GüreşTürkiye | WWE Türkiye
Forum Sosyal Ekstra Arama

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 10-12-2019, 00:03   #1
Word Life
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2013
Nereden: Trabzon
Mesajlar: 5.694
Konular: 658
Favori Güreşçisi: Randy Orton
RPG Karakteri: -
Rep Puanı: 40509
Rep Derecesi: Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın. Straight Edge Societh Güreş tarihine altın harflerle yazıldın. Artık bir Hall Of Famer'sın.
Straight Edge Societh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Straight Edge Societh Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Rep Puanı: 40509
Mesajlar: 5.694

Standart Ron Simmons | Kariyer İncelemesiDoğum Adı: Ronald Simmons
Doğum Tarihi ve Yeri: 15 Mayıs 1958 - Perry, Georgia, ABD
İkametgah: Marietta, Georgia, ABD
Okul: Florida State University


Ring İsimleri: Doom #1
Faarooq
Faarooq Asaad
Ron Simmons
Boyu: 188 cm
Kilosu: 122 kg
Antrenörü: Hiro Matsuda
Debut: 1986
Emeklilik: 2012

Ron Simmons emekli bir Amerikan profesyonel güreşçi ve emekli Amerikan futbolcusudur. WCW World Heavyweight Championship unvanını kazanan ilk Afrikalı Amerikalı oldu ve bu nedenle resmen tanınmış ilk Afrikalı Amerikan Dünya Şampiyonu oldu. (1962'de NWA Şampiyonasını kazanan Bobo Brezilya, resmi olarak tanınmadı.)

Simmons bir Florida Eyalet Üniversitesi All-American futbolcusuydu ve National Football League'taki Cleveland Browns ile Canadian Football League'taki Ottawa Rough Riders'da oynadı. 1986 yılında profesyonel bir güreşçi oldu ve gerçek ismiyle World Championship Wrestling'de, Faarooq Asad ve Faarooq isimleri altında da World Wrestling Federation'da güreşmeye başladı. En son sahne arkası bölümlerinde göründüğü ve halkla ilişkiler çalışmaları yaptığı WWE'deydi. 13 Ocak 2009'da serbest bırakıldı.


Profesyonel Güreş Kariyeri

National Wrestling Alliance / World Championship Wrestling (1989-1994)

Simmons, Doom'u oluşturmak için Butch Reed ile birlikte çalıştı. Başlangıçta, Doom üyeleri maskelenmişti ve yalnızca Woman tarafından yönetilen Doom #1 ve Doom #2 olarak biliniyordu. Doom, Halloween Havoc 1989'daki ilk görünümünde, The Steiner Brothers'ı yendi. Starrcade 1989'daki "Iron Team Tournament"te Doom üç maçını da kaybetti ve dördüncü oldu. Yeni yönetici Teddy Long ile 1990'da Capital Combat'taki NWA World Tag Team Championship için Steiner Brothers'ı mağlup ettiler.

The Rock 'n' Roll Express ve Four Horseman gibi takımları mağlup edip dokuz ay unvanını korudular. En unutulmaz maçları Starrcade 1990'da Horseman takımından Arn Anderson ve Barry Windham ile yaptıklarıydı. Windham Simmons'u tuş ederken aynı anda Reed'de Anderson'u tuş edince maç sonuçsuz bitti. Doom, Ocak 1991’de WCW World Tag Team Championship'in ilk sahipleri olarak kabul edildi ve en sonunda Şubat 1991’de WrestleWar’da Freebirds'a unvanlarını kaybettiler. Daha sonra Doom ve Simmons birbirleri ile kavga edince ekip dağıldı ve Simmons iyi bir karakter oldu ve onu ilk SuperBrawl'da bir kafes maçında mağlup etti. Simmons, Oz ve The Diamond Studd gibi isimleri mağlup etti, daha sonra Halloween Havoc 1991'de WCW World Heavyweight Championship için Lex Luger'la karşı karşıya geldi ancak başarısız oldu. Simmons, 1992'nin ilk yarısını SuperBrawl II'de mağlup ettiği Cactus Jack'le dövüşerek geçirdi.

2 Ağustos 1992'de, Sting ile WCW World Heavyweight Champion Big Van Vader arasındaki maç Jake Roberts Sting'i sakatladıktan sonra iptal edildi. WCW Başkanı Bill Watts, bir numaralı yarışmacının belirlenmesi için bir çekiliş düzenledi. Simmons çekilişi kazandı ve şampiyonluğu kazanmak için Vader'i bir powerslam ile mağlup etti. Vader’i yenerek, Simmons ilk tanınan Afro-Amerikan WCW World Heavyweight Champion oldu.

Simmons unvanı beş ay tuttu. Cactus Jack'le kavga etmeye devam etti ve Jack, Halloween Havoc 1992'de Simmons'a meydan okumak için The Barbarian'ı getirdi. Starrcade 1992’de, Simmons Rick Rude’la güreşmesi planlanıyordu, ancak Rude sakatlandı ve onun yerine Steve Williams ile karşı karşıya kaldı, Williams maçtan sonra kendisine saldırınca diskalifiye ile maçı kazandı. İki gün sonra 30 Aralık 1992'de Vader'in unvanını geri almak için mağlup edince unvan saltanatı sona erdi. Daha sonra, Simmons orta kart statüsüne düşürüldü, sonunda şampiyonluğu kaybettikten sonra taraftarların kendisini terk ettiğini hisseden bir kötü karakter oldu. Simmons, WCW'deki son aylarında US Championship için Dustin Rhodes'a, TV Championship için Paul Orndorff'a başarısızlıkla meydan okudu.

Extreme Championship Wrestling (1994-1995)

Simmons, Extreme Championship Wrestling (ECW)'de 1994 yılının sonundan 1995'in başlarına kadar göründü. Bu süre zarfında başarısızlıkla Kasım 1994'te World Champion Shane Douglas'a November to Remember'da meydan okudu ve daha sonra Mikey Whipwreck ve 911 ile maça çıktı.

World Wrestling Federation / Entertainment (1996-2010)

Simmons, World Wrestling Federation'na (WWF) katıldı ve 22 Temmuz 1996'da "Raw" bölümünde gözüktü. İlk ismi, Sunny tarafından menajerliği yapılan, şekilsiz bir kask ile siyah ve mavi bir gladyatör kıyafeti giymiş bir gladyatör olan 'Faarooq Asaad' idi. Simmons, ring ismini 'Faarooq' olarak kısaltmadan önce Ahmed Johnson ile ilk çekişmesine başladı.

Nation of Domination (1996-1998)

Faarooq olarak Simmons, gladyatör rolünü bıraktı ve yeni menajeri Clarence Mason ile Nation of Domination olarak bilinen bir yapı kurdu. Nation of Domination, Nation of Islam ve Black Panther Party'ne dayanıyordu, ancak grup üyeleri yalnızca Afrikalı Amerikalı değildi. Daha önce Faarooq'un güreştiği Ahmed Johnson'a karşı çıktılar. Faarooq'un Johnson ile devam eden "savaşı", 1997'de diskalifiye ile kazandığı Royal Rumble'da ve WrestleMania 13'te Ahmed, Legion of Doom'u yanına alarak Chicago Street Fight maçında Nation ile karşılaştılar ve kazandılar. Grup, Faarooq'un dünya şampiyonluğuna mal olduğu için onlara kızıncaya kadar birlikte kaldı. Simmons, Crush ve Savio Vega'yı Nation'dan attıktan sonra, Crush ve Vega, sırasıyla Disciples of Apocalypse ve Los Boricuas olarak bilinen kendi rakip gruplarını kurdular ve Faarooq, Nation için daha fazla Afrikalı Amerikalı üye aldı. Üç ekip 1997'de birbirleriyle kavga etti. 1998'in başlarında, Simmons'ın Nation of Domination önderliği The Rock tarafından gasp edildi ve birkaç ayını eski grup üyeleriyle kapışarak geçirdi.

The Acolytes / The A.P.A. (1998-2004)

Nation'dan atıldıktan sonra, Simmons, 2 Cold Scorpio ile takım oluşturdu. 1998 yılının sonlarında, Simmons, Bradshaw as Hell's Henchmen ile takım oldu. WWF'den ayrılıncaya kadar The Jackyl tarafından yönetildiler, bu noktada The Undertaker's Ministry of Darkness üyeleri oldular ve Undertaker'a yardımcı olarak görev yaptıkları için "Acolytes" olarak isimlerini değiştirdiler. Acolytes, Phineas I. Godwinn ve Mabel'i, onları kaçırıp beyinlerini yıkayarak (sırasıyla Mideon ve Viscera olarak isimlerini değiştirdiler) ekibe dahil ederek D-Generation X ve The Brood gibi Undertakerıin rakiplerine saldırdılar.

Undertaker 1999 yılının sonlarında sakatlanınca, Ministry of Darkness dağıldı. Simmons ve Bradshaw birbirleriyle takım olmaya devam ettiler ve sonunda bira ve puro içmekten hoşlanan iki kişi olarak takılmaya devam ettiler. Bradshaw, Acolytes'in paralı asker ve koruma görevlisi olarak hizmet etmeye başladıktan sonra, Acolytes Protection Agency (APA) olarak yeniden adlandırıldı. Bu süre zarfında Simmons, kendine özgü "DAMN!" lafını demeye başladı.

APA, Simmons’ın SmackDown’a geçtiği 2002 yılına kadar bir arada kaldı. Bu süre zarfında Simmons, El-Kaide terör örgütü grubunun All-Faarooq adlı bir eğitim kampına sahip olması nedeniyle, ring ismini gerçek ismiyle değiştirdi. Simmons, Aralık 2002'de emekli olana kadar Reverend D-Von ile birlikte çalıştığı zaman kısa bir süre kötü adam oldu, ancak Haziran 2003'te Bradshaw ile yeniden birleşerek APA takımı WWE'ye döndü. Son WWE öyküsünde, Heyman'a saygısızlık etmesi nedeniyle eski SmackDown Genel Müdürü Paul Heyman tarafından kovuldu. APA'nın kovulacağı varsayıldı, ancak yalnızca Faarooq olduğu ortaya çıktı. Simmons, ring içi kariyerinden emekli olan Bradshaw'ı sadık bir arkadaş olmamakla suçladı. Sakatlıklar ve yaşı nedeniyle emekli olmaya karar vermişti. Bu olay sırasında, Heyman Bradshaw'a tekrar kendiliğinden ayrılma zamanının geldiğini söyledi. Bradshaw, daha sonra John "Bradshaw" Layfield isimli bir Wall Street iş adamı görünümüyle devam etti ve WWE Championship'i kazandı.

Ara Sıra Görünümleri ve Emeklilik (2006-2010)2006'da, 1981 Orange Bowl on Sun Sports'un yeniden yayınlanması sırasında Simmons, o zamandan beri güreş eyleminden emekli olduğunu, ancak WWE'deki rolünü devam ettirmek veya hatta geliştirmek istediğini belirtti. 23 Ekim 2006’dan başlayarak, Raw’da “Damn!” kelimesini, sık sık şaşkınlıkla ya da garip olaylarda şok ederek söylemek için kendi adıyla kısa cameolar yapmaya başladı. 20 Kasım 2006'daki Raw'da, Simmons, Ric Flair tarafından Survivor Series'te yaralı Roddy Piper'ın yerine Spirit Squad ile olan maça alındı. Maçta ilk elenen isim oldu. Ringde 15 Ocak 2007 tarihli Raw bölümünde Masterlock Challenge'da Chris Masters ile birlikte görüldü, Super Crazy'in müdahalesinden sonra erken sona eren bir mücadele oldu. Simmons teknik olarak kilidi kırsa da, Crazy'ın müdahalesi nedeniyle resmen tanınmadı. 27 Temmuz 2007'de SmackDown bölümünde, Simmons Theodore Long ve Kristal'in sahte düğünü için sağdıç seçildi.

Simmons ayrıca Santino Marella ile bir kapışmaya girdi. 10 Eylül 2007'de Raw'da Simmons Marella tarafından saldırıya uğradı. Bu, Simmons'ın yıllarca ekranda birileri tarafından saldırıya uğradığı ilk andı. 24 Eylül 2007'de, Raw''da Simmons, ringe geri döndü ve Marella'nın ringi terk edip dışarı çıkınca Santino Marella'yı countout ile mağlup etti. Bir hafta sonra Simmons Steve-O'yu yakındaki bir kapıdan attıktan sonra bir kez daha "Damn!" dedi.

Simmons, zaman zaman gösterinin yayınlanmadığı anlarda kasabadan bilinmeyen güreşçileri alarak WWE Heat'te yarıştı. Her maçın sonunda, Simmons bir mikrofonu tutuyor, kalabalık alkışlarken "Damn!" diyor. 3 Aralık 2007'de Simmons ve Bradshaw Hornswoggle tarafından işe alındı ve Jonathan Coachman ve Carlito'ya diskalifiye olmayan bir handikap maçında yardımcı oldu. Simmons, 3 Kasım 2008'de Raw'un 800. bölümünde, giriş rampasında belirdi ve imza kelimesi 'Damn!'ı ringde birçok süperstar dans ederken söyledi. Ayrıca 2008 yılının Slammy Ödülleri'nde, The Great Khali'ye o yılki Slammy Ödülleri'nin DAMN Moment of that year's ödülünü vermek için Mickie James ile birlikte döndü.

Simmons, bütçe kesintileri nedeniyle WWE'den 13 Ocak 2009'da serbest bırakıldı.

Simmons, 15 Kasım 2010'da "Old School" Raw'ın sahne arkasında "Damn!" kelimesini söyledi.

Şampiyonlukları ve BaşarılarıChampionship Wrestling from Florida
• NWA Florida Heavyweight Championship (1 time)

Memphis Championship Wrestling
• MCW Southern Tag Team Championship (1 time) – with Bradshaw

Ohio Valley Wrestling
• OVW Southern Tag Team Championship (1 time) – with Bradshaw

Pro Wrestling Illustrated
• Inspirational Wrestler of the Year (1992)
• Ranked No. 20 of the top 500 singles wrestlers in the PWI 500 in 1992
• Ranked No. 108 of the top 500 singles wrestlers of the "PWI Years" in 2003
• Ranked No. 91 of the top 100 tag teams of the "PWI Years" with Butch Reed in 2003

World Championship Wrestling
• WCW World Heavyweight Championship (1 time)
• WCW/NWA World Tag Team Championship (1 time) – with Butch Reed
• WCW United States Tag Team Championship (1 time) – with Big Josh

World Wrestling Federation / WWE
• WWF Tag Team Championship (3 times) – with Bradshaw
• WWE Hall of Fame (Class of 2012)
Straight Edge Societh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Versiyon Gizli
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Kuruluş : 28 Haziran 2010

Anasayfa

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan GüreşTürkiye forum adresimizde, T.C.K yirminci madde ve 5651 Sayılı Kanunun dördüncü maddesinin ikinci fıkrasına göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludur. GüreşTürkiye hakkında tüm hukuksal şikayetler, iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde avukatlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. Sitemizde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen alttaki "İletişim" linki aracılığıyla ulaşın.