Bronson Reed | Kariyer İncelemesi

DarylDiXoN

💙 bruv 💙
Top Poster Of Month
Katılım
27 Ocak 2014
Konular
4,085
Mesajlar
33,985
Tepkime puanı
6,751
Puanları
1,670
Yaş
26
Konum
Mersin / Erdemli
Will Ospreay
CM Punk
Bronson Reed

jonah-bronson-reed.jpg


Jermaine Haley 25 Ağustos 1988'de doğmuş, şu anda WWE kanatları altında çalışan Avustralı bir güreşçidir. RAW "Big" Bronson Reed ismiyle görünmüştür ve hâlâ da devam eder. Eski bir NXT Kuzey Amerika Şampiyonudur.

Profesyonel güreş kariyeri

Güreş Kariyerinin Başları (2007–2018)

290de7bca2d971e653dff0cfb0361282


Jermaine 'Jonah Rock' ring ismiyle 2013'te Robbie Eagles'a karşı çıkarak debut'unu yapmış ve J-Rock Avustralya'da bağımsız şirketlerde 11 yıl güreş eğitimi görmüştür. Bu sayede kariyerine sayılı kemeri de bu süre dahilinde eklemiştir. 3 kere Wrestle Rampage Australian National Championship kemerini, 1 kere Explosive Pro Wrestling Tag Team Championship kemerini, 1 kere Pacific Pro Wrestling Heavyweight Championship kemerini, 1 kere Heavyweight Championship kemerini, 1 kere Professional Wrestling Alliance Heavyweight Championship kemerini, 1 kere Melbourne City Wrestling World Heavyweight Championship kemerini, 1 kere Intercommonwealth Champion ve 1 kere de Tag Team Championship kemeri olmak üzere 1'i 3 kere olmak üzere 8 kemeri 11 kere kazanmıştır.

İlk yıllarında sadece Avustralya'da güreşmedi, aynı zamanda kendileri Japan's Pro Wrestling NOAH'ta, İngiltere'deki Revolution Pro Wrestling'te ve PROGRESS Wrestling'de, Almanya'daki Westside Xtreme Wrestling ve ABD'nin Pro Wrestling Guerrilla şirketinde de boy göstermiştir.

WWE (2019–2021)

bronson-reed-entrance.gif


Ocak 2019'da NXT'nin işe aldığı 11 kişi arasında o da vardı. 9 Mart'ta NXT'de Riddick Moss'a yenilerek debut'unu gerçekleştirdi. Haziran'da ismi Bronson Reed olarak değişti. 17 Temmuz günü NXT'sinde XT Breakout Turnuvası'nda face olarak bulundu. İlk turda Dexter Lumis'i yense de çeyrek finalde Cameron Grimes'a kaybetti. 21 Ağustos NXT'te eski Stable'ı TMDK'daki Shane Thorne'a yenilmişti.

2020'ye gelindiğinde NXT'nin 5 Şubat'ta canlı yayınlanan bölümünde Kushida'nın yardımına gelirken The Undisputed Era tarafından back stage'de pataklandı. Ertesi hafta Roderick Strong'a meydan okusa da kaybetti ve 3 Haziran'da da Grimes'a yenildi. Bir de yetmezmiş gibi Karrion Kross ona maç sonunda saldırdı. 17 Haziran 'da Leon Ruff'u yendi ve Kross'a da haftaya meydan okumuştu ancak ertesi hafta ona pinlendi. Sonrasında LA Knight ile feuda girip onu yenmişti. Momentumu sayesinde NXT North American Championship kemerini kazanmaya NXT: Takeover XXX'de çok yaklaşsa da ne yazık ki kemeri kazanmayı başaramadı.

Nisan 2021'de, NXT Takeover: Stand & Deliver'ın 1. Gecesinde Altı Kişilik Gauntlet Eliminator maçını kazanıp the North American Championship kemeri için #1 contender oldu. 2. Gecede ise Gargano'ya yenilse de 18 Mayıs'ta onu Steel Cage maçında yenerek NXT North American Championship kemerini kazanan ilk Avustralyalı (Amerikan olmayan) olmayan vatandaş oldu. NXT TakeOver: In Your House'da NXT Tag Team Champions kemerini MSK ile beraber Legado Del Fantasma'ya karşı 'Kazanan Her Şeyi Alır' maçında almıştı ve kemerini de korumuştu. 29 Haziran'daki NXT şovunda Hit Row'un saldırısı sonrası kemeri Isaiah "Swerve" Scott'a kaybedip 42 gün boyunca kemeri tutmuş oldu. 27 Temmuz'da, son WWE maçında, Adam Cole'a yenilip 6 Ağustos'ta da WWE ile serbest kaldı.

New Japan Pro-Wrestling (2021–2022)

8_11.jpg


13 Kasım 2021'deki Battle in the Valley PLE'inde Jonah ismiyle New Japan Pro-Wrestling'e (NJPW'ya) debut'unu yaptı ve FinJuice'e (David Finlay ve Juice Robinson'a) saldırarak heel olarak debut yapmış oldu. Debut'u sonrası da ilk maçında Lucas Riley'i yenerek kısa süreli galibyet serisi yapıp bir ay sonra David Finlay'e kaybetti. 15 Ocak 2022'deyse Bad Dude Tito ile takım iken FinJuice'a karşı bir takım maçında da ilk takım mağlubiyetini yaşadı. 6 Mart'ta Shane Haste, Jonah ve Tito'ya FinJuice'u yensinler diye yardım edip onları da The Mighty Don't Kneel olarak yeni bir Stable hâline getirdi.

12 Haziran'da Osaka-jo Hall'da düzenlenen Dominion 6.12'de Temmuz ayında başlayacak olan G1 Climax 32 turnuvasına A grubunun bir parçası olarak katılacağı duyuruldu. Kendi grubunda 8 sayı alsa da yine de yarı finali kıl payı kaçırdı. Her şeye rağmen en önemli zaferlerinden birkaçı IWGP World Heavyweight Champion kemeri ve nihai turnuva kazananı Kazuchika Okada'ya karşı aldığı galibiyetlerdi.

Impact Wrestling (2021–2022)

jonah-impact-1.jpg


20 Kasım 2021'deki Turning Point PLE'inde debut'unu Josh Alexander'a saldırarak yaptı ve onu kanlar içinde bıraktı. Hard To Kill'da ona karşı kaybetti. Jonah, Alexander'a yenildikten sonraysa Crazzy Steve, Black Taurus, Raj Singh ve Honor No More'un PCO'sunu yenip kendine bir seri yapmıştı. Seri Tomohiro Ishii'ye Rebellion'da yenildiğinde bitti ve son maçı da Monster's Ball maçında PCO'ya karşı oldu ve ona da yenildi. 6 Mayıs'ta Jonah şirketten ayrıldığını duyurdu.

WWE'ye Dönüşü (2022-günümüz)

Entrance%2B3.gif


19 Aralık 2022 RAW'ında tekrardan Bronson Reed karakteriyle return yapıp The Miz'in merdiven maçında Dexter Lumis'i yenmesine yardım ederek heel olarak gözüktü. 30 Ocak 2023 RAW'da Dolph Ziggler'ı eleme maçında yenerek Elimination Chamber maçı için United States Championship kemeri için mücadele etmeye hak kazandı. 18 Şubat'taki PLE'te kazanamadı ne yazık ki.

Andre the Giant Memorial Battle Royal'de Bobby Lashley tarafından elenip 10 Nisan RAW'da ise Lashley ile feud başlattı. İkisi de maçta ring dışı kaldığından maç sonuçsuz kaldı ve ertesi hafta da 17 Nisan'da Lashley ile Austin Theory arasındaki maça karışarak Lashley'in elenmesine neden oldu. Birkaç gün sonraki SmackDown'da, 21 Nisan'da, WWE United States Championship triple threat maçına eklenen isim oldu. Backlash'te artık bir maçı vardı. Ne yazık ki Theory'ye pinlenerek kemeri alamadı.

Özel Hayatı

NXT North American Championship kemerini kazandıktan sonra NXT'deki lise aşkı Paige ile ilişki yaşayıp evlendi. Kendisi bir Samoa asıllıdır.

Başarıları

Explosive Pro Wrestling

EPW Tag Team Championship (1 kere) – Marcius Pitt ile

International Wrestling Australia
IWA Heavyweight Championship (1 kere)

Melbourne City Wrestling
MCW World Heavyweight Championship (1 kere)
MCW Tag Team Championship (1 kere) - Hartley Jacksonile
MCW Intercommonwealth Championship (1 kere)
Ballroom Brawl (2017)
3 kez Triple Crown Şampiyonlu

NWA Australian Wrestling Alliance
NWA AWA Heavyweight Championship (1 kere)
Queensland Double Crown Championship (1 kere)

Pacific Pro Wrestling
PPW Heavyweight Championship (1 kere)

Pro Wrestling Australia
PWA Heavyweight Championship (1 kere)

Pro Wrestling Illustrated
500 güreşçi arasından 73. (2021)

Wrestle Rampage
WR Australian National Championship (3 kere)
WR Meltdown World Tag Team Championships (1 kere) - Hartley Jackson ile

WWE
NXT North American Championship (1 kere)​
 
Üst