GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 30-11-2019, 22:55   #1
The Legend Killer
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: Trabzon
Mesajlar: 6.025
Konular: 665
Favori Güreşçisi: Randy Orton
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 47173
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 47173
Mesajlar: 6.025

Standart Vince McMahon, Sr. | Kariyer İncelemesiDoğum Tarihi ve Yeri: 6 Temmuz 1914 - Harlem, New York City, New York, ABD
Ölüm Tarihi ve Yeri: 24 Mayıs 1984 (69) - Fort Lauderdale, Florida, ABD
Evlilikleri: Victoria Askew (e. 1939; b.1946)
Juanita Johnston (e. 1956)
Çocukları: Roderick McMahon III
Vince McMahon
Dhirav McMahon
Ebeveynleri: Jess McMahon
Rose Davis

Vince McMahon Sr. olarak da bilinen Vincent James McMahon (6 Temmuz 1914 - 24 Mayıs 1984), Amerikalı bir profesyonel güreş organizatörüdür. 1954'ten 1982'ye kadar Capiton Wrestling Corporation (daha sonra World Wide Wrestling Federation (WWWF) ve World Wrestling Federation (WWF) olarak ismi değiştirildi.) şirketini yönetti ve halefi olan Vince McMahon'ın da babasıdır.


Hayatının İlk Yılları

Vincent James McMahon 6 Temmuz 1914'te Harlem, New York'tan Rose (Davis) ve efsanevi Madison Square Garden organizatörü Tex Rickard ile birlikte çalışmış başarılı bir boks, güreş ve konser organizatörü olan Roderick James "Jess" McMahon'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Ebeveynlerinin her ikisi de İrlanda kökenliydi. Roderick Jr. adlı bir erkek kardeşi ve Dorothy adında küçük bir kız kardeşi vardı. Bir çocuk olarak McMahon, babasına sık sık Madison Square Garden'da eşlik ederek aile işini öğrenmeye başladı.

Profesyonel GüreşMcMahon, güreş endüstrisinin II. Dünya Savaşı'ndan sonraki dönemde özellikle televizyonun gelişmesi ve yeni programlara olan ihtiyacı ile birlikte, muazzam büyüme potansiyeli olduğunu gördü. Boksta olduğu gibi, güreş özellikle küçük bir ring içerisinde gerçekleşti ve bir veya iki kamera tarafından yeterince çekim yapılabildi ve televizyon stüdyolarına kolayca monte ederek üretim maliyetlerini düşürdü.

McMahon'un şirketi, daha sonra World Wide Wrestling Federation (WWWF) ve World Wrestling Federation (WWF) olarak yeniden adlandırılan Capitol Wrestling Corporation, 1950'lerde ve 1960'larda ülkenin en kalabalık bölgesi olan kuzeydoğudaki profesyonel güreşlere hâkim oldu. Kontrolü esas olarak Baltimore, New York ve New Jersey'deydi. İsmine rağmen, WWWF, o dönemin tüm profesyonel güreş şirketleri gibi çoğunlukla bölgesel bir şirketti. Ancak en kazançlı bölgeye hâkim olan kişi oydu.

1955'te McMahon, maçlarını Çarşamba geceleri DuMont Network'te televizyonda yayınlamaya başladı. Radyo yayını Washington’daki eski bir ahırdan geliyordu. Ertesi yıl kapanmadan önce mücadele ağının en son canlı spor yayınlarından biriydi; ancak, DuMont'un New York'taki amiral gemisi olan WABD (Now Fox'un sahip olduğu WNYW), bağımsız bir istasyon olduktan sonra gösteriyi sürdürdü ve 1971'e kadar cumartesi geceleri güreş yaptı.

McMahon, oğlunun aksine, bir promotörün işinin sahne arkasında veya sahnenin arkasında tutulması gerektiğine ve ringdeki harekete hiçbir zaman müdahale etmemesi gerektiğine inanıyordu. Sonuç olarak, McMahon neredeyse hiçbir zaman ringe inmedi. Bununla birlikte, Sgt. Slaughter ve Pat Patterson arasındaki rezil Madison Square Garden "Alley Fight" sırasında ringde kenarda durduğu açıkça görülebilir. McMahon, The Wrestler adlı filmde çağdaş güreşçilerin egemen olduğu bir oyuncu kadrosunda, güreşçilerin güreşçiler olarak kalması ve diğer medya türlerine dalmamaları gerektiğine inanıyordu. Buna göre, 1982'de Hulk Hogan'ın Rocky III'deki görünüşünü onaylamadı ve Hogan'ın Verne Gagne'nin American Wrestling Association'a geçici olarak gitmesine yol açtı. Oğlu WWF'yi satın aldığında, konuyla ilgili olarak babasından farklı düşünüyordu. Hogan'ı en iyi yıldızı olarak seçti ve merakları diğer alanlaya yayılan güreşçilerin yanı sıra çeşitli müzisyenler, aktörler ve güreş dışındaki diğer kişileri ringe soktu. 1982'de McMahon, World Wrestling Federation'nun ana şirketini oğlu Vince McMahon'a ve Titan Sports, Inc. şirketine sattı. Babasının ilk endişesine göre, oğlu WWF'yi ulusal ve nihayetinde dünya çapında kapsamlaştırmaya başladı. Genç olan McMahon 1991 yılında Sports Illustrated’a "Babam ne yapacağımı bilseydi hisselerini bana asla satmazdı” dedi.

Genç McMahon'un rekabetçi taktikleri başarılı oldu ve WWF hızla "spor eğlencesi"nin en önemli üssü oldu.

Mirası

Vince McMahon, 2002'den beri World Wrestling Entertainment (WWE) olarak adlandırılan babasının şirketini sürdürüyor. McMahon'un torunları Shane ve Stephanie ayrıca WWF/E'de çalışıyor.

McMahon, torunu Shane tarafından 1996 yılında WWF Hall of Fame sınıfına girmiştir.

Kişisel Yaşamı ve Ölümü

McMahon'un ilk karısı Vicky H. Askew (1920 doğumlu)'den iki oğlu vardı; Roderick James McMahon III ve Vince McMahon. McMahon, ikinci karısı Juanita W. Johnston ile evlendi (20 Aralık 1916 - 19 Ocak 1998) ve çift Fort Lauderdale'de yaşadı, ancak McMahon, şirketinin şu anda dünya çapında bir şirket olduğunu görecek kadar yaşayamadı. 24 Mayıs 1984'te McMahon 69 yaşında öldü ve Fort Lauderdale, Florida'daki Our Lady Kraliçe Katolik Mezarlığı'na gömüldü.

Şampiyonlukları ve Başarıları

Professional Wrestling Hall of Fame and Museum

• Class of 2004

World Wrestling Federation

• WWF Hall of Fame (Class of 1996)

Wrestling Observer Newsletter awards

• Wrestling Observer Newsletter Hall of Fame (Class of 1996)

Other accomplishments

• Madison Square Garden Hall of Fame (Class of 1984)
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-12-2019, 07:13   #2
Alexam Blissim
BlissFan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2017
Nereden: Osmaniye
Mesajlar: 20.702
Konular: 4571
Favori Güreşçisi: Alexa Bliss
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 1160866
Rep Derecesi: BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. BlissFan Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
BlissFan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BlissFan BlissFan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 1160866
Mesajlar: 20.702

Standart

Emeğine sağlık bro.
imza


Alıntı Mr.Bean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkasından itleri havlatmayana kurt demezler babagül. Herkesi memnun etmek kaşarların işidir delikanlı adamın seveni de olur sevmeyeni de.
BlissFan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-06-2020, 00:14   #3
ledün ilmi sahibi
Mr.Bean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2014
Nereden: Parts Unknown
Mesajlar: 6.391
Konular: 458
Favori Güreşçisi: Undertaker
RPG Karakteri: Bollywood Great Khali
Rep Puanı: 348170
Rep Derecesi: Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Mr.Bean Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Mr.Bean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mr.Bean Mr.Bean isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 348170
Mesajlar: 6.391

Standart

Eline sağlık hocam. Aralarda bazı anlatım bozuklukları olmuş.

Örn:McMahon, torunu Shane tarafından 1996 yılında WWF Hall of Fame sınıfına girmiştir.

Onun dışında güzel, kısa ve öz bir inceleme olmuş.
imza


"You either die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain"“No man is free. Only children and fools think elsewise”.


“Any man who has to say ‘I am the King’ is no true King.”


“Some battles are won with swords and spears, others with quills and ravens.”


Mr.Bean isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-06-2020, 00:29   #4
Beast Incarnate
MertLesnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2017
Nereden: -
Mesajlar: 7.318
Konular: 1006
Favori Güreşçisi: Brock Lesnar
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 567629
Rep Derecesi: MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. MertLesnar Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
MertLesnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
MertLesnar MertLesnar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 567629
Mesajlar: 7.318

Standart

Mondt ile olan siyasi kavgalarının anlatılmasını beklerdim, geçmemiş. İnanılmaz bir serveti bıraktılar arkada, ellerine sağlık.
imza


“Numero uno, top class. Ferrari’s back. Grazie ragazzi, forza Ferrari!”
MertLesnar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.