Alisha Edwards | Kariyer İncelemesi

Iron Cannonball

Latvian Angel
Katılım
26 Kas 2013
Konular
3,890
Mesajlar
43,018
Tepkime puanı
9,042
Puanları
1,670
Yaş
25
Konum
Цариград-Турция
Tommaso Ciampa
-
alisha-edwards-impact-11.jpegAlisha Maher (kızlık soyadı Inacio; d. 7 Ocak 1987), şu anda Total Nonstop Action Wrestling (TNA) ile Alisha Edwards ring adıyla sözleşme imzalamış Amerikalı profesyonel güreşçidir.

Profesyonel güreş kariyeri

New England Championship Wrestling / World Women's Wrestling (2006-2013)
Edwards Mayıs 2006'da, 7 Mayıs'ta New England Championship Wrestling (NECW) ve World Women's Wrestling (WWW) ortak gösterisinde Mia Love'ı yenerek çıkış yaptı Sonraki birkaç hafta içinde Tanya Lee'ye yenildi, ancak Della Morte'yi yendi. Ancak bu galibiyet 2006'daki son galibiyeti olacaktı çünkü Tanya Lee, diskalifiye ile Kacee Carlisle, Portia Perez ve Alicia'ya yenildi. 27 Ocak 2007'de NECW'nin SnowBrawl şovunda Dünya Kadınlar Güreş Şampiyonluğu için Tanya Lee'ye meydan okudu ama başarısız oldu. Kaybetme serisini 25 Şubat'taki Pick you Poison adlı NECW/WWW şovunda Portia Perez'i yenerek bozdu.25 Mart'taki NECW/WWW 1st Anniversary Spectacular şovunda Edwards, Della Morte'nin eşlik ettiği Mistress Belmont'u yendi. Maçtan sonra Morte, Edwards'a saldırdı ve onu bir saç maşasıyla yakmaya çalıştı, ancak Ariel onu kurtardı.

Edwards daha sonra Dünya Kadınlar Güreş Şampiyonluğu için mücadele etmeye başladı ve şampiyon Tanya Lee'yi unvan dışı maçlarda iki farklı kez yendi. Ancak Double Intensity etkinliğinde şampiyonluğu kazanma fırsatı elde ettiğinde başarısız oldu. 12 Ağustos'ta Edwards, bir NECW/WWW şovunda iki maçta yarıştı. İlkinde, tekler maçında Tanya Lee'ye diskalifiye ile yenildi. Ancak ikincisinde, 12 Ağustos 2007'de Tanya Lee, Natalia ve Jana'yı yenerek dörtlü maçta şampiyonluğu kazandı. Şampiyonluğu Tanya Lee, Ariel, Mistress Belmont ve Sammi Lane'e karşı başarıyla savundu. Şampiyonluğu bir buçuk yıl elinde tuttuktan sonra 9 Mart 2009'da Ariel'e kaybetti.[20] Unvan vuruşunu elde etmek için önce en iyi 10 WWW yıldızını yendikten sonra unvanı Ariel'den geri aldı. Unvanı Mistress Belmont'a kaybetti, o da 8 Ağustos 2010'da çelik kafes maçında Edwards'a kaybetti.

New England Championship Wrestling Mayıs 2011'de A Fight For Alex 2 ile geri döndü ve ilk şovlarında Edwards, Mistress Belmont'a karşı Dünya Kadınlar Güreş Şampiyonluğunu savunmada başarılı oldu ve aynı yılın ilerleyen günlerinde The Fight Before Christmas'ta bu kez Adrianna'ya karşı WWW Şampiyonluğunu tekrar başarıyla savundu. [Edwards 2012 yılında Adrianna ile birkaç kez daha karşılaştı, Adrianna ile bütün bir yıl sürecek ve NECW'nin 2012 Aralık ayında Blackstone, MA'da düzenlenen Unwrapped etkinliğinde "Taped Fist" maçıyla sonuçlanacak ateşli bir çekişmeye girdi. Edwards, Adrianna'yı bir kez daha mağlup etti ve diğer mücadelelere devam etti.


2013 yılında Edwards, uzun süredir rakibi olan Mistress Belmont'un yanı sıra NECW'ye geri dönen Nikki Valentine ile de mücadele etmek zorunda kaldı. Edwards o yıl boyunca her birini başarıyla mağlup etti. Ya Edwards onlardan biriyle ya da partneri ve müttefiki Kasey Ray ile bir maça dahil olacaktı. Genellikle bunu, Mistress Belmont ya da Nikki Valentine'ın ring kenarında gizemli bir paket alması ya da ringin altına çelik zincir, kırbaç ve hatta muşta gibi çeşitli silahlar bırakması ve çeşitli silahları kullanıp diskalifiye edilmesinin ardından diskalifiye yoluyla yapıyordu. NECW'nin 13. yıldönümü etkinliği olan Bash 13'e kadar Bayan Sammi Lane üç yıllık bir aradan sonra NECW'ye dönüş yaptı ve Edwards ve Kasey Ray ile bir tag team maçı sırasında "kız kardeşleri" Mistress Belmont ve Nikki Valentine ile birlikte gizemli hediye verenin kendisi olduğunu açıkladı. Bununla birlikte sayılar savaşı Edwards'ın başa çıkamayacağı kadar fazla oldu. Mistress Belmont, 9 Kasım 2013'te Beverly, MA'daki Double Intensity'de, hem Nikki Valentine hem de Bayan Sammi Lane'in köşesinde olduğu sırada Edwards'ı şampiyonluğu için yenmeyi başardı ve şirket tarihindeki en uzun unvan saltanatı olan WWW Şampiyonu olarak 1.190 günlük saltanatına son verdi.

Chaotic Wrestling (2007-2011)

Edwards, Mart 2007'de Chaotic Wrestling'de yarışmaya başladı ve Mart ve Nisan ayları boyunca Tanya Lee'ye maç kaybetti.[29][30] 18 Mayıs'ta Danny E. ile yaptığı maçtan sonra Edwards, Danny E. ve Tommy T. ile birlikte The Blowout Boys'un üçüncü üyesi oldu ve "Double X Diva" lakabını kazandı. En unutulmaz maçları Nikki Roxx ile çekişmesini içeriyordu.

The Blowout Boys Eylül 2008'de kısa süreliğine ayrıldı ve Edwards Danny ile kalırken Tommy kız arkadaşı Adriana'yı yeni menajeri olarak işe aldı. 7 Kasım'da Night of Chaos'ta Edwards, Blowout Boys'un ring kenarında birbirine kelepçelendiği bir maçta Adriana'yı yendi. 5 Aralık'ta Edwards, Tommy'nin Adriana'ya sırtını döndüğü ve Edwards ile Danny E.'ye yeniden katıldığı etkinlikte ring adını Alexxis olarak değiştirdi[35] The Blowout Boys'un yeniden bir araya gelmelerinden sonraki ilk maçı 6 Şubat 2009'da Cold Fury 8: Infinite Possibilities'ta Fred Sampson ve Psycho'yu yendikleri maç oldu.

3 Haziran 2011'de Edwards, Nikki Roxx'u yenerek Chaotic Wrestling Kadınlar Şampiyonluğunu kazandı. Ivy, Mercedez KV ve Nikki Roxx'a karşı üç unvan savunmasından sonra; Edwards 2 Aralık'ta Kadınlar Şampiyonluğunu bir "I Quit" maçında Mercedez KV'ye kaybetti.

Total Nonstop Action Wrestling (2008, 2015)

Edwards ilk olarak 2008 yılında Total Nonstop Action Wrestling'de 17 Eylül bölümünde Mercedes Steele adıyla yer aldı. Edwards, Awesome Kong ile karşılaştı ve kaybetti.

Edwards, 15 Şubat 2015'te (1 Temmuz 2015'te yayınlandı) TNA'in üçüncü Knockouts Knockdown PPV'sinin kayıtlarında gerçek adıyla yer aldı ve Madison Rayne tarafından mağlup edildi.

Women Superstars Uncensored (2010-2013)
Inacio, 6 Mart 2010'da Lexxus adı altında Women Superstars Uncensored (WSU) için ilk çıkışını yaptı ve Amber ile Tina San Antonio & Marti Belle'e karşı bir araya gelerek kazandı. Daha sonra takımın adını The Boston Shore olarak değiştirdiler. Amber, 26 Haziran 2010'da Jennifer Cruz, Monique & The Killer Babes'i yenerek sekiz kadınlı tag team maçında kazanan takımda yer aldı.

Galibiyetinin ardından WSU Şampiyonluğu için Mercedes Martinez'le karşılaşma hakkı kazanan Lexxus, Martinez'le tarihteki en uzun kadın güreşi maçı olan rekor kıran 73 dakikalık bir müsabakada karşılaştı ancak unvanı kazanmayı başaramadı.

13 Şubat'ta Amber kişisel sorunları nedeniyle profesyonel güreşi bırakmaya karar verdi. Ancak WSU, kendisine yeni bir ortak bulana kadar Lexxus'u eş şampiyon olarak bırakmaya karar verdi. Lexxus Mart ayında tag team unvanlarını kaybetti. Nisan ayında J-Cup'a katıldı ancak Alicia ile çift count-out yaptı. 16 Haziran'da Lexxus, hakemin elenmesini kaçırması nedeniyle tartışmalı bir şekilde de olsa Uncensored Rumble'ı üst üste ikinci kez kazandı. 13 Ekim 2012'de Full Steam Ahead'de Lexxus'a WSU Şampiyonu Jessicka Havok ve Alicia'ya karşı Üçlü Tehdit maçında WSU Şampiyonluğu fırsatı verildi. Havok, Alicia'yı tuş ederek unvanını koruduğu için Lexxus başarısız oldu.

Impact Wrestling / TNA'ya Dönüş (2017-günümüz)

Angelina Love ve Davey Richards ile Kavga (2017-2018)
Impact Wrestling'in 9 Şubat 2017 tarihli bölümünde Alisha bir yüz olarak geri döndü ve Davey Richards'ın hakemi ringin dışına çekerek kocasının Lashley ile olan maçına mal olduğu sırada kocası Eddie Edwards'ı kalabalıktan izledi. Alisha kocasına yardım etmeye çalıştı, ancak geri dönen Angelina Love tarafından saldırıya uğradı. Maçtan sonra Alisha ve Edwards, Love ve Richards tarafından saldırıya uğradı. 2 Temmuz'da GFW/ Impact Wrestling'in 15. Yıldönümü PPV'si Slammiversary'de Alisha Edwards, kocası Eddie Edwards ile birlikte Davey Richards ve Angelina Love'a karşı ilk Intergender Tag Team Full Metal Mayhem maçını kazandı. Bu maç Love'ın şirketten ayrılmadan önce TNA ile yaptığı ve artık GFW olarak bilinen son maçtı ve çiftler arasındaki çekişmeyi sona erdirdi.

Eddie Edwards ile Hikayesi (2018-2019)

Redemption'da Eddie Edwards, Sami Callihan ile kavga ederken yanlışlıkla Alisha'ya bir kendo sopasıyla vurdu. Eddie'nin davranış değişikliği Tommy Dreamer ile bir feud başlattı. Eddie, Slammiversary XVI'da Dreamer'ı yendikten ve aralarındaki çekişme sona erdikten sonra Alisha ve Dreamer, Eddie'yi ringde yalnız bıraktı ve Eddie, Dreamer ile barıştı. Ağustos 2019'dan itibaren Alisha, Ace Austin ve Eddie ile Austin'in Alisha'ya romantik ilgi göstermeye başladığı ve Eddie ile olan ilişkisini sorguladığı bir hikayeye dahil oldu. Impact! 5 Kasım bölümünde Alisha, Austin'in Eddie ile akıl oyunları oynamak için Alisha'yı kullandığını söylediğine kulak misafiri oldu. Alisha, Austin'i otel odasına davet ederek ona bir tuzak kurdu, ancak Eddie Edwards tarafından saldırıya uğradı. Impact!'in 22 Kasım bölümünde Fallah Bahh, Kikutaro, KM ve Dezmond Xavier ile takım olup İkinci Yıllık Eli Drake Gravy Train Turkey Trot maçında Eli Drake, Jake Crist, Rohit Raju, Katarina ve Glenn Gilbertti'yi yendi.

Çeşitli Hikayeler (2020-2022)

Bir aradan sonra Alisha, 23 Haziran 2020 tarihli Impact! bölümünde Deonna Purrazzo'ya başarısız bir şekilde meydan okuyarak ringlere geri döndü.14 Temmuz tarihli Impact! bölümünde Kylie Rae, Susie, Havok ve Nevaeh ile 10 Knockout tag team maçında Kimber Lee, Kiera Hogan, Tasha Steelz, Rosemary ve Taya Valkyrie takımını yenmek için takım oldu. Slammiversary'de Knockouts Şampiyonluğu için bir numaralı yarışmacıyı belirlemek üzere Gauntlet for the Gold maçında yarıştı ve bu maçı Rae kazandı. Impact!'in 28 Temmuz'daki bölümünde Alisha, Wrestle House adlı reality şovda bir grup güreşçiye katıldı. Ertesi hafta Susie ile takım olup Johnny Swinger'ı karışık cinsiyet handikap maçında yendi. Impact!'in 11 Ağustos bölümünde Alisha, Kuzeni Jake ile randevusu sırasında Susie tarafından kötü flört tavsiyesi vermekle suçlandı ve aralarında Alisha'nın roll-up'tan sonra kaybettiği bir maça yol açtı.[54] Impact!'in 1 Eylül bölümünde Alisha ve Wrestle House kadrosunun geri kalanı Knockouts Şampiyonu Deonna Purrazzo'nun Black Tie Affair'i sırasında Impact Zone'a geri döndü.

Impact! 8 Eylül bölümünde Alisha, geçen hafta unvanını kazandıktan sonra kocası Eddie'yi saf dışı bıraktığı için Impact Dünya Şampiyonu Eric Young ile karşı karşıya geldi ve Tommy Dreamer tarafından kurtarılmadan önce neredeyse Young tarafından ezilecekti. Bound for Glory'de, kazananın istediği herhangi bir şampiyonluk maçını seçebileceği Call Your Shot Gauntlet maçında yarıştı, ancak Brian Myers tarafından elendi. Impact!'in 27 Ekim'deki bölümünde Jordynne Grace ile takım olup Kiera Hogan ve Tasha Steelz'e karşı kaybetti. Turning Point'te Impact Wrestling, Alisha'nın Tenille Dashwood ile birlikte yeni Impact Knockouts Tag Team Şampiyonlarını taçlandırmak için bir turnuvada yarışacağını duyurdu. Impact!'in 17 Kasım'daki bölümünde Alisha ve Tenille, Knockouts Tag Team Championship Turnuvasının ilk turunda Havok ve Nevaeh tarafından mağlup edildi. Aralık ayının başlarında, kocası Eddie'ye saldırdığı için Sami Callihan'ın peşine düştü ve sopasını aldıktan sonra onu korkutmayı başardı. Final Resolution'da, o ve Eddie, Tenille ve Kaleb'e karşı cinsiyetler arası tag team maçını K. ile kaybetti.

Before the Impact'in 23 Mart 2021 tarihli bölümünde Alisha, Knockouts Tag Team Şampiyonu Tasha Steelz'e yenildi. 10 Nisan'da Hardcore Justice'ta, Knockouts Şampiyonluğu için bir numaralı yarışmacıyı belirlemek üzere Tenille Dashwood'un kazandığı bir "weapons match "te yarıştı. 31 Temmuz'da Homecoming'de Alisha, Hernandez ile takım olup Homecoming Kral ve Kraliçesini belirlemek için bir turnuvada yarıştı ancak ilk turda nihai kazananlar Deonna Purrazzo ve Matthew Rehwoldt'a yenildiler. Victory Road'da, kocası Eddie ve Sami Callihan'ın W. Morrissey ve Moose'a karşı yer aldığı bir tag team maçı sırasında, ringde Morrissey tarafından powerbomb'a maruz kaldı. Ekim ayında Alisha, Knockouts Knockdown'da Savannah Evans'ın kazandığı Shannon "Daffney" Spruill Memorial Monster's Ball maçında yarıştı. Daha sonra ilk Impact Dijital Medya Şampiyonunu belirlemek için bir turnuvaya katıldı ve burada Dashwood tarafından ilk turda mağlup edildi. Bound for Glory'de Alisha, kazananın istediği herhangi bir şampiyonluk maçını seçebildiği Call Your Shot Gauntlet'te yarıştı, ancak W. Morrissey tarafından elendi.

8 Ocak 2022'de Hard to Kill'de Alisha, Tasha Steelz tarafından kazanılan açılış Knockouts Ultimate X maçına katıldı.31 Mart Impact! bölümünde Rosemary tarafından kazanılan Knockouts Dünya Şampiyonası #1 Contenders Battle Royal'da yarıştı.


Aradan Dönüş ve Heel Turn (2023-günümüz)

Impact!'in 6 Nisan 2023 tarihli bölümünde Alisha, Eddie Edwards'ın PCO'yu yenmesine yardım ederek Impact kariyerinde ilk kez heel oldu.

Alisha heel turn'ün ardından Eddie Edwards'ın menajerliğini yapmaya ve maçlarına müdahale etmeye başladı. Daha sonra her ikisi de Moose ve Brian Myers ile The System adında bir grup kurdu.

13 Ocak'ta Hard to Kill'de Alisha, TNA Knockouts Dünya Şampiyonluğu için 1 numaralı yarışmacıyı belirlemek üzere Ultimate X maçına katıldı. Ancak, Gisele Shaw tarafından kazanıldığı için maçı kazanmada başarısız oldu.

Women Of Wrestling (2019)

Edwards, Women Of Wrestling'de (WOW) ilk çıkışını Sassy Massy adıyla şovun 7 Eylül bölümünde yaptı ve burada The Disciplinarian'ı yendi. 2. sezonda Massy, WOW World Tag Team Championship Turnuvasında Chantilly Chella ile takım oldu ve ikinci turda Monsters of Madness (Jessicka Havok ve Hazard) tarafından elendiler.

Kişisel Yaşam

Inacio, profesyonel güreşçi Eddie Edwards ile evlidir. İkilinin birlikte bir kızları var.

Şampiyonluklar Ve Başarılar


Chaotic Wrestling
Chaotic Wrestling Women's Championship (3 times)[
Chaotic Wrestling Tag Team Championship (1 time) – with Ace Romero, Danny Miles, J. T. Dunn, Mike Verna and Trigga The OG
Impact Wrestling
Gravy Train Turkey Trot (2018) – with Dezmond Xavier, Fallah Bahh, Kikutaro and KM
Pro Wrestling Illustrated
Ranked No. 46 of the top 50 female wrestlers in the PWI Female 50 in 2012
World Women's Wrestling
World Women's Wrestling Championship (4 times)
Women Superstars Uncensored
WSU Tag Team Championship (1 time) – with Amber​
 
Üst