Big E'nin Örnek Şampiyon Olması

2 Eki 2021
589
549
27
Ohio
Shawn Michaels
-
Big E... Şampiyon olduğu günden beri sıklıkla eleştirilen bir güreşçi. Peki sizce Big E neyi eksik yapıyor da kötü bir şampiyon? Dans etmesi mi? Kötü maç performansı mı? Kötü bir face olması mı? Mikrofonda iyi olmaması mı? Hayranların ilgisini çekmemesi mi? Arka alanda sorunlu bir güreşçi olması mı? Bu soruları okurken seri seri hayır hayır cevabını verdiğinizi duyar gibiyim. Tüm bu alanlarda görevini başarıyla yerine getiren bir adamdan bahsediyoruz.

Öyleyse, Big E için pekala örnek bir şampiyon diyebiliriz. Peki kötü bulanlara soruyorum, size göre neden kötü? Sıklıkla ana kemer almamış güreşçilere şans tanınmalı diye yazılan bir platformda kazandığı ilk şansı güzel değerlendiren Big E neden sevilmiyor? Bu kadar şiddetli eleştirilerin kurbanı olan Big E'den hariç diğer son WWE şampiyonlarının Kofi Kingston ve Bobby Lashley olması arasındaki hoş olmayan tesadüfü ise halkımızın vicdanına ve takdirine bırakıyorum...
 

Mark Henry Seveni

Hall of Pain
31 Ocak 2021
7,262
416
Silsbee, Texas
Mark Henry
MVP
Valla ben Big E'den gayet memnunum. Ona verilen rolde gayet iyi. Seyirciyle etkileşimi çok iyi, her şeyiyle iyi bir şampiyon. Evet en iyi değil ama gayet iyi. Eski seviciliğinden dolayı kötü geliyor olabilir ama bence eskidenki çoğu şampiyondan daha kullanışlı bir güreşçi.
 
12 Tem 2021
596
18
İstanbul
Seth Rollins
Big E, Lashley'den her açıdan daha iyi, daha üstün bence. İyi bir şampiyon gibi ilerliyor fakat uzun süreli şampiyonluğu ilk şampiyonluğu açısından sıkıcı gelebilir.
 

Khrimur

ACKNOWLEDGE ME
2 Haz 2020
5,516
118
-
Ryback
Ryback
Big E> 100x Leşli lütfen eğri oturup doğru konuşalım her ne kadar sevmesem de gayet okey bir şampiyon.
 

Paranoyak

damy i gospoda
29 Eki 2012
18,980
413
27
AJ Styles
Kötü eleştirenlerin büyük çoğunluğu ilk paragrafta sıraladığın şeylerden dolayı eleştiriyor. Performansından nedenlerini sıralayarak memnun olmayanları anlayabilirim. Herkes her şeyi beğenecek diye bir şey yok elbette. Ancak bir iki tane üye var onlar best model istiyor, tipini beğenmediği kişileri gömme alışkanlıkları olduğu için karakterin, içeride dışarıda temsil gücünün, ring içi sunumunun ya da derin analizlerin bir önemi yok.

Genel olarak ben kendisinden memnunum. Nezdimde kötü geçen maçı yok. Görüldüğü üzere feudları da gayet izlenilebilir şekilde yazılıyor. Sıkıldığımı söyleyemem yani. İhtiyacı olan birkaç büyük galibiyeti aldıktan sonra eğer devam edecekse heel Big E izlemek isterim.
 
1 Kas 2019
3,959
78
Will Ospreay
Bilemiyorum. Çöp demek ne kadar aşırıysa örnek bir şampiyon demek de o kadar aşıro gibi geliyor bana. Serbest kalmalar olmasaydı bu kadar erken alamazdı bence kemeri ki zaten RAW'ın reytingleri de ortada. Yine de konuşmak için erken Big E adına.
 

Imperium

if you smell what Imperium is cooking
12 Mar 2020
7,626
656
-
WWE tittle taşıyanlar John Cena, Punk, Orton, Edge vs vs... Olunca göz aşinası mıdır, nedir. Bilmem ama o ağırlığı taşıyacak bir isim olarak görmedim için pek takip edemiyorum. Yoksa performans desen sorun yok ama o kemerin ruhunu yansıtamıyor bana göre.
 

AKV

20 Tem 2016
6,750
147
25
İstanbul
Seth Rollins
-
Ben çok fazla eleştirildiğini görmedim. Belki de denk gelmiyorumdur. Big E eleştirilerinin bir kısmı New Day'i itici bulanlar olabilir. Bir kısmı ciddi olmadığını düşünebilir. Oysa ki bu adam cash in yaptıktan sonra önceki haline göre çok daha ciddi hareket etti. Dikkat edenler fark etmiştir kemeri yalamak yerine öpmeyi tercih ediyor. Bu kemere saygıdır mesela. Bir de sadece Big E için değil genel olarak daha önce ana kemer alamayan birisini ilk defa şampiyon olarak izlediği için o seviyeye yakıştıramayanlar veya alışmakta zorlananlar olabilir. Çok yoğun bir tepki olduğunu düşünmüyorum ama eleştirenler arasında da somut bir argüman sunan görmedim henüz. Peki hiç mi eleştirilecek yanı yok? Tabii var. Mesela ben attire'ını beğenmiyorum. Bir babyface şampiyona göre standartın altında bir seyirci ilgisi olduğu da görülüyor sanki. Eylül ortasında kemer almış ve muhtemelen yeni yıla doğru salacak olan birine göre bence iyi gidiyor. Sonbahar dönemine geçiş ayları olarak bakılıp diğer güreşçilere de böyle ana kemer şansları verilebilir her sene. WrestleMania döneminde olsaydık ben de olumlu konuşmazdım.
 

Controlled Frenzy

corner specialist
22 Ağu 2011
10,718
121
22
Acıbadem
Karrion Kross
Ben bir New Day hayranı olarak Big E'yi elbette severim, ama objektif bakarsam beklentim baya düşüktü ama şu ana kadar istediğimi aldım diyebilirim. @AKV 'e sonsuz katılıyorum, bence en büyük sıkıntısı attire'ı, onu değiştirebilirse WWE daha da iyi ilerler. Reaksiyonu da iyi aldığını düşünüyorum, anı değerlendirirsek kendisine 7/10 veririm, bakalım neler olacak...

Çöp vs. kısmına da katılmıyorum, gözüyle güreş izleyen herkes zaten donelerini ve argümanlarını kaliteli bir biçimde sunuyor. Geçti şu ana kadar sınıfı bence.
 
25 Eki 2021
351
66
-
AJ Styles
AJ Styles
Aslında sitemimiz Big E'ye değil, WWE kemerinin değeri düşürülmesi. AJ Styles tag team klasmanında sürünürken Big E'nin WWE kemeri alması can sıkıcı geliyor. Onun dışında çok iyi şampiyon, hele dün gece ki maçtan sonra iyice saygım arttı.
 
Üst