Asuka | Kariyer İncelemesi

Devil

Big Red Müellif
Katılım
27 Ocak 2018
Konular
127
Mesajlar
6,218
Tepkime puanı
2,641
Puanları
735
Yaş
23
Konum
İzmir
Kane
ASUKA

RAW_02202023CM_26107--d42f6456994aa856400032d14beb527b.JPG


Kanako Urai (浦井 佳奈子, Urai Kanako, 26 Eylül 1981 doğumlu), Japon profesyonel güreşçidir. WWE'de çalışmaktadır ve SmackDown markasında Asuka (アスカ veya 明日華, /ˈɑːskə/) adıyla performans sergilemektedir. Ayrıca, Damage CTRL üyesidir.

Eskiden Kana (華名) olarak bilinen, profesyonel güreş kariyerine 2004 yılında AtoZ promosyonunda başlayan Kanako Urai, 2006'da emekli olana kadar bu promosyonda kaldı. 2007'de güreşe geri döndü ve JWP Joshi Puroresu, NEO Japan Ladies Pro-Wrestling, Pro Wrestling Wave, Reina Joshi Puroresu, Smash ve Wrestling New Classic gibi promosyonlar için serbest güreşçi olarak çalışmaya başladı. Başarıları arasında JWP Openweight (Açık Ağırsiklet) Şampiyonluğu, Smash Diva Şampiyonluğu ve Wave Tag Team Şampiyonluğu bulunmaktadır.

2015 yılında, Urai, WWE ile gelişim anlaşması imzalayarak şirketle son 20 yılın ilk Japon kadın güreşçisi oldu. 2016'da NXT Kadınlar Şampiyonluğu'nu kazandı ve bu unvanı kazandığı 510 gün, o unvanın tarihindeki en uzun saltanatı oldu. 2017'de WWE'nin ana kadrosuna geçti. 2018'de, Kadınlar Royal Rumble maçının ilk galibi oldu. Ayrıca, bir kez SmackDown Kadınlar Şampiyonu, rekor eşitliği getiren üç kez WWE Kadınlar Takım Şampiyonluğu (Kairi Sane, Charlotte Flair ve Alexa Bliss ile; bu unvanı üç farklı partnerle kazanan tek kadın), ve 2020 Kadınlar Money in the Bank merdiven maçının galibi oldu. İlk Raw Kadınlar Şampiyonluğu zaferinden sonra, Asuka üçüncü Kadınlar Triple Crown Şampiyonu ve ikinci Kadınlar Grand Slam Şampiyonu oldu. 2023'teki Elimination Chamber maçı zaferinden sonra, WWE'de Royal Rumble, Money in The Bank ve Elimination Chamber maçlarını kazanan tek kadın oldu.

Urai ayrıca serbest grafik tasarımcısı ve video oyunu gazetecisi olarak da çalışmıştır ve Microsoft ile olan işbirliği sayesinde şirket tarafından sponsorluk almış, ekipmanlarında Xbox 360 logosu taşımıştır. 2019'dan beri, oyun ve yaşam tarzı içeriklerine odaklanan KanaChanTV adlı kendi YouTube kanalı bulunmaktadır.

İlk Dönemler (2004-2010)

Urai, başlangıçta grafik tasarımcısı olarak çalışırken, Keiji Mutoh, Satoru Sayama, Yoshiaki Fujiwara, Antonio Inoki, Akira Maeda, Nobuhiko Takada, Masakatsu Funaki, Volk Han ve Minoru Suzuki gibi isimlerin hayranlığının da etkisiyle profesyonel güreşte yeni bir kariyer yapmaya karar verdi. Yuki Ishikawa tarafından eğitilen Urai, Kana ring adını benimsedi ve tüm kadınların yer aldığı AtoZ federasyonu için 16 Haziran 2004 tarihinde Leo-na'ya karşı yaptığı maçta profesyonel güreş debut'unu yaptı. Urai, kariyerinin ilk bölümünü AtoZ ile geçirdikten sonra, 19 Mart 2006'da kronik nefrit nedeniyle ani bir şekilde emekli oldu. Güreşten uzak kaldığı dönemde, Urai kendi grafik tasarım ajansını açtı. Profesyonel güreşten bir buçuk yıl uzak kaldıktan sonra, Urai 22 Eylül 2007'de geri döndü ve Ice Ribbon, JWP Joshi Puroresu, NEO Japan Ladies Pro-Wrestling, Pro Wrestling Wave ve Pro Wrestling Zero1 gibi federasyonlar için serbest güreşçi olarak çalıştı. Aynı zamanda NEO'da Nanae Takahashi, Natsuki Taiyo, Ray ve Yumiko Hotta ile Passion Red grubunu kurdu ve bu, yeni evi olarak kabul ettiği bir stable oldu. 10 Ekim 2009'da, Kana, NEO Takım Şampiyonluğu mücadelesinde Hiroyo Matsumoto ve Kyoko Inoue ikilisine karşı Takahashi ile takım oluşturdu. Kana ve Takahashi ikilisi mücadeleyi kazandı ve bu unvan Urai'nin kariyerindeki ilk unvanıydı. İkili, unvanı iki ay boyunca elinde tuttu ve 31 Aralık 2009'da Ayumi Kurihara ve Yoshiko Tamura'ya kaybettiler. 24 Ocak 2010'da Kana, Passion Red'den ayrıldı.

Pro Wrestling Wave (2008, 2010-2015)

Kana, 2008'de Pro Wrestling Wave için bazı görünümler yapmış olsa da, NEO Japan Ladies Pro Wrestling'in kapanmasıyla 2010'un sonuna kadar düzenli olarak bu federasyon için çalışmaya başlamadı. 24 Temmuz 2011'de, Kana, 2011 Catch the Wave turnuvasını kazanmak için finalde Ayumi Kurihara'yı yendi. 30 Ekim'de Kana ve Kurihara, Ran Yu-Yu ve Toshie Uematsu'yu yenerek Dual Shock Wave 2011 turnuvasını kazandı ve ilk Wave Takım Şampiyonları oldular. Kurihara ile takım şampiyonu olduğu dönemde, Kana aynı zamanda Mio Shirai ile Triple Tails.S isminde bir stable oluşturdu. 1 Şubat 2012'de, Kurihara, Mika Iida ve Shuu Shibutani resmi olarak Triple Tails'in üyeleri oldu. Dört gün sonra, Kana ve Kurihara Wave Takım Şampiyonluğu'nu Ran Yu-Yu ve Toshie Uematsu'ya kaybetti. 6 Mart'ta, Triple Tails'in yeni şekli White Tails olarak adlandırıldı. 27 Kasım'da, Kana, Yumi Ohka'yı tek maçta yendikten sonra kendisini Wave'in yeni "as"ı ilan etti. 17 Şubat'ta, 2011 Catch the Wave şampiyonu olarak Kana, Wave Single Şampiyonluk turnuvasına katılma hakkı kazandı ve yarı final maçında Mio Shirai'yi yenerek finale yükseldi. 17 Mart'ta, Kana turnuva finalinde Yumi Ohka'ya mağlup oldu.

21 Nisan'da, Kana ve Mio Shirai, Wave Takım Şampiyonluğu'nu kazanmak için Misaki Ohata ve Tsukasa Fujimoto'yu yenerek Triple Tails.S'e ilk unvanını getirdi. İlk başarılı savunmalarını 7 Temmuz'da Fujimoto ve Kyusei Sakura Hirota'ya karşı gerçekleştirdiler. 12 Temmuz'da, White Tails grubu dağılana kadar son etkinliklerini düzenledi ve Kana, emekli olmaya hazırlanan Ayumi Kurihara ile on dakikalık sürenin sonunda beraberlikle sonuçlanacak bir maç gerçekleştirdi. Üç gün sonra, Kana ve Shirai, ikinci savunmalarında Wave Takım Şampiyonluğu'nu Shidarezakura'ya (Hikaru Shida ve Yumi Ohka) kaybetti. 1 Eylül'den 6 Ekim'e kadar, Kana 2013 Dual Shock Wave turnuvasına katıldı ve Yumi Ohka ile takım oluşturdu. Takım, turnuva finaline kadar ilerledi, ancak Las Aventureras'a (Ayako Hamada ve Yuu Yamagata) üçlü maçta - aynı zamanda Muscle Venus (Hikaru Shida ve Tsukasa Fujimoto) da yer aldı - kaybederek turnuvayı tamamladı. Temmuz 2015'te, Kana 2015 Catch the Wave turnuvasının yarı finallerine yükseldi, ancak sonunda turnuva galibi olan Yumi Ohka'ya orada yenildi.

Japon Indie Şirketler (2010-2015)

29 Nisan 2010'da, Kana, Meiko Satomura'ya karşı akşamın ana etkinliğinde mağlup olduğu Kana Pro adlı ilk kendi üretim etkinliğini düzenledi. 19 Haziran'da, Kana, Io ve Mio, yani Shirai kardeşlerle birlikte Triple Tails grubunu kurdu ve üçü de Japonya genelinde birçok federasyon için çalıştı. Kana Pro'nun ikinci etkinliği olan 10 Ocak 2011'de, Kana ve Yuki Ishikawa, gecenin main event'inde Carlos Amano ve Yoshiaki Fujiwara'ya mağlup oldu. Triple Tails ayrıca kendi gösterilerini 13 Şubat ve 8 Mayıs 2011'de de düzenledi. Kana Pro'nun üçüncü etkinliği olan 24 Eylül'deki etkinlikte Kana, akşamın ana etkinliğinde Kengo Mashimo'ya mağlup oldu. 29 Ekim'de, Kana, son bir yıldır güreştiği küçük bağımsız bir federasyon olan 666'ın sekizinci başkanı seçildi. 5 Kasım'da, Kana, Battlarts federasyonu tarafından düzenlenen son etkinlikte, tek maçta Aki Shizuku'yu yenerek yer aldı.

11 Mart 2012'de, Kana, DDT Pro-Wrestling şirketi için debut'unu yaptı ve Ironman Heavymetalweight Şampiyonluğu için sekiz kişilik on dakikalık bir Battle Royal'a katıldı. Maçın beşinci dakikasında Michael Nakazawa'yı tuşlayarak şampiyonluğu kazandı, ancak maçın son 50 saniyesinde Antonio Honda'ya kaybetti, ancak maçın son 22 saniyesinde submission ile geri kazandı. 8 Nisan'da, Kana, başka bir on dakikalık battle royal'de şampiyonluğu savundu ve şampiyonluğu iki kez Michael Nakazawa'ya ve bir kez Keita Yano'ya kaybetti, ancak her seferinde geri kazandı ve maçtan beş kez şampiyon olarak ayrıldı. 25 Nisan'da, Kana, üç yıl aradan sonra Ice Ribbon'da ilk kez göründü ve Aki Shizuku ile takım olarak April Davids ve ICE×60 Şampiyonu Hikaru Shida'yı mağlup ettiler. 30 Nisan'da, Kana, 2012 Catch the Wave turnuvasının açılış maçında Pro Wrestling Wave etkinliğinde Ironman Heavymetalweight Şampiyonluğu'nu Ayumi Kurihara'ya kaybetti. 5 Mayıs'ta, Ice Ribbon'ın Golden Ribbon 2012 etkinliğinde, Kana, Hikaru Shida'yı şampiyonluk olmayan tekli maçta yendi. 12 Mayıs'ta, Kana, Meksika debut'unu yaptı ve Toryumon Mexico'nun DragonMania VII etkinliğinde Syuri'yi tekli maçta yendi. Temmuz'un başlarında, Kana ve Mio Shirai, Fransa'nın Paris şehrinde düzenlenen 2012 Japan Expo etkinliğine katıldı. Kana, 20 Ekim'de, Ice Ribbon'a geri döndü ve yeni ICE×60 Şampiyonu Mio Shirai ile takım olarak Maki Narumiya ve Tsukasa Fujimoto'yu mağlup ettiler.

2012 Aralık ayında WNC'den ayrılmasının ardından, Kana daha düzenli olarak hem Ice Ribbon hem de JWP için görünümler yapmaya başladı. Öyküde, JWP'ye arkadaşı Arisa Nakajima tarafından getirildi, bu durum federasyonun başkanı Command Bolshoi'u rahatsız edecekti - Asuka'nın 2010 manifestosundan rahatsız olan isimlerden biriydi. 24 Şubat 2013'te, Triple Tails.S dokuz ay sonra ilk kendi üretim etkinliğini düzenledi ve Kana ile Mio Shirai, Arisa Nakajima ve Ayako Hamada ile bir ana etkinlik takım maçında güreşti. 5 Mayıs'ta, Kana, JWP Açık Ağırsiklet Şampiyonu Arisa Nakajima'yı takım maçında pes ettirerek başka bir JWP etkinliğinde göründü, bu etkinlikte Nakajima ve Rydeen Hagane, Nakajima ve Nana Kawasa'ya karşı mücadele ettiler. Maç sonrasında, Kana ve Nakajima arasında arbede çıktı, Nakajima, artık tüm joshi güreşçilere karşı Kana'yı savunduğunu iddia etti. Ayumi Kurihara'nın yaklaşan emekliliğinin öncesinde, 26 Temmuz'da Kurihara ve Kana, "kanAyu" adlı bağımsız bir etkinlik düzenlediler, bu etkinlikte Kana ve Genki Horiguchi H.A.Gee.Mee!! ikilisi Kurihara ve Masaaki Mochizuki ikilisine ana etkinlik takım maçında kaybetti. 18 Ağustos'ta, Kana JWP'ye geri döndü ve Arisa Nakajima'yı yenerek yeni JWP Açık Ağırsiklet Şampiyonu oldu. Zaferin ardından, Kana, kötü karakter olarak, Nakajima'nın yüzüne makyaj sürdü ve Plum Mariko'nun anma etkinliği sırasında JWP'nin en üst unvanını kazanmanın gururunu yaşadı. Kana, 16 Eylül'de, JWP Junior ve POP Şampiyonu Manami Katsu'ya karşı ilk başarılı unvan savunmasını gerçekleştirdi. Kana, 14 Ekim'de, JWP Takım ve Daily Sports Kadınlar Takım Şampiyonu Hanako Nakamori'ye karşı ikinci başarılı unvan savunmasını gerçekleştirdi. JWP ve güreşçilerini kötüleyerek devam ederken, Kana aynı zamanda Arisa Nakajima'ya olan aşkını açıkladığı bir hikaye çizgisine de girdi, eski şampiyonun şaşkınlığına neden oldu. Hikaye çerçevesinde, Kana, Kayoko Haruyama ve Leon tarafından yapılan unvan meydan okumalarını reddetti ve Nakajima'yı bir sonraki meydan okuyucu olarak belirledi. JWP'nin yıllık yılsonu Climax etkinliğinde, 15 Aralık'ta, Kana, üçüncü unvan savunmasında JWP Açık Ağırsiklet Şampiyonluğu'nu Nakajima'ya kaybetti.

27 Aralık 2013'te, Kana ve Mio Shirai Triple Tails.S'i dağıttı, son kendi üretim bağımsız etkinlikleri 2014 başlarında gerçekleşti. 25 Şubat 2014'te, Kana Korakuen Hall'da KanaProMania adlı bir bağımsız etkinlik düzenledi ve ana etkinlikte Meiko Satomura'yı yenerek galip geldi. 16 Nisan'da, Kana, Pro Wrestling Noah tarafından düzenlenen nadir bir kadınlar maçına katılarak, JWP temsilcisi Rabbit Miu'yu yendi. 15 Mayıs'ta, Kana ve Mio Shirai, ortaklığı resmen sona ermeden önce Triple Tails.S'in son bağımsız etkinliğini düzenlediler; bu etkinlikte, Kana ve Arisa Nakajima, Shirai ve Kayoko Haruyama'yı mağlup ettiği ana etkinlik takım maçı yer aldı. 16 Haziran'da Korakuen Hall'da gerçekleşen bir sonraki Kana Pro etkinliğinde, Kana ve Naomichi
Marufuji, Meiko Satomura ve Minoru Suzuki'yi intergender ana etkinlik takım maçında mağlup oldu.,

5 Ekim 2014'te, Kana, All Japan Pro Wrestling için özel bir görünüm yaptı ve Mika Iida ile takım olarak mücadele etti, ancak Shuu Shibutani ve Yumi Ohka'ya yenildiler. 7 Ekim'de Korakuen Hall'da gerçekleşen sonraki Kana Pro etkinliğinde, Kana, Minoru Suzuki ile takım oluşturduğu ve rakipleri Yoshiaki Fujiwara ve Syuri ile birlikte olduğu takım maçında Syuri tarafından tuşlanarak mağlup oldu. Kana, 15 Eylül'de KanaProMania: Pulse'de son maçında Hikaru Shida ve Syuri ile takım oluşturdu ve Arisa Nakajima, Rina Yamashita ve Ryo Mizunami'ye karşı galip geldiler. Kana, profesyonel güreşten belirsiz bir süreliğine ayrılacağını duyurdu.

Smash (2010-2012)

Kana, Yoshihiro Tajiri'nin yeni Smash promosyonu için ilk maçına 25 Haziran 2010'da çıktı ve Smash.4'ün ana etkinliğinde Syuri'ye yenildi. Maçın ardından, Kana arenadan gülerek ayrıldı ve daha sonra Syuri'ye rövanş için meydan okudu, bu 30 Haziran'da resmiyet kazandı. Rövanş maçında, 24 Temmuz'da Smash.5'te Kana, artık tam anlamıyla bir kötü karakter olarak, Syuri'yi sadece üç dakikada pes ettirerek mağlup etti. En üst kötü karakter olarak onu tanıtmak için, Kana, 4 Ağustos'ta yayımlanan ve tüm Joshi Puroresu topluluğuna saldırdığı, kişiliksiz ve kötü tavırlı güreşçilerle dolu olduğunu iddia ettiği ve gerçekçi olmayan bir şekilde güreştiklerini savunduğu Haftalık Pro-Wrestling dergisi için bir manifestoyu yazdı. Makale, Kana ve JWP Joshi Puroresu promosyonundan güreşçiler arasında 30 Ağustos'ta Smash.7'de bir yüzleşmeye yol açtı, ancak doğrudan bir maça dönüşmedi. Kana daha sonra Tajiri ile çekişmeye başladı ve 24 Aralık'ta Happening Eve'de gerçekleşen bir intergender maçta Tajiri zafer kazandı. Mağlubiyetin ardından, Kana 29 Ocak 2011'de, Shirai kardeşlerle birlikte Triple Tails grubunun lideri olarak ortaya çıktı ve kendisine Sekai no Kana (kelimenin tam anlamıyla "Dünya Çapında Ünlü Kana") unvanını verdi. Kana daha sonra, 25 Şubat'ta Shirai kardeşlerle birlikte Tajiri, Ken Ohka ve Yoshiaki Yago'yu yenerek karşı cinsle çalışmaya devam etti, ancak 31 Mart'ta Funaki'ye yenildi.

Nisan ayında, Kana, Serena ile arasında bir anlaşmazlığa girdi, bu da Serena'nın kendisini yetenekli bir "amatör" güreşçi olarak adlandırmasıyla başladı, çünkü kendisi dünyanın en iyi federasyonunda çalışmıştı. Bunun üzerine Kana, Serena'nın kendisine saygı duymasını sağlayacağına söz verdi. İlk karşılaşma 30 Nisan'da Smash.16'da gerçekleşti, Serena, Makoto ve Syuri ile takım oluşturarak Triple Tails'i altı kadın takım maçında yendi ve maçı sonlandıran hareketi olan kamçı ile Kana'yı tuş etti. 3 Mayıs'ta Smash.17'de, Serena ve Kana arasındaki ilk tekli maçta Serena, Kana'yı bir spear ile yenerek galip geldi. 9 Haziran'daki bir sonraki etkinlikte, Smash, ilk Smash Diva Şampiyonunu belirlemek için bir turnuva başlattı, bu turnuvada Kana, ilk tur maçında Lin "Bitch" Byron'ı yenerek yükseldi. 11 Ağustos'ta Smash.20'de, Kana, Serena ile rövanş maçı yapmak üzere Syuri'yi yendi. 8 Eylül'de Kana, ilk Smash Diva Şampiyonu olmak için Serena'yı yendi. 24 Kasım'da Smash.23'te, Kana, şampiyonluğunu ilk savunmasında Tomoka Nakagawa'ya kaybetti. 19 Ocak 2012'de We Are Smash etkinliğinde, Kana, Nakagawa ile bir rövanşta şampiyonluğu geri aldı. Kana'nın ikinci saltanatı da ilk savunmasında sona erdi, çünkü 19 Şubat'ta Smash.25'te, Syuri'ye şampiyonluğu kaybetti, bu olayın ardından iki eski rakip birbirine sarılarak barış yaptı. 14 Mart'ta, Smash, işletmeyi sona erdiren son etkinliği olan Smash.Final'i düzenledi, bu etkinlikte Kana, Último Dragón ile takım oluşturarak Mentallo ve Syuri'yi bir takım maçında yendi.

Amerikan Indie Şirketler (2011-2014)

3 Ağustos 2011'de, Kana'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde debut yapacağı bildirildi ve Shimmer Women Athletes'te 1 ve 2 ve Chikara'da 7 ve 8'de çalışacağı belirtildi. Shimmer debut'unda, Kana, Sara Del Rey ve Cheerleader Melissa'nın karşılamalarını görmezden gelerek erken bölümlerde gösterildi ve bu süreçte kendisini bir kötü karakter olarak kurdu. Daha sonra, promosyon için ilk maçında Mia Yim'i yendi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, Kana, Volume 42'de Sara Del Rey'i pes ettirerek yendi. Ertesi gün, Volume 43'te, Kana, Shimmer Şampiyonluğu'nun #1 adayını belirlemek için Cheerleader Melissa'ya yenildi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, Kana, Volume 44'te hafta sonundaki son maçında LuFisto'yu yendi ve ardından LuFisto'nun elini sıktı. Bir sonraki hafta sonunda, Kana, 7 Ekim'de Kuzey Carolina, Burlington'da Jessie McKay'i yenerek Chikara için debutunu yaptı. Ertesi gün, Kana, Tennessee, Kingsport'ta bir gösterinin ana etkinliğinde Sara Del Rey'e yenildi. Kana, 17 Mart'ta Volume 45'te Shimmer Women Athletes'e geri döndü; şimdi bir babyface olan Kana, Hailey Hatred ve Kalamity'ye karşı LuFisto ile takım oluşturdu ve kaybetti. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, Volume 46'da, Kana, Mercedes Martinez'e tekli maçta yenildi. Ertesi gün, Volume 47'de, Kana ve LuFisto, Christina Von Eerie ve MsChif'e karşı bir takım maçında galip geldi. Kana, hafta sonunun son maçında Volume 48'de Kellie Skater'ı yendi.

Kana, 27 Ekim 2012'de Shimmer'a geri döndüğünde, o ve LuFisto, Volume 49'un bir parçası olarak Shimmer Takım Şampiyonluğu için The Canadian NINJAs (Nicole Matthews ve Portia Perez) ile başarısız bir şekilde mücadele ettiler. Aynı gece Volume 50'de Kana, Ayako Hamada'ya tekli maçta yenildi. Ertesi gece Volume 51'de Kana, Athena'yı tekli maçta yendi. Aynı gece Volume 51'de, Kana, LuFisto ile takım oluşturarak (hafta sonunun son maçı), Made in Sin'e (Allysin Kay ve Taylor Made) karşı bir takım maçında galip geldi. 6 Nisan 2013'te, Volume 53 internet ödeme etkinliğinde Kana ve LuFisto, Shimmer Takım Şampiyonluğu için 4 way maçta başarısız oldu; bu maçta Global Green Gangsters (Kellie Skater ve Tomoka Nakagawa) ve Made in Sin takımları da yer aldı. Bir hafta sonra, 13 Nisan'da Volume 54'ün kayıtlarında Kana, Jessie McKay'i yendi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Volume 55'te Kana, Madison Eagles'a yenildi. Ertesi gün, Kana önce Volume 56'da Ayako Hamada, Mercedes Martinez ve Yuu Yamagata'yı 4 way maçta yendi, ardından Volume 57'de tekli maçta Kalamity'i yendi ve hafta sonunu tamamladı. 19 Ekim'de Volume 58'de Shimmer'a geri döndüğünde, Kana ve LuFisto, Shimmer Takım Şampiyonluğu için bir şans daha aldı, ancak şampiyon Global Green Gangsters tarafından mağlup edildiler. Kana, 18 Ekim 2014'te Volume 67'de Shimmer Şampiyonluğu için Cheerleader Melissa'ya başarısız bir şekilde meydan okudu.

Wrestling New Classic (2012)

5 Nisan 2012'de, Tajiri, Kana'yı Wrestling New Classic'in (WNC), Smash'in devamı olan federasyonun kadrosunun bir parçası olarak ilan etti. AtoZ ile ilişkilendiği 2006'dan bu yana ilk kez, Kana WNC'yi yeni ana federasyonu olarak belirleyen bir sözleşme imzaladı, serbest çalışma günlerine son verdi, ancak anlaşma, Pro Wrestling Wave'de çalışmaya ve kendi bağımsız etkinliklerini düzenlemeye devam etmesine izin veriyordu. 26 Nisan'da WNC'nin ilk etkinliği Before the Dawn'da, Kana, Mio Shirai ile takım oluşturduğu bir takım maçında, Makoto ve Syuri'yi yendiğinde, Kana Makoto'yu tuş etti ve galibiyeti aldı. Maç sonrası, Kana, Makoto'ya sözlü olarak saldırdı, bu da Shirai'nin ona saldırmasına ve Makoto ile birlikte olmasına yol açtı. İkinci etkinlik Starting Over'da 24 Mayıs'ta, Kana, Syuri ile takım oluşturduğu bir takım maçında Makoto'yu pes ettirirken, Makoto'nun partneri ise sakatlanan Mio Shirai'nin yerine gelen Riho oldu. İki gün sonra Go! Go! West: Osaka'da, Kana, bu kez tekli bir maçta Makoto'yu pes ettirdi. 17 Haziran'da, Kana, WNC ile işbirliği içinde ilk Kana Pro etkinliğini düzenledi, burada ana etkinlikte Kenichi Yamamoto ile birlikte Daisuke Ikeda ve Syuri'ye yenildi. Kana ve Makoto arasındaki rekabet, 22 Haziran'da WNC'nin sonraki etkinliğinde devam etti, burada Makoto, Kana'yı, Kana'nın Syuri ile takım oluşturduğu ve Makoto'nun Mio Shirai ile takım oluşturduğu bir takım maçında tuş ederek galibiyet aldı. 15 Temmuz'da, Kana, Shirai'yi tekli bir maçta yendi, bundan sonra ise yaralı bileği nedeniyle ring içi eylemlerden uzak kalan Makoto ile bir kez daha hararetli bir değişim yaşadı.

Aynı etkinlikte, Syuri'nin Ayako Hamada'ya yenilmesinin ardından, Kana'nın Syuri ile olan isteksiz ittifakı sona erdi ve Syuri, Akira ve StarBuck tarafından oluşturulan yeni kötü niyetli takıma katıldı. İkili arasındaki ilk maç, 2 Ağustos'ta bir WNC etkinliğinde gerçekleşti; Syuri, Akira ve StarBuck, Kana, Hajime Ohara ve Tajiri'yi mağlup etti. 30 Ağustos'ta Kana, Mikey Whipwreck ve Tajiri, Syuri, Akira ve StarBuck tarafından Barbed Wire Board Deatmatch türündeki maçta mağlup edildiler. Kana, Whipwreck ve Tajiri, Osaka'da bir rövanşta da yenildi, ancak 1 Eylül'de Toyohashi'de ikinci rövanşı kazandılar ve bu süreçte Heel üçlünün galibiyet serisine son verdiler. 17 Eylül'de bir WNC etkinliğinin ana maçında, Kana büyük bir galibiyet elde etti ve Syuri'yi pes ettirerek, kendisi ve Tajiri'nin Syuri ve Akira'ya karşı mücadele ettiği bir takım maçında galibiyete ulaştı. Bir sonraki gün yapılan bir basın toplantısında, Kana ve Makoto, 9 Kasım'da Shinjuku Face'de ortak doğum günlerini kutlamak için bir etkinlik düzenleyeceklerini duyurdular. 20 Eylül'de, Kana, Korakuen Hall'deki bir intergender maçta Akira'ya yenildi. 9 Kasım'da, Kana ve Makoto, ilk MakoKana Pro etkinliğini düzenledi. Etkinliğin başlarında, ikili, Hamuko Hoshi ve Hikaru Shida'nın oluşturduğu Ice Ribbon takımını yendi. Daha sonra, ana etkinlikte, Kana, Sendai Girls' Pro Wrestling'in Kagetsu'suyla birlikte, Syuri ve JWP'nin Arisa Nakajima'sına karşı otuz dakikalık bir zaman sınırı çizimine kadar mücadele etti. Maç, kariyerlerine AtoZ'de başlayan Kana ve Nakajima arasındaki ilk karşılaşma olarak tanıtıldı. 26 Kasım'da, Kana, WNC Kadınlar Şampiyonası turnuvasına girdi ve ilk tur maçında Makoto'yu yenerek ilerledi. İki gün sonra, Kana, turnuvanın yarı finallerinde Nagisa Nozaki tarafından Jiro Kuroshio'nun müdahalesiyle elendi. Maçın ardından, Kana WNC'den istifa etti ve tekrar serbest çalışma pozisyonuna döndü, aylarca ödeme almadığını ve federasyonun başkanı Tsutomu Takashima ile iletişim kuramadığını iddia etti. WNC, Kana'yı resmen 4 Aralık'ta serbest bıraktı.

Reina Joshi Puroresu (2014-2015)

30 Ağustos 2014'te Kana, Reina Joshi Puroresu için hikaye danışmanı olarak çalışmaya başladı. Kana, gücünü kullanarak Ariya ve Makoto'yu Reina Dünya Takım Şampiyonluğu'ndan mahrum bıraktıktan sonra, 20 Kasım'da Lin Byron ve Syuri'yi bir turnuva finalinde yenerek Arisa Nakajima ile yeni şampiyonlar oldular. 26 Aralık'ta Kana, Reina Dünya Kadınlar Şampiyonluğu'nu kazanmak için Syuri'yi yendi. Kazançtan sonra, Kana kendisinni federasyonunun yeni "genel yapımcısı" (GP) olarak ilan etti. 2015'in başlarında Kana, kendi stable'ını kurdu, başlangıçta Kana-gun (Kana Ordusu) olarak adlandırıldı, ancak daha sonra tüm üyelerin Kana'nın palyaço makyajını benimsemesi nedeniyle Piero-gun (Palyaço Ordusu) olarak yeniden adlandırıldı; stable üyeleri arasında yerli güreşçiler Makoto ve Rina Yamashita, yabancılar Alex Lee, Cat Power ve La Comandante ve erkek güreşçiler Hercules Senga ve Yuko Miyamoto bulunmaktadır. 12 Ocak 2015'te Kana ve Nakajima, Reina Dünya Takım Şampiyonluğu'nun ilk başarılı savunmasını Goya Kong ve Muñeca de Plata'ya karşı yaptı. 25 Şubat'ta KanaProMania: Advance etkinliğinde, Kana ve Arisa Nakajima, Reina Dünya Takım Şampiyonluğu'nu Hikaru Shida ve Syuri'ye kaybetti. 25 Mart'ta, Kana, Cat Power ve Yuko Miyamoto'nun Shida, Shiro Koshinaka ve Zeus tarafından altı kişilik takım maçında yenilmesinin ardından Reina GP olarak pozisyonunu kaybetti. Mayıs ayında, Kana, Reina Dünya Kadınlar Şampiyonluğu'nun ilk başarılı savunmalarını ziyaret eden Meksikalı güreşçilere karşı yaptı ve 17 Mayıs'ta Gitana'yı, 29 Mayıs'ta Reyna Isis'i yendi. 13 Haziran'da Kana, Yako Fujigasaki'ye karşı üçüncü başarılı şampiyonluk savunmasını gerçekleştirdi. 31 Ağustos'ta, federasyondan ayrılmasının öncesinde, Kana Reina Dünya Kadınlar Şampiyonluğu'nu bıraktı. 4 Eylül'de federasyon için son maçını yaptı, bu maçta Syuri ile birlikte Konami ve Makoto'yu bir takım maçında mağlup etti.

WWE

NXT Women's Champion (2015-2017)


22 Ağustos 2015'te Urai, Brooklyn, New York'taki WWE'nin NXT TakeOver: Brooklyn etkinliğine katıldı. WWE ile anlaştığına dair söylentiler kısa sürede Tokyo'da 8 Eylül'de düzenlenen bir basın toplantısında doğrulandı; bu onu 1994'te Bull Nakano'dan bu yana şirketle anlaşan ilk kadın Japon güreşçi yaptı. WWE'nin gelişim markası NXT'ye katıldı ve ring adını Asuka olarak benimsedi. 23 Eylül'de yayınlanan debut görünümünde, Dana Brooke ve Emma ile bir karşılaşma yaşadı. Debut maçında 7 Ekim'de NXT TakeOver: Respect'te Asuka, Dana'yı yendi. Asuka, ana kadro güreşçisi Cameron da dahil olmak üzere çeşitli güreşçilere karşı zaferler kazanmaya devam etti ve aynı zamanda Dana Brooke ve Emma ile olan düşmanlığını sürdürdü. NXT TakeOver: London'da Asuka, Emma'yı yendi. İki güreşçinin performansı, Dave Meltzer gibi eleştirmenler tarafından "fantastik" olarak nitelendirildi.

13 Ocak 2016 tarihli NXT bölümünde, Asuka, Bayley'nin NXT Kadınlar Şampiyonluğu için #1 adayını belirlemek için yapılan Battle Royal'e katıldı; Eva Marie tarafından son üçe kalmasının ardından elendi. 10 Şubat bölümünde, Battle Royal galibi Carmella, Bayley'e karşı gerçekleştirdiği unvan maçını kaybetti. Asuka, Carmella'yı maç sonrası Eva Marie ve Nia Jax'in saldırısından kurtardı ve ardından Bayley ile yüzleşti, onun unvanına göz koyduğunu gösterdi. 1 Nisan'da Asuka, NXT TakeOver: Dallas'ta Bayley'i teknik pes ettirmeyle yenerek NXT Kadınlar Şampiyonluğu'nu kazandı ve unvanını 8 Haziran'da NXT TakeOver: The End'de Nia Jax'e karşı başarıyla savundu. 2016 yazında, Vince McMahon, Asuka'yı ana kadroya taşımayı düşündü, ancak NXT başkanı Triple H, onu "NXT'nin kaybedemeyeceği tek kişi" olarak nitelendirerek buna karşı çıktı ve onu markanın "anahtarı" olarak adlandırdı.

Asuka, NXT'de kaldı ve Bayley ile olan husumetini canlandırdı, onu tekrar 20 Ağustos'ta NXT TakeOver: Brooklyn II'de yendi. Dönen Mickie James'e karşı başarılı unvan savunmasının ardından 19 Kasım'da NXT TakeOver: Toronto'da Asuka, maç sonrasında rakibinin elini sıkmayı reddederek ilk kötü niyetli davranış belirtilerini sergiledi. 11 Ocak 2017 tarihli NXT bölümünde The Iconic Duo (Billie Kay ve Peyton Royce) tarafından baskı altına alındığında, Nikki Cross Asuka'ya yardım etti ama sonra kendisi Asuka'ya saldırdı. Asuka, unvanını üçüne karşı savunma talep etti ve ardından 28 Ocak'ta NXT TakeOver: San Antonio'daki sonraki ölümcül dört'lü maçı kazandı. Şubat'ın başlarında Asuka, NXT tarihindeki en uzun süre unvanını koruyan tek kişi oldu, erkek ya da kadın. Mart ayında, Asuka WWE'nin ana kadrosundaki bir sakatlanan Naomi'nin yerine birkaç ev gösterisinde güreşti, bunlardan biri 12 Mart'ta Madison Square Garden'daki bir şovdu. Bu zaman aralığında WWE, Asuka'nın NXT'ye gelişinden beri "yenilgisiz serisi"ni tanıtmaya başladı. Asuka hiç bir maçta pes ya da tuşla yenilmemişti, ancak söz konusu olan 2016'daki battle royal ve Mart ve Mayıs 2016'da NXT ev gösterilerinde diğer güreşçilerin pes edildiği takım maçı ve fatal 4 way maçta yenilmişti.

NXT TakeOver: Orlando'daki Ember Moon'a karşı başarılı unvan savunmasında, Asuka bir kez daha kötü niyetli bir tavır sergiledi, maçı kazanmak için rakibinin (Eclipse) hamlesinden kaçınmak için hakemi rakibine doğru itti. Asuka ayrıca, NXT TakeOver: Chicago'nun rakibini belirlemek için düzenlenen battle royal'da son rakipleri olan Ember Moon, Nikki Cross ve Ruby Riott'a saldırdı, kendisini resmen bir kötü karakter olarak tanımladı. Bunun üzerine, Asuka unvanını NXT TakeOver: Chicago etkinliğinde (omuz sakatlığı nedeniyle Ember Moon maça katılamadı) Nikki Cross ve Ruby Riott'a karşı üçlü tehdit maçında savunmak zorunda kaldı, ancak 20 Haziran'daki etkinlikte unvanını korumayı başardı. Haziran ayında, Asuka, şampiyonluğunu korumak için Nikki Cross'u Last Woman Standing maçında kesin bir şekilde yendi. Bu süre zarfında, Asuka Goldberg'in galibiyet serisini ve Rockin' Robin'in rekor kıran 502 gün WWF Kadınlar Şampiyonluğu saltanatını aştı.

NXT TakeOver: Brooklyn III'te 19 Ağustos'ta Asuka, dönen Ember Moon'u yenerek unvanını korudu. Maç sırasında sağ klavikulasını kırdı ve bu da altı ila sekiz hafta boyunca ringlerden uzak kalmasına neden oldu, bu yüzden Asuka, 24 Ağustos'taki NXT çekimlerinde unvanını bırakmak zorunda kaldı ve 6 Eylül'de yayınlandı, saltanatını 510 günle sona erdi. Veda anında NXT Genel Müdürü William Regal, onu "WWE tarihindeki en büyük şampiyonlardan biri" olarak nitelendirdi ve ayrıca Asuka'yı WWE'nin ana kadrosuna taşımak için yapılan görüşmelere de değindi.

Yenilmezlik Serisi (2017-2018)

Çeşitli fragmanlardan sonra, 11 Eylül 2017 Raw bölümünde, Asuka'nın Raw brand'ine gönderildiği açıklandı. Bir ay sonra, 22 Ekim'de TLC: Tables, Ladders & Chairs etkinliğinde, Asuka eski rakibi Emma'yı ringdeki ilk maçında yendi. 19 Kasım'da Survivor Series'de, Asuka Team Raw'ı Team SmackDown'a karşı bir Survivor Series maçında temsil etti ve son hayatta kalan olarak Tamina ve Natalya'yı elerdi. Birkaç ay boyunca, Asuka, Dana Brooke (üç saniyede yendiği için, kadınlar maçında en hızlı pes ettirme galibiyeti için yeni bir WWE rekoru kırdı), Alicia Fox ve Raw Women's Şampiyonu Alexa Bliss gibi rakipleri yenerek serisine devam etti.

28 Ocak 2018'de, Royal Rumble etkinliğinde, Asuka, 25 numaralı giriş yaparak ilk kadın Royal Rumble maçını kazandı ve eski rakibi Ember Moon'u elemesinin ardından son olarak Nikki Bella'yı elemeyi başararak WrestleMania 34'te kadınlar şampiyonluğu maçı için kendine bir fırsat yarattı. Ocak ve Şubat aylarında, Asuka, Nia Jax ile bir düşmanlık başlattı; Nia Jax, maçları sırasında ve öncesinde saldırgan davranarak WrestleMania'daki şampiyonluk fırsatını elde etmek istedi. Asuka, 25 Şubat'ta Elimination Chamber'da ve 5 Mart Raw bölümünde Nia Jax'i yendi. Aynı zamanda, Yardımsever Köpekler için The Miz ile ortak olarak Mixed Match Challenge turnuvasına katıldı. Carmella ve Big E, Sasha Banks ve Finn Bálor, Alexa Bliss ve Braun Strowman ve nihayetinde Charlotte Flair ve Bobby Roode'u yenerek turnuvayı kazandılar. 11 Mart'ta Fastlane'de Flair, SmackDown Women's Championship'i Ruby Riott'a karşı koruduktan sonra, Asuka, WrestleMania 34'te Charlotte'a meydan okudu. 8 Nisan etkinliğinde, Asuka, Charlotte'a pes ederek WWE'deki yenilmez serisini 914 gün veya yaklaşık 2 buçuk yıl sonra sona erdirdi.

SmackDown Women's Champion (2018-2019)

17 Nisan'da, Asuka 2018 WWE Süperstar Shake-up'ın bir parçası olarak SmackDown'a seçildi ve ilk görünümünü Charlotte Flair ve Becky Lynch'i The IIconics'in (Billie Kay ve Peyton Royce'dan oluşan bir ikili) saldırısından kurtarmasının ardından SmackDown Kadınlar Şampiyonu Carmella'ya karşı yapıldı. 15 Mayıs SmackDown bölümünde, SmackDown genel müdürü Paige, Carmella'yı keserek, SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu kemerini Money in the Bank'te Asuka'ya karşı savunacağını duyurdu. 17 Haziran etkinliğinde, Asuka, geri dönen James Ellsworth'ün müdahalesiyle Carmella'ya yenilerek WWE'deki ilk resmi pes etme mağlubiyetini aldı. Paige daha sonra Asuka'ya Extreme Rules'da 15 Temmuz'da başka bir maçta bir rövanş hakkı tanıdı, bu maçta Ellsworth'un dikkat dağıtmasından sonra Carmella bu maçı da kazanmayı başardı. Eylül ayında, Asuka, Peyton Royce'u yenerek saldırıya uğrayan Naomi'ye yardım etti. Bu, 6 Ekim'de WWE Super Show-Down'da iki takım arasında bir Tag Team maçına yol açtı, maçtaysa Asuka ve Naomi yenildi. Aynı zamanda o dönemde Asuka ve The Miz'in yakında başlayacak olan Mixed Match Challenge'ın ikinci sezonunda yer alacağı duyuruldu. İkinci sezonun yarı finallerine kadar sürdüler fakat sonunda galip gelecek olan R-Truth ve Carmella tarafından elendiler. 18 Kasım'da Asuka, Team Smackdown'ın bir parçası olarak Survivor Series'e katıldı, burada Team SmackDown'dan elenen son kadın oldu.

Kasım ayının sonlarına doğru, Asuka, SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu için ilk kez düzenlenen kadınlar TLC maçına Becky Lynch ve Charlotte Flair'e karşı katılabilmek için düzenlenen bir Battle Royal kazandı. 16 Aralık'ta adını taşıyan etkinlikte, aynı zamanda iki markalı bir etkinliğin ana maçında başlayan ilk kadınlar şampiyonluk maçında, Ronda Rousey'nin müdahalesiyle Asuka, Lynch ve Flair'i merdivenden iterek kariyerinde ilk kez SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu'nu kazandı. Saltanatı boyunca, Asuka, TLC'nin ardından SmackDown'da Naomi'yi, Royal Rumble'da Becky Lynch'i ve Fastlane'de Mandy Rose'u yenerek farklı meydan okuyucuları geri püskürtmeyi başardı. 26 Mart SmackDown bölümünde, Asuka, ani bir maçta Charlotte Flair'e şampiyonluğu kaptırdı ve saltanatını 100 günle sonlandırdı.

The Kabuki Warriors (2019-2020)

16 Nisan 2019 SmackDown bölümünde, Paige, NXT'den yeni çıkmış olan Kairi Sane ile birlikte oluşturulmuş olan Asuka'nın yöneteceği yeni bir kadın takımını duyurdu. Asuka ve Kairi Sane'in oluşturduğu takım daha sonra "Kabuki Warriors" olarak adlandırıldı ve hemen WWE Kadınlar Takım Şampiyonluğu üzerine The IIconics (Billie Kay ve Peyton Royce) ile bir rekabete sokuldu. Haftalar boyunca onlardan kaçındıktan sonra, The IIconics Tokyo'daki WWE turunda gerçekleşen maçta The Kabuki Warriors'a kaybetti ve bu da The Kabuki Warriors'a bir şampiyonluk maçı kazandırdı. Şampiyonluk maçı, SmackDown'ın 16 Temmuz bölümünde gerçekleşti ve The IIconics, maçı kazanmayı başararak kemerlerini korudu. Ağustos ayında, Kabuki Warriors şampiyon Alexa Bliss ve Nikki Cross'u devirmekte başarısız oldu.

Kısa bir aradan sonra, Kabuki Warriors Eylül ayında döndü ve Fire and Desire (Mandy Rose ve Sonya Deville) takımını yendi. 6 Ekim'de Hell in a Cell şovunda Kabuki Warriors sonunda Bliss ve Cross'tan Kadınlar Takım Şampiyonluğunu kazandı - Asuka Cross'a green mist kullandı -. Ertesi gece Raw'da, Kabuki Warriors Becky Lynch ve Charlotte Flair'e karşı gerçekleşen bir kemer maçında onları green mist'le yendi ve böylece Heel karakterlerine tamamen geçişlerini tamamladılar. Ekim ayının ortasındaki 2019 Draft'ın bir parçası olarak, Asuka ve Sane her ikisi de Raw brand'ine seçildi. Duo, menajerleri Paige'e green mist püskürttükten sonra Heel dönüşlerine daha da sağlam bir şekilde imza attılar, bu da Paige ile ilişkilerine son verdi. Becky Lynch'in Asuka'ya bir Royal Rumble'daki kemer maçı için meydan okumasının ardından, Asuka, geçen yılın etkinliğinin rövanşında Royal Rumble'da Lynch'e karşı bir Raw Kadınlar Şampiyonluğu maçı için bir rövanş istedi. Royal Rumble'da Asuka, kemerini Lynch'ten almayı başaramadı. 3 Şubat 2020 Raw bölümünde, Asuka, Lynch'in kabul ettiği bir kemer maçı için bir rövanş talep etti, ancak bir hafta sonra Raw'da Asuka tekrar kemerini alamadı.

WrestleMania 36'nın ilk gecesinde, Kabuki Warriors WWE Kadınlar Takım Şampiyonluğunu Alexa Bliss ve Nikki Cross'a kaybetti ve böylece şampiyonluklarını 181 gün boyunca, şimdiye kadar en uzun süreli olanını sonlandırdılar. 13 Nisan Raw bölümünde, Asuka, Ruby Riott'u yenerek Money in the Bank merdiven maçına katılmaya hak kazandı. Eponymous etkinliğinde, Asuka Kadınlar Money in the Bank maçını kazandı.

Grand Slam Şampiyonu (2020-2023)

Money in the Bank'ten hemen sonra Raw'da, Becky Lynch, hamileliği nedeniyle Raw Kadınlar Şampiyonluğu'nu boşalttığını ve merdiven maçının aslında bir şampiyonluk maçı sözleşmesi değil, boşaltılan Raw Kadınlar Şampiyonluğu için olduğunu açıkladı, bu da Asuka'nın yeni şampiyon olduğu anlamına geliyordu. Ayrıca Asuka duyurudan sonra Becky Lynch'i kucakladı ve onun adını tezahürat etti, böylece sürecin bir parçası olarak face tavır sergiledi. Takip eden Raw'da, Kabuki Warriors Face'e dönüşlerini resmen gerçekleştirdi ve geri dönen Nia Jax ile bir çekişmeye başladılar. Backlash'te, Asuka, Jax'e karşı unvanını her iki tarafında counted out olduğu bir maçtan sonra korudu. Bir rövanş, Raw'ın ertesi gününde planlandı, burada Asuka yine unvanını korudu. Asuka, The Horror Show at Extreme Rules'da Sasha Banks'e Raw Kadınlar Şampiyonluğu'nu kaybettiği varsayılmıştı, çünkü green mist ile hakemi dolaylı olarak kör etti ve Bayley hakemi gömleği çıkardı, kendisine giydi ve pin'i saydı, bu da resmi olmayan bir şekildeydi. Ertesi gün Raw'da, Stephanie McMahon sonucun bir no-contest'e tersine çevrildiğini ilan etti, bu da Asuka'nın şampiyonluğunu koruduğu anlamına geliyordu, Banks'in gerçek kemeri eline geçirmiş olmasına rağmen. Bir sonraki hafta, kemeri pinfall, pes etme, count out, diskalifiye veya müdahale ile değiştirilebilen rövanşlarında resmen şampiyonluğu kaybetti. Asuka, Sane'i Bayley'in saldırısından korumak için kendini tuşlamayı seçtiğinde Sasha Banks kemeri kazandı. Bu aynı zamanda Sane'in WWE'deki son görünümüydü, çünkü Japonya'daki yeni kocasıyla olmak için şirketten ayrıldı, bu da Kabuki Warriors'ın dağılmasına neden oldu.

SummerSlam'de, Asuka hem SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu için Bayley'ye, hem de sonra Raw Kadınlar Şampiyonluğu için Banks'e karşı mücadele etti; ilk maçı kaybetti, ancak daha sonra Banks'i yenerek Raw Kadınlar Şampiyonluğu'nu geri kazandı ve herhangi bir WWE şampiyonluğunu birden fazla kez kazandığı ilk kez oldu. Clash of Champions'da, Asuka, şampiyonluğunu korumak için Zelina Vega'yı yendi ve aynı gece Bayley'in SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu için açık meydan okumasına yanıt verdi ve diskalifiye ile kazandı. Ertesi gece Raw'da, Asuka, Zelina Vega'ya karşı Raw Kadınlar Şampiyonluğu için yüzleşti ve yine başarıyla unvanını korudu. 5 Ekim Raw bölümünde, Asuka Dana Brooke ve Mandy Rose ile Zelina Vega, Natalya ve Lana'yı yenmeyi başardı. 19 Ekim Raw bölümünde, Asuka unvanını Lana'ya karşı başarıyla korudu. Asuka daha sonra Survivor Series'de Sasha Banks'e karşı mücadele etti ve maçı kaybetti. TLC: Tables, Ladders & Chairs'da, Asuka ve Charlotte Flair, Jax ve Baszler'ı yenerek takım şampiyonluğunu kazandı, Asuka'yı çift şampiyon yapan. Royal Rumble'da şampiyonluğu Jax ve Baszler'a geri kaybettiler. Asuka ayrıca, WrestleMania 37'de Rhea Ripley'ye karşı Raw Kadınlar Şampiyonluğu'nu kaybetti ve saltanatını 231 gün sürdürdü. WrestleMania'dan sonraki Raw'da, Asuka, Ripley ile şampiyonluk için bir rövanşta karşı karşıya geldi ve Charlotte Flair'in her ikisine de saldırması nedeniyle no-contest ile sonuçlandı. 3 Mayıs Raw bölümünde, Ripley ve Asuka arasındaki başka bir şampiyonluk maçı WrestleMania Backlash için planlandı. Aynı gece, WWE yetkilisi Sonya Deville, maçı üçlü tehdit maçı yapmak için Flair'i ekledi. Etkinlikte, Asuka unvanı kazanmak için başarısız oldu ve Ripley tarafından tuşa düşürüldü.

Haziran 21 bölümünde Raw'da Asuka ve Naomi, Eva Marie ve Doudrop'un (eskiden Piper Niven) takımını yenerek kadınlar Money in the Bank merdiven maçına katılma hakkı kazandılar. Money in the Bank'te maçı kazanmakta başarısız oldu. Bu, 2021'deki son maçıydı ve ardından bir sakatlık nedeniyle etkinlik dışı kaldı. 2021 WWE Draftı sırasında Asuka seçilmedi ve free agent ilan edildi. Sakatlık iyileşmesi için 9 ay boyunca etkinlik dışı kaldıktan sonra, Asuka 25 Nisan 2022 Raw bölümünde geri dönüşünü yaptı ve Becky Lynch ile yüzleşti. 9 Mayıs Raw bölümünde, WWE yetkilisi Adam Pearce, Asuka'ya Raw Kadınlar Şampiyonu Bianca Belair ile şampiyonluk için bir meydan okuyucu maçı verdi. Lynch sinirlendi ve daha sonra maçları sırasında her ikisine de saldırdı. Takip eden hafta, Asuka yeşil sisi kullanarak Lynch'i yendi ve Hell in a Cell'de Raw Kadınlar Şampiyonluğu için bir unvan maçı kazandı. Lynch bir rövanşta Asuka'yı yendi ve unvan maçına eklendi. Etkinlikte, Belair unvanını korudu. 20 Haziran Raw bölümünde, Asuka Kadınlar Money in the Bank merdiven maçına katılmak için Lynch'i yendi. Money in the Bank'te maçı kazanmakta başarısız oldu. 31 Ekim Raw bölümünde, Asuka ve Alexa Bliss, kadınlar takım şampiyonları Dakota Kai ve Iyo Sky'ı bir unvan maçında yendiler ve şampiyonluk kemerini kazandılar. Crown Jewel'de yapılan rövanşta, Asuka ve Bliss kemerini Nikki Cross'un müdahalesiyle Kai ve Sky'a kaybetti. Survivor Series: WarGames'te, Asuka, Belair, Bliss, Lynch ve Mia Yim'in oluşturduğu ekip, Damage CTRL, Cross ve Ripley'in oluşturduğu ekip karşısında bir WarGames maçında galip geldi.

Ocak 2023'te, kısa bir aranın ardından Asuka geri döndü ve yeni bir görünümle 2023 Kadınlar Royal Rumble maçına katıldı, bu görünümü daha çok Kana karakterini hatırlatıyordu. Maçta üçüncü olarak, sonunda galip gelen Rhea Ripley tarafından elendi. Takip eden ay Elimination Chamber'da, Asuka, Bianca Belair ile WrestleMania 39'da Raw Kadınlar Şampiyonluğu maçı kazanmak için Carmella, Liv Morgan, Natalya, Nikki Cross ve Raquel Rodriguez'i eleyerek bir Elimination Chamber maçını kazandı. Bu aynı zamanda onu Royal Rumble, Money in the Bank ve Elimination Chamber maçlarını kazanan ilk ve tek kadın ve genel olarak dört kişiden biri yaptı. Asuka, WrestleMania 39'un 2. Gecesi'nde Belair'e karşı unvan maçını kaybetti.

2023 WWE Draft'inin bir parçası olarak, Asuka SmackDown markasına draft edildi. 12 Mayıs SmackDown bölümünde Belair'e saldırmak için yeşil sisi kullandı. İkili arasındaki anlaşmazlık, Night of Champions'ta bir unvan rövanşına yol açtı, burada Asuka, Belair'i yenerek Raw Kadınlar Şampiyonluğu'nu üçüncü kez kazandı. 9 Haziran SmackDown bölümünde, unvan WWE Kadınlar Şampiyonluğu olarak yeniden adlandırıldı ve Asuka'ya Charlotte Flair tarafından bir unvan maçı teklif edildi, Asuka bunu kabul etti ve diskalifiye ile kazandı. SummerSlam'de, Asuka üçlü tehdit maçında unvanı Flair'in de dahil olduğu Belair'e kaybetti ve üçüncü saltanatını 70 gün sonra sona erdirdi. Ardından Fastlane'de Sky ve Flair'e karşı unvanı yeniden kazanamadı.

Damage CTRL (2023 - Günümüz)

3 Kasım 2023 SmackDown bölümünde, Asuka'nın Belair ve Flair ile birlikte Damage CTRL üyeleri Bayley, Sky ve Crown Jewel'de geri dönen ve o gece grubun bir parçası olan Kairi Sane'a karşı altı kadın takım maçında yer aldığı sırada, Asuka takım arkadaşlarına saldırarak aynı anda Sane ile yeniden bir araya gelip Damage CTRL'e katıldı ve kötü karakter oldu. Survivor Series WarGames'te, Damage CTRL, Belair, Flair, Lynch ve Shotzi'ye karşı bir WarGames maçında yenildi. 26 Ocak 2024 SmackDown bölümünde, Asuka ve Sane, Kabuki Warriors olarak yarışarak Katana Chance ve Kayden Carter'ı yenerek WWE Kadınlar Takım Şampiyonluğu'nu ikinci kez kazandı (Asuka'nın bireysel olarak dördüncü saltanatı).

Mirası

Aralık 2015'te, Wrestling Observer Newsletter'ın Dave Meltzer'ı Urai için "WWE'deki en iyi güreşçi olabilir, erkek ya da kadın" şeklinde ifade etti. 2017'de, Urai, Pro Wrestling Illustrated'ın yıllık PWI Female 50 listesinde birinci sıraya yerleşen ilk Japon güreşçi oldu. WWE tarihinde NXT Women's Championship, Raw Women's Championship, SmackDown Women's Championship, Women's Tag Team Championship, Royal Rumble maçı, Money in the Bank maçı ve Elimination Chamber maçı kazanan ilk kişidir. 2020'de, tüm WWE süperstarlarından daha fazla maça çıkmıştır. 2021'de WWE, onu tüm zamanların en büyük beş kadın süperstarından biri olarak adlandırdı.

BAŞARILAR
TimeframeTitleDurationDetails
26.01.2024 - todayWWE Women's Tag Team Champion (4x) (with Kairi Sane as The Kabuki Warriors)14 daysMatches
27.05.2023 - 05.08.2023WWE Women's Champion (3x)70 daysMatches
31.10.2022 - 05.11.2022WWE Women's Tag Team Champion (3x) (with Alexa Bliss)5 daysMatches
23.08.2020 - 11.04.2021WWE RAW Women's Champion (2x)231 daysMatches
20.12.2020 - 31.01.2021WWE Women's Tag Team Champion (2x) (with Charlotte Flair)42 daysMatches
10.05.2020 - 20.07.2020WWE RAW Women's Champion71 daysMatches
06.10.2019 - 25.03.2020WWE Women's Tag Team Champion (with Kairi Sane as The Kabuki Warriors)171 daysMatches
16.12.2018 - 26.03.2019WWE SmackDown Women's Champion100 daysMatches
01.04.2016 - 24.08.2017WWE NXT Women's Champion510 daysMatches
26.12.2014 - 31.08.2015REINA World Women's Champion (as Kana)248 daysMatches
20.11.2014 - 25.02.2015REINA World Tag Team Champion (as Kana; with Arisa Nakajima)97 daysMatches
18.08.2013 - 15.12.2013JWP Openweight Champion (as Kana)119 daysMatches
27.04.2013 - 27.10.2013SGP Global Junior Heavyweight Champion (as Kana)183 daysMatches
21.04.2013 - 15.07.2013WAVE Tag Team Champion (2x) (as Kana; with Mio Shirai)85 daysMatches
08.04.2012 - 30.04.2012DDT Iron Man Heavy Metal Champion (5x) (as Kana)22 daysMatches
08.04.2012 - 08.04.2012DDT Iron Man Heavy Metal Champion (3x) (as Kana)<1 dayMatches
08.04.2012 - 08.04.2012DDT Iron Man Heavy Metal Champion (4x) (as Kana)<1 dayMatches
11.03.2012 - 08.04.2012DDT Iron Man Heavy Metal Champion (2x) (as Kana)28 daysMatches
11.03.2012 - 11.03.2012DDT Iron Man Heavy Metal Champion (as Kana)<1 dayMatches
19.01.2012 - 19.02.2012SMASH Diva Champion (2x) (as Kana)31 daysMatches
30.10.2011 - 05.02.2012WAVE Tag Team Champion (as Kana; with Ayumi Kurihara)98 daysMatches
08.09.2011 - 24.11.2011SMASH Diva Champion (as Kana)77 daysMatches
10.10.2009 - 31.12.2009NEO Tag Team Champion (as Kana; with Nanae Takahashi as Passion Red)82 daysMatches

 
Üst