AEW'ün Güreş Entelijansiyasında Bir Karşılığı Olmaması

Abhaz

Hank Moody
Konular
102
Kenny Omega
Önemli bir bağımsız şirkette bookerlık yapan yakın bir dostum ile yaptığım sohbette geçti bu konu. Biraz açmak gerekirse profesyonel güreş entelijansiyası ilgi alanı dahilinde yazılı ve görsel eserler üreten, geçmişte yaşanmış olayları analiz edip geleceğe yönelik tahminler yapan, bu tahminlerle alt kültüre ışık tutan, vizyoner kimselerin bulunduğu alana verilen addır. Kısaca profesyonel güreş seven aydın, elit kimseler olarak özetlenebilir.

Asıl konumuza dönersek All Elite Wrestling adlı oluşumun benimsediği misyonun profesyonel güreş entelijansiyasında bir karşılığı olmadığımı iddia etmekteyim. AEW'ün misyonuna baktığımızda alışıldığın dışında, alternatif bir oluşum kurma rotasında ilerlemek istediklerini açıkça görmekteyiz. Bu konjonktürde AEW'ün global piyasa şartları altında rekabet eden tüm profesyonel güreş şirketleriyle aynı misyonu edindiğine açık bir biçimde gözlemlemekleyiz. Buradan çıkarımla AEW'nün kendini kurumsal ifade edişinde misyonunu egzajere ettiğini, rakiplerine karşı pejoratif bir tutum sergilediğini bu nedenle profesyonel güreş entelijansiyasında bir karşılığının olmadığını düşünmekteyim. Yine buradan çıkarımla AEW, mevcut misyonuyla alt kültür ile popüler kültür arasında sıkışmış gençlere hitap etmekten öteye gidemeyeceğini düşünmekteyim.

War Machine

Paul Michael Levesque
Konular
271
Triple H
-
AEW'nin benimsediği misyonu egzajere ettiğini ve rakiplerine karşı pejoratif bir tutum sergilediğini nereden çıkardın hocam? Adamlar gayet seviyeli bir şekilde tanıtımlarını, duyurularını falan yapıyorlar, saldırganlık namına hiç bir davranış sergilemiyorlar. Gayet profesyonelce işlerini yapıyorlar ve bu tutum sayesinde gayet kaliteli işler çıkartacaklarını düşünüyorum ve mevcut izlediği güreş şirketinin tekdüzeliğinden sıkılan arkadaşlar için de çekici bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Money Makerz

꧁ finest ꧂
Konular
2,522
Cassie Lee
Hunico
AEW abesle iştigal etmekten fazlası değildir. Sözde çok övülen bu şirketin defakto hiçbir etki yapamayacağını yakında göreceğiz. Kendileri organizasyonda TPW'den öteye gidemeyeceği gibi bu şirketi takip edenler demagoloji yapmaktan başka bir şey bilmezler.

Lunatic Phenomenal

aşktan sabıkalı
Konular
1,580
Shawn Michaels
-
Entelijansiya... Kelimeye bak kelimeye... Cemil Meriç'in 2019'daki bir yansıması olabilir misin sen Abhaz kanki?

War Machine

Paul Michael Levesque
Konular
271
Triple H
-
Birader AEW'ye ne demiş şimdi ben anlamadım desteklesem mi counterlasam mı bilemedim?