumuz şu.. Zekanı ona satacak mısın yoksa mevkii aldığında kendin için mi kullanacaksın?

Marius: Doğru olan ne ise o yapılacak.

Hava kararmaya başlar.

Marius: Ee dostum eve gitme vakti geldi mi sence?

Duerurt: Bu akşam yemekte domuz var. Kaçırmak istemem.

Marius: Ayrıca bir tane de yüzbaşı bozuntusu. *İç çeker* Sinirim fırlamadan eve gidelim de bir şeyler içelim hadi.

Duerurt: Bugün Mahakam'dan bir fıçı bira gelecekti.

Marius: Ne sadece bir fıçı mı?

Duerurt: Oradan bira getirtmek ne kadar zahmetli bundan haberin var mı senin?

Bölüm Sonu
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 18-01-2019, 22:23   #7
The Viper

Rep Derecesi: kaantheviper NXT'de büyük yıldızların yanında takım maçlarına çıktın. kaantheviper NXT'de büyük yıldızların yanında takım maçlarına çıktın.

Duerurt , gerçekten ağzının tadını bilen birisi.
imza
V I P E R
Alt 18-01-2019, 22:29   #8
#WTR

Alıntı kaantheviper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Duerurt , gerçekten ağzının tadını bilen birisi.
Est Est, Erveluce gibi şaraplar varken adam Mahakamdan bira getiriyor.
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 20-01-2019, 19:19   #9
#WTR

Bölüm 3 - İlk Kontrat

4 yıl önceye gidiyoruz ilk olarak. Beauclair'in House of Pleasure hanındayız. Marius en yakın dostu Duerurt ile tanışalı 3 yıl olmuş. İkisi de Metinna kapısına yakın bir evde konaklıyorlar. Adamlar parayı kırmasına rağmen direk göze batmamak için villa veya bir bağ satın almamıştı. Evleri yine de lükstür.

İkili yakın zamanda şehir meydanına kontrat ilanı asmıştı. İlanda yazan ise şu;

"Efsunger Aranıyor!

Normalde bu tür görevleri gezgin şövalyeler de yapar ama sayıları yeterli değil. Ayrıca orduda olayların azaldığından dolayı şövalye eksikliği var. Konu haydutlar. Haydutlar bir süredir mallarımızı çalıyor ve inlerine götürüyorlar. Yerlerini tespit ettik ama iki kişi ile bir şey yapamayız. Eğer kendine güvenen bir efsunger var ise oranın temizlenmesi gerekiyor.

Bizi House of Pleasure hanında her akşam bulabilirsiniz.

Marius Forestier ve Duerurt Duriduum"

Bir akşam yine Marius ve Duerurt konuşurken çift kılıçlı olarak lakapları olan Gert ve Marek hana gelirler ve Marius'u sorarlar. Tüccarlar bunun farkına varır.

Duerurt: Sanırım bizi soruyorlar.

Marius: Niye iki kişiler. Bunlar genelde rek dolaşmaz mı?

Duerurt: Ben de öyle bilirdim dostum.

Gert: İlanı veren siz misiniz?

Marius: Evet. Siz de efsungersiniz doğal olarak.

Marek: Vizima'ya giderken ilanınızı gördük ve yardım edelim dedik.

Marius: Amacınız aslında para. Tahminen paranız bitene kadar içtiniz ve kadınlar ile takıldınız doğru mu?

Gert: Ne zeki şeysin sen öyle.

Duerurt: Ortamı germeyin lütfen.

Marek: Cüce haklı.

Duerurt sinirine hakim olmaya çalışır.

Marek: Evet doğru. Biz rahatımıza düşkün insanlarız. Vizima'ya gidiyorduk çünkü orada özel planlarımız vardı lakin burada tıkandık.

Marius: İşi biliyorsunuz zaten. Detay öncesinde fiyatı konuşalım. 1000 Floren.

Marek: Sen bizi ölüme mi yolluyorsun bu fiyat ne?

Marius: Fiyatta ne varmış? Bak burada efsungerlere göre iş azaldı. Bunu kabul etmezsen başkalarını bulmak kolay ama siz bu bölgeden ileriye gidemez açlıktan atlarınızı yersiniz. Orada ki haydutlar sizin kadar eğitimli değil ve ayrıca 2 kişisiniz değil mi?

Marek: Pekala bizi ikna ettin bay tüccar. Öbür gece oraya baskın yapıyoruz.

Marius: Bunu duyduğuma sevindim. Bu gece burada size yer ayırttım odanız üst katta. Dinlenirsiniz ve sabah hareket edip keşifinizi yapar, hazırlanır ve baskını gerçekleştirirsiniz. Bizlik bu kadar iyi akşamlar.

======

Tüccarlar mekandan ayrılır ve eve yol alırlar. O sırada konuşma geçer aralarında;

Duerurt: Pek güvenilir tipler değil bu ikisi de.

Marius: Bence güvenilirler. Kim 15-20 kişinin arasına atlar ki? Hem de ön ödeme talep etmeden.

Duerurt: Senin zekana hayranım doğrusu ama az kalsın o zekan yine başımıza dert açacaktı.

Marius: Bu kadar varlıklı isek bu zekamız sayesindedir.

======

Efsungerler de onlar mekandan ayrıldıktan sonra konuşmaya başlarlar;

Gert: Sen ciddi misin? Onlarca adamın arasına ciddi ciddi atlayacak mıyız?

Marek: Bu adam bir yerde yük arabaları ve şövalyeler ile bekleyecek. Sebebi mallara zarar gelmemesi. Eğer durum tehlikeli bir hal alır ise Marius adamlarını içeri sokar. Her şey hesaplı kitaplı. Ayrıca savaşacaklarımız haydutlar olacak ağır zırhlı şövalyeler değil.

Gert: Peki bize ismimizi bile soraması?

Marek: Bu iş için isme gerek yok. O işe önem veriyor. Tak diye halimizi anladı farkındaysan. O buna güvenerek böyle davrandı.

Gert: Bunlar nedense pek tekin adamlar değil gibi geldi bana.

Marek: Haklısın. 1000 Floren 4.000 ila 5.000 Kron yapıyor kuzey ekonomisine göre. Verdiği para iyi aslında. Planı mı değiştirsek ne yapsak he?

Gert: Kuzeye mi?

Marek: Aynen kuzeye, Novigrad'a.

Gert: Sevgili Nira'mı özlemiştim zaten. *güler*

======

Ertesi Gece..

Efsungerler mekana girdi ve temizledi. Ortalık kan gölüne dönmüştü. Efsungerlerin ne kadar vahşi olduğu o baskında bir kez daha anlaşılmıştı.

Baskın kıyıda ki mağara girişinde başladı. Alarm çalınmadan efsungerler hızlı bir temizlik yapıldı ve ardından canlı var mı diye kontrol edildi. Hala yaşayanlar bir kez daha kılıç darbesi yedi ve dünya ile bağlantıları koptu.

Gert: Bir insan bunları nasıl yapabilir ki? Bizler..

Marek: Biz insan değiliz efsungeriz. Hayatımız Kaer Morhene gidince baştan yazıldı. Çok küçükken oradan kaçsaydık şansımız olurdu belki ama hayır. Bizim hayatımız kesip biçmektir. Usta efsungerler buna dayanamayıp efsungerlik eğitimlerini sonlandırma kararı aldı ya zaten.

Gert: Bir yönden baksak iyi aslında. Bizler olmasak bu dünya hala ayakta olur muydu? Olmazdı. Bizler istemesekte tanrıya insanlık için kefaret borcunu ödeyen kimseleriz.

Marek: Böyle bir şey yapmamızı tanrı istemezdi. Efsungerlik artık kiralık katilliğe döndü. Bu huzur elbet bozulacak ve efsungerlere insanlığın ve diğer akıllı varlıkların daha çok ihtiyacı olacak.

Gert: Bize o iğrenç gözler ile bakanların ihtiyacı var.

Marek: Vesemir bize küçükken bunu dert etmememizi söylerdi hatırlar mısın? Dert etme. Durumdan memnun değilim ama hayat bizim memnun olup olmamamızla ilerlemiyor. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz.

Gert: Neyse. Etrafta çok fazla malzeme var. Altınlar, kron, floren, kılıçlar, küçük heykeller, portreler ve zırhlar.

Marek: Hepsi de bugünden itibaren Marius'un.

Gert: Bunlardan birkaç tanesini talep etmeliyiz en azından.

Marek: Bırak kalsın. Sorun istemiyorum. 1 floren bize yeter de artar. Yukarıda kapı var gel oraya gidelim.

======

O kapı yukarıya bir yola çıkan kapıdır. Orada da Marius ve Duerurt beklemektedir.

Duerurt: Onların mağara girişinden saldırması bizim işimize oldu. Burayı fark edip girselerdi kendileri için sıkıntıydı.

Marius: Beklediğimiz kadar strateji yapmamışlar. Klasik bir efsunger saldırısı. İksirlerini içip kılıçlarını özel yağlar ile yağlayıp girmişlerdir. Efsungerler glifli kılıçlar kullanır. Bu da o kılıçlara özel güçler kazandırır. Bir nevi bu kılıçlara büyülü kılıçlar diyebiliriz.

Duerurt: Burada sadece iki nöbetçi koymuşlar. Ruhları bile duymadı. Ee ne zaman burada olduğumuzu fark ederler?

Marius: Bilmem ama bu adamlar meraklı. İlla fark edecekler.

Bir süre daha tüccarlar kapıda bekler. Efsungerler kapıyı açarlar ve böylece iki taraf buluşmuş olur.

Marek: Tahmin ettiğim gibi.

Marius: Siz bize güvendiniz biz de size. Alın 2000 floren. Bu da tahminen 8000 kron eder. Bu para ile Novigrad'da bir ömür geçirirsiniz tabii orada ki enflasyonu saymazsak. Savaş bitti ama yaşam koşulları alt kesimler için pek iyi değil.

Marek: Cömertliğin için teşekkürler. Bu arada adamların deposuna göz attık ve baya malınızın olduğunu öğrendik. Merakımdan soruyorum. Bunlar sizin mallarınızı mı çaldı yoksa siz mi belli bir ücret karşılığında bunların saklamasını istediniz?

Gert ve Duerurt şaşkınlık geçirir. Marek, Marius kadar zeki olmasa da kendisinin nasıl hamleler yapacağını biliyordu.

Duerurt: Seni..

Marius: Evet ben saklatıyordum. Bunu size yaptırttım çünkü adamlar haddinden fazla para istemeye başladı ve malları başka yerlere taşımak ile tehdit ettiler.

Marek: Bu benim için sorun değil. Sizinle çalışmak zevkti bay Marius ve bay Duerurt.

Marius: Eğer tekrar iş yapmak isterseniz bizi nerede bulacağını biliyorsunuz. İyi yolculuklar.

======

Günümüze dönüyoruz. Ekip yemeklerini yemiştir. Ardından Marius çalışma odasına çekilmiştir. Masasında duran bir yüzük vardır. Onu eline almıştır ama bilin bakalım ne oldu? Yüzüğü elinden düşürmeyi bir şekilde düşürmeyi başardı. Dardolabın altına giden yüzüğü Marius alır ama orada bir kitap vardır. O kitap Marius'un eski günlüğüdür. Marius sandalyesije oturur ve kitabı karıştırmaya başlar. O sırada kahya Lunder Dafoy gelir.

Lunder: Efendim müsait misiniz bir haberi vermek için geldim. (Sessizlik) Efendim?

Marius: Yok bir şey. Zamanında sakladığım bir şey buldum da. Söyle bakalım o haber nedir?

Lunder: Yüzbaşı Killian Brun saldırıya uğramış efendim.

Marius başta şaşırdı ama sonrasında yüzü değişti. Normal bir olaymış gibi karşıladı.

Marius: Anladım. Peki kim yapmış saldırıyı?

Lunder: Belli değil ama araştırıyorlarmış. Kendisini ziyaret etmek isterseniz Beauclair hastanesinde.

Marius: Bilgi için teşekkürler. O zaman ben kendisine ziyarete gideyim.

Marius hastaneye yol alırken Duerurt ve efsungerler hala içiyordu.

Bölüm Sonu
imza
Instagram

Başarılar
1 Efsanevi BaB Konusu

IRON from ICE
Alt 20-01-2019, 22:58   #10
The Viper

Bu efsungerlilk iyi meslekten kötüye mi döndü ?
imza
V I P E R

Seçenekler Arama
Stil