GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 29-11-2019, 15:12   #1
Word Life
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: Trabzon
Mesajlar: 5.705
Konular: 658
Favori Güreşçisi: Randy Orton
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 40509
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 40509
Mesajlar: 5.705

Standart Wendi Richter | Kariyer İncelemesiDoğum Tarihi: 6 Kasım 1961

Ring Adları: Wendi Richter
Wendy Richter
Boy: 173 cm
Kilo: 64
Eyalet: Dallas, Texas
Antrenörleri: The Fabulous Moolah
Judy Martin
Debut: 1979
Emeklilik: 2005

Wendi Richter emekli bir Amerikan profesyonel güreşçidir. Profesyonel güreş kariyerine National Wrestling Alliance gibi şirketlerde başladı, burada Joyce Gable ile takım olarak iki kez NWA Women's World Tag Team Championship kemerlerini kazandılar. 1980'lerde World Wrestling Federation'na (WWF) katıldı. WWF Women's Championship kemerini iki kez kazandı ve kemerler için The Fabulous Moolah ile çekişti. Ayrıca şarkıcı Cyndi Lauper ile "Rock 'n' Wrestling Connection" hikayesinde yer aldı. Ancak Richter, tartışmalı bir şekilde şampiyonluğu kaybettikten sonra WWF'den ayrıldı. Daha sonra her iki şirketin kadınlar kemerlerini aldığı World Wrestling Council ve American Wrestling Association'da çalıştı.


Profesyonel Güreş Kariyeri

Eğitim (1979-1983)

Wendi Richter, The Fabulous Moolah'ın Lillian Ellison Profesyonel Güreş Okulu'nda Leilani Kai, Judy Martin ve Joyce Grable'la eğitim gördü ve 1979'da ilk kez profesyonel olarak ringe çıktı. 1982'nin başlarında Richter, Moolah ile takım olup Velvet McIntyre ve Princess Victoria'ya karşı World Wide Wrestling Federation için üç maç yaptı. Richter daha sonra, altı hafta boyunca eğitim aldığı Joyce Grable ile takım olup The Texas Cowgirls takımını kurdular. 1982 yılının sonlarında, Canada's Stampede Wrestling'te Velvet McIntyre ve Judy Martin'e karşı bir dizi maçta güreştiler. McIntyre ile Bill Watts's Mid-South Wrestling Association şirketinde iki kez daha karşılaştı ancak iki maçı da kaybetti. Mid-South Wrestling Association'da iken, onu Midnight Express'in onursal üyesi yapan Jim Cornette ile tanıştı. Richter ve Grable, McIntyre ve Martin ile rekabetlerini Nisan 1983’te Verne Gagne's American Wrestling Association’nda sürdürdüler. Mayıs ayında ekip, McIntyre ve Penny Mitchell ile Stampede Wrestling'de karşılaştı. Takım ayrıca NWA Women's World Tag Team kemerini iki kez kazandı.

World Wrestling Federation

Rock 'n' Wrestling

Richter 1983'ün sonlarında World Wrestling Federation (WWF) ile şözleşme imzaladı. Nisan 1984'te Richter, rakipleri Velvet McIntyre ve Princess Victoria ile bir dizi maç için Peggy Lee ile birlikte takım oldu. WWF sahibi Vince McMahon, Cyndi Lauper'ı Lou Albano ile çekişmesi için getirmişti. Lauper, Wendi Richter'ın köşesinde iken Albano, WWF Women's kemerinin sahibi Fabulous Moolah'ı seçmişti. Richter, Moolah'ı MTV'nin 23 Temmuz 1984'te Women's Championship için The Brawl to End It All'da yapılan maçta mağlup etti; bu galibiyetle, Moolah'ın profesyonel güreş tarihinin en uzun şampiyonluğu serüveninin sonunu getirdi. Bu maçın yayını, MTV'nin o ana kadarki en büyük reytingini kazanmıştı. Bu maç aynı zamanda hem müzik hem de profesyonel güreşi birleştiren bir dönem olan "Rock 'n' Wrestling Connestion"nun başlangıcıydı. Richter, 1985'in başlarında, The War to Settle the Score'da Moolah'ın öğrencisi Leilani Kai ile kemer için maça çıktı ancak kaybetti. Bir ay sonra ilk WrestleMania'da unvanını geri aldı. Richter ayrıca cumartesi sabahları CBS ekranlarında yayınlanan Hulk Hogan's Rock 'n' Wrestling çizgi filminde yer aldı. Ayrıca, Laupe'nin "She Bop" adlı müzik videosunda yer aldı.

The Original Screwjob

1985 yılında, WrestleMania'daki rakip Leilani Kai'yi yenip unvanını kazandıktan sonra, Richter unvanını 25 Kasım'da Madison Square Garden'da sadece The Spider olarak bilinen gizemli maskeli bir rakibe karşı savunması planlandı. Maç sırasında The Spider senaryodan ayrıldı ve Richter'ın omuzlarını yere değdirdi. Plandan haberi olan hakem Richter'ın duruşunu bozmasına rağmen hızlı bir şekilde üçe kadar saydı. Richter zili görmezden geldi ve The Spider'a saldırmaya devam etti ve maskesini çıkartınca onun The Fabulous Moolah olduğunu gördü. 2019 yılında The Dark Side of the Ring'in bir bölümünde The Fabulous Moolah olayı için röportaj yapan Richter, Moolah'ın o gece maskesini çıkana kadar The Spider'ın o olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını iddia etti.

Richter’ın WWF ile yeni bir sözleşme imzalamayı reddetmesinden sonra WWF Başkanı Vince McMahon tarafından unvanın Richter’den alınıp Moolah'a verilmesi planlanmış. Ancak Richter, hala beş yıllık sözleşmesinin olduğunu, ancak tazminat konusunda düzenli olarak McMahon ile anlaşmazlık içinde olduğunu iddia ediyor. Ayrıca o gün arenaya geldiğinde, o gün maçı olmayan Moolah'ı görünce şaşırdığını söylemiş. Maçtan sonra çıldıran Richter, güreş kıyafetleri ile arenadan ayrılıp taksiyle havalimanına gitmiş ve hemen New York bileti almış. Daha sonra Moolah ile bir daha hiç konuşmadı.

Bağımsız Şirketler (1987-2005)

WWF'den ayrıldıktan sonra Richter, Porto Riko, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bağımsız şirketlerde güreşti. Porto Riko'da World Wrestling Council'in WWC Women's Championship kemeri için Monster Riper'le kapışarak Mayıs 1987 ve Temmuz 1987 olmak üzere iki kez kemeri kazandı.

Richter, 1987'de American Wrestling Association (AWA)'da, şampiyon Madusa Miceli'ye meydan okudu ve Aralık 1988'de kemeri kazandı. 13 Aralık 1988'de SuperClash III'te, Badd Company (Paul Diamond ve Pat Tanaka) ve Madusa Miceli'ye karşı ortakları The Top Guns (Ricky Rice ve Derrick Dukes) ile bir takım maçına çıktı. Richter, Miceli'yi tuş ederek takımının maçı kazanmasını sağladı.

Richter, 29 Ocak 2005'te WrestleReunion'da Bambi, Malia Hosaka ve Jenny Taylor ile takım olup Sherri Martel, Peggy Lee Leather, Krissy Vaine ve Amber O'Neal'a karşı takım maçına çıktı. Aynı yılın Ağustos ayında, Richter, altı kişilik bir takım maçında ikinci WrestleReunion etkinliği olan WrestleReunion 2'de güreşti.

Güreş sonrası yaşamı ve WWE Hall of Fame (2005-günümüz)

Emekli olduktan sonraki yıllarda, Richter güreş ile ilgili bir yerlerde görülmedi. 2005 yılında yapılan bir röportajda, WWE'nin kadınlara tutumunu beğenmediğini ve WWF'ten ayrılışının acısını hala unutmadığını söyledi. 2010 yılında Richter, WWE Hall of Fame sınıfına davet edildi ve kabul etti. Roddy Piper tarafından tanıtıldı. Sert röportajlarının aksine, konuşması güreş kariyeri ve WWE Divas'ın etkisinden dolayı kendisine nasıl teşekkür ettiği hakkındaydı. Richter'ın konuşması sevinçle sona erdi ve son sözü "Kızlar Sadece Eğlenmek İstiyor!" oldu.

16 Haziran 2012 tarihli Raw bölümünde Richter, Cyndi Lauper, Roddy Piper ve daha sonra Diva's Champion Layla'nın da katılımıyla birlikte "1000. bölümde" ringe geldi. Piper, Richter ve Lauper'a "Rock 'N Wrestling" için teşekkürlerini iletti ve daha sonra onlara bir hediye sundu.

Kişisel Yaşamı

Richter Teksas, Dallas'ta büyüdü ve profesyonel güreş sporuna girmeden önce ailesinin çiftliğinde çalıştı ve rodeo yarışmalarına katıldı. Voleybol, pist ve kros yarışlarına katıldığı Bossier Lisesi'nde okudu. Daha sonra Dallas'daki Draughon's Business College'da bilgisayar programcılığı okudu. 1980'lerde Florida Crystal Nehri'ne taşındı.

Güreş işinden ayrıldıktan sonra Richter emlakçı olarak çalıştı. Ayrıca okula döndü ve 13 yıl boyunca okuyup, fizik tedavi alanında bir derece ve mesleki terapi alanında bir yüksek lisans derecesi kazandı. Richter, terapinin yanı sıra, Westminster Kennel Club Dog Show dahil olmak üzere köpek gösterilerinde de yarışıyor. Bir zamanlar WWF'nin spikeri olan Hugo Savinovich ile evlendi. 2019 yılında Christopher Annino tarafından yönetilen Circle of Champions: The History of Women's Pro Wrestling belgeselinde yer alacak.

Şampiyonlukları ve BaşarılarıAmerican Wrestling Association

• AWA Women's Championship (1 kez)

National Wrestling Alliance

• NWA Women's World Tag Team Championship (2 kez) - Joyce Grable ile birlikte

National Wrestling Federation

• NWF Women's Championship (1 kez)

Professional Wrestling Hall of Fame

• Class of 2012

World Wrestling Council

• WWC Women's Championship (2 kez)

World Wrestling Federation/Entertainment

• WWF Women's Championship (2 kez)
• WWE Hall of Fame (Class of 2010)

Wrestling Observer Newsletter awards

• Worst Match of the Year (1984) vs. The Fabulous Moolah on July 23
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-11-2019, 16:40   #2
Banned
ThinkLumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2019
Nereden: İzmir
Mesajlar: 4.729
Konular: 145
Favori Güreşçisi: -
RPG Karakteri: Matanza
Rep Puanı: 104938
Rep Derecesi: ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. ThinkLumi Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
ThinkLumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ThinkLumi ThinkLumi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 104938
Mesajlar: 4.729

Standart

Emeğine sağlık.
ThinkLumi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-11-2019, 18:09   #3
#BizGüreşTürkiyeyiz
Stayin' Alive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2018
Nereden: OOOH YEAH!
Mesajlar: 17.128
Konular: 965
Favori Güreşçisi: Rey Mysterio
RPG Karakteri: Grado
Rep Puanı: 990347
Rep Derecesi: Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Stayin' Alive Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Stayin' Alive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Stayin' Alive Stayin' Alive isimli Üye şuanda  online konumundadır  

Rep Puanı: 990347
Mesajlar: 17.128

Standart

Emeğine sağlık.
imza
Forum Başarılarım
SON İNCELEME MODERATÖRÜ
12x Onur Kürsüsü
2x Ayın İspiyoncuları Listesi
3x Haftanın Parlayan Üyesi
19 Şov İncelemesine Katkı
21 Feud İncelemesi
4 Kariyer İncelemesi
1 Kariyer İncelemesi (Düzenleme)
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: WrestleMania El Yazısı Yarışması İkincisi
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: WrestleMania Makale/Kompozisyon Yarışması İkincisi
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: WrestleMania Akrostiş Şiir Yarışması Üçüncüsü
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania Be A Booker Yarışması İkincisi
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: WrestleMania Profil Dizayn Yarışması İkincisi
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania Feud İnceleme Yarışması Birincisi
33. Geleneksel Etkinlik Haftası: Wrestlemania Şov İnceleme Yarışması Birincisi w/Reckless Behaviour
34. Geleneksel Etkinlik Haftası: SummerSlam Makale/Kompozisyon Yarışması İkincisi
34. Geleneksel Etkinlik Haftası: Summerslam El Yazısı Yarışması Üçüncüsü
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Profil Dizayn Yarışması Üçüncüsü
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Makale Yarışması Birincisi
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series Be a Booker Yarışması Birincisi
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: Survivor Series El Yazısı Yarışması İkincisi
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: SS Maç Kartı Sıra Tahmin Yarışması Birincisi
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: WG Maç Kartı Sıra Tahmin Yarışması İkincisi
35. Geleneksel Etkinlik Haftası: Ben Kimim Yarışması Birincisi (Yarışma Tarihi Rekoru (41 Puan))
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Makale/Kompozisyon Yarışması Birincisi
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Feud İnceleme Yarışması İkincisi
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Şov İnceleme Yarışması İkincisi w/KonforluKlozet
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Profil Dizayn Yarışması Üçüncüsü
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Royal Rumble Profil Dizayn Yarışması İkincisi
36. Geleneksel Etkinlik Haftası: Erkekler Royal Rumble Sıra Tahmin Yarışması Birincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Ben Kimim Yarışması İkincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Konuşan Fotoğraflar Yarışması İkincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: El Yazısı Yarışması İkincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Profil Dizayn Yarışması Birincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Makale/Kompozisyon Yarışması İkincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Be A Booker Yarışması İkincisi
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Şov İnceleme Yarışması İkincisi w/Ultimate Opportunist & KonforluKlozet
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Şov İnceleme Yarışması Üçüncüsü
37. Geleneksel Etkinlik Haftası: Maç Kartı Tahmin Yarışması Birincisi
Wrestlemania 36 Bahis Ligi Dördüncüsü
Elimination Chamber 2020 Bahis Ligi Dördüncüsü
Survivor Series 2019 Bahis Ligi Beşincisi
WarGames III Bahis Ligi Üçüncüsü
2019 Slammy Ödülleri En Geveze Üye
2019 Slammy Ödülleri En İyi Feud İncelemesi (Brock Lesnar vs Rey Mysterio)


Discord : WelcomeToNWO|KM#6922
YO YO YO YOGWA RPG
Rey Mysterio (Retro)
1x Oceans Championship (21 Gün)
Rey Mysterio (House Of Truth Edition(Retro))
1x Hardcore Champion (1.5 Saat)
GRADO
Soon...

Eski Nick : Kuti Mysterio
Stayin' Alive isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.