GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 24-02-2019, 01:01   #1
Banned
Lürsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2016
Nereden: OraleTown
Mesajlar: 9.133
Konular: 1180
Favori Güreşçisi: Tenille Dashwood
Rep Puanı: 156556
Rep Derecesi: Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Lürsoy Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Lürsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lürsoy Lürsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 156556
Mesajlar: 9.133

Standart Stardom Queen's Fes 2019 - Şov İncelemesi

Hazırlayan: the man known as Mr. LürsoyŞirket: World Wonder Ring Stardom
Şov: Stardom Queen's Fes 2019
Tarih: 17 Şubat 2019
Yer: Korakuen Hall - Tokyo, Japonya

Selamun aleyküm bu iş güç içinde tatilimizi bir Stardom şovu ile öldürmeye karar verdik. Şovun benim için anlam ve önemi yok ama Stardom için major şov olduğu için incelemeye değer buldum. Ayrıca Oedo Tai’nin yeni üyesini de öğreneceğiz hep birlikte. Şovun ilk maçını 3 takımlık bir maç oluşturuyor, çoluk çocuk yine ringi dolduracak.

Ringe ilk olarak judocu bacıların 2/3ü geliyor. Ardından Leo Onozaki’nin sakatlıktan dönüş maçı bu. Bu yaş oranı aşırı düşük maçta en tecrübeli elemanlar Starlight Kid ve Hanan da geliyor son olarak. Toplu el sıkışma töreni ile başlıyoruz maça.Leo Onozaki & Saya Iida vs. Hina & Rina vs. Hanan & Starlight Kid

STARS üyeleri Hina ve Kid önce ittifak olsa da rolluplar ile herkes tek mantığını uygulamaya geçiriyorlar. Sonuç çıkmayınca 3 takım da tagliyor, Leo içerde toplu dayağa maruz kalıyor. 3 kişi birden Leo’ya kilit bağlıyor ama Saya kurtarıyor onu. Saya Rina’ya Boston Crab bağlıyor, Hanan kurtarıyor rakibini. Bir ara Kid içeri girip Saya’yı pataklasa da Leo kontraatak yapıyor Kid’e, ardından Saya köprü kurup tuş deniyor ama bozuyorlar. Judocu bacılar da Judo Throw yapmayı ihmal etmiyor. Kid ve Hanan önce Hina & Rina’nın icabına bakıp ringde tek kalan Saya’ya finisher yapıyorlar ama Leo kurtarıyor son anda. Fakat Starlight Kid yılmayıp köşeye çıkarak diğer finisherı Twisting Body Press yapınca tuşu buluyor bu sefer. Kısa süren ve öyle de olması gereken maçı, şirketin gelecekteki ACE’i Starlaght Kid ve arkadaşı Hanan kazanıyor.

Kazanan: Starlight Kid & Hanan

Öyle düz maçtı, ama küçük şovlarda yapılacak cinsten. Yine de çoluk çocuk Korakuen Hall görmüş oluyor böylece.İkinci maç normal bir takım maçı. Saki Kashima çok sevimlisin birader. Önce heel ikili Hana Kimura ve gaijin kankisi Bobbi Tyler geliyor, ardından anime müziği ile Saki ve Alex Gracia teşrif ediyor. Kendilerine Pink Dream diyorlar.Bobbi Tyler & Hana Kimura vs. Alex Gracia & Saki Kashima

Saki ve Hana başlıyor maça, Partnerler de kural dışı müdahil oluyorlar ara ara. Saki’ye iyi bir zulmediyorlar. Alex tag alıp Bobbi’yi hırpalıyor biraz ama tuş gelmiyor. Hana ve Saki yeniden tag alıyor bu sefer Saki kontrolü alan isim. Hana kendini kurtarıp birkaç tekme atıyor ama tuş yok. Suplexler de izliyoruz artık, sertlik yükseldi. Alex zordaki arkadaşından kendisi tag alıp Hana’yı tuş etmeye çalışıyor ama sonuç çıkmıyor. Bobbi de Alex’in icabına bakıyor, bir Big Boot sonrası tuş gelecek gibiydi ama Alex yine kalkıyor. Hana Missile Dropkick ile atlıyor, Bobbi de apronda Saki’yi tutunca tuşu bozan kimse yok, Alex tuş oluyor, Han bu maçı da Missile Dropkick ile kazanmayı başarıyor.

Kazanan: Bobbi Tyler & Hana Kimura

Yeani bu da ahım şahım bir maç değildi. Pek yorum yapacak bir nokta da yok zira en zayıf halka Alex Gracia’nın tuş olmasıyla bitti, gayet doğal şeyler yaşandı. Geçiyoruz.Maçtan önce Jamie Hayter güzel bir promo kesiyor, kalbimi kendisine armağan etmemek için her gün zor zamanlar geçiriyorum, bu sevgi bir gün platonik aşka dönüşecek diye korkuyorum. Neyse platonik yazmayalım. Konami de Jamie’yi basamak olarak kullanacağını söylüyor falan. Jamie ringe tek geli- yok Oedo Tai’nin maskotu Yamaguchi geliyor arkasından. Maça geçelim.Jamie Hayter vs. Konami

Bayağı minder güreş tadında başlıyor maç, Konami tekmeleri ile otoriteyi sağlamak istese de Jamie enfes Knee Smash’i ile dengeyi sağlıyor. Jamie bayağı dalga geçiyor, hem rakibi hem hakem hem de seyirci ile. Uzun süre envayı çeşit dövüyor Konami’yi. Tempo aşırı düşük Jamie’nin tavırlarından dolayı güreş eğleniyorum şu an. Konami yine tekmelerini kullanarak kurtarıyor kendini, ama bu da sadece tekme atıyor yav. Derken Armbar’ı bağlıyor Konami. Jamie ise yaptığı yoğun antrenmanın sonucunu almış ki tek koluyla kaldırıp köşeye fırlatıyor Konami’yi. Konami ise olur olmadık yerde Armbar bağlayınca parates çuvalına dönüyor o da. Jamie birkaç hareketi arka arkaya yapıp tuşa gitse de başarısız. Gönüllerde taht kuran Knee Smash’ini de vuruyor ama yine tuş yok. Suplex de tuş getirmiyor Jamie için. Jamie rakibini omzuna alıyor ama Konami agresifçe yere inip Triange Lancer bağlıyor en sonunda. Jamie de dayanamayıp pes ediyor, kalpler yine kırılıyor.

Kazanan: Konami

Konami seni sevmiyorum birader. Zaten Jamie ile Nao yanlış tarafa gitmişler geri dönerlerken içimiz parçalandı. Neyse ciddi modu açacak olursak, tıpkı Momo ile olan maçındaki gibi Jamie yine baştan sonra üstün götürdü ama maçı kaybetti. Umarım bu iş tek turnelik değildir, sırf Oedo Tai’nin bir üyesi QQ üyelerine kaybetmiş olsun diye yapılan bir mason lobisi değildir. Moraller bozuldu. Daha ehemmiyetli bir maça geçiyoruz.

Hazuki (c) vs. AZM - High Speed Championship

Kemerin adına yaraşır şekilde hızlı başlıyor iki güreşçi de. Sevdiğimiz görüntüler bunlar. Şampiyon Hazuki üstünlüğü alıyor önce, bir ara AZM ani bir Octopus bağlayıp üstünlüğü kendisi alıyor. Kilitlerden sonuç çıkmayınca surata yumruklar geliyor karşılıklı, AZM sert tekmeleriyle kemere git gide yaklaşıyor ama tuş hala yok ortada. İkisi birbirini iyi tanıdığı için her hareket counterlanıyor bir ara, AZM sonunda bir Fujiwara bağlıyor. Hazuki de bir Facelock bağlıyor ama ip engel oluyor ona da. Hazuki birkaç sert tekme ve Bodyslam sonrası tuşa gidiyor ama rakibini saçından çekip kaldırıyor 2de???? Anlam veremediğimiz saniyeler. İşin bitti diyerek kaldırıyor AZM’yi ve Stalling Suplex, işte bu sefer tuş geliyor.

Kazanan, still High Speed Champion: Hazuki

Vallahi fena gözdağı verdi dosta düşmana. Aylar yıllar önce Mary Apache’nin öldürdüğü bu kemerin yeniden bir anlam ifade etmesi sevindirici. Maç da şu ana kadar günün en iyi maçı oldu kuşkusuz. Hazuki pek de umursamıyor kemeri zira Nao’ya doğru fırlatıyor kemeri de kupayı da. Oedo Tai cephesinden bu maçta iyi bir sonuç çıkıyor, Lürsoy mutlu.Nihayet X’in kim olduğunu öğreneceğimiz maça geldik. İlk olarak ormanın en has hatunları Jungle Kyona ve Natsuko Tora geliyor mekana. Ardından Oedo Tai tüm üyeleriyle ringe geliyor (Natsu hariç) ve danslarını ypamaya başlıyorlar, ama X ortada hareketsiz duruyor. Kareografi de ona göre değiştirilmiş. Dansın sonunda X maskesini çıkarıyor ve, ??????? Japon bir hanım ablamız çıkıyor, saçıyla dikkat çekmekte. İsmi Andras Miyagi. Zil henüz çalmadan JAN saldırıya geçiyor ama Miyagi akıllıca kaçıyor ringden. Zil de çalıyor.Jungle Kyona & Natsuko Tora vs. Kagetsu & Andras Miyagi (X)

Kagetsu dayağı tek başına yiyor hal böyle olunca. Ama dışarı çıktıklarında Miyagi onları pataklıyor. Maç normal bir seyir alınca Tora’yı dönüşümlü dövüyorlar Kagetsu ve Miyagi. Kyona tag alsa da o da dayağını yiyor bir süre, ama sonra ikiye tek rakiplerini alt ediyor, çok cevval bir kadın valla. Bir süre dövülen kişi Miyagi oluyor. Kagetsu patron gibi ringi emniyeti altına alıyor, ama ne pes ne de tuş gelmiyor. Miyagi bundan önceki son şovda yaptığı gibi sert bir Missile Dropkick çakıyor Tora’ya, tuşu son anda Kyona bozuyor. JAN ekibi rakiplerini eş zamanlı alaşağı edip köşelerden Diving Body Press ile atlıyorlar ama tuş getirmiyor bu. Miyagi yerde, Kagetsu dışarda, Tora köşeye çıkıp Frog Splash yapıyor, hatta bir tane daha, ama tuş sayılırken Kagetsu mist üflüyor Tora’nın suratına. Hakemi de iterek yere düşürüyor, hakem nakavt xd. Kalan misti de Kyona’nın suratına tükürüyor. Oedo Tai tabelasını kafaya vuruyor, Miyagi Fireman’s Carry Driver yapıyor ama Tora kalkıyor 2’de. Şaşırtıcı. Miyagi Senton Bomb ile atlıyor ve kalplerimizi çalıyor. Kalplerimizin yanında tuşu da buluyor bu Senton Bomb ile, beklenen sonuca ulaşmış bulunuyoruz.

Kazanan: Kagetsu & Andras Miyagi

Andras Miyagi… Bundan sonra dünya ahiret ablamsın. Kısa bir promo kesiyor Kagetsu, yavaş yavaş bütün kemerleri Oedo Tai’ye getireeceğiz diye. Miyagi de mikrofonu alıp “Oedo Tai birinci sırada gelir” diyip bırakıyor. Üstat çok etkili bir promo oldu. Oedo Tai topluca şovunu yaparak geceyi kusurlu bir başarılıyla noktalıyor.Main event yine bir takım maçı ama bu sefer Goddess of Stardom (yani tag team) Championsihp ortada. Düz bir başlangıç oluyor, Mayu’yu WOH kemeri ile görmemizin dışında.Queen's Quest (Momo Watanabe & Utami Hayashishita) (c) vs. AMA (Arisa Hoshiki & Mayu Iwatani) - Goddess of Stardom Championship

Arisa yine kimsenin şeyinde değil ajkdhajk. Yine de o içerde başlıyor maça. Momo ile Arisa tekmeleşiyor ama Arisa dayanamayıp yumruğa geçiş yapıyor. STARS ekibi Momo’yu dövüyor ilk olarak. Momo Arisa’yı kilide alıyor bacağını sakatlamaya yönelik.Tagler veriliyor ve Utami Mayu’yu net şekilde alaşağı ediyor. Mayu’yu bir güzel hırpalıyolar tekme ağırlıklı olmak üzere. Mayu köşedenHurricanrana yaparak nihayet kurtarıyor kendini ve dengeler değişiyor. Mayu bir iki vurup tag veriyor. Arisa iplerde yürümeli şut çekme finisherını yapamıyor boşa gidiyor, öyle olunca QQ bir kez daha üstün taraf haline geliyor. Dudebuster tuş getirmek üzereyken Mayu bozuyor. Mayu sert giriyor kavgaya ve Utami’yi güzelce bir etkisiz hale getiriyor. Arisa dışarıya kötü atlamış olsa gerek o da yerde kalıyor bir süre. Akıcı tekmeler Arisa’ya tuş getirmek üzereyken bunu da Utami bozuyor. Running Meteora gibi tuhaf bir hareket yapan Arisa yine tuşa gidiyor yine başarısız. Mayu Momo’yu High Crossbody ile avlıyor ve Arisa’ya teslim ediyor, Arisa da iplerden sekip şut çekiyor Momo’nun kafasına, ama yine tuş gelmiyor! Şaşırtıcı. Momo Suplex yapıyor, son anda Mayu bozuyor tuşu. Utami de içeri girip Mayu’nun ebesini üzen bir Suplex ile safdışı bırakıyor. Momo savunmasız kalan Arisa’ya Tequila Sunrise yaparak tuşu buluyor.

Kazanan, still Goddess of Stardom Champions: Momo Watanabe & Utami Hayashishita

STARS’ı sevip QQ’yu sevmiyor olsam da bu sonucun çok açık olduğu için şaşırmıyorum da üzülmüyorum da. Sadece Momo Watanabe’yi her maçı kazanırken izlemekten rahatsızlık duyuyorum. Maç da main evente yakışmayan bir kalitedeydi, keşke High Speed maçı daha fazla hayplansa imiş. Kısa bir kutlamadan sonra promo kesiyor Momo, beyaz kemeri bir kez daha başarıyla savunursam bu bir rekor olacak diyor. Rakibimi seçtim diyor ve, Jungle Kyona’nın ismini zikrediyor. İlk korumamı sana karşı yapmıştım, rekoru da öyle kıralım falan diyor. JAN cephesinin de bir başarıya ihtiyacı var, umarım Kyona bu maçı kazanır. QQ şovu kapatıyor böylece. Bir Stardom major şovunun daha sonuna geldik.

Lürsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-02-2019, 08:53   #2
GANBARIMASU
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2016
Nereden: Eskişehir
Mesajlar: 8.265
Konular: 221
Favori Güreşçisi: Sebastian
Rep Puanı: 139159
Rep Derecesi: Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pipebomb434 Pipebomb434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 139159
Mesajlar: 8.265

Standart

Eline sağlık. Ben de sıraya koydum bu şovu. Müsait olunca indirebildiğim maçları indirip izleyeceğim.
imza


assen na yo

Pipebomb434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2019, 06:48   #3
fire of my loins
Heartless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
Nereden: İzmir
Mesajlar: 15.992
Konular: 1247
Favori Güreşçisi: Roderick Strong
Rep Puanı: 155159
Rep Derecesi: Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Heartless Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Heartless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Heartless Heartless isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 155159
Mesajlar: 15.992

Standart

Oedo Tai'nin yargı dağıttığı muazzam bir şov olmuş. Kagetsu ve Hana Kimura'ya aşığım. Queen's Quest köyüne dön artık. Eline sağlık Lürsoy.
imza


2017 Slammy Awards: En İyi Üye & En Paylaşımcı Üye
Eski nick: Bella's Legacy
Heartless isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-03-2019, 07:45   #4
GANBARIMASU
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2016
Nereden: Eskişehir
Mesajlar: 8.265
Konular: 221
Favori Güreşçisi: Sebastian
Rep Puanı: 139159
Rep Derecesi: Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Pipebomb434 Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Pipebomb434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pipebomb434 Pipebomb434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 139159
Mesajlar: 8.265

Standart

Alıntı Heartless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Oedo Tai'nin yargı dağıttığı muazzam bir şov olmuş. Kagetsu ve Hana Kimura'ya aşığım. Queen's Quest köyüne dön artık. Eline sağlık Lürsoy.
Bow down to the Queens.
imza


assen na yo

Pipebomb434 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.