Bitirdiğiniz Albümler

Mark Henry Seveni

Hall of Pain
Konular
2,665
Mark Henry
-

4 büyük hit parçayı tek albüme koyma fikri kimden çıktıysa pişmandır aga. Efsane albüm. Şıkırdamalık parçalar tadında. Damarlar ise narkozsuz anestezisiz açık kalp ameliyatı tadında. Açılış parçası Vurda Öyle Git'in ünlenememesi hep beni üzmüştür. Büyük kadının en büyük albümü. Arabesk tarihinin ilk 10una koyarım ben naçizane.

Mark Henry Seveni

Hall of Pain
Konular
2,665
Mark Henry
-

Her şarkısına ayrı bir kitap yazılır. Babanın en iyilerinden biri, en iyisi diyemiyorum bakın. Her albümü best of albümler gibi olan baba burada da imzasını çakmış. 3 Bayram Şenpınar eseri var zaten daha ne olsun. Ali Tekintüre Yavuz Taner ikilisine değinmeden de olmaz. En iyi şarkılar bana göre Kalleş Dünya, Maziden Biri ve Tövbe Ettim. Diğer şarkılara ayıp oldu kusura bakmasınlar onların da her biri altın. Arabesk tarihinde ilk 10uma koyduğum başka bir albüm.

AJKOY2J

Acknowledge Him
Konular
201
AJ Styles
-

Insanda cilginca dans etme istegi uyandiran politik post-punk. Acayip bir sey. Favori albumlerim arasinda yerini aldi.

Momseny

god's chosen emperor
Konular
1,163
Malakai Black
Jeff Hardy

Dinlediklerimin çoğu burada mevcut kullanan varsa takipleşebiliriz.

AJKOY2J

Acknowledge Him
Konular
201
AJ Styles
-

Bir suredir dinlemek istiyordum bu abileri. OG Grunge gruplarindan. Gerci "Angry Chair" ve "Down in a Hole" disinda Nirvana sound'una yakin sarki yok. Album agirlikli olarak alternatif rock iskeletine sahip metal sarkilari iceriyor.

Lanet olasi CD teknolojisi yuzunden 90'lardaki cogu album gibi gerektiginden fazla uzun bu kayit da. Materyali uzun tutmak icin ozel ugrastiklari da belli oluyor, sarkilarin buyuk cogunluguna belli bir yerden sonra kendini yenilemeyi biraktigi icin suresi zarar veriyor. Cogu sarkidan 1-1.5 dakika kessek cok daha keyifli bir album cikar ortaya.

Istikrarli bir album, belli bir kalite standartinin altina kolay kolay dusmuyor. Ayni guclu, alti dolu sound her sarkida var. Bu albumun ikinci yarisinda beni sıktı biraz maalesef. Cok cesitli muzikal fikirlerle dinleyiciyi karsilamiyorlar, ayni iyi fikri sunuyorlar cogunlukla. Ortalarda birkac sarkinin introlari birbirine asiri benziyor, davulun da ayni tempoda ve ayni volumde seyretmesi bir yerden sonra bayginlik getirdi.

Soz yazarligi konusunda bir metal albumunden cok beklentim yok zaten, ona cok takilmiyorum o yuzden.

Elestirmeme ragmen tas gibi album, yalan yok. Gruptaki herkes rolunu layikiyla oynuyor. Produksiyon cok iyi. Gumbur gumbur bir album olmasinin yaninda muzigin butun elementleri de net bir sekilde duyuluyor, gurultude kaybolmuyor hicbir sey. En sevdigim sarki "Down in a Hole" oldu. Sarkida bariz bir Nirvana esintisi olsa da hem soz yazarligi hem de de muzik cogu Nirvana sarkisina tas cikarir valla.

The Sinister Scotsman

Invisible Hand
Konular
4,096
"The Franchise" Shane Douglas
-
1200x1200bf-60.jpg

Lürsoy

brbr DENG
Konular
1,188
Web sitesi
twitter.com
Tenille Dashwood
Sanırım bu konunun bilinç altından verdiği motivasyon ile hayatımda ilk defa full albüm dinleyip bitirme hevesim oldu. Ve hepsini kaydetmeye karar verdim. Konuya eklemekte de kolaylık olması açısından sadece albümlerin ilk şarkılarını linkliyorum buraya. Uzun bir liste geliyor.

Hava çok sıcak.

Lürsoy

brbr DENG
Konular
1,188
Web sitesi
twitter.com
Tenille Dashwood

One-Man Death/black metal band from Istanbul, Turkey

İlginç bir kafa. Anti-islam temalı parçalar var, beğenildi 💯