Aero Star | Kariyer İncelemesi

domtoretto34

𝔲𝔫𝔟𝔢𝔰𝔦𝔢𝔤𝔱
Katılım
25 Mar 2017
Konular
1,222
Mesajlar
15,500
Tepkime puanı
220
Puanları
960
Yaş
22
Konum
Ordu
Brock Lesnar
-
aerostar_png_by_sashabayley_dcf85w9-fullview.png

Doğum Tarihi ve Yeri:22 Ekim 1984 - Mexico City, Meksika
Ring Adları:Aero Star
Aerostar

Chiva Rayada II
El Acuático
El Chamagol
Boyu:169 cm
Kilosu:68 kg
Antrenörleri:Gran Apache
Abismo Negro
Debut:2003

Aero Star, şu anda Lucha Libre AAA Worldwide (AAA) ile anlaşmalı maskeli bir profesyonel güreşçi olan Meksikalı bir luchador. Aero Star 2008 Alas de Oro turnuvasını kazanmıştır ve üst ipten ya da arenanın ışıklandırma yapılarından yaptığı yüksek riskli hareketlerle tanınmaktadır.

Profesyonel güreş kariyeri

Lucha Libre AAA Worldwide (2003 - günümüz)


Gran Apache ve Abismo Negro'dan eğitim alırken başlangıçta "El Acuatico" olarak 2003 yılında Lucha Libre AAA Worldwide'a katıldı. 2003 yılının ortalarında ve sonlarında "El Chamagol" olarak çalışmaya başladı; El Chamagol, 2003 Guerra de Titanes gösterisinde Los Diabolicos'u (Ángel Mortal, Bay Condor ve Gallego) yenmek için Chiva Rayada ve Nino de Oro ile birlikte çalıştı. Meksika futbol takımı Club Deportivo'dan esinlenerek "Futbol keçilerinden" oluşan bir ekip oluşturmak için Chiva Rayada ile takım halinde olan "Chiva Rayada II" nin parçası olarak 2004'te Los Chivas nickini aldı. Chivas Rayada gimmicki eğitim halindeyken pek çok genç güreşçi tarafından kullanılıyordu, bu yüzden Chiva Rayada II olarak maçları tam olarak yapması zordu, ancak 2004 ve 2006 yılları arasında Abismo Negro'dan daha fazla eğitim alırken maskeyi giydi.

AAA eğitiminin beş yıl sonra nihayet "mezun oldu" ve "Aero Star" kişiliği ile ringde mücadele verildi. Aero Star ilk kez 20 Aralık 2006'da çıktı ve sadece aylar önce ölen AAA kurucusu "Antonio Peña'nın Son Yaratılması" olarak terfi etti. Peña, Fernando Fuentes ve Aero Star'ın babası kıyafeti hazırladı, bu yüzden "son yaratılış" gimmicki sadece bir hikaye değil, aslında gerçekti. Aero Star, Laredo Kid, Pegasso, Rey Cometa ve Super Fly ile birlikte bir Fuerza Aérea "Kraliyet Hava Kuvvetleri" grubunu oluşturmak için yüksek uçan bir stil ile mücadele eden diğer genç güreşçilerle takım oldu. Laredo Kid 2007/2008'de yaralanırken, Aero Star ve Super Fly grubun liderleri oldu. 2009'da Pegasso ve Rey Cometa AAA'dan ayrıldı ve yerine Argenis, bazı zamanlar Gato Evready veya Atomic Boy geldi.

Aero Star, Rey Cometa, Estrellita ve Octagoncito'nun Alfa'ya, Pirata Morgan'a, Faby Apache'ye ve Mini Chessman Real Fuerza Aérea'ya kaybettiği AAA'nın 2007 Verano de Escándalo şovunda PPV başlangıcını gerçekleştirdi. 2007 Guerra de Titanes'de Aero Star, Rey Cometa ve Super Fly'in Kara Ailesini (Dark Cuervo, Dark Escoria ve Dark Ozz) Aero Star'ı elemiş olan El Ángel, Pegasso ve Rey Cometa, 2008 Rey de Reyes turnuvasında diskalifiye oldu. Los Night Queens'i yenerek (Jessy, Nygma, Polvo de Estrellas ve Yuriko). Aero Star, Psicosis II tarafından turnuvanın ilk turunda elendi.

330px-AeroStar_Chikara_crop.jpg


8 Ağustos 2008'de Aero Star, El Angel, Gato Evready, Escoria, Extreme Tiger, Jack Evans, Super Fly, Teddy gibi sekiz güreşçi ile iki yıllık Alas de Oro ("Wings of Gold") turnuvasını kazandı. 2009'un başlarında Aero Star, AAA'nın yerel düşmanlara televizyon yayınları için kullandığı 20 ayaklı yüksek ışıklandırma teçhizatlarındaki yüksek riskli sıçramalarıyla dikkat çekti. Aero Star, Super Fly ve Triplemania XVII Aero Star'daki Los Psycho Circus'a (Killer Palyaço, Psycho Clown ve Zombie Palyaço'ya karşı) karşı gelen altı kişilik bir tag team sırasında, maskenin bir tarafının bir kopyası olduğu özel olarak yaratılmış bir maske taktı. Abizmo Negro'nun maskesinden, olaydan iki ay önce öldüğü eğitmenine verdiği saygısı vardı. Aero Star, bir maçtan sonra akıl hocasının kurtarılmasına geldiğinde Billy Boy ve Apache ailesi arasında hikayeli bir çatışmaya girdi. Daha sonra Gran Apache'nin Billy Boy'un eski eşi Faby Apache ile görüşme iznini istedi. Hikaye, Verano de Escándalo'nun 2009 bölümünde Billy Boy ve Sexy Star'a karşı Faby Apache ile takım oluşturan Aero Star'la bir Luchas de Apuestas Steel kafes eşleşmesine yol açtı. Aero Star, Faby Apache ve Sexy Star olayında Billy Boy'un saçlarını tıraş başlığı bırakarak kafesinden başarılı bir şekilde kaçtı. 7 Eylül 2009'da Aero Star ve Faby Apache, Aero Star'ın AAA Dünya Karma Tag Team Şampiyonu Aiana Star'ın ilk AAA şampiyonluğunu kazanmak için Cynthia Moreno ve El Oriental'i bozguna uğrattı. 2 Haziran 2010'da Aero Star ve Faby Apache, AAA Dünya Karma Tag Team Şampiyonasını La Legión Extranjera temsilcileri Alex Koslov ve Christina Von Eerie'ye kaybettiler. 1 Ekim 2010'da Héroes Inmortales IVde Aero Star, 2010 Copa Antonio Peña ve Chris Stone'un kemerini kazanmak için sekiz kişilik bir torneo cibernetico kazandı. Super Fly, bir yıldan uzun süren dönüşüyle alay ettikten sonra 28 Kasım 2010'da La Milicia üyeleri ile birlikte Aero Star ve Octagon'a saldırarak kendisini saldıran ve kan yapan adam olarak ortaya çıkardı. Héroes Inmortales'den önce Octagon IV Super Fly, Real Fuerza Aérea'dan ayrıldı ve La Milicia ve şemsiye grubu La Sociedad'a katıldı. Aero Star ve Jack Evans Temmuz 2011'de Pro Wrestling Noah'ın 2011 Nippon TV Cup Jr Heavyweight Tag League'de AAA'yi temsil etmek üzere Japonya'ya gitti. İki galibiyet ve iki kayıp sonrasında ekip, blokta üçüncü sırada tamamladı ve turnuvanın finallerini kaybetti. 2014 yılında Aero Star, 7 Aralık 2014'te Lucha de Apuestas'ta zafer kazandığı Guerra de Titanes'de doruğa ulaşan Super Fly ile rakibini yeniden canlandırdı ve rakibini maskesini açmaya zorladı. Rey de Reyes 2015'te Aero Star, El Texano Jr., Psycho Clown ve El Mesias'ın da dahil olduğu Rey de Reyes kılıcı için Texano'nun kazandığı bir maça dahil oldu.

Amerikan bağımsız şirketleri (2015 - günümüz)

28 Ağustos 2015'te Aero Star, 2015 Battle of Los Angeles turnuvasına katılarak Pro Wrestling Guerrilla (PWG) için ilk çıkışını yaptı ve ilk tur maçında Brian Cage'e yenildi. 4 Eylül'de Aero Star, Drago ve Fénix ile birlikte 2015 King of Trios turnuvasına "Team AAA" olarak katılarak bir başka Amerikan şirketi olan Chikara için ilk çıkışını yaptı. İlk tur maçlarında Gentleman's Club'ı (Chuck Taylor, Drew Gulak ve The Swamp Monster) mağlup ettiler. Ertesi gün Team AAA, Nightmare Warriors'ı (Frightmare, Hallowicked ve Silver Ant) mağlup ederek turnuvanın yarı finaline yükseldi. 6 Eylül'de Team AAA önce yarı finalde King of Trios'u kazanan Devastation Corporation'ı (Blaster McMassive, Flex Rumblecrunch ve Max Smashmaster), ardından finalde Bullet Club'ı (A.J. Styles, Matt Jackson ve Nick Jackson) yenerek 2015 King of Trios'u kazandı. Aero Star, 3 Eylül 2016'da Chikara'ya geri döndü, yıllık Rey de Voladores turnuvasına katıldı ve turnuvanın finallerine yükselmek için dörtlü eleme maçını kazandı. Ertesi gün Aero Star, Tony Nese'i yenerek turnuvayı kazandı.

All Elite Wrestling (2021)

AEW Dynamite'ın 3 Kasım 2021 tarihli bölümünde Aero Star, Samuray Del Sol (eski adıyla Kalisto) ile birlikte ilk çıkışını yaparak AAA Dünya Takım Şampiyonluğu için FTR'ye meydan okudu ve kaybetti.

Medya hayatı

Şubat 2017'de Aero Star, Conan O'Brien'ı Meksika'da karşılayan Conan'da bir skeçte yer aldı.

Özel hayatı

Büyürken en sevdiği luchadorlar Atlantis ve Rey Mysterio'ydu.

Şampiyonlukları ve başarıları
Battle Championship Wrestling Australia
 • BCW Tag Team championship (1 kez) – w/ Drago
Impact Wrestling
 • Impact World Cup of Wrestling (2019) – w/ El Hijo del Vikingo, Puma King & Psycho Clown
Lucha Libre AAA Worldwide
 • AAA World Tag Team Championship (1 kez) – w/ Drago
 • AAA World Mixed Tag Team Championship (1 kez) – w/ Faby Apache
 • Alas de Oro (2008)
 • Copa Antonio Peña (2010)
 • Lucha Libre World Cup Best Match of the Night (2017) – w/ Drago vs. DJZ & Andrew Everett
 • Rey de Reyes (2019)
Chikara
 • King of Trios (2015) – w/ Drago & Fénix
 • Rey de Voladores (2016)
Lucha Underground
 • Lucha Underground Trios Championship (1 kez) – w/ Drago & Fénix
Pro Wrestling Illustrated
 • 2015 PWI 500 listesinde #166

Luchas de Apuestas kayıtı
KazananKaybedenYerŞovTarih
Aero Star (maske)Billy Boy (saç)Guadalajara, JaliscoGuerra de Titanes13 Aralık 2009
Aero Star (maske)Chris Stone (saç)Tamaulipas, JaliscoHéroes Inmortales IV1 Ekim 2010
Aero Star (maske)Súper Fly (maske)Zapopan, JaliscoGuerra de Titanes7 Aralık 2014
Aero Star (maske)Súper Fly (saç)Monterrey, Nuevo LeónRey de Reyes19 Mart 2017
Aero Star (maske)Monster Clown (maske)Monterrey, Nuevo LeónTriplemanía Regia1 Aralık 2019
 
Üst